Обява

Свий
Няма добавени обяви.

За бус/кемпер зимни или всесезонни гуми?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: За бус/кемпер зимни или всесезонни гуми?

    Превърни си размера в американски и ще ти е по-лесно.

    Коментар


    • #32
      От: За бус/кемпер зимни или всесезонни гуми?

      Заповядай един сайт.

      http://www.tyrereviews.co.uk/Tyre-Tests/
      Subaru Legacy 2.5
      Suzuki GS500 E

      Коментар


      • #33
        От: За бус/кемпер зимни или всесезонни гуми?

        Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
        Превърни си размера в американски и ще ти е по-лесно.
        195/75/R16 е малоформация по Хамерикански.
        Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

        "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

        Коментар


        • #34
          От: За бус/кемпер зимни или всесезонни гуми?

          Първоначално публикуван от MartiX5 Преглед на мнение
          Заповядай един сайт.

          http://www.tyrereviews.co.uk/Tyre-Tests/
          Разцъках го, но нищо не намерих:

          Първоначално публикуван от [URL="http://www.tyrereviews.co.uk/Tyre-Tests/"
          tyrereviews.co.uk[/URL]]Sorry, we don't currently have any tyres in 195/75 R16. Please search again.
          Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

          "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

          Коментар


          • #35
            От: За бус/кемпер зимни или всесезонни гуми?

            Тестове се правят на по-масови размери гуми.Може само да предполагаш,че най-добрите са такива с всичките си размери...

            Коментар


            • #36
              От: За бус/кемпер зимни или всесезонни гуми?

              Да, ама за бусове моделите гуми са други и имат различни критерии за класация.
              Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

              "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

              Коментар


              • #37
                От: За бус/кемпер зимни или всесезонни гуми?

                Ако очакваш от теста да покажат колко години ще изкара гумата ,съмнявам се че ще намериш такъв тест.
                Оправданието е като гъз-всеки го носи със себеси !

                Коментар


                • #38
                  От: За бус/кемпер зимни или всесезонни гуми?

                  Ще попитам в тази тема, за да не създавам друга подобна.
                  Имам 7-местен бус Хюндай Н1. На колонката пише, че гумите трябва да са 205/70/15. Цените варират от 120 до 220 лв. Питането ми е към тези от вас, които карат бус със задно предаване - може ли да се управлява зимата с нови гуми, или каквито и да му купя няма да има смисъл? Бусът се товари с около 100-тина килограма в едната посока, в другата е празен? Мислех си за гуми в интервал 130-150 лв/бр, тоест нещо средно като цена. Например BARUM 205/70R15C 106/104R SNOVANIS 2
                  Имате ли наблюдения над всесезонни гуми с такъв размер?
                  Не съм карал мпс със задно предаване, но всяка зима виждам закъсали бмв-та и мерцедеси, но пък виждам и Форд Транзит постоянно да се движат......

                  Коментар


                  • #39
                    От: За бус/кемпер зимни или всесезонни гуми?

                    Без значение какво е предаването,аз бих заложил на нови зимни. И още един съвет-не се хвърляй на скъпи гуми,за да не те е яд после. Миналата зима обух Виварото с Дънлоп-5. Е с толкова калпава гума до сега не съм карал.Тази зима ще си сложа едни китайци за по 100лв. поне да знам че не съм ги плащал като за нещо супер-дупер.

                    А и не е лошо да го понатовариш отзад. Е така,да си му тежи.
                    088пет722пет99
                    http://www.hydropompi.com/

                    Коментар


                    • #40
                      От: За бус/кемпер зимни или всесезонни гуми?

                      Първоначално публикуван от REGULATOR Преглед на мнение
                      Без значение какво е предаването,аз бих заложил на нови зимни. И още един съвет-не се хвърляй на скъпи гуми,за да не те е яд после. Миналата зима обух Виварото с Дънлоп-5. Е с толкова калпава гума до сега не съм карал.Тази зима ще си сложа едни китайци за по 100лв. поне да знам че не съм ги плащал като за нещо супер-дупер.

