Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Спешно търся адвокат

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    От: Спешно търся адвокат

    Първоначално публикуван от santaclash Преглед на мнение
    Актът заменя талона за един месец. Когато се издаде НП, то заменя талона за още един месец. В тоя месец трябва или да се обжалва, или да се плати. След това глобата се появява в системата на КАТ като неплатена и при следваща проверка на пътя остава директно без книжка. Отнема се на място.
    Значи най-страшното нещо, което може да ти се случи, ако шофираш с невръчено НП е... да ти го връчат. А, че ще ти напишат още един акт, защото караш с изтекъл акт, не е нищо ново.

    Прочее, защо трябва да шофираш? Не може ли, като се върнеш от чужбина, да отидеш просто да си вземеш НП от КАТ?

    Първоначално публикуван от ИВАН НЕДОКЛАНОВ Преглед на мнение
    Намерих адвокат.
    Темата е приключена, но ако толкова има интерес към личните ми преживявания ще разкажа
    Успех ти пожелавам. Ще ми е интересно да споделиш развръзката, когато му дойде времето.
    Русия е бензиностанция, въоръжена с ракети.

    Коментар


    • #62
      От: Спешно търся адвокат

      Добре, ако не затворят темата ще споделя .
      Колкото по-проходима ти е колата ..... от толкова по-голяма дупка ще те ВАДЯТ
      За добри дела .....БЪДЕТЕ ГОТОВИ !!!!

      A1+

      Коментар


      • #63
        От: Спешно търся адвокат

        До неделя ще шофирам с акта.
        Когато се върна ще видим какво е станало.
        Аз гледам да се движа по правилата на обществото , но понякога не успявам .

        От телефона, някак си раздели мненията на две , не зна защо .....
        Колкото по-проходима ти е колата ..... от толкова по-голяма дупка ще те ВАДЯТ
        За добри дела .....БЪДЕТЕ ГОТОВИ !!!!

        A1+

        Коментар


        • #64
          От: Спешно търся адвокат

          ...

          Коментар


          • #65
            От: Спешно търся адвокат

            Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
            Общинската полиция ако е съставила акт на ЗДвП той ще падне даже заради този отделн факт.

            Все едно де, с автобус с протестиращи производители на оръжие не се спори. Катаджията може да е бил всякакъв ама не и луд.
            Мдаам, няма такава държава... силата на парита,а....

            Коментар


            • #66
              От: Спешно търся адвокат

              Alexfield...според теб, ако ченгето от някое РПУ в Кърджали ти вземе книжката нейде насред джендемите, а книжката ти е издадена примерно в София...кога точно ще си я получиш обратно, имайки предвид бързината на пратките в МВР, след като едно постановление пътува по 3-4 месеца...Отнето СУМПС се изпраща в службата по местоотчет на водача, няма как да платиш в Кърджали и да си я получиш на място. Отделна тема е как ще си прибереш колата до София без книжка. На място не се издава заместващ документ, с който да шофираш. Шофирнаето с отнета книжка е престъпление по НК-лишаване от свобода до три години и глоба от двеста до хиляда лева.
              Като не си потърсиш НП, го изпращат за връчване. Ако не си на адреса, се оставя съобщение за получаване и се определя срок. След това се смята връчено, сроковете текат и след един месец глобата се появява като неплатена в системата на КАТ. От тая точка нататък...си бавнодвижеща се храна в саваната...ако ме разбираш. Въпросът с последиците изобщо не е толкова прост-пишат ми друг акт и шапка на тояга. Тц. Вече не става баш така. Бонус периода е между изтичнаето на срока по акта и въвеждането на глобата в системата.
              Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

              Коментар


              • #67
                От: Спешно търся адвокат

                Първоначално публикуван от santaclash Преглед на мнение
                Alexfield...според теб, ако ченгето от някое РПУ в Кърджали ти вземе книжката нейде насред джендемите, а книжката ти е издадена примерно в София...кога точно ще си я получиш обратно, имайки предвид бързината на пратките в МВР, след като едно постановление пътува по 3-4 месеца...Отнето СУМПС се изпраща в службата по местоотчет на водача, няма как да платиш в Кърджали и да си я получиш на място. Отделна тема е как ще си прибереш колата до София без книжка. На място не се издава заместващ документ, с който да шофираш. Шофирнаето с отнета книжка е престъпление по НК-лишаване от свобода до три години и глоба от двеста до хиляда лева.
                Като не си потърсиш НП, го изпращат за връчване. Ако не си на адреса, се оставя съобщение за получаване и се определя срок. След това се смята връчено, сроковете текат и след един месец глобата се появява като неплатена в системата на КАТ. От тая точка нататък...си бавнодвижеща се храна в саваната...ако ме разбираш. Въпросът с последиците изобщо не е толкова прост-пишат ми друг акт и шапка на тояга. Тц. Вече не става баш така. Бонус периода е между изтичнаето на срока по акта и въвеждането на глобата в системата.
                Малеййй, чак престъпление... боже боже!
                Налагането на ПАМ (временно отнемане за преустановяване на нарушението)не е равно на управляване на МПС във срока за изтърпяване на наказанието лишаване от право, просто защото с ПМ не се налага наказание.

