Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Ще платя ли данък върху превозно средство?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Ще платя ли данък върху превозно средство?

    Какъв е тоя акт? За какво? Там трябва да пише коя разпоредба на закона е нарушена...От къде на къде ще те карат да плащаш за това, че някой друг не си е спазил сроковете...
    Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

    Коментар


    • #17
      От: Ще платя ли данък върху превозно средство?

      Първоначално публикуван от santaclash Преглед на мнение
      Какъв е тоя акт? За какво? Там трябва да пише коя разпоредба на закона е нарушена...От къде на къде ще те карат да плащаш за това, че някой друг не си е спазил сроковете...
      Поправих си мнението. Погледнах сега фиша. Фиша е за не подадена в срок от 2 месеца декларация за придобит автомобил и пише, че фиш не се обжалва.
      Citroen C-Crosser 2.4 бензин ръчка 2009г.
      Телефон - в профила!

      Коментар


      • #18
        От: Ще платя ли данък върху превозно средство?

        Първоначално публикуван от Иван Жоров Преглед на мнение
        ...пише, че фиш не се обжалва.
        Впрочем това от доста време не е вярно.

        Коментар


        • #19
          От: Ще платя ли данък върху превозно средство?

          Не знам колко им е автоматизирана системата между КАТ и общините , но аз винаги отивам на другия ден след сделка с автомобил , било то продавам или купувам.

          И забележете никога не са ме върнали с думите , ами то е автоматично , нееема нужда да подавате !


          Даже напротив , 2-3 пъти ми казваха , добре че си дошъл !




          Тъй , че подавайте си декларации сами , кое е наред в нашата държава , че това да е ?
          А данъка щом е платен в друга община , не дължиж нищо до края !
          Който търси , намира !
          Човекът е човек, когато е на път !

          Коментар


          • #20
            От: Ще платя ли данък върху превозно средство?

            Първоначално публикуван от cnc82 Преглед на мнение
            ...И забележете никога не са ме върнали с думите , ами то е автоматично , нееема нужда да подавате !
            Даже напротив , 2-3 пъти ми казваха , добре че си дошъл !
            В общините като цяло тачат хората които доброволно идват да плащат нещо.

            Малко са такива.

            Коментар


            • #21
              От: Ще платя ли данък върху превозно средство?

              Първоначално публикуван от cnc82 Преглед на мнение
              А данъка щом е платен в друга община , не дължиж нищо до края !
              Добре де, а като старият собственик отиде в неговата си община и каже надвнесъл съм, прихванете ми ги тези пари от следващата година от друг данък или ми ги върнете кеш, защото нямам друго имущество на което да му плащам данъците, този остатък до края на годината за чия сметка е?

              Коментар


              • #22
                От: Ще платя ли данък върху превозно средство?

                Първоначално публикуван от kreizo Преглед на мнение
                Добре де, а като старият собственик отиде в неговата си община и каже надвнесъл съм, прихванете ми ги тези пари от следващата година от друг данък или ми ги върнете кеш, защото нямам друго имущество на което да му плащам данъците, този остатък до края на годината за чия сметка е?
                Това става само ако нотариуса му издаде бележка. Съответно в договора за покупко-продажба се вписва, че данъка е платен до датата на продажба. Минаха ме по този начин и разбрах и за тази врътка, но като съм продавал кола никога не съм я прилагал.
                Citroen C-Crosser 2.4 бензин ръчка 2009г.
                Телефон - в профила!

                Коментар


                • #23
                  От: Ще платя ли данък върху превозно средство?

                  По същия начин и аз придобих автомобил през септември, данъка беше платен от стария собственик, като ми предостави и белешката за платен данък. След регистрацията и на мен ми пратиха повиквателна за да си платя данака до края на годината. Като отидох в общината и им казах, поискаха белешката за платения данък, предоставих им я, направиха си копие и ми я върнаха и данъка отпадна до края на годината.

                  Коментар


                  • #24
                    От: Ще платя ли данък върху превозно средство?

                    И без бележка става. Отиваш с договора, заявяваш, че не е твоя и край. По принцип ако данъка е платен в община А, а колата отиде в община Б, от община Б си търсят парите за остатъка от годината. И ги търсят от новият собственик, а не от община А, нищо че тя вече ги е прибрала веднъж. Няма как парите да се прехвърлят от едната община в другата.

                    Коментар


                    • #25
                      От: Ще платя ли данък върху превозно средство?

                      Първоначално публикуван от FABARM Преглед на мнение
                      По същия начин и аз придобих автомобил през септември, данъка беше платен от стария собственик, като ми предостави и белешката за платен данък. След регистрацията и на мен ми пратиха повиквателна за да си платя данака до края на годината. Като отидох в общината и им казах, поискаха белешката за платения данък, предоставих им я, направиха си копие и ми я върнаха и данъка отпадна до края на годината.
                      А в една община ли си остана колата, или отиде в друга?

                      Коментар


                      • #26
                        От: Ще платя ли данък върху превозно средство?

                        Взех го от Исперих, и го регистрирах в Несебър.

                        Коментар


                        • #27
                          От: Ще платя ли данък върху превозно средство?

                          Първоначално публикуван от Иван Жоров Преглед на мнение
                          Това е емблематичен пример за неправомерно наложена санкция. Трябваха три години, обществена поръчка между две министерства и безброй заповеди на кметове и министри, за да заработи поне формално системата и хората да не се налага никъде нищо да декларират след придобиване на една обикновена недвижима вещ, каквато е една кола. Ти по никакъв начин не си отговорен, че някой някъде не си е свършил работата.



                          Ясен, тези фишове наистина не подлежат на самостоятелно обжалване. От фишовете се обжалва само електронния и ако е издаден в отсъствието на нарушителя. За първия е ясно. За втория процедурата е пак пред съда, но там с определение преписката се препраща към общината за процедиране съгласно ЗАНН-т.е. съставяне на акт, после НП и чак после обжалване. Ако е подписан, мачът е свирен...
                          Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

                          Коментар


                          • #28
                            От: Ще платя ли данък върху превозно средство?

                            Както се казва , то самата система не знае кое е правилно и как трябва да е , за служителите да не говорим , а какво остава за нас....потребителите .
                            Който търси , намира !
                            Човекът е човек, когато е на път !

                            Коментар

                            Активност за темата

                            Свий

                            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                            Зареждам...
                            X