Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Диагностициране на лагер на главина

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Диагностициране на лагер на главина

    Първоначално публикуван от jeko47 Преглед на мнение
    Нещо не схванах , ма ич ми не пука.
    Секи лагер със собствен ресурс , дъра бъра...Тия у фабриката слагат през куп за грош.
    У някои фабрики е така.

    Коментар


    • #32
      От: Диагностициране на лагер на главина

      Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
      У някои фабрики е така.
      В някои може, но тук говорим за Опел

      Лагерите по нашенско са от 30 до над 150 лв парчака, като SKF примерно е около 90 лв. Мисля на такъв да скачам?
      В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

      Коментар


      • #33
        От: Диагностициране на лагер на главина

        И аз съм на мнение, че се сменят само лагери които са "тръгнали".
        Това на база личен опит де. Винаги съм сменял само проблемен и не ми се е случило впоследствие в сравнително кратък период да сменя от другата страна (всъщност май изобщо).
        Имал съм и повреда от типа който спомена slowtraveler - яко натоварена кола, скок в трап пълен с вода, и честито - ручене.
        Ако не си сигурен #КОЙ е поизчакай, заслушвай се в движение, но не го неглижирай (при блокиране става... интересно...). Ако е съвсем в началото на подемник може и да се се хване.

        Коментар


        • #34
          От: Диагностициране на лагер на главина

          Първоначално публикуван от bushiDO Преглед на мнение
          В някои може, но тук говорим за Опел

          Лагерите по нашенско са от 30 до над 150 лв парчака, като SKF примерно е около 90 лв. Мисля на такъв да скачам?
          Това Астра Ф-ка ли е? Ако не се лъжа свестен FAG и SKF се намираха за около 60-70лв... За SKF - гледай къде са произведени...
          При нас серия няколко СКЪПИ (заради по-малки допуски и по-голям размер), но стандартни лагера SKF започнаха да свирят още с монтажа.... Май бяха румънски...
          Върнахме ги и преминахме на FAG, с които нямаше проблеми...(случката бе преди около 5г)...
          А ако е главина - ми се струва много ниска цената...
          Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
          Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

          Коментар


          • #35
            От: Диагностициране на лагер на главина

            Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
            Това Астра Ф-ка ли е? Ако не се лъжа свестен FAG и SKF се намираха за около 60-70лв... За SKF - гледай къде са произведени...
            При нас серия няколко СКЪПИ (заради по-малки допуски и по-голям размер), но стандартни лагера SKF започнаха да свирят още с монтажа.... Май бяха румънски...
            Върнахме ги и преминахме на FAG, с които нямаше проблеми...(случката бе преди около 5г)...
            А ако е главина - ми се струва много ниска цената...
            Аз пиша за Фронтера Б през цялото време. Иначе FAG и SKF са на едни пари - около 100те.
            В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

            Коментар


            • #36
              От: Диагностициране на лагер на главина

              Първоначално публикуван от bushiDO Преглед на мнение
              Аз пиша за Фронтера Б през цялото време. Иначе FAG и SKF са на едни пари - около 100те.
              И двата са добри марки, макар че и двете марки имат фабрики из целия свят. Виждал съм СКФ правен у нас ,не съм съм се интерисувал къде, но и те излязоха качествени. Така че който и да сложиш от двата няма да збъркаш.
              Теч?! Какъв теч? Това под колата е просто потта на всички коне под капака!

              Коментар


              • #37
                От: Диагностициране на лагер на главина

                Съгласен съм с Джимито... За съжаление както споделих - личният опит със SKF показа, че МНОГО зависи от завода производител... Докато при FAG не сме умервали кофти лагери... И да - цените бяха много сходни, но резултатът - не чак толкова
                Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                Коментар


                • #38
                  От: Диагностициране на лагер на главина

                  FAG.
                  А тези простотии се правят от името на всички ни.
                  Даника
                  Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                  Коментар


                  • #39
                    От: Диагностициране на лагер на главина

                    Първоначално публикуван от jimito Преглед на мнение
                    ....Виждал съм СКФ правен у нас ,не съм съм се интерисувал къде....
                    Е то па у нас бъка от заводи за лагери , та чак да се чуди човек .

                    Иначе ,Бушидо леко се шегува като отбелязва , че баш па неговата Фронтера е Опел .
                    Е , освен ако емблемата му е залепена здраво . ..
                    ....а на въпроса "какъв ?" - най добре е това , което предписва завода - производител , та все ми се върти в главата : нещо за koyo май ставаше ли въпрос ?
                    Последно редактирано от Vlado_Ts; 08-10-17, 17:54.
                    Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

                    Коментар


                    • #40
                      От: Диагностициране на лагер на главина

                      Въпроса за марката на лагерите бе споделен повече за това какви лагери се продават по магазините по нашите ширини
                      Производителя май предписва само спецификациите на лагера, пък може да 'препоръча' лагер на производител, с който е в добри отношения
                      Дали можеш да сложиш Koyo - ми що не... Ако те устройва цена и ако не е правен в незнайна барака.. SKF имаше и китайски по нашите магазини, и клиентите ни реваха от тях.. От Румънските май пак реваха...
                      Нов лагер, а работи 'с натяг - грее и започва да бръмчи още с монтажа... Монтажа е направен по правилата, от хора, монтирали хиляди лагери, като сигурно стотици - на конкретното изделие..
                      Да, може да е било конкретна партида, ама както се казва - парен каша духа, та затова и го споделих
                      Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                      Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                      Коментар


                      • #41
                        От: Диагностициране на лагер на главина

                        Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
                        Въпроса за марката на лагерите бе споделен повече за това какви лагери се продават по магазините по нашите ширини ...
                        Така е , ама както стана ясно по- горе че иде реч не за леки коли , а за "джипка" , така стана ясно и че човека се консултира каква марка лагер да избере .
                        Не стана ясно обаче за предна или задна главина става въпрос , щото ако е за задна - при задните на ОФ има една специфика , което ограничава периметъра на търсене .

                        Иначе принципно съм съгласен с теб .

                        Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
                        ....Производителя май предписва само спецификациите на лагера, пък може да 'препоръча' лагер на производител, с който е в добри отношения ...
                        Зависи . Може да не е само заради "добрите отношения" . Преди време имах един Щаер ,на който му дойде време да търся лагер (малко особен) на съединител ( май беше , не помня точно вече) . Преровихме де що има каталози на реномирани производители . По номер и по аналози . ... и йок ! Само SKF го произвежда ! И го нема у нашенско ( въпреки че търговците се биеха в гърдите) . Е , побългарихме го

                        ПС. Що се отнася до това дали да се сменя само болния лагер , или комплект : един познат автомонтьор има мъдрост по въпроса : "Мъртвец се погребва тогава, кога е станАл такъв . Що да погребваш жив лагер ?! "
                        Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

                        Коментар


                        • #42
                          От: Диагностициране на лагер на главина

                          Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение
                          Така е , ама както стана ясно по- горе че иде реч не за леки коли , а за "джипка" , така стана ясно и че човека се консултира каква марка лагер да избере ....
                          Използваните от нас лагери бяха доста по-сериозни от тези за Джипка И съвсем не се пазарихме за цената, ама резултатът с едната марка бе - нъцки
                          За уникални лагери - има разбира се, ама при автомобилите са по-скоро изключение
                          Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                          Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                          Коментар

                          Активност за темата

                          Свий

                          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                          Зареждам...
                          X