Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Купих кола през аукцион от САЩ. А после?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Купих кола през аукцион от САЩ. А после?

    Питане към колегите с опит в областта митническо освобождаване на автомобил от САЩ.
    Ще ми бъде първа кола от щатите и всичко само до натоварването ми е ясно. Или по скоро ще си го вършат от американската фирма посредник и не нужно да ми е особено ясно...
    Товарят колата на кораба, пращат ми документите ... А после?
    Ще ме уведоми ли някой като пристигне контейнера във Варна или Бургас?
    Какво се прави после и в коя митница?
    Кога и как се вади колата от контейнера, къде отива след ваденето и има ли ограничение във времето?
    Трябва ли да минавам през фирми, които да ме представляват пред митниците? Предложете ми фирми които сте ползвали (може и на ЛС да не правим реклама).

    Изобщо питам миналите през това, стъпка по стъпка (обичам да е подробно) каква е процедурата по освобождаването до момент в който ще мога да си я изкарам от пристанище или митнически склад (където е колата след ваденето от контейнера) и да я кача на една платформа да си я карам до технотест, кат и натам...
    И разбира се ако някой има скорошна информация колко ще струва това, без митото и ДДС-то разбира се, те са ясни.
    The only way to be 100% certain that work has been done properly is to do it yourself.

  • #2
    От: Купих кола през аукцион от САЩ. А после?

    Преди съм ползвал услугите на Деспред и всичко е било точно.
    Toyota Land Cruiser RJ77 , Nissan Patrol TD42, Suzuki Samurai ,Yamaha WR 450F
    New hope garage о886/44-36-5о , о898/48-11-46

    Коментар


    • #3
      От: Купих кола през аукцион от САЩ. А после?

      Застраховка има ли???
      За престоя на пристанището там и тук. За престоя на контейнера там и тук преди да го натоварят на кораба и тук след като го разтоварят?
      За превоза е ясно че ще има.
      Питам защото отворихме контейнер тук във Варна преди време ....
      Вътре почти ново БМВ 7-ма серия и .... МНОГО вода ...
      Беше стигала на ниво повече от 1 метър.
      Солена морска!!
      Катрина ли беше вече не помня ...

      От това кола повече не стана.
      Наводнила се е докато е стояла на пристанището там!
      Кольо "Дупетата вървят и с мастика... "

      Ясен Супер Модератор: "Абе при мене как не увисва?" "хм, представих си Багера по бельо."

      Коментар


      • #4
        От: Купих кола през аукцион от САЩ. А после?

        Абе, четох тук някъде из форума, че коли със "Salvage Title" отказвал да регистрира нашият КАТ?
        "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

        Коментар


        • #5
          От: Купих кола през аукцион от САЩ. А после?

          Бракувана веднъж кола никъде в ЕС не можеш да регистрираш. Тоя филм с тоталките от Англия и Италия свърши преди мнооого години.

          За автора-трябва ти митнически агент.
          Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

          Коментар


          • #6
            От: Купих кола през аукцион от САЩ. А после?

            Ок, не мога сам, това го и предполагах. За застраховката не знам, ще се проверява това.
            Кога е редно да потърся митническия агент? Като получа документите? Като пристигне контейнера? Ще ме осведоми ли някой че е пристигнал контейнер?
            Все още ми е доста мъгливо, и сигурно митническия агент ще помага, но не обичам изненадите и затова ми се иска да знам какво ще се случи въпреки, че няма да участвам пряко във всяка една стъпка.
            The only way to be 100% certain that work has been done properly is to do it yourself.

            Коментар


            • #7
              От: Купих кола през аукцион от САЩ. А после?

              Ако контейнерът вече е тръгнал-търси си агент. Нямаш време. Нещата не стават от днес за утре. Може да се наложи някакви допълнителни документи да ти пратят от щатите. Той еър мейла вярно е бърз, ама колко да е бърз...седмица. Влезе ли стоката на пристанището, ставаш назад с едни пари. В твой инетерес е да се задържа там колкото се може по-малко.
              Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

              Коментар


              • #8
                От: Купих кола през аукцион от САЩ. А после?

