Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Някакъв чалъм за "Зелена зона"?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Някакъв чалъм за "Зелена зона"?

    Нищо-нищо. Това, според преобладаващите форумни мнения в две заключени теми, е много добра новина
    Ще разтовари трафика, ще внесе радост и спокойствие у живущите и работещите в района
    "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

    Коментар


    • #17
      От: Някакъв чалъм за "Зелена зона"?

      тази синьо зелена зона е най-големия идиотизъм в София.

      Коментар


      • #18
        От: Някакъв чалъм за "Зелена зона"?

        Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
        Ще разтовари трафика, ще внесе радост и спокойствие у живущите и работещите в района
        Всъщност, реши проблем, който тя и беше създала. Сега проблемът е пренесен няколко преки нагоре. Където ще се реши, когато мине с поредните преки, още по-нататък.
        Иначе казано, зоната представлява един пълзящ проблем. И увеличение на данъка.
        Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

        Коментар


        • #19
          От: Някакъв чалъм за "Зелена зона"?

          Първоначално публикуван от Георги Крумов Преглед на мнение
          тази синьо зелена зона е най-големия идиотизъм в София.
          Според тъпата реклама - сега в София, а скоро - и в други градове...

          Чумата върви прогресивно, и лекарството е едно!!

          В ръцете ни е това лекарство, лошото е, че рецептата си я пишем ние - през четири години.

          Коментар


          • #20
            От: Някакъв чалъм за "Зелена зона"?

            Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
            Нищо-нищо. Това, според преобладаващите форумни мнения в две заключени теми, е много добра новина
            Ще разтовари трафика, ще внесе радост и спокойствие у живущите и работещите в района
            Кметицата ясно каза - това е по настояване на гражданите. Впрочем сигурно и обществен дебат е имало.

            Първоначално публикуван от вогонската администрация
            Внимание, леопард!
            Сега е повече или по-малко късно. Братовчедите вече са назначени, приходите - планирани, усвояването им - също.

            Коментар


            • #21
              От: Някакъв чалъм за "Зелена зона"?

              Първоначално публикуван от Edo Преглед на мнение
              Точно, объркал съм се! Става въпрос за Яворов, където имахме гараж за двете коли допреди 6 месеца, ама кой да знае, че с грижа за гражданите точат такава голяма тесла!!!
              Търси гаражи и по бързо.
              Honda CRF 250 X
              Touareg 3.0 TDI

              Коментар


              • #22
                От: Някакъв чалъм за "Зелена зона"?

                Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                ..
                Сега е повече или по-малко късно. Братовчедите вече са назначени, приходите - планирани, усвояването им - също.
                Да, обаче стрелката на манометъра неумолимо пълзи нагоре, и отива към червеното.
                Манометъра мери налягането, или общественото напрежение - в случая, или в многото случаи, дори и днешните телевизионни изпълнения.

                И като влезе в червеното - оттам, насетне, се очаква котела да гръмне. Дано да няма пострадали, но гръмването е очаквано и необходимо. И колкото по-скоро, толкова по-добре!

                Коментар


                • #23
                  От: Някакъв чалъм за "Зелена зона"?

                  Да ме прощава автора, но тая тема ми звучи така: "как да прецакам системата (когато това е в моя полза) и после да се сърдя, че системата ни е прецакана (когато това е в моя полза)"
                  Трите О-та на неудачниците: Оплакване, Оправдаване, Обвиняване.

                  Коментар


                  • #24
                    От: Някакъв чалъм за "Зелена зона"?

                    Първоначално публикуван от Veni1 Преглед на мнение
                    Да, обаче стрелката на манометъра неумолимо пълзи нагоре, и отива към червеното.
                    Манометъра мери налягането, или общественото напрежение - в случая, или в многото случаи, дори и днешните телевизионни изпълнения.

                    И като влезе в червеното - оттам, насетне, се очаква котела да гръмне. Дано да няма пострадали, но гръмването е очаквано и необходимо. И колкото по-скоро, толкова по-добре!
                    Всъщност е точно обратното.

                    Фактът че общината прави такива работи идва да рече
                    а) че градската управа има електорално-властови ресурс за харчене в непопулярни мерки
                    б) че населението е достатъчно заможно, за да пренасели съответните квартали с коли
                    в) че градската управа смята че населението ще предпочете да плати нововъзникналите разходи, вместо да намери начини да ги оптимизира (примерно с отказ от кола) или, в краен случай, да се организира да притиска управата да взема други решения

                    Коментар


                    • #25
                      От: Някакъв чалъм за "Зелена зона"?

                      Всъщност мерките не са точно непопулярни. Затова и минават. Като си купуваш апартамент, той не върви с място на улицата, където държиш три трошки обрасли с трева.
                      И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                      Коментар


                      • #26
                        От: Някакъв чалъм за "Зелена зона"?

