Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Steyr 4x4 19s27

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Steyr 4x4 19s27

    Ако някои се занимавал с такъв камион нека ми каже.1 Колко гори.2 С колко скорости е с 8 или 6.3 Скъпи ли са частите.4 Колко е проходим този.Ето още снимки за да разберете.

  • #2
    От: Steyr 4x4 19s27

    Трябва да е с 8 скорости, плюс половинки (ZF16 нещо си...).
    Мотора е шестцилиндров редови 9,7 литра(WD615). Има го в различни нива на мощност. Прави се от години по лиценз в Китай, и задвижва разнообразна техника. Има фирми внасящи части за марката от Китай(не само за двигателите).
    Раздатката е VG 1200, производство на Щаер, и се ползва в много превозни средства на други марки. Тъй като след разпада на Щаер, ZF купуват частта от фирмата разработваща и произвеждаща трансмисиите, същата раздатка се продава и под марката ZF.
    В раздатката има бавни. Освен това я има и във вариант с диференциал в нея и постоянно задвижване на предния мост, както и с изключване на предния мост(парт-тайм).
    Блокажа в задния мост е стандартен, в предния опция.
    Проходимостта е според зависи - примерно колкото на Шкода Европа или Мадара 4х4. Тежък е.
    Разхода също е според работата, но не по-висок от на подобните камиони.

    Лично такъв не съм карал, но имахме някога във фирмата в която работех, самосвал 6х4 със същата кабина, табло и скорости. Но беше и с V8 мотор с две турбини и интерколер, 390к.с. Пали от четвърт и при минус 15, и вървеше като лек автомобил, независимо празен или пълен (около 20т товареше).
    Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

    Коментар


    • #3
      От: Steyr 4x4 19s27

      Като цяло базата на камиона е добра, но си има слаби места -Вилката на съединителя се пука и оста превъртва и до там притескателния диск е с рег.палци.С ск.к се приготви за изненади ,както е ZF тя също не е вечна ,от прожинки на синхронизатори до спукани кожуси и всякакви производни.
      Дядото на МАN -а с частите е малко трудно да се намерят дори и втора ръка.НО нали е от семейството на DDR може и да има подобни части в Mercedes и MAN.
      Предния мост ,както каза Цецо не е задалжително да с блокаж,Друго друго педала на сеъдинителя е с жило до помпата на съединителя.
      Подобни камиони работили като снегорини са ...............поне тея които аз съм виждал всичко тотално разядено от ръжда от химии най различни и т.н
      За мен ако можеш да вземеш стар Mercedes е в пъти по-добре.
      Мартин Димитров
      УАЗ

      Коментар


      • #4
        От: Steyr 4x4 19s27

        При нас има седем такива 1927 ползвамеги за снегорини и лятото по обекти по трудно достъпни терени .
        Комфорт -друса като каруца.
        Двигателите - манови с отделни глави с склонност за прегряване ,смесване на маслото с антифриза.с 10тона товар в баира е като куц кон.
        Скъпи и трудно се намират части за предния мост(чупи карета и полуоски)
        Уредите на таблата почти на всички отказаха.

        Подчертавам че са служебни и се карат на принципа- е...л съм му май..та докъде изкара.Единственото му предимство е че са по 5к.на търговете в австрия. Лично мнение аз бих си взел ман .

        8 скорости с половинки ,преден мост,бавни,и блокажи са на копчета на таблото .Включват се само при спряло положение .Разход от 18 лятото до 60-70 зимата с гребло и песъкар на бавни в байр и в мокър сняг.
        Последно редактирано от bochopz; 08-10-17, 10:18.
        . LRE Bulgaria.
        RRC SE V8 91г.

        Коментар


        • #5
          От: Steyr 4x4 19s27

          Само където с MAN няма нищо общо този модел, нито с DDR.
          Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

          Коментар


          • #6
            От: Steyr 4x4 19s27

            Много добри мнения обаче аз съм чувал че няма чупене щаера а пък мана е много скъп.

            Коментар


            • #7
              От: Steyr 4x4 19s27

              Първоначално публикуван от beast_hd Преглед на мнение
              Много добри мнения обаче аз съм чувал че няма чупене щаера а пък мана е много скъп.
              Във фирмата, в която работех, имахме още няколко марки камиони, Щаера се чупеше една идея по-често от другите. Най-вече дребни неща, може и до бройка и до шофьор да е било. Предвид, че предишния му шофьор, беше махнал всякакви скоростоограничители и го караше като линейка(редовно с над 130км/ч). А след него го караше също не много по-читав, макар и не такъв състезател.
              Помня, че имаше някакви проблеми с въздуха, със скоростите (включването от бързи на бавни) и със съединителя.

              А конкретно тия, които гледаш, от разните комунални служби, гледах по-обяви, че няма под 400 хиляди километра. Не е хептен много, но за машини работили като снегорини и подобни, не е и малко. Дават му да товари 7 тона, естествено, че с 10т и нагоре, с 270 умрели коня няма да е най-голямата бегачка.
              Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

              Коментар


              • #8
                От: Steyr 4x4 19s27

                Първоначално публикуван от beast_hd Преглед на мнение
                пък мана е много скъп.
                Явно има защо МАН да държи значително по висока цена .
                Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                Коментар


                • #9
                  От: Steyr 4x4 19s27

                  Камиона ще се използва по гората.ще товаря по 15-16 кубика дърва.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Steyr 4x4 19s27

                    аз бях разбрал че мана е по тежък и повече буксува от щаера аз ще го използвам като шкодите ще карам по къщите държа на хората по 10-15 кубика.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Steyr 4x4 19s27

                      Първоначално публикуван от cecoa1 Преглед на мнение
                      Само където с MAN няма нищо общо този модел, нито с DDR.
                      Още по-зле за Щаера от към части все съм си мислил,че е от семейстово Benz и Man.
                      Научих нещо ново
                      Ще направя две теми отделни за Mercedes и MAN.
                      Всичко снимано от Немски сервиз да видим кое е по-по-НАЙ.
                      Мартин Димитров
                      УАЗ

                      Коментар

                      Активност за темата

                      Свий

                      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                      Зареждам...
                      X