Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Нелегални оръжия в България?

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Нелегални оръжия в България?

    То друга отсенка придоби моабета, ами - нейсе, запуши я - казваше Чудомир...Нейсе...

    Коментар


    • #32
      Re: От: Re: От: Нелегални оръжия в България?

      Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
      Не! Не че и това го няма, но не е фактор - става въпрос за съвсем нелошата оръжейна култура на бългрина (което неведнъж съм изтъквал).
      Съгласен съм, че българина има респект към оръжието може би има някоя спирачка останала.
      Дядо ми си държеше ловната пушка зад вратата на кухнята(празна разбира се) обяснено ми беше в най-ранна възраст там да не пипам. Но когато съм проявявал интерес ми е обеснявал-това се прави така и така, това се разглабя и сглабя ей така. И все пак сам НЕ ПИПАЙ!

      Коментар


      • #33
        От: Нелегални оръжия в България?

        Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
        Оръжейният режим в България се затяга май в началото на 60-те. Много хора, особено в по-малките селища, съхраняват придобито преди това оръжие без да тревожат настоятелно властите с този факт - включително от модерни към този момент та до екземпляри от османско време.
        Затягането на режима започва след събитията в Чехословакия през 1968 година . До тогава режим просто не е имало който каквото е имал си го е държал я зад вратата я под кревата за неканени гости . Преди 09.09.1944 година всеки запасен офицер е можел с легитимацията си да си купи от магазина каквото иска включително и лека картечница MG .
        Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

        Коментар


        • #34
          От: Нелегални оръжия в България?

          Респектът е само част от цялото.
          Сам не пипай, но съдействие никога не ти е отказвано (подплатено предполагам) - нали.

          ПП
          Ако офицерът МГ, то всеки неофицер, всичко под МГ. Т. е. някакъв особен документ и статус, е бивал необходим за ...картечница.
          Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

          Коментар


          • #35
            Re: Нелегални оръжия в България?

            И съм стрелял, и капачки от картон и кече съм рязал и с мярката барутец съм насипвал, ама никога не сме бракониерствали, или да съм бил без надзор. Та така, според това е правилен начин за възпитание. : )

            Коментар


            • #36
              От: Нелегални оръжия в България?

              Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
              Затягането на режима започва след събитията в Чехословакия през 1968 година .
              Точно!
              Есента на 68 отидохме с баща ми в спортния магазин да ми купува въздушна пушка "Хайнел 310" с пълнителя за сферични съчми, изкрънкяна с голям зор, струваше 36 лв., но ни поискаха разрешително /закъсняхме/. Преди това бяха свободно. А флоберките "Бърно 1" бяха по 25 лв. в ловния магазин.
              Иначе темата е много провокативна, но не е за открит форум както отбеляза колега преди мен.
              сто: Тук нормално си подаваме топката като на тренировка и гледаме да не се контузим. Понеже сме от един отбор.
              dembito: Хардуера можеш да го ритнеш, а софтуера само да го напсуваш

              Коментар


              • #37
                От: Нелегални оръжия в България?

                Големият Брат слуша дори като спи.В Русия съм в Русия съм

                Коментар


                • #38
                  От: Нелегални оръжия в България?

                  Темата е силно провокативна и целта и е да покаже, че колкото и да затягат режимите нелегално винаги ще се намери за золуми

                  Коментар


                  • #39
                    От: Нелегални оръжия в България?

                    Първоначално публикуван от Чичо Преглед на мнение
                    Иначе темата е много провокативна, но не е за открит форум както отбеляза колега преди мен.
                    И разбира се, никаква конкретика няма да има. Но ако трябва някаква статистика - спокойно може да се счита, че незконното оръжие е поне (поне) петорно като количество на законното. Не бих възразил и на десеторно...
                    Ти като "бивш", съм сигурен, че няма да го отречеш.
                    Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                    Коментар


                    • #40
                      От: Нелегални оръжия в България?