                Коментар


                • #68
                  От: Спешно търся адвокат

                  Чл. 343в. (Нов - ДВ, бр. 50 от 1995 г.) (1) (Изм. - ДВ, бр. 74 от 2015 г.) Който управлява моторно превозно средство в срока на изтърпяване на наказанието лишаване от право да управлява моторно превозно средство, след като е наказан за същото деяние по административен ред, се наказва с лишаване от свобода до три години и с глоба от двеста до хиляда лева.

                  (2) (Изм. - ДВ, бр. 74 от 2015 г.) Който в едногодишен срок от наказването му по административен ред за управление на моторно превозно средство без съответно свидетелство за управление извърши такова деяние, се наказва с лишаване от свобода от една до три години и с глоба от петстотин до хиляда и двеста лева.
                  (3) (Нова - ДВ, бр. 95 от 2016 г.) Наказанието по ал. 1 се налага и на лице, което управлява моторно превозно средство в срока на изтърпяване на принудителна административна мярка за временно отнемане на свидетелството за управление на моторно превозно средство.

                  Повярвай ми, недей да ги пробваш!
                  Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

                  Коментар


                  • #69
                    От: Спешно търся адвокат

                    Мммм, я гледай ти. Проспал съм тия промени. Е значи си прав

                    Коментар


                    • #70
                      От: Спешно търся адвокат

                      Не беше правилно да се приравняват всички случаи на отнети СУМПС с една санкция, но понеже следих отблизо тия промени....данните от КАТ недвусмислено говореха за проблем, който няма решение на полето на административните наказания. Просто там възможностите са изчерпани. Колко ще намери решение в прокуратурата...имам известни съмнения заради натовареността на прокурорите...но от друга страна в наказателното давностите са по-дълги и трябва да мине малко време за да се види дали ще има резултат или и там проблемът ще зацикли. Страшно много хора карат без книжки!
                      Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

                      Коментар


                      • #71
                        От: Спешно търся адвокат

                        Досега колкото пъти някой се е захванал да "криминализира" нещо все е било ялова работа.

                        Коментар


                        • #72
                          От: Спешно търся адвокат

                          Първоначално публикуван от santaclash Преглед на мнение
                          Alexfield...според теб, ако ченгето от някое РПУ в Кърджали ти вземе книжката нейде насред джендемите, а книжката ти е издадена примерно в София...кога точно ще си я получиш обратно, имайки предвид бързината на пратките в МВР, след като едно постановление пътува по 3-4 месеца...Отнето СУМПС се изпраща в службата по местоотчет на водача, няма как да платиш в Кърджали и да си я получиш на място. Отделна тема е как ще си прибереш колата до София без книжка. На място не се издава заместващ документ, с който да шофираш. Шофирнаето с отнета книжка е престъпление по НК-лишаване от свобода до три години и глоба от двеста до хиляда лева.
                          Като не си потърсиш НП, го изпращат за връчване. Ако не си на адреса, се оставя съобщение за получаване и се определя срок. След това се смята връчено, сроковете текат и след един месец глобата се появява като неплатена в системата на КАТ. От тая точка нататък...си бавнодвижеща се храна в саваната...ако ме разбираш. Въпросът с последиците изобщо не е толкова прост-пишат ми друг акт и шапка на тояга. Тц. Вече не става баш така. Бонус периода е между изтичнаето на срока по акта и въвеждането на глобата в системата.
                          Така-а-а... Най-важното от постинга ми не го прочете, нали?
                          Защо трябва да шофираш? Не може ли, като се върнеш от чужбина, да отидеш просто да си вземеш НП от КАТ?
                          Русия е бензиностанция, въоръжена с ракети.

                          Коментар


                          • #73
                            От: Спешно търся адвокат

                            Първоначално публикуван от Alexfield Преглед на мнение
                            Така-а-а... Най-важното от постинга ми не го прочете, нали?
                            Защо трябва да шофираш? Не може ли, като се върнеш от чужбина, да отидеш просто да си вземеш НП от КАТ?
                            Не го акцентираш, като най-важно (това първо) и второ, може пък на човека по една или друга причина да му се наложи да управлява автомобил. Ся в конкретният случай най-много да се сдобие с още един АУАН, щото при така описани нещата не се предвижда отнемане на СУМПС. Смисълът е ясен предполагам.
                            Животът е това, което се случва, докато ние кроим планове....

                            тел. имаше преди, ама сега е в профила щото ...

                            Коментар


                            • #74
                              От: Спешно търся адвокат

                              Трябва му виза.
                              А тези простотии се правят от името на всички ни.
                              Даника
                              Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                              Коментар


                              • #75
                                От: Спешно търся адвокат

                                Първоначално публикуван от Стоян Боюков-Sariones Преглед на мнение
                                Не го акцентираш, като най-важно (това първо) и второ, може пък на човека по една или друга причина да му се наложи да управлява автомобил. Ся в конкретният случай най-много да се сдобие с още един АУАН, щото при така описани нещата не се предвижда отнемане на СУМПС. Смисълът е ясен предполагам.
                                Да, четат избирателно, това е проблем Поне според мен.
                                Русия е бензиностанция, въоръжена с ракети.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X