Обява

Свий
Няма добавени обяви.

За бус/кемпер зимни или всесезонни гуми?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: За бус/кемпер зимни или всесезонни гуми?

    Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
    Моя се движеше със 195/70/15 ,завчера го обух със 195/65/15 със чисто нови джанти,сложих висок клас зимни гуми,може би нокиан wr ако не бъркам.За гумите е ясно,но разликата в размера е 2 см.Сега имаме мощност още повече,но ускорението и мах скорост паднаха,преди бях с лекота първи на светофара без да ръмжи и т.н Сега вече е по тегаво ...Всяко зло за добро обаче,от 7 литра на 100 км.разхода в града падна с повече от 0.5 литра/100 ,което е 6-6.5 на сто градско.
    Нали се сещаш,че и километража не е това което е бил.
    088пет722пет99
    http://www.hydropompi.com/

    Коментар


    • #47
      От: За бус/кемпер зимни или всесезонни гуми?

      Първоначално публикуван от REGULATOR Преглед на мнение
      Нали се сещаш,че и километража не е това което е бил.
      Сещам се,но не ми е важно.Форда има въртящ момент в ниските,но с малките гуми няма динамика,и то усезателно
      Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
      Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
      Анатолий Пейчинов o8875о9815
      https://dvrbg.com/

      Коментар


      • #48
        От: За бус/кемпер зимни или всесезонни гуми?

        Вече съвсем се обърках. То било цяла наука
        Ще купя 195/70/15 (на колонката пише 205/70/15, мисля, че няма да има разлика. Някои от сайтовете не показват 195/70 като алтернатива на 205/70. Сега предните са 195/70/15, но са всесезонни и стари и не искам да рискувам), защото джантите ми са 15' и поне няма да се наложи да търся джанти, че не остана много до снега.
        Можете ли да препоръчате конкретна марка и модел с този размер? Търси се най-доброто сред евтините и най-евтиното сред добрите. Предполагам, че китайските за под 100 лв бройката ще станат "пластмасови" още след първата зима ...... или по средата й? Ясно е, че Мишелин Агилис (или други от този клас) ще са добри, но да дам 8-900 лв за гуми с които ще измина най-много 2000 км - пак не става.
        Гумите ги гледам/търся в онлайн магазините, защото няма от къде да ги купя с отстъпка, та може и на лс директен линк към марка/модел/цена.
        Последно редактирано от X-pert; 15-11-17, 06:45.

        Коментар


        • #49
          От: За бус/кемпер зимни или всесезонни гуми?

          То проблема с този размер при мен беше ,че освен китайски ,други не намерих.Свалих корморан или Сава като марка ...
          Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
          Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
          Анатолий Пейчинов o8875о9815
          https://dvrbg.com/

          Коментар


          • #50
            От: За бус/кемпер зимни или всесезонни гуми?

            Ъъъ, размер 195/70/15 си има и бусови гуми.И европейски даже , че и цените изглеждат съвсем разумни. В известен онлайн магазин за авто гуми.

            Коментар


            • #51
              От: За бус/кемпер зимни или всесезонни гуми?

              Първоначално публикуван от carrot Преглед на мнение
              Ъъъ, размер 195/70/15 си има и бусови гуми.И европейски даже , че и цените изглеждат съвсем разумни. В известен онлайн магазин за авто гуми.
              Можеш ли да препоръчаш марка, модел на гуми, които си използвал?

              Коментар


              • #52
                От: За бус/кемпер зимни или всесезонни гуми?

                Аз обух кемпера с нови зимни гуми Нексен. Октомври догодина - пак ще купя нови зимни гуми и така всяка година. На тази цена, качеството е достатъчно добро.

                Поздрави!

                Коментар


                • #53
                  От: За бус/кемпер зимни или всесезонни гуми?

                  Първоначално публикуван от Камен Ангелов Преглед на мнение
                  Аз обух кемпера с нови зимни гуми Нексен. Октомври догодина - пак ще купя нови зимни гуми и така всяка година. На тази цена, качеството е достатъчно добро.

                  Поздрави!
                  Че на колко км ще ги сменяш??? Или идеята е да ги продаваш за почти нови???

                  По темата:
                  Аз съм горе-долу в същото положение - карам бусче Тойота Превиа със задно (само дето двигателя е хоризонтален и средно-разположен, та поведението в завои е доста неутрално, въпреки люлеещото меко окачване). Мислех да го ползвам за няколко пътувания в годината, като определено ще се избягват екстремни пътища и условия. И се чудих за гуми пролетта - в крайна сметка го обухме с всесезонни на Кумхо (205/70/15), като държах да не са бусови С-тки (заради комфорта - лично убеждение, а и колата не ги изисква). Идеята ми беше да направят примерно поне 20-30 000км да кажем за 5г. и да ги сменям, а не тогава да имам два комплекта пак толкова стари, но почти некарани гуми...

