Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Смяна на жило на съединител на Голф 3 1.6i 101к.с.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Смяна на жило на съединител на Голф 3 1.6i 101к.с.

    Здравейте.Проблема е ,че съединителя ми започна да буксува,а е сменян преди 10 000км комплект за това се насочих към жилото.Днес купих ново саморегулиращо жило Sash за 80лв ,смених го ,но с новото колата въобще не може да отцепи от място ,все едно съединителя е постоянно натиснат до долу.Знам за скобичката ,която се освобождава само в монтирано положение.Така и я освободих.Въпроса ми е дали жилото е дефектно и да го връщам в магазина или аз пропускам нещо при монтажа? Жилото е правилно дадено от магазина - проверих го по номера,но дали работи. Помпнах с педала доста ,за да се "саморегулира" ,натисках го долу и си отмествах крака в страни за да отскочи рязко педала и някакви сачми вътре да се наместили,както четох в интернет,но без резултат.Благодаря ако някой помогне ,че ще се побъркам ....

  • #2
    От: Смяна на жило на съединител на Голф 3 1.6i 101к.с.

    Не е дефектно.Можеш ли да качиш тук снимка , за да е по-лесно обяснението.
    Трабва да хванеш двата края на саморегулиращото устройство и да ги завъртиш в противоположни посоки.Като се загледаш ще видиш две жлебчета и в тях пъпки.Въртиш да се освободят и компенсаторът ти ще заработи.От което и съединителят.
    Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

    Коментар


    • #3
      От: Смяна на жило на съединител на Голф 3 1.6i 101к.с.

      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMAG0810.jpg
Прегледи:1
Размер:405.7 КБ
ID:5769134

      Коментар


      • #4
        От: Смяна на жило на съединител на Голф 3 1.6i 101к.с.

        Трябва да се завърти.Виждат се каналчетата
        Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

        Коментар


        • #5
          От: Смяна на жило на съединител на Голф 3 1.6i 101к.с.

          На старото ми жило зъбчетата са в каналчетата също както при новото а старото си работеше така преди да се скапе.сигурен ли си че трябва нещо да се върти
          Последно редактирано от stypkata; 06-10-17, 17:30.

          Коментар


          • #6
            От: Смяна на жило на съединител на Голф 3 1.6i 101к.с.

            Не се върти. неправилно си го сложил. Откачи го ,със неколкократно "сецане" ще се разтегне. Ако искаш го закачи със контрата,ако искаш недей. После трябва да си влезе на мястото и да е "хлабаво". Ако си сложил контрата-откачваш я. След това само караш.
            Калин Владов,09РСПБЗН

            Коментар


            • #7
              От: Смяна на жило на съединител на Голф 3 1.6i 101к.с.

              Благодадаря Калине,но не съм сигурен какво означава "сецане".Дърпане на жилото ли е?Гледах в youtube подобно дърпане и мисля,че те разбирам какво имаш предвид.Обаче продължението е,че до сега се въртях край колата,помпих педала на съединителя доста време и сега започна леко да зацепва в горно положение,но пак буксува както със старото.Ще се окаже,че старото жило е било добре,но интересно защо съединителя започна да буксува след 10 000км ....Май ще свалям и кутията да видя какво се случва там........Възможно ли е маховика да е износен и за това съединител на 10 000км да буксува?
              Последно редактирано от stypkata; 06-10-17, 19:13.

              Коментар


              • #8
                От: Смяна на жило на съединител на Голф 3 1.6i 101к.с.

                Имал съм същия голф,имах подобни проблеми със смяната на жилото,търсих такова без саморегулиране,оказа се май че за точно този модел май не може да се сложи без саморегулиране.Обаче не помня как го реших тоя проблем.
                Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                Анатолий Пейчинов o8875о9815
                https://dvrbg.com/

                Коментар


                • #9
                  От: Смяна на жило на съединител на Голф 3 1.6i 101к.с.

                  Може да е без саморегулиране. Но май някой ще сваля скорости. Няма как да е от маховика. Тоя тип съединители страдат най-често от увличане (модела е без аксиален лагер ,или може да се каже че той е част от скоростите с дъъълга "пръчка" към мотора ,а маховика е откъм кутията) ,та малко странно че ти е пробуксувал по-рано. Комплект е сменен предполагам, и не с ИТН ,МЕК-АРМ и подобни?
                  Точно дърпане,в едната ръка държиш бронята в другата жилото и резки тласъци в един момент се разтяга.
                  Калин Владов,09РСПБЗН

                  Коментар


                  • #10
                    От: Смяна на жило на съединител на Голф 3 1.6i 101к.с.

                    Не е Mecarm .Luk e за 200лв и 100лв за труд общо ми взеха 300лв. Това е,за което платих а какво са сложили в сервиза представа нямам...За това гледам сам да си правя колата,но този път нямах време а колата ми трябваше спешно иначе за 5 часа свалям кутия,сменям съединителя и качвам кутията.Помагам си с едно кранче за двигатели с което вдигам кутията и наместването е като детска игра.Но все пак си е много работа и хамалогия смяна на съенител.Ще покарам така с буксуващ съединител малко с надеждата нещо да се "саморегулира" и да тръгне .Нали знаете - надеждата умира последна.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Смяна на жило на съединител на Голф 3 1.6i 101к.с.

                      Само няма да се изрегулира. Ако го откачиш, вилката какво прави-луфт, колко?
                      А тези простотии се правят от името на всички ни.
                      Даника
                      Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                      Коментар


                      • #12
                        От: Смяна на жило на съединител на Голф 3 1.6i 101к.с.

                        Щипка , притискателно лагрче сменихте ли?
                        Като огледах сега вилката - натиска през цялата кутия с един щок.
                        Така ли е?
                        Ако кажеш , че в схемата не е имало притискателен лагер , ще се оскубя.Като тъпак.
                        Отвън е на кутията.Под палеца на вилката.Бах се в тъпия!
                        Последно редактирано от jeko47; 06-10-17, 21:09.
                        Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Смяна на жило на съединител на Голф 3 1.6i 101к.с.

                          Здравейте колеги.Днес след 20-тина километра градско жилото се самонастрои и няма и помен от буксуване !Живи и здрави.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Смяна на жило на съединител на Голф 3 1.6i 101к.с.

                            на около 130 хиляди км при мен се счупи пластинката, която спира края на жилото. Увиснах на един светофар в чужд град. Сложи нова. Аз си фрезовах една от хиксова стомана за да няма пак изненади с щампованата ламарина на дойчовците.

                            Коментар

                            Активност за темата

                            Свий

                            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                            Зареждам...
                            X