Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Нелегални оръжия в България?

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Нелегални оръжия в България?

    Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
    До лятото на 1944 година положението с оръжието при партизаните си е било направо трагично . Действащ партизанин повече от година в червенобрежкия отряд един пистолет Валтер ПП с два пълнителя като в единя и осемте са щракани по веднъж и са засекли . Карабина Манлихер 4 пачки като половината пак така . Зимата на 1943 нито един с автоматично оръжие . Стреляш само на сигурно . Добре са били с оръжието тези които са били около границите с Гърция и Сърбия там оръжие са пускали англичаните ; американците та и руснаците . През лятото на 1944 година почват да пускат и на нашите . В отряд Чавдар имат само един трофеен МР 40 и го е носил Добри Джуров .
    На това
    Първоначално публикуван от andreiS40 Преглед на мнение
    Лека поправка...Картечници МГ, не е можело да си купи за лична употреба никой, про етна тривиална причина- автоматичното оръжие е в недостатъчни количества в Българската армия...Има дефицит. Това е и причината, когато влизаме във Втората сетовна война, на страната на Антихитлеристката коалиция, в състава на Трети украински фронт, на Българската рамия по спешност да се отпусна боеприпаси / от пленените от руснаците такива немски /, автоматично леко стрелково оръжие, ГСМ, артилерия.
    ....
    съм отговорил с това
    Първоначално публикуван от veskov Преглед на мнение
    А при излизане всеки участник си е с оръжието. Имаше прдостатъчно автомати, в провинцията ЦЧоков сега може само да им завижда. Патрони и гранати като есенна шума, иззетото, предадено и конфискувано от властта (с/у бележка с хим. молив на амбалажна хартия) е по канцеларии и къщи. Партизанското и то.
    А защо активните борци са повече от цевите са ми отговорили отдавна. Така и за дисидентите.
    А тези простотии се правят от името на всички ни.
    Даника
    Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

    Коментар


    • От: Нелегални оръжия в България?

      Едното няма нищо общо с другото .
      Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

      Коментар


      • От: Нелегални оръжия в България?

        Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
        Едното няма нищо общо с другото .
        Прав си, темата е за незаконно оръжие, не за политика.
        пп другото са ми го разправяли точно червенобрежци, лежали в Еникьой
        Последно редактирано от veskov; 04-10-17, 13:42.
        А тези простотии се правят от името на всички ни.
        Даника
        Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

        Коментар


        • От: Нелегални оръжия в България?

          Да наистина, какъв е смисълът на тая тема!? Анкета нещо или социологическо проучване... Иначе още на първа страница Чавдар ги е систематизирал нещата и после само лакърдии остават. Който има база данни по въпроса, естествено пък няма да се активизира точно тука.
          Бройките дето с тях са се връщали хората от война са ясни, а след Ньойския договор по места са оставени купища на съхранение. Е преди години бях близък с един възрастен човек от едно наше село, показвал ми е разни образци, а и беше компетентен в много области. Около 9.9.44 г. същият е бил голямо момче и е помагал на баща си и чичо си да си съборят вътрешните стени на обора /двойни стени/ и да товарят каруците. Та те са били на царска служба някога, ма после сигур и на партизани са помагали колкото трябва, та и при стара и при нова власт са били добре.
          След 9.9, да, по спомени на дядо не е кой знай какъв проблем да имаш нещо из вкъщи, ама не можеш нали ей тъй да се изтъпаниш на мегданя в чуждо село препасан ако не си нещо длъжностно лице. Той лично от войната трофеи няма, щото по негови думи единствената мисъл е да се прибере жив и здрав, иначе леко стрелково от различни типове му е минало през ръцете и е можело да си донесе. Въпреки всичко, като малък на село си играех с някаква играчка 6.35, Валтер ли беше Маузер ли не знам, щото като пораснах колкото да го зареждам и играчката изчезна и вече никой нищо не знаеше /излишно е да казвам, че после само в нужника не съм влизал да ровя/. От друта страна пък, имало години ловното е било дефицит и по тая линия един майстор железар и стругар на село /до преди десетина години беше жив/ е имал разрешение да прави пушки... После необходимостта отпаднала, ама пък кой може да му отнеме уменията? И таквиз ми ти работи най-различни.
          Та автора на темата какво всъщност го интересува, дали може това което стана в Лас Вегас да стане и тука или да сме спокойни че тука това няма как да стане? Личното ми мнение е, че кой каквото търси, ще намери.