                  Така се случи, че останах без основна кола и сега това бусче ми е ежедневната/семейна/работна кола и планираните няколко хил.км/год. ги навъртам за 2-3месеца. Засега съм доволен от избора, но след два-три месеца ще имам пълни впечатления как е и при 40гр. жега, и при сняг... (вече съм метнал обаче едни вериги в багажника за всеки случай - като се знам, все някъде ще ми затрябват...)
                  SUZUKI V-STROM 1000
                  Jeep Cherokee 2.5CRD
                  TOYOTA PREVIA 2.4 'youngtimer
                  о889 525 о74 - Владо

                  Коментар


                  • #54
                    От: За бус/кемпер зимни или всесезонни гуми?

                    Първоначално публикуван от Shider Преглед на мнение
                    Че на колко км ще ги сменяш??? Или идеята е да ги продаваш за почти нови???
                    Ами последните 5 седмици направих 4300км. Кемперът ще ни вози на ски до Алпите, до Лефкада на НГ, до Адана през януари. До другата зима, ако сме живи и здрави ще е износил гумите и ще ги изхвърля. На тази смяна сега изхвърлих Continental Vanco Camper гумите, не защото са много износени, а защото са много изпечени от жегите.
                    Поздрави
                    Камен

                    Коментар


                    • #55
                      От: За бус/кемпер зимни или всесезонни гуми?

                      Аз ако не съм разбрал правилно,тука проблема опира до размер марка и разумна цена.Във размер 195/70/15 излизат три китайски марки и две реномирани на не хуманна цена.Затова слезнах на 195/65/15 където избора е огромен,но пък Форда се снижи с цели 2 сантиметра ,и загуби динамика ,но пък гори с почти литър градско по малко което може и да е заблуда както отбелязва колегата по нагоре в темата.

                      Та в тоя размер няма нищо като предлагане.
                      Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                      Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                      Анатолий Пейчинов o8875о9815
                      https://dvrbg.com/

                      Коментар


                      • #56
                        От: За бус/кемпер зимни или всесезонни гуми?

                        Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
                        ........Затова слезнах на 195/65/15 където избора е огромен,но пък Форда се снижи с цели 2 сантиметра
                        Лошото е, че в моя случай онлайн калкулаторите намират преминаването от 205/70/15 към 195/65/15 за недопустимо. Бусът е достатъчно висок и 3-4 см разлика във височината дори няма да ги забележа. Харесах си Debica Frigo 2 XL MS 195/65/15, 95T. Цената е 89 лв/бр. Бусчето тежи около 2 тона по документи и мисля, че товарният индекс е достатъчен. Или не? Мнения?
                        А иначе в размер 195/70/15 нещата клонят към
                        - Barum Snovanis 2 95T RF - 103 лв/бр.
                        - Semperit VanGrip 2 XL 97T - 110 лв/бр.
                        Мнения за тях?
                        Ще станат ли на пластмаси още първата година? Искам да ги ползвам поне 3 години по 2000 км.

                        Коментар


                        • #57
                          От: За бус/кемпер зимни или всесезонни гуми?

                          Debica Frigo 2 четвърта зима държат Еспаса като на релси. Поради което съм упорит и не купувам нови.

                          Коментар


                          • #58
                            От: За бус/кемпер зимни или всесезонни гуми?

                            Да бе държат. Много ти разбра тиквата...

                            Всеки уважаващ себе си шофьор ще се закълне, че всяка зимна гума като мине два пъти по сух асфалт и става на пластмаса.
                            Кой си ти, та да разправяш небивалици за гуми на 4 години, че и държат като по релси.
                            Айде де... Не на нас тия.
                            Има ли желание-има и начин!

                            Коментар


                            • #59
                              От: За бус/кемпер зимни или всесезонни гуми?

                              Debica frigo 2 Са много добри гуми на сняг,на мокро не държат.Понеже карам втори чифт в този размер,и то 5-та зима ,имам само една лека забележка,грайфера им е едър и за фин наточен и безшумен автомобил съвсем леко се усеща лека вибрация ,на товарната няма да го усетиш това.

                              п.п горе написаното положително мнение касае само и единствено този модел ,фриго2,да не се подведе някой че дебика всички гуми са добри.
                              Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                              Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                              Анатолий Пейчинов o8875о9815
                              https://dvrbg.com/

                              Коментар


                              • #60
                                От: За бус/кемпер зимни или всесезонни гуми?

                                Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                                Debica Frigo 2 четвърта зима държат Еспаса като на релси. Поради което съм упорит и не купувам нови.
                                Карал съм таман 4 зими въпросните Debica Frigo 2 купувани нови от мен. След 2-та започват да се кривят, на всичко освен на сняг са зле до много зле - мокро, сухо, шум, лед, спиране. За сметка на това са може би едни от най-добрите гуми на сняг. Сега съм с Фулда, супер са като цяло, но на сняг има много какво да се желае, по-зле са от Дебицата. На 195/65/15 миналата година най-добра цена/качество беше Йокохама - около 85лв. бяха тогава като търсех, но ми излезе Фулда на оферта чисто нови немонтирани от човек сбъркал размера(взел си 15-ки, пък джантите се оказали 16-ки).

                                П.П. Кольо продавам 2 комплекта летни 16-ки с ДОТ 2013 щот не ме кефят, нямат поведението на нова гума макар да са с на 70% грайфер.
                                Citroen C-Crosser 2.4 бензин ръчка 2009г.
                                Телефон - в профила!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X