                Когато имаш номера на контеинера можеш да го следиш през цялото пътуване в саита на фирмата превозвач.Има и програми в Гугъл за проследяване на контеинери.
                Honda CRF 250 X
                Touareg 3.0 TDI

                Коментар


                • #9
                  От: Купих кола през аукцион от САЩ. А после?

                  Още не е тръгнала, нямам получени документи и в този ред на мисли да попитам ключовете с документите ли трябва да ги получа или отиват в контейнера при колата?
                  The only way to be 100% certain that work has been done properly is to do it yourself.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Купих кола през аукцион от САЩ. А после?

                    Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
                    Абе, четох тук някъде из форума, че коли със "Salvage Title" отказвал да регистрира нашият КАТ?
                    Първоначално публикуван от santaclash Преглед на мнение
                    Бракувана веднъж кола никъде в ЕС не можеш да регистрираш. Тоя филм с тоталките от Англия и Италия свърши преди мнооого години.

                    За автора-трябва ти митнически агент.
                    Бъра - дъра.Ако си е купил отнета от DEA , всичко и редовно и си чешете само топките ,Ъ.Много знаЙЙЙте бе.Да не сте спали у врачанските домати на Баба Ванга.
                    Най-много да намери след време някой неоткрит пакет (из въздуховодите...).
                    Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Купих кола през аукцион от САЩ. А после?

                      Принципно има 7 дена свободен период от съхранение ( дължимо на пристанище ) и от задържане на контейнера ( дължимо на контейнерната линия ) . А за ключовете - както сте се разбрали със спедитора . Разбери с коя линия ще пътува контейнера и се свържи с тукашните агенти . Те ще дадат инфо какво трябва и евентуално местен митнически агент .

                      Коментар


                      • #12
                        От: Купих кола през аукцион от САЩ. А после?

                        Намери спедитор. Той ще ти организира всичко, превоз документи и пр. Плащаш и си взимаш колата

                        Коментар


                        • #13
                          От: Купих кола през аукцион от САЩ. А после?

                          Спедиторът само ще я закара от точка А в точка Б. В морския транспорт, заради големия риск от унищожаване, товарите не се съпровождат от почти никакви документи. Всичко пътува по суша/въздух и отделно от товара.
                          Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Купих кола през аукцион от САЩ. А после?

                            Като човак с известен опит в тази област (вкарал съм 8 автомобила вече), горещо ти препоръчвам да не се занимаваш с наши митничари и агенти. Всички без изключение са доказани "пиявици". Последните 4 вноса ги осъществих през Бременхафен - Германия. Ако още ни ти е натоварена колата инструктирай тамошния спедитор да я прати там. В момента който ти пристигне колата, те уведомяват лично и в едноседмичен срок без никакви такси, отива упълномощено от теб лице, обикновено шофьора на автовоза и за 1 час, товари колата. Всичко става на едно гише все едно си купуваш билет за трамвая. Не ти трябват спедитори, не ти трябва нищо! Обикновено шофьора не знае и немски. Просто му пишат дължимата сума (мита и ДДС), оформят му документите и товари. Като пари излиза мноооого малко по-скъпо, защото плащаш автовоза, но пък морското навло е малко по-евтино. Но избягването на главоболията с нашите пиявици е безценно! Уточнявам, че аз никога не съм ходил до Бременхафен да си взимам кола
                            TLC 90 1KZ-TE 2000г.
                            "Социализмът приключва тогава, когато чуждите пари свършат!" - Маргарет Тачър

                            Коментар


                            • #15
                              От: Купих кола през аукцион от САЩ. А после?

                              Имам десетина спедитора с които работя. Занимават се с всичко, включително и митническо представителство. Ако имаш конкретни параметри мога да питам или да ти дам контакт.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X