          П.п. Излъгах. Трофей от войната е имало - една пробита външна гума от камион. После дъълги години целокупната ни фамилия е носила обувки с подметки от тая гума.
          Последно редактирано от jordanov sv; 04-10-17, 15:41.

          Коментар


          • От: Нелегални оръжия в България?

            Първоначално публикуван от santaclash Преглед на мнение
            Оставям го. Обаче като отвориш новините, по няколко пъти в годината има "събития" от типа как бивш военен застрелял някого със законното си оръжие, миналият месец един гръмна сина си, по-миналата някакъв пак местен каубой-общински съветник от управляващата партия гърмя в някаква кръчма и там умря човек. Обстоятелствата, при които е умрял, още се изясняват.
            И ако теглим чертата на всички тия случаи, в нито един от тях няма да намерим нещо за убит крадец, за застрелян циганин, бягал през полето с бойлер на рамото и т.н. Правилата или важат за всички, или цялата идея за правова държава се компрометира в зародиш.Много е просто. А докато приемаме фактора "наши хора" като нещо нормално, ежедневно, част от пейзажа, нещо което ей така-нормално е да си го има, цялата концепция за самоотбраната ще представлява все същата кочина, която представялва в последните близо 40 години. Те нещата са свързани-като скачени съдове са. Като пробиеш единия, другия няма как да остане пълен.

            Примерите, които привеждаш са напълно ирелевентни по темата! Така например, убийството по непредпазливост в град Септември, стана съз законно притежавано КНО..
            https://www.youtube.com/watch?v=f4KS0m24Lts

            Коментар


            • От: Нелегални оръжия в България?

              Първоначално публикуван от andreiS40 Преглед на мнение
              Примерите, които привеждаш са напълно ирелевентни по темата! Така например, убийството по непредпазливост в град Септември, стана съз законно притежавано КНО..
              Там дали е убийство по непредпазливост тепърва ще изясняват компетентните органи .
              Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

              Коментар


              • От: Нелегални оръжия в България?

                Първоначално публикуван от jordanov sv Преглед на мнение
                Да наистина, какъв е смисълът на тая тема!? Анкета нещо или социологическо проучване...
                Та автора на темата какво всъщност го интересува, дали може това което стана в Лас Вегас да стане и тука или да сме спокойни че тука това няма как да стане? Личното ми мнение е, че кой каквото търси, ще намери.

                П.п. Излъгах. Трофей от войната е имало - една пробита външна гума от камион. После дъълги години целокупната ни фамилия е носила обувки с подметки от тая гума.
                Явно не се изразявам добре, та ще се повторя- на автора на темата му е пределно ясно, че който каквото търси, ще си го намери. Тоя от Вегас е бил сертифицирам пилот и е имал 2 самолета, летището на Вегас е на няколко преки от Лас Вегас Булевард и концерта. Добре, че не е дошъл със самолета... Имам и наблюдение върху режима и "нямането" в Мексико, имаш ли лодка, имаш $, имаш...

                Темата е подтиквана от факта, че на мене лично, тук в УСА, ми е предлагано да си закупя ... в България. Нееднократно. И понеже тук разни българи ми трият в носа "това в България няма как да се случи, там няма нелегално оръжие..." Сега ще ги пратя да ви прочетат. /това, че ползваното във Вегас оръжие е било легално,не им прави впечатление/.

                Автора на темата, заради баща си, е израснал около какви ли не железа, кубурите висяха по вратите. Автора на темата му беше достатъчно едно "бил съм полицай, конфискували сме много" или "баба ми в мазето..." /, на мене не ми вярват, защото съм бил привърженик на оръжията/.

                Та това е, никакви конспирации няма, подозирах, че има, вие ми потвърдихте подозренията. Ако чак пък толкова ви пречи, Ясенеееее...
                https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

                Коментар


                • От: Нелегални оръжия в България?

                  Пак аз, пак аз.

                  Затварям темата преди да е привлякла вниманието на Бойко Борисов и Корнелия Нинова едновременно.

                  Впрочем някой ако има дрта манлихера в прилично състояние която да не му трябва може да сигнализира

                  Коментар

                  Активност за темата

                  Свий

                  В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                  Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                  Зареждам...
                  X