Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Истина ли е, че Range Rover се развалят толкова много?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Истина ли е, че Range Rover се развалят толкова много?

    Искам да си взема Range Rover. Интересувам се от Vogue L320 (2002-2006) и Sport L320 (2005-200 .
    Харесвам ги, защото са по-различни от повечето други SUV, . По-аристократични са. Много ми харесва, че задната седалка е на по-високо ниво от предната и обзора отзад е супер. Харесват ми седалките- сядаш като на трон. Поцията на управление е страхотна. Имат и сериозни offroad възможности.
    Ясна ми е разликата между двата модела като характеристики и цени , но и двата по своеми ми харесват. Ясно ми е ,че при втора употреба автомобил много е важно на какво си попаднал.

    Въпроса ми е: Истина ли е, че Range Rover се развалят толкова много ?

    Доста хора ми казват, че са много чупливи и се развалят често. Казват ми го хора, които са имали или все имат и такива, които само са ги гледали в Youtube.
    В разични ранглисти на JDPower Survey, BlueBook, Carbuyer, Edmunds, AMS, Autobild, Edmunds и тн. Range Rover все заема последните места по здравина и доволни клиенти.

    В consumer ревютата отново над 70% от собствениците на Range Rover Vogue и Sport се оплакват от всевъзможни проблеми и колко често Range Rover ги е оставял на пътя. За сравнение Lexus RX или Mercedes GL или X5 имат доста по-високи резултати имного по-добри отзиви. Харесвам много Range Rover, но поговорката ,,Range Rover ще те откара навсякъде, но може и да не те върне '' може би е истина. Вие как мислите?

    Върха на падението на репутацията Range Rover беше ревюто на Doug Demuro в YouTube, които си купува Range Rover Vogue + гаранция . Гаранцията само му струва 3900$ за над 60 000 мили. За тези около 60 000 мили застрахователя CARMAX изплати над 15 000$ за ремонти и повреди за срок от 4 години и половина. В заключение собственикът на Range Rover-а каза, че ако обмисляте да си купите употребяван Range Rover - НЕ го правете!


    https://www.youtube.com/watch?v=FvJCCoLoKRA
    https://www.youtube.com/watch?v=MzQCj-dbgN0
    https://www.youtube.com/watch?v=QJNO6p54bUI

  • #2
    От: Истина ли е, че Range Rover се развалят толкова много?

    От хора, дето са го карали, съм чувал само за проблеми с пневматичното окачване. Постоянни и практически нерешими. Другия минус-много, много скъпа поддръжка и много малък избор на сервизи, където им разбират. При толкова сложно направена машина надали може да се твърди със сигурност кои проблеми са причинени от калпава механика/електроника и кои се дължат на не особено професионални монтьорски намеси по колата в миналото. Все пак-купуваш я стара, не знаеш какво е преживяла, кой дивак я е карал и как я е поддържал.
    Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

    Коментар


    • #3
      От: Истина ли е, че Range Rover се развалят толкова много?

      Карал съм 5 Land Rover-а, от тях 4 - мои. Сега имам 2, единият е RR Sport (200. Не се чупи само първият - L Rover ІІа (1980, май беше), служебен, с който обиколих Апенините по път и без път. Седалките дървени, неподвижни, облегалките под прав ъгъл, броните от дебела стомана, а чистачките се движат на ръка. На него просто няма какво да се счупи!
      Ти искаш да купиш съвременна кола, ама на 10-15 години, която има 15-20000 детайла, с неизвестна история, която да не се чупи - такъв дзвер няма... за съжаление!
      Най-големият проблем при тия коли в България е, че почти няма специалисти в сервизите, които да познават марката и модела, но това се отнася за повечето нови модели коли.
      ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

      Коментар


      • #4
        От: Истина ли е, че Range Rover се развалят толкова много?

        Имаш няколко сериозни пропуска...
        Първо гледаш рейндж спорт, което е Дискавъри 3 със сменена външност. И второ четеш и гледаш ревюта за Рейндж Ровър, ама истинския L322.
        От там като вкараш и една жена казала..... манджата става глобална.
        Основен проблем при Рейндж Роувър е идеята на фирмата Ленд Ровър кой и как може и трябва да ремонтира техния най-висок модел. И от там неприятните цени на всичко.
        При новите въздушното окачване прави точно толкова проблеми колкото и при всеки един нов СУВ със въздушно.
        Двигателите са .... Хммм като всеки нов двигател 300к.км и от там греда.

        Изясни си какво точно гледаш и се интересуваха от него, а VOGUE е просто ниво на оборудване а не модел....

        Коментар


        • #5
          От: Истина ли е, че Range Rover се развалят толкова много?

