Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Някакъв чалъм за "Зелена зона"?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Някакъв чалъм за "Зелена зона"?

    Щели да я правят до 21ч в работни дни
    А тези простотии се правят от името на всички ни.
    Даника
    Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

    Коментар


    • #32
      От: Някакъв чалъм за "Зелена зона"?

      Първоначално публикуван от Veni1 Преглед на мнение
      ... ти си от Русе - ако си бил роден по ония години, или някой ти е разправял
      Нека да кажем, че съм внук на Мария Варамезова. В онези събития съм замесен лично, макар че не мога да си припиша решението за това.

      Коментар


      • #33
        От: Някакъв чалъм за "Зелена зона"?

        На мен ми харесва. Има място, плащам си.
        Dacia Duster 1.5 dci 4х4 (екзотичен автомобил)

        Коментар


        • #34
          От: Някакъв чалъм за "Зелена зона"?

          Първоначално публикуван от kbot Преглед на мнение
          На мен ми харесва. Има място, плащам си.
          Подкрепям , само че аз съм в синя зона . Ще се радвам ако го направят и в неделя.
          емил златков
          паджеро 2.5тд
          ве стром 650

          Коментар


          • #35
            От: Някакъв чалъм за "Зелена зона"?

            а защо не и 24 часа , комплименти другари ,так держать! А най добре да върнат жителството. Ко се ръчкат у Софията.

            Коментар


            • #36
              От: Някакъв чалъм за "Зелена зона"?

              Аз не мога да схвана, какви са тия фирми, достатъчно богати за да отпуснат служебни коли да им висят пред офисите, и в същото време да им се свидят нек'ви такси.

              А по нормалния свет, паркирането е платено по централните места дори на по-големшките села, когато има нужда.

              Апарати за таксуване на паркиране има дори в комиксите и анимационните филми, от близо половин век. Това, че в прогресивния социалистически свят ги е нямало, и се смята за ненормално да ги има, може би е свързано с по-доброто планиране и градоустройство в онези времена. А сега - "Качило се всяко на кола и писка!".
              Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

              Коментар


              • #37
                От: Някакъв чалъм за "Зелена зона"?

                Убуу де, нали все искаме да ги стигнем ония- другите? Как е решен проблемът при тях?
                А-а-а-а, да! Ама, виж им доходите, ама виж им метрото... Опитите да се изнесат колите от центъра започнаха късно, при вече позагоряла тенджера, а мистерията около пътеката на събираните пари само подсилва напрежението. Иначе, лостовете и механизмите са точно тези.
                Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

                Коментар


                • #38
                  От: Някакъв чалъм за "Зелена зона"?

                  Ако не се лъжа, си ходил до Виена- опиши как там е решен проблемът . Тук във Форума също е писано. Само че ,там не са мутри и е ясно и валидно за всички. Знае се къде отиват парите и за какво се използват.

                  Коментар


                  • #39
                    От: Някакъв чалъм за "Зелена зона"?

                    Всички сме ходили на много места, включително и с автомобили (щото ако си със самолет, автобус и т.н. тези проблеми не те вълнуват) ама се правим на ощипани моми, когато стане дума за БГ.
                    П.П. В Берлин намерих местенце в един кьорсокак на 4 км. от мястото, където бях отседнал и 5 дни колата не мръдна от там. Дневната карта за транспорт, на човек е 15 евро- сиреч 45 евро за семейството (малкия не плаща, щото е дете) и предпочетох този вариант. Защо ли?
                    В Прага.... абе, ясно е, да не изреждам.
                    Последно редактирано от Тропчо; 07-10-17, 10:34.
                    Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

                    Коментар


                    • #40
                      От: Някакъв чалъм за "Зелена зона"?

                      Първоначално публикуван от cecoa1 Преглед на мнение
                      Аз не мога да схвана, какви са тия фирми, достатъчно богати за да отпуснат служебни коли да им висят пред офисите, и в същото време да им се свидят нек'ви такси.
                      Не винги (дори често) въпросът е за пари. Фирмата е регистрирана в Обеля, или Куртово Конаре, офисът се държи недотам официално - това е само една примерна ситуация.

                      Първоначално публикуван от cecoa1 Преглед на мнение
                      ...може би е свързано с по-доброто планиране и градоустройство в онези времена.
                      Не, свързано е с обстоятелството, че тогава три поколения в едно семейство, разполагаха с един автомобил.
                      И изобщо, сега животът е много по-мобилен.
                      Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                      Коментар


                      • #41
                        От: Някакъв чалъм за "Зелена зона"?

                        Е да де ,напиши къде са обществените поздемни паркинги , колко струват и т.н

                        Коментар


                        • #42
                          От: Някакъв чалъм за "Зелена зона"?

                          https://www.google.bg/search?q=vienn...hrome&ie=UTF-8

                          Коментар


                          • #43
                            От: Някакъв чалъм за "Зелена зона"?

                            Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
                            Не, свързано е с обстоятелството, че тогава три поколения в едно семейство, разполагаха с един автомобил.
                            И изобщо, сега животът е много по-мобилен.
                            Фирмите да се оправят.
                            А за второто, не си схванал иронията, ясно ми е че не са разполагали с коли, ама може ли така да се говори?! Та го писАх- по-добро планиране и градоустройство.
                            Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                            Коментар


                            • #44
                              От: Някакъв чалъм за "Зелена зона"?

                              И къде е приликата със Софията- май само в сумите.
                              https://www.wien.info/en/travel-info...ound/park-ride
                              3.40 е на ден ,заплата 2000 евро. видяля жабата ,че подковават вола и тя дигнала крак- софийските общинари. предложи алтернатива и тогава прави зони.

                              Коментар


                              • #45
                                От: Някакъв чалъм за "Зелена зона"?

                                Не знам дали покрай разширението на ЗЗ в Лозенец разчертаха и улицата срещу входа на Семинарията, но там имаше няколко автомобила, които и в буквалния, и в преносния смисъл бяха пуснали корени. Включително и едно Гранд Чероки. Дано сега са минали багерите и самосвалите да ги откопаят и изхвърлят най-накрая.

                                P.S. А дори и по най-новите градоустройствени виждания проблемите за "малкия" човек си остават същите с постепенно увеличаване на тежестта. В момента изискването при проектиране на нови жилищни сгради е паркоместата да са равни на броя на имотите, което пак не решава проблема с паркирането на евентуалната втора кола в семейството.
                                Последно редактирано от коко келеша; 07-10-17, 11:33.
                                Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                                Из "Златния телец"

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X