                      А и не е лошо да го понатовариш отзад. Е така,да си му тежи.
                      Отзад си мислех да му сложа 100-120 кг пясък в чували, ама то не е Москвич и едва ли 100 кила ще уплашат чак толкова задницата, дори си мисля, че няма да ги усети.
                      На твоето Виваро какви гуми ще купиш? В онлайн магазините има възможност за избор между бусови и джипови гуми - еднакви размери имат различен индекс - 96Т за джиповите и 106/104 R за бусовите. Реално бусът го ползвам като лек автомобил - комфортен и висок. Не е работно магаре на което вземам душата. 96Т ще ми вършат ли работа? Като гледам натоварването на гума ми се струва на границата.
                      195/70/15 пък са по-евтини. Вариант ли е да сложа такива? По-тесните, по-проходими ли са? Доста по-евтини са, а и имат RF, което според гугъл означава, че е подсилена, а също и XL - Extra load.
                      Според онлайн калкулаторите, 195/75/14 също ще пасне като размери.....
                      Никога до сега не съм карал бус зимата и не съм избирал гуми, затова моля всеки, който може да даде съвет да го направи. Благодаря.

                      Коментар


                      • #41
                        От: За бус/кемпер зимни или всесезонни гуми?

                        За зимата буса е по-добре да е с предно предаване-тежък дизел с предно е като танк-не мърда,а на сняг изпреварва и много леки коли.Ама след като е със задно,му трябват премиум гуми на сняг-Гудиър,Мишелин,Континентал.Чувалите с пясък отзат са добра идея-120-150 кг отзад ще се отразят добре.Има и едни нови универсални пластмасови вериги за сняг,като мн. голями свински опашки-мисля,че е добре човек да си вземе такива...Купуваш си гуми с необходимият товарен индекс,а те са и презапасени.Ако ти трябват 96,а го обуеш със 104,ще го спънеш излишно-безсмислено е

                        Коментар


                        • #42
                          От: За бус/кемпер зимни или всесезонни гуми?

                          И в снега след като няма да се товари налягането на гумите да е между 2-2.5 бара .
                          Оправданието е като гъз-всеки го носи със себеси !

                          Коментар


                          • #43
                            От: За бус/кемпер зимни или всесезонни гуми?

                            Първоначално публикуван от X-pert Преглед на мнение
                            Отзад си мислех да му сложа 100-120 кг пясък в чували, ама то не е Москвич и едва ли 100 кила ще уплашат чак толкова задницата, дори си мисля, че няма да ги усети.
                            На твоето Виваро какви гуми ще купиш? В онлайн магазините има възможност за избор между бусови и джипови гуми - еднакви размери имат различен индекс - 96Т за джиповите и 106/104 R за бусовите. Реално бусът го ползвам като лек автомобил - комфортен и висок. Не е работно магаре на което вземам душата. 96Т ще ми вършат ли работа? Като гледам натоварването на гума ми се струва на границата.
                            195/70/15 пък са по-евтини. Вариант ли е да сложа такива? По-тесните, по-проходими ли са? Доста по-евтини са, а и имат RF, което според гугъл означава, че е подсилена, а също и XL - Extra load.
                            Според онлайн калкулаторите, 195/75/14 също ще пасне като размери.....
                            Никога до сега не съм карал бус зимата и не съм избирал гуми, затова моля всеки, който може да даде съвет да го направи. Благодаря.
                            Моя не го товаря и съм с джипови гуми-96Т. Разлика между 195 и 205 няма да я усетиш. По-добре си карай със щатния размер.Освен ако нямаш залежали 14" джанти.
                            088пет722пет99
                            http://www.hydropompi.com/

                            Коментар


                            • #44
                              От: За бус/кемпер зимни или всесезонни гуми?

                              Първоначално публикуван от X-pert Преглед на мнение
                              ... всяка зима виждам закъсали бмв-та и мерцедеси, но пък виждам и Форд Транзит постоянно да се движат......
                              Искам да ти намекна че тая разлика не е от гумите.

                              Коментар


                              • #45
                                От: За бус/кемпер зимни или всесезонни гуми?

                                Моя се движеше със 195/70/15 ,завчера го обух със 195/65/15 със чисто нови джанти,сложих висок клас зимни гуми,може би нокиан wr ако не бъркам.За гумите е ясно,но разликата в размера е 2 см.Сега имаме мощност още повече,но ускорението и мах скорост паднаха,преди бях с лекота първи на светофара без да ръмжи и т.н Сега вече е по тегаво ...Всяко зло за добро обаче,от 7 литра на 100 км.разхода в града падна с повече от 0.5 литра/100 ,което е 6-6.5 на сто градско.
                                Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                                Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                                Анатолий Пейчинов o8875о9815
                                https://dvrbg.com/

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X