Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Нелегални оръжия в България?

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Нелегални оръжия в България?

    Просто питам, не скачайте на бой моля!
    Подтикнат от изказване на колега от форума, цитирам-

    От: Купувам пистолет 9 по 19 с разрешително


    Май има предвид документите, които си вървят със самото оръжие. Че има доста такива, дето по една или друга причина не могат да се регистрират-нищо, че човека си има разрешително."



    Имате ли някакви наблюдения или мнение по въпроса с бройката нелегални оръжия на територията на България? От къде и как са се появили, в чии ръце са тези оръжия?
    Питам, защото лично на мене, дето съм на майната си, са ми предлагали да си купя "желязо" /отдавна беше, не помня кой ми предложи, ама някой тук в УСА беше/.
    Е, нали има контрол, от де се взимат тия нелегални железа?
    https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

  • #2
    От: Нелегални оръжия в България?

    Абе то и дрогата незаконна пък си я продават ...
    С една дума престъпните групичка по техни си канали.

    Коментар


    • #3
      От: Нелегални оръжия в България?

      Най-често от заводите за дребна бяла техника в Казанлък, Лясковец и т.н.
      Свие сешуар на части, после в къщи като го сглоби - 7.62

      И от отговорни старшинки в поделения, които после случайно гръмват. Мей би?

      Коментар


      • #4
        От: Нелегални оръжия в България?

        Първоначално публикуван от NIKSD Преглед на мнение
        ...
        Е, нали има контрол, от де се взимат тия нелегални железа?
        Откъдето и всичко друго нелегално. През неизбежните пропуски на контрола.

        Коментар


        • #5
          От: Нелегални оръжия в България?

          Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
          Откъдето и всичко друго нелегално. През неизбежните пропуски на контрола.
          Както казваше един шеф на затвор(май софийския) "Не можеш да вкараш в затвора само кораб, понеже няма вода".

          Коментар


          • #6
            От: Нелегални оръжия в България?

            Не им е притрябвал кораб та не са си вкарали,с пари,достатъчно пари към кораба и капитан ще вкарат
            TOYOTA SEQUOIA ‘11
            W140 S420 '99

            Коментар


            • #7
              От: Нелегални оръжия в България?

              Силно се съмнявам, още повече в открит форум, да получиш що-годе близък до действителността отговор за бройките на нелегалното оръжие, които така или иначе няма как да са известни, щото иначе няма да е "нелегално".

              Що се отнася до каналите, то като си помисли човек, те са повече или по-малко ясни.

              а) Кражби от складове (военни, ОСО и т.н.)
              б) Вече споменатото по-горе нерегламентирано производство от нелегално изнесени части от военните заводи.
              в) Останало от време оно и предавано по наследство я партизанско, я стражарско, я друго оръжие.
              г) Контрабанден внос. Като се има предвид какви тумби нелегални мигранти минават през зелена граница, не мисля, че представлява какъвто и да било сериозен проблем у нас да е било внесено/да се внася оръжие откъде ли не. Покрай конфликтите в бивша Югославия по комшийско сигурно е пълно с какви ли не железа. От Близкия Изток през Турция сигурно също може да доплува това-онова.
              Ние не сме неутрални!

              Коментар


              • #8
                От: Нелегални оръжия в България?

                Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
                Силно се съмнявам, още повече в открит форум, да получиш що-годе близък до действителността отговор за бройките на нелегалното оръжие, които така или иначе няма как да са известни, щото иначе няма да е "нелегално".

                Що се отнася до каналите, то като си помисли човек, те са повече или по-малко ясни.

                а) Кражби от складове (военни, ОСО и т.н.)
                б) Вече споменатото по-горе нерегламентирано производство от нелегално изнесени части от военните заводи.
                в) Останало от време оно и предавано по наследство я партизанско, я стражарско, я друго оръжие.
                г) Контрабанден внос. Като се има предвид какви тумби нелегални мигранти минават през зелена граница, не мисля, че представлява какъвто и да било сериозен проблем у нас да е било внесено/да се внася оръжие откъде ли не. Покрай конфликтите в бивша Югославия по комшийско сигурно е пълно с какви ли не железа. От Близкия Изток през Турция сигурно също може да доплува това-онова.
                И самодейци които собственоръчно си произвеждат "долми",като някои са си прототипи и изпълнени уникално.Вариянти колкото си щеш,от гладкоцевно до нарезно,като хит са малокалибрените...
                Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

                Коментар


                • #9
                  От: Нелегални оръжия в България?