                        А като имаш апартамент що гласуваш ЗА ? Нали имаше допитване до собствениците?
                        пп ако си набия колчета ще ми ги бутнат ли?
                        А тези простотии се правят от името на всички ни.
                        Даника
                        Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                        Коментар


                        • #27
                          От: Някакъв чалъм за "Зелена зона"?

                          Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                          Всъщност е точно обратното.

                          Фактът че общината прави такива работи идва да рече
                          а) че градската управа има електорално-властови ресурс за харчене в непопулярни мерки
                          б) че населението е достатъчно заможно, за да пренасели съответните квартали с коли
                          в) че градската управа смята че населението ще предпочете да плати нововъзникналите разходи, вместо да намери начини да ги оптимизира (примерно с отказ от кола) или, в краен случай, да се организира да притиска управата да взема други решения
                          Въобще не е обратното!

                          -а) има, има...не толкова електорално, колкото властови ресурс. Това катализира процеса на недоволство, или праща стрелката на манометъра в червеното.

                          -б) ако това в София е възможно, и приложимо, скудоумните последователи на властта по села и паланки ще го приложат - доброволно или под натиск, и без капка размисъл. Виж темата за синята зона във Видин, примерно, или във Враца.
                          Утре - и в Сусурлево...
                          Синя, че и зелена - както е в столицата, нема лабаво.

                          - в) градската управа ще дои поданиците, докато те не се вземат в ръце, и от градска управа ги превърнат в експонати в СЦЗ, ако не се стигнат до радикални решения - в румънски стил отпреди някое време.

                          Аз не знам от какви гледни точки гледаш нещата, ама аз съм достатъчно възрастен, за да си спомням отлично настроенията в народонаселението през 1988-9 година, и съвсем съм сигурен, че след доста малко време ще имаме отново нови събития в историята ни.

                          Хайде, ти си от Русе - ако си бил роден по ония години, или някой ти е разправял - тогава промяната започна от там.
                          Сега положението е изходното - отново Русе е обгазен, отново народа не е доволен, отново има революционна ситуация, според преподавателя ми по Основи на Комунизма -

                          Революционна ситуация - Тоя, дето е отгоре - не може, тоя дето е отдолу - не иска.

                          Спестявам името на уважавания ми учител, че синът му е професор в едно висше училище в Пловдив, пък не върви така.

                          Абе - маята втасва, и ше втаса!!! Вероятно - скоро!

                          Коментар


                          • #28
                            От: Някакъв чалъм за "Зелена зона"?

                            Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                            Всъщност мерките не са точно непопулярни. Затова и минават. Като си купуваш апартамент, той не върви с място на улицата, където държиш три трошки обрасли с трева.
                            Там е работата, че след като така, или иначе ги има трошките, все някъде ще седят. Досега, хората от "идеалния център" - поради въпросното увеличение на данъка - си ги бяха докарали пред нас. Сега - заедно с едно допълнително количество наши си - отидоха на баира около факултетите. И така, докато идат в Драгалево, а после на Купените...
                            Защо да не си седят по местата. Равномерно и без колизии. Пък като толкова им трябват тези пари (сигурно им трябват), честно да кажат: Вдигаме данъка и толкова.


                            ПП
                            Вени, ти се унасяш бе човек. Какви революционни ситуации си спомняш. Социализма фалира - хем в планетарен мащаб. Тук локално, една фркция на управлявщите, спретна преврат на друга.
                            И сега не е революционно, ама далеч не е революционно. Вдигнаха ми данъка с 300 лева - ми ше си ги платя.
                            Последно редактирано от davc; 06-10-17, 21:02.
                            Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                            Коментар


                            • #29
                              От: Някакъв чалъм за "Зелена зона"?

                              Така е като цяла България иска да е в софето. Няма място. Инфраструктурата е трагична.
                              И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                              Коментар


                              • #30
                                От: Някакъв чалъм за "Зелена зона"?

                                Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                                Всъщност мерките не са точно непопулярни. Затова и минават. Като си купуваш апартамент, той не върви с място на улицата, където държиш три трошки обрасли с трева.
                                Мда. Лична равносметка от 1 седмица живот в "зона":
                                * обикаляне за търсене на място - от средно 7-8 минути - на нула минути.
                                * разстояние от място на паркиране до вход на сграда - от 70-200-500 метра - на 20-30 метра.

                                Дотук спестени 35 минути за 1 седмица. 50 седмици х 35 минути ~= 30 часа. Вървенето не ме притесняваше въобще и не го слагам в сметката. Горивото за обикаляне, също. Тия 100 лева за винетка, ако положението остане същото, ще ми излезат по 3,30 лв. на спестен час.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X