          Харесвам и двата модела. Кристално ясно ми е, че Range Rover Sport и Disco 3 са на една платформа и имат много общи компоненти.
          Ясно ми е , че големия Range L322 си е флагман и върха в моделната гама на Land Rover.
          . И Sport и Vogue ми харесват по различен начин . Sport има серийно системата Terrain response и от самота начало на производството има 6-степенен автоматик. При големия Range ,който за мое улеснение наричам Vogue ( знам, че това значи ниво на оборудване като HSE и Autobiography) преди facelift има 5-степенен автоматик,който се разваля много по-често от 6-степенния монтиран по-късно в производството.

          Мисля, че малко повече предпочитам Sport. При покупка бих се спрял на този, който е по-запазен и по-добре поддържан.

          Основния въпрос на темата е: Истина ли е, че Range Rover се развалят толкова много? И това важи и за RR Sport L320 и за по-големия Range Rover L322.

          Доста собственици на Range Rover във всичките му модели, които доста са карали ми казват че се развалят много. И това са хора,който не са гледали Range само на паркинга.

          Истина ли е , че Range Rover се развалят много повече от Lexus RX, BMW X5 , Mercedes... или това са само градски митове и легенди ?

          Коментар


          • #6
            От: Истина ли е, че Range Rover се развалят толкова много?

            Все едно да питаш, дали 35 годишна красавица може да е девствена.Ясно е, че на тази възраст е сменила доста мъже...дали е курва ??? Надявам се ме разбра.
            Виден столичен ихтиолог

            Коментар


            • #7
              От: Истина ли е, че Range Rover се развалят толкова много?

              Надявах се темата да бъде изпълнена с конкретни примери и проблеми за Range Rover и Range Rover Sport. За съжаление не мина без напомняне, че и можеш да си вземеш аристократичен SUV , но българинът си е селяните и говора му винаги ми напомня защо България е най-смешната дърво ЕС. Затова в чуждите езици има термин ,,булгаро" т. е. Дивак-Селяк.


              По темата: Благодаря на тези, които си изразиха мнението без поговорки от кварталната кръчма.

              За напред ще чета и пиша само в американски и английски форуми, защото там хората говорят конкретно и от личен опит и тези коли са много по-карани там и няма селски коментари, а хората опитват да си помагат.

              П.С. Избрах си Range Rover Sport 4.2 SC

              Коментар


              • #8
                От: Истина ли е, че Range Rover се развалят толкова много?

                Еднозначен отговор на въпроса ти, няма. Истината е някъде там, или по средата. Точно заради това наслагване спрямо модела, се отказах за сега от него. Факт е че спрямо другите марки, изключая РР Спорт, РР е най малко популярен в България. Като гледам какви коли преминават, този е най малко карания автомобил. И най малко се внасят в България от тях. Явно има нещо.

                Коментар


                • #9
                  От: Истина ли е, че Range Rover се развалят толкова много?

                  Иначе това за България и за българите, абсолютно вярно. Ние сме крале на интригите, на завистта. Да оплюваме всичко и всички. Разбираме от всичко. До сега няма марка която да не е оплюта. Питаш за МЛ 270 ЦДИ и веднага се почва. Това е боклук, правят го в Щатите, ( всякъш само в България се произвеждат автомобили)нито е кола нито джип и т.н. Питаш за хц 90 същата работа. Питаш за въпросния джип РР още по зле. Писах във ФБ на страницата на едно предаване, да се направи ревю за въпросния джип. И ме нападнаха. Ти им казваш че е хубаво да има и българско ревю, че в YouTube е препълнено с ревюта и на руски и английски.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Истина ли е, че Range Rover се развалят толкова много?

                    Първоначално публикуван от R_M Преглед на мнение
                    Иначе това за България и за българите, абсолютно вярно. Ние сме крале на интригите, на завистта. Да оплюваме всичко и всички. Разбираме от всичко. До сега няма марка която да не е оплюта. Питаш за МЛ 270 ЦДИ и веднага се почва. Това е боклук, правят го в Щатите, ( всякъш само в България се произвеждат автомобили)нито е кола нито джип и т.н. Питаш за хц 90 същата работа. Питаш за въпросния джип РР още по зле. Писах във ФБ на страницата на едно предаване, да се направи ревю за въпросния джип. И ме нападнаха. Ти им казваш че е хубаво да има и българско ревю, че в YouTube е препълнено с ревюта и на руски и английски.
                    На теб какъв точно ти е проблема ? Карам ЛР от почти нов( Диско 3).Знам каква беше колата тогава.И как точно да знам как ще се държи машина, минала през незнайно колко ръце и незнайно какви майстори ?Ако питаш,как е машината през първите 200к,еми супер е. Бъди пионер и експериментирай. Иначе търси някой Спорт, забравен в гараж преди 10-12 години и си ти. Успех в търсенето.
                    Виден столичен ихтиолог

                    Коментар


                    • #11
                      От: Истина ли е, че Range Rover се развалят толкова много?