                      Първоначално публикуван от bojitch Преглед на мнение
                      Хубаво развихте темата, ама я някой да каже, откъде може да се купи нещо такова. (от нелегалните, де )
                      Имаш компир неизваден ли?
                      А тези простотии се правят от името на всички ни.
                      Даника
                      Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                      Коментар


                      • #41
                        От: Нелегални оръжия в България?

                        Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
                        И разбира се, никаква конкретика няма да има. Но ако трябва някаква статистика - спокойно може да се счита, че незконното оръжие е поне (поне) петорно като количество на законното. Не бих възразил и на десеторно...
                        Ти като "бивш", съм сигурен, че няма да го отречеш.
                        То никой нищо не отрича, просто е по- лесно да клатиш списъчните (1100 законни бензиностанции,15 000 сиви)
                        https://m.offnews.bg/news/Obshtestvo...at_548214.html
                        пп според парламентарните акцизни към момента броят на колонките без уреди е набъбнал
                        Та може и с пушкалата да е така- 15 пъти. Нали от две седмици това решават оръжейници и спецове по сигурността.
                        Последно редактирано от veskov; 03-10-17, 21:58.
                        А тези простотии се правят от името на всички ни.
                        Даника
                        Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                        Коментар


                        • #42
                          От: Нелегални оръжия в България?

                          Първоначално публикуван от MFr Преглед на мнение
                          Темата е силно провокативна и целта и е да покаже, че колкото и да затягат режимите нелегално винаги ще се намери за золуми
                          Точно! И за това започнах едва ли не с извинение, че питам такова нещо. А за "някой да знае нещо" имах в предвид хора от службите занимаващи се с тая работа. Нещо от рода на "за 15 години служба сме конфискували ... бройки".

                          И я започнах тая тема, защото 2 дни вече мета глупости по повод идиота стрелец ог Вегас- пилот, има 2 самолета, летището е на 2-3 преки, те се тюхкат как бил пренесъл 600 патрона... И понеже ми дават България за пример как нямало нелегално оръжие /нищо, че тоя съвсем легално си го е купил след удобрението от ФБР проверка/, и понеже наистина са ми предлагали да си купя в ългария, викам си, егати, аз ли само съм късметлия или нещо ми убягва реалността.

                          Значи, с 2 думи, ако си милионер, и искаш пукало, и Ла Пуа може. Разлика няма /естествено/.

                          Баба ми ми е говорила за някакъв Шпагин на село, ама не знам точното място. Ще си изям та.аците от яд!
                          https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

                          Коментар


                          • #43
                            От: Нелегални оръжия в България?

                            Първоначално публикуван от NIKSD Преглед на мнение
                            Баба ми ми е говорила за някакъв Шпагин на село, ама не знам точното място. Ще си изям та.аците от яд!
                            Металотърсач $100
                            Преслушване на двора - безценно.

                            В Русия от 2-3 години металотърсачите са незаконни (не знам защо). У нас няма проблеми.

                            Коментар


                            • #44
                              От: Нелегални оръжия в България?

                              Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
                              И разбира се, никаква конкретика няма да има. Но ако трябва някаква статистика - спокойно може да се счита, че незконното оръжие е поне (поне) петорно като количество на законното. Не бих възразил и на десеторно...
                              Ти като "бивш", съм сигурен, че няма да го отречеш.
                              сто: Тук нормално си подаваме топката като на тренировка и гледаме да не се контузим. Понеже сме от един отбор.
                              dembito: Хардуера можеш да го ритнеш, а софтуера само да го напсуваш

                              Коментар


                              • #45
                                От: Нелегални оръжия в България?

                                Първоначално публикуван от bojitch Преглед на мнение
                                Хубаво развихте темата, ама я някой да каже, откъде може да се купи нещо такова. (от нелегалните, де )
                                За София около Централна гара или на Битака /не е секретна информация дори за МВР/
                                За жалост продадох старото муле след 12 годишна езда. Утехата е, че отива при ловец.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X