                  Ей ти я Украйна.Каквото си пожелаеш,при по-големи количества направо ти я карат пратката във Варна или Бургас.Това лято бях там-да се видя с бъдещата рода нали ще ставам украински зет .Та от дума на дума с шурея го попитах може ли да ми намери Мосинка но с имперски щемпел.Не че щах да купувам просто ми беше интересно да я видя.След 3-4 дена момъка ме заведе при едни "наши хора"дето ми показаха такава Мосинка и и поискаха кромната сума от 400 еврака.ПМ му търсеха 300 евро,"екзотика" ПБ-Макаров с заглушител-600 евро,имаше и много други "благинки",включително и некаква американска пушка в калибър 338 Лапуа Магнум за 15 000 евро с оптиката и балистичният компютър.Е пушкало не взех но се уредих и прекрасен комплект от техният нов камуфлаж "Варан".
                  Така ,че любой каприз за Ваши деньги.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Нелегални оръжия в България?

                    Идват от периода 1944 г.има ги по населени места и градове известни със силно антифашистко движение.Идват от слаб контрол от оръжейните складове във поделенията особено в годините около 90-те...Идват във много по малък процент от комплекс ВМЗ ,работил съм за краткото и във ВМЗ и във завода в Лясковец.Уверявам ви че ако има изтичане,то е от чичо Пенчо стругаря ,и то за него си..да го има.Ако има някакво изтичане от такива заводи,то ние няма как да знаем щото сме простосмъртни.Сигорно влизат и от Сърбия бивша Югославия, Албания...от де да знаем.
                    Че има оръжие има.Колко е няма как да е известно.

                    Никс....да не отваряш нова търговска ниша отвъд океана или продаваш нещо тука?
                    Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                    Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                    Анатолий Пейчинов o8875о9815
                    https://dvrbg.com/

                    Коментар


                    • #11
                      От: Нелегални оръжия в България?

                      Първоначално публикуван от komuso Преглед на мнение
                      Ей ти я Украйна.Каквото си пожелаеш,при по-големи количества направо ти я карат пратката във Варна или Бургас.Това лято бях там-да се видя с бъдещата рода нали ще ставам украински зет .Та от дума на дума с шурея го попитах може ли да ми намери Мосинка но с имперски щемпел.Не че щах да купувам просто ми беше интересно да я видя.След 3-4 дена момъка ме заведе при едни "наши хора"дето ми показаха такава Мосинка и и поискаха кромната сума от 400 еврака.ПМ му търсеха 300 евро,"екзотика" ПБ-Макаров с заглушител-600 евро,имаше и много други "благинки",включително и некаква американска пушка в калибър 338 Лапуа Магнум за 15 000 евро с оптиката и балистичният компютър.Е пушкало не взех но се уредих и прекрасен комплект от техният нов камуфлаж "Варан".
                      Така ,че любой каприз за Ваши деньги.

                      Тая карабина в .338 Лапуа е крадена/,,изписана" от някой склад за новопридобита военна техника от ВСУ....
                      За Украйна обачесъм чувал, че поне по отношение на късоцевното нарезно, нещата са строго и има контрол все още..
                      Нормално е да циркулиран в Украйна толкова оръжие. Все пак, гражданска война се води там. Едни от най-голимето оръжейтни склавове на СА се намирах ан територията на Украйна...Самата Украйна, все още е производител на леко стрелково оръжие, макар и морално остаряло.
                      https://www.youtube.com/watch?v=f4KS0m24Lts

                      Коментар


                      • #12
                        От: Нелегални оръжия в България?

                        ...Разговорихме се за оръжията – брат му бил завлякъл тридесетина калашника от някъде, ама били кофти – не разбрах какво произвовство са били. Най-добри били югославските – български не бил виждал.

                        Може ли да си купя? Ооо, само да искаш – има, ама от хубавите вече е трудно да се намери. Патрони? На корем. Иначе било забранено да имаш оръжие, ама не било много забранено...

                        Я кажи за дрогата? А, какво искаш? Нищо бе, човек, питам само. Ами дрога има всякаква, кажи само какво ти трябва.

                        Понеже на мен не ми трябваше нищо, и не съм компетентен по темата, я прескочихме...
                        Това - от тук

                        Коментар


                        • #13
                          От: Нелегални оръжия в България?

                          Оръжейният режим в България се затяга май в началото на 60-те. Много хора, особено в по-малките селища, съхраняват придобито преди това оръжие без да тревожат настоятелно властите с този факт - включително от модерни към този момент та до екземпляри от османско време.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Нелегални оръжия в България?

                            Дядо ми каква немска карабина със сребърен обков е трябвало да фърли в градинското ВЦ, щото властите са се тревожили от това и ... вероятно му се е разминало Белене...
                            The Flat Earth Society has members all around the globe.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Нелегални оръжия в България?

                              Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                              .... съхраняват придобито преди това оръжие без да тревожат настоятелно властите с този факт ....
                              Много деликатно казано - браво!!!

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X