                      Първоначално публикуван от бат'Марто Преглед на мнение
                      На теб какъв точно ти е проблема ? Карам ЛР от почти нов( Диско 3).Знам каква беше колата тогава.И как точно да знам как ще се държи машина, минала през незнайно колко ръце и незнайно какви майстори ?Ако питаш,как е машината през първите 200к,еми супер е. Бъди пионер и експериментирай. Иначе търси някой Спорт, забравен в гараж преди 10-12 години и си ти. Успех в търсенето.
                      Нямам проблем. Има ли нещо лошо, човек да се интересува от няколко марки и да търси инфо за тях. В момента разглеждам и за Туарег 3.0 TDI. След като има толкова негативни мнения за РР от който се интересувам, след като много малко ги карат и внасят, нормално е да се заглеждам и по други марки. В друг форум, един колега се оплака че след дъждовете му е възникнал проблем. И четирите стъкла му били спуснати долу. На следващия ден, нямало проблем със стъклата но пък люка му бил отворен. Нали се сещаш че човек е предпазлив, и няма да се впусна в някакво неприятно приключение, и да си хвърлям парите на вятъра. Само и само да имам мечтания автомобил.

                      Съобщение от модератор:
                      Моля, напишете си в профила от къде сте.
                      ...ЦЪК
                      Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 14-10-17, 19:42.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Истина ли е, че Range Rover се развалят толкова много?

                        За нищо не стават! Не ги купувай!
                        Така им падат цените и ний им се радваме
                        Колкото повече книги четат децата ви, толкова по-малко ще слушат чалга!

                        Коментар


                        • #13
                          От: Истина ли е, че Range Rover се развалят толкова много?

                          Не са те излъгали, много се развалят. Миналата година сменях предни чистачки, а наскоро ми светна лампата за горивото. Търси друга марка!!!
                          O898595418 - Митко

                          Коментар


                          • #14
                            От: Истина ли е, че Range Rover се развалят толкова много?

                            Тая тема със я попропуснал. Сигурно за колегата, който я е отворил вече е късно и той си е направил избора, но да дам и аз моите 5 ст`инки. Та, така: Имам РР Спорт 2005-та то малко повече от 2 години. За това време съм минал почти 60 000 км. Сменил съм бравата на шофьорската врата (оказа се, че не е в нея проблема) и ... нищо друго, освен масла и филтри. Отбелязвам, колата беше на истински 114 000 км, когато я взех (дойде с едно тесте листи, откакто е станала кола). Оттогава я поддържам по устав. Казват - развалят се. Така е - няма нещо, което е направено, да не се развали в един момент. Виждал съм доста такива в бокса. Ама я навести сервиза на Ауди, Мерцедес, БМВ, че и най-възхваляваните Тойоти. Ама там, дето не пускат кого да е! Ще се ужасиш от това, което ще видиш! ВЕрвай ми! Последния купон беше с една Х5-ца, на 2-3 години. Буталото на 4-ти цилиндър беше излязло на разходка (на 130 000 км). Помолиха ме да сваля снимката, че разваля реномето на марката! Ай наздраве!
                            По-добре здрав и богат, отколкото беден, но болен !!!

                            Коментар


                            • #15
                              От: Истина ли е, че Range Rover се развалят толкова много?

                              Една година по-късно и аз ще се включа.
                              Относно Toyota не съм съгласен! Баща ми има Land Cruiser 120 2008-a година. Купи го на 6 месеца. До миналата година освен масла и филтри, нищо друго не му е правил. Миналата година стана проблем с въздушното окачване. Още го мъчи, но само защото реши да посегне на евтиното решение, а не на качественото. Обаче вчера си говорихме и тази седмица го дава да го оправят. Освен това имаме още 8 приятелски семейства, които имат общо 9 бр. Land Cruiser 120, 4 бр. Land Cruiser 200 и 1 бр. Land Cruiser 100 (сериозно количество джипове за представителна извадка). Досега само на единият (модел 120) му се случи да има проблем и то беше на старата модификация преди 2006-2007-а, когато гумата е още на багажната врата. Да, беше сериозен (мотора), но понеже беше гаранционен, му го смениха изцяло free. До ден днешен - масла и филтри. Така че относно Land Cruiser 120 и 200 съм с МНОООООООГО богато наблюдние.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X