Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Подгрев на дизела

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Подгрев на дизела

    Здравейте колеги!
    Миналата година имах неприятната случка та ми се наложи цял ден ангажиментите да ми се прецакат заради проблем с нафтата при -25 градуса. Та искам да питам къде и какъв подгрев да сложа на ТЛКто ми за да не се запушва филтъра от нафтата като се "парафинира"? Подгряване ни филтъра ли, на горивото ли? И къде да стане това? Благодаря!

  • #2
    От: Подгрев на дизела

    На таз кола не знам как са направени тръбите за входна нафта но пример с Мерцовете.
    На 124 , 210 например тия неща са отвън на купето- е голяма работа като филтъра е топъл,кат се желира нафтата от студа то въобще не идва нафта до мотора.....

    Моя съвет е - като стане студено - добавяш някаква химия в нафтата и така температурата при която нафтатастава желе се понижава.

    Коментар


    • #3
      От: Подгрев на дизела

      Не съм запознат с конкретния модел, но мога да говоря в общия случай.

      Ако ти се инвестират средства в нещо такова, може да сложиш топлообменник и печка. Печката е желателно да бъде бензинова с отделен резервоар. По този начин ще ти загрее охладителната течност в системата, която от своя страна ще загрее целия двигател и ще повиши температурата в близост до горивния филтър.

      Другата опция е да слагаш разни добавки, които се предлагат по магазините.

      Следващата опция е да слагаш бензин. Но там проучи как стоят нещата конкретно при теб и какво количество бензин можеш да сложиш, за да не стане някой гаф.

      Поздрави!

      Коментар

      Активност за темата

      Свий

      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

      Зареждам...
      X