Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Steyr 4x4 i Man 4x4

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Steyr 4x4 i Man 4x4

    Колеги извинявам се че добавям все нови теми моля не ме винете но тъи като камиона ми трябва спешно затова добавям извинявам се ако ви дразни.Това ще бъде последната тема обещавам.Моделите от които се интересувам са Man 4x4 или Steyr 4x4 ще ги използвам по гората ще карам от гората дърва.Интересувам се кои е по добър за в гората.Кои е по евтин.Кои е поздрав и да не се чупи.Кои товари повече.и кои ви харесва на вас повече ето малко снимки.

  • #2
    От: Steyr 4x4 i Man 4x4

    Вземай този който е в по-добро техническо състояние.
    Каквото и да вземеш,ще е старичко поне части да има това според мен.Май Щаера от към части е проблемен.
    Да не се чупи и да е евтино няма.
    Мартин Димитров
    УАЗ

    Коментар


    • #3
      От: Steyr 4x4 i Man 4x4

      Краткия отговор - MAN.
      И той има недостатъци, но е по-разпространен и има части. Показал си обаче различни поколения манове - гледай състояние и да е на малко километри. На около 500 хиляди, ако е каран стабилно, отиваш поне на смяна на турбо, а може и на основен ремонт(общо 7-8 до 10 хиляди лева). Не спира, но почва да гори много масло. Това стария мотор до Евро 2.
      Мана го има с по-голяма мощност - 420 коньовия е самолет, и няма товар който да може да се качи на това шаси, който да му натежи. Важи в голяма степен и за останалите версии на същия мотор, които са над 350коня(мотора е еднакъв 12 литров D2866, различно настроен, има по принцип и петтцилиндрова версия).
      Мостовете на MAN са до голяма степен еднакви с мерцедесовите - правят ги в общ завод за двете марки. Двигателите също са съвместно производство с Мерцедес, като само блоковете и някои детаили са еднакви, бутала, дюзи и периферия са различни. А и Мерцедес ползват V-образните варианти на мотора в камионите си, а редовите в автобуси. Докато MAN, слага в камион само варианта V10 на този мотор(от V - образните)но произвежда и другите за агрегати, индустриални и морски мотори. При MAN смесообразуването е по-различно, и затова бутала, помпи и дюзи са различни.

      За в гората не знам колко са подходящи, защото са си доста тежки и с тия гуми, далеч не могат да се сравняват с Праги, Зилове, Урали и Виетнамки. Като гледам и не могат да натоварят много повече от повечето от изброените. На асвалт и що-годе пътища вървят много, но зависи дали това ще е от полза. Имат сила(и законно право) да дърпат тежки ремаркета, та това може да е някакъв плюс, но пак си зависи от конкретната работа и схемата по която се върши. В гората не им е баш мястото, и в по-тежки условия, въобще може и да не могат да работят.
      Последно редактирано от cecoa1; 08-10-17, 20:57.
      Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

      Коментар


      • #4
        От: Steyr 4x4 i Man 4x4

        тази тема запрелича на една друга/на един колега кой камион е подобьр за гората/ та;камионите които показваш и ти харесват не са за тази работа която искаш да вьршиш.можеш да го разбереш по лесния начин/сега преди да си го купил/или по трудния след това.

        Коментар


        • #5
          От: Steyr 4x4 i Man 4x4

          Ми той е, същия с " ОНАЯ " темА.
          За питащия говоря....

          Коментар


          • #6
            От: Steyr 4x4 i Man 4x4

            Колега не ме бъркаи с онова глупаво дете просто аз досега не съм се занимал затова разпитвам колега.

            Коментар


            • #7
              От: Steyr 4x4 i Man 4x4

              "Дърварка" с един заден мост...съм срещал изключително рядко. Не разбирам нищо от дърводобив, но на камиони съм се нагледал и схемата 4х4 е смея да твърдя, екзотична рядкост при тия машини.
              Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

              Коментар


              • #8
                От: Steyr 4x4 i Man 4x4

                Да не пиша пак тука съм направил една презентация на МАН http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=214948
                Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                Коментар


                • #9
                  От: Steyr 4x4 i Man 4x4

                  Трябва най-малкото да се гледат версии за извън пътя с единични гуми(14.00 R20 поне).
                  Има и цели отделни модели мислени за извън пътя, които нямат варианти с шосейни гуми.

                  И пак е по-добре поне триосен камион. И колкото се може по-лек. Не знам как вървят цените на тия западните камиони, но все си мисля, че и дизелов Урал или КамАЗ 6х6 да вземеш няма да са по-скъпи, а ще вършат по-добра работа.
                  Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                  Коментар


                  • #10
                    От: Steyr 4x4 i Man 4x4

                    Първоначално публикуван от Nik0la Преглед на мнение
                    Ми той е, същия с " ОНАЯ " темА.
                    За питащия говоря....
                    Аааа не така ! :

                    Първоначално публикуван от beast_hd Преглед на мнение
                    Колега не ме бъркаи с онова глупаво дете просто аз досега не съм се занимал затова разпитвам колега.
                    Видя ли сега! Детето е пораснало . Вече не е "онова...." .
                    Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Steyr 4x4 i Man 4x4

                      Колеги днес ще ви разкажа една история снощи съседа с щаера които му 4х2 не отиде на курс а прати една шкода самосвал 4х4.От тази история има поука не марката е важна а 4х4 е важно колеги.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Steyr 4x4 i Man 4x4

                        Първоначално публикуван от beast_hd Преглед на мнение
                        Колеги днес ще ви разкажа една история снощи съседа с щаера които му 4х2 не отиде на курс а прати една шкода самосвал 4х4.От тази история има поука не марката е важна а 4х4 е важно колеги.
                        Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение
                        Видя ли сега! Детето е пораснало . Вече не е "онова...." .
                        Тъй като гледам,май не е.
                        Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

                        Коментар


                        • #13
                          От: Steyr 4x4 i Man 4x4

                          ....ще се пише сега и за мадарка.....

                          Коментар


                          • #14
                            От: Steyr 4x4 i Man 4x4

                            В интерес на истината от всички високопроходими Мадара е най зле . Имахме 2 - 3 такива караха ги старшини . Закъсваха на места където 131 си минаваше само на двата задни моста без да усети .
                            Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                            Коментар


                            • #15
                              От: Steyr 4x4 i Man 4x4

                              Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                              В интерес на истината от всички високопроходими Мадара е най зле . Имахме 2 - 3 такива караха ги старшини . Закъсваха на места където 131 си минаваше само на двата задни моста без да усети .
                              Първи и основен проблем им беше че нямаха адекватни гуми . Понякога и космич с подходящи гуми може да бие кИя с шосейки . Ако сравнявняването се прави при еднакви гуми и водач има надежда да бъде коректно .
                              По Ясенски : Истинският МОДЕРАТОР (полицай ) винаги може да намери нарушение.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X