Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Купих кола през аукцион от САЩ. А после?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Купих кола през аукцион от САЩ. А после?

    Това за Бремерхавен ми звучи като манна небесна, само да знаех немски, бих си я докарал на платформа направо от там, което предполагам ще ми струва горе долу колкото митническия агент тук.
    Все още нямам документи, параметри или каквото и да е .... със сигурност доста добре ще помисля преди да реша къде да я пратя.
    Ако реша да се разправям със нашенците ще се възползвам от предложените контакти! Благодаря!
    The only way to be 100% certain that work has been done properly is to do it yourself.

    Коментар


    • #17
      От: Купих кола през аукцион от САЩ. А после?

      Първоначално публикуван от GeorgiATV Преглед на мнение
      Това за Бремерхавен ми звучи като манна небесна, само да знаех немски, бих си я докарал на платформа направо от там, което предполагам ще ми струва горе долу колкото митническия агент тук.
      Все още нямам документи, параметри или каквото и да е .... със сигурност доста добре ще помисля преди да реша къде да я пратя.
      Ако реша да се разправям със нашенците ще се възползвам от предложените контакти! Благодаря!
      Не ти трябва немски за нищо Нали ти казах, че шофьора на автовоза знае 6 думи на английски и до сега никога не е имало проблем. Просто там всичко е точно и ясно. Обикновено документите когато отидеш са готови и ти дават само бележка за плащане.
      TLC 90 1KZ-TE 2000г.
      "Социализмът приключва тогава, когато чуждите пари свършат!" - Маргарет Тачър

      Коментар


      • #18
        От: Купих кола през аукцион от САЩ. А после?

        Освобождаване на контейнер с 1 кола е митн. декларация с 1 стока - нещо от сорта на 100-ина лева е "митническия агент". Трябва да си извадиш ЕОРИ номер и да направиш нотариално пълномощно на агента. Ако имаш електронен подпис /"флашка"/ може и без пълномощно /подава се електронно декларацията от твое име/.

        Най-добре питай изпращача да ти даде контакт на техния представител във Варна.
        помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

        Коментар


        • #19
          От: Купих кола през аукцион от САЩ. А после?

          Работил съм на автовози и в Бремерхавен съм бил безброй пъти. Има постоянни линии между САЩ и германия като отнема около 2 седмици от Американското ( с уговорката че тръгва от източния бряг разбира се ) до Бремерхавен. Ключовете винаги са в колата и много често с документите , все пак тази кола трябва да се разровари някак. Като цена на автовоз ( тн car carrier) може да излезе по евтино като транспорт от контейнера и по просто като организация. Най-големите компании в тази сфера са K-line ( японска, при тях работих) , Wallenius Wilhemson ( шведска ) малко по скъпо ще е там , NYK (японка ) има и др разбира се . Гарантирам ти за K-line че колата пристига както е натоварена . Правилата са мн сурови и никой не рискува да си изгуби добре платенста работа за да прибере едно радио от колата. В бремерхавен е пълна лудница ежедневно там влизат и излизат най -вече хиляди автомобили но организацията е на немско ниво така че няма от какво дс се притеснява човек . Аз лично бих сравнил цените и ако разликата не е голяма бих я пратил в Германия .


          Коментар


          • #20
            От: Купих кола през аукцион от САЩ. А после?

            Мога да съдействам, на който желае да закупи автомобил от САЩ. Намирам се в щатите. Ако все още имате нужда от помощ пишете ми на лични.

            Коментар


            • #21
              От: Купих кола през аукцион от САЩ. А после?

              А можете ли да ме съдействате за превоза от Бремерхафен до България?
              (новорегистриран съм и нямам право на лс)
              Първоначално публикуван от tony553 Преглед на мнение
              Като човак с известен опит в тази област (вкарал съм 8 автомобила вече), горещо ти препоръчвам да не се занимаваш с наши митничари и агенти. Всички без изключение са доказани "пиявици". Последните 4 вноса ги осъществих през Бременхафен - Германия. Ако още ни ти е натоварена колата инструктирай тамошния спедитор да я прати там. В момента който ти пристигне колата, те уведомяват лично и в едноседмичен срок без никакви такси, отива упълномощено от теб лице, обикновено шофьора на автовоза и за 1 час, товари колата. Всичко става на едно гише все едно си купуваш билет за трамвая. Не ти трябват спедитори, не ти трябва нищо! Обикновено шофьора не знае и немски. Просто му пишат дължимата сума (мита и ДДС), оформят му документите и товари. Като пари излиза мноооого малко по-скъпо, защото плащаш автовоза, но пък морското навло е малко по-евтино. Но избягването на главоболията с нашите пиявици е безценно! Уточнявам, че аз никога не съм ходил до Бременхафен да си взимам кола

              Коментар


              • #22
                От: Купих кола през аукцион от САЩ. А после?

                Здрасти, колега. С твоя опит наистина ли препоръчваш да не се занимавам с нашите митничари. А в Германия трябва ли да наемам митнически агент, или там си има?
                Благодаря.

                Коментар


                • #23
                  От: Купих кола през аукцион от САЩ. А после?

                  а митото колко струва

                  Коментар


                  • #24
                    От: Купих кола през аукцион от САЩ. А после?

                    Първоначално публикуван от van__ss Преглед на мнение
                    а митото колко струва
                    Митото (в повечето случаи) е 10%. ДДС-то е 20% като е добре да се има предвид, че се начислява на цена с включени 10% мито.
                    Дела трябват, а не думи.

                    Коментар


                    • #25
                      От: Купих кола през аукцион от САЩ. А после?

                      Повече информация за взимамето на кола от Бремерхафен има ли някой. Ддс и мито - ясно. Там каква е процедурата?

                      Коментар


                      • #26
                        От: Купих кола през аукцион от САЩ. А после?

                        За Германия аз лично нищо не мога да кажа. Имам наблюдения от България (Бургас).
                        Дела трябват, а не думи.

                        Коментар


                        • #27
                          От: Купих кола през аукцион от САЩ. А после?

                          Процедурата зависи от агента, който ще те представлява. Аз мога да споделя опита си с https://www.oceancar.de/en/ , тъй като те бяха партньорите на американския ми агент.
                          Цялата кореспонденция беше по ел. поща. Свързах се с техен представител. Той ми изпрати бланка за пълномощно, която попълних и изпратих обратно. След това изпратих и сканираните копия на талона и договора. Когато освободиха митнически колата получих фактура. Дадох парите на шофьора (който познавам и на когото имам доверие). Можеше да платя и по банков път. Уведомих агентите за името на шофьора и им изпратих копие на личната му карта. След няколко дни си взех колата, придружена от оригиналните документи (тъй като практиката на американския агент е да праща оригиналите по куриер до партньора им в Бремерхафен).
                          Мога да споделя още подробности но не и на всеослушание, тъй че оставете л.с. с номер, на който да звънна.
                          Последно редактирано от vertigo; 08-08-19, 14:18.

                          Коментар

                          Активност за темата

                          Свий

                          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                          Зареждам...
                          X