Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какво масло наливате в двигателя на УАЗ 452 ?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Какво масло наливате в двигателя на УАЗ 452 ?

    Ми вземете примерно 5/50, 10/60 - има масла предвидени за по-високи натоварвания.
    Или си купувате да кажем Селения за Алфа Ромео ако така е по-просто.
    И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

    Коментар


    • #17
      От: Какво масло наливате в двигателя на УАЗ 452 ?

      Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
      Ми вземете примерно 5/50, 10/60 - има масла предвидени за по-високи натоварвания.
      Или си купувате да кажем Селения за Алфа Ромео ако така е по-просто.
      Искам да ми покажеш собственик на УАЗ който ще си купи Селения !
      ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

      Коментар


      • #18
        От: Какво масло наливате в двигателя на УАЗ 452 ?

        417800 е ДВГ-то, а оборотомер е един от плановете за някога....
        Филтъра е от последната смяна, километри не гледам, щото не навъртам по много - повече я ползвам за лов и разходки в гората, моточасове няма как да засека, затова сменям масло + филтър всяка есен (взех Уаз-а една есен и така почнах - на година). До месец време пак ще ги сменям.
        Нямам радиатор... умувам като имам (някога) свободно време да мисля за някаква помпа дето да върти маслото от картера през радиатор и пак в картера... някаква за горещи течности, 12в... щото нали всеки казва пуснеш ли радиатоар - налягането пада... ама не съм стигнал до там та да разпитвам има ли такова животно, няма ли, какво - що...

        Та по темата - знаете много, четете много - ми айде всеки да каже какво е правилното масло според него и защо.... марката също, ако не е мноого против правилата... По- лесно от обясняването - кое не е правилното....
        Don't hunt IF you can't kill
        първо 0883 после 333 накрая 448

        LZ1BGD

        Коментар


        • #19
          От: Какво масло наливате в двигателя на УАЗ 452 ?

          Не ква да е Селения, щото са различни
          И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

          Коментар


          • #20
            От: Какво масло наливате в двигателя на УАЗ 452 ?

            Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
            Ми вземете примерно 5/50, 10/60 - има масла предвидени за по-високи натоварвания.
            Или си купувате да кажем Селения за Алфа Ромео ако така е по-просто.
            Това под 26 лв/л. не съм го намирал, иначе да - това е масло, което работи добре и при малко по-височки температури държи налягане...
            В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

            Коментар


            • #21
              От: Какво масло наливате в двигателя на УАЗ 452 ?

              26 кинта (или там някъде) е металната туба която е 2 литра, младежо
              това селенията за алфа

              или ти за селения рейсинг? което е по-скъпичко, факт
              И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

              Коментар


              • #22
                От: Какво масло наливате в двигателя на УАЗ 452 ?

                В тая тема, дали има и един, който да е карал УАЗ от времето когато Селения и каквито там, не са били достъпни в България дори и на картинка.
                Някои твърдения будят искрен смях.
                Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                Коментар


                • #23
                  От: Какво масло наливате в двигателя на УАЗ 452 ?

                  Докато не се измери налягането с външен манометър нищо не може да се каже. Всички руски датчици стареят.
                  А тези простотии се правят от името на всички ни.
                  Даника
                  Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                  Коментар


                  • #24
                    От: Какво масло наливате в двигателя на УАЗ 452 ?

                    Първоначално публикуван от cecoa1 Преглед на мнение
                    В тая тема, дали има и един, който да е карал УАЗ от времето когато Селения и каквито там, не са били достъпни в България дори и на картинка.
                    Някои твърдения будят искрен смях.
                    Ама какво пречи да караш с модерно масло? Ясно че няма да се повреди мотора и олио да сипеш, но 10/40 е на цената на м10д, даже по-евтино
                    И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                    Коментар


                    • #25
                      От: Какво масло наливате в двигателя на УАЗ 452 ?

                      Нищо не пречи, сигурно ще му е по-добре. Ама чак да не може без съвременно масло, мотор измислен преди повече от 50 години...
                      Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                      Коментар


                      • #26
                        От: Какво масло наливате в двигателя на УАЗ 452 ?

                        Всъщност понеже е умреляк и грее и се кара на заварка, едно 5/50 или 10/60 ще му дойдат повече от чудесно. Но е вероятно маслото да е на цената на уаза

                        Аз в удна друга тема бях питал за Волф маслата - в момента ги намирам на МНОГО добри пари в БГ, и съм склонен да тествам. 15 кинта литър за 5/50 ми се вижда чудесна цена
                        И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                        Коментар


                        • #27
                          От: Какво масло наливате в двигателя на УАЗ 452 ?

                          Първоначално публикуван от cecoa1 Преглед на мнение
                          Нищо не пречи, сигурно ще му е по-добре. Ама чак да не може без съвременно масло, мотор измислен преди повече от 50 години...
                          Може. Просто трябва да спазваш и ръководството от преди 50 години.

                          Аааа и износването на двигателя ще е като преди 50 години. И доливането. И шума.

                          Ако изобщо имаш някакъв повод да караш УАЗ финансовият оптимум е 10W40 от бакалията на 6лв/л. Когато е проектиран такова масло и за колите на ЦК не е внасяно ама сега от него има само ползи.

                          Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                          Всъщност понеже е умреляк и грее и се кара на заварка, едно 5/50 или 10/60 ще му дойдат повече от чудесно.
                          Той очаква SAE30 - защо му е 50 или 60? Не че няма да ги изпомпа де ама 40 дава предостатъчен аванс.

                          И не, не грее. Проблемите му са по-скоро в обратно направление. Това като е наред де, иначе ясно.

                          Коментар


                          • #28
                            От: Какво масло наливате в двигателя на УАЗ 452 ?

                            Първоначално публикуван от cecoa1 Преглед на мнение
                            Нищо не пречи, сигурно ще му е по-добре. Ама чак да не може без съвременно масло, мотор измислен преди повече от 50 години...
                            Цецо, по тая логика, ако кални Гудричи са на цената на Кама дето се карат с вътрешни, ще караш ли с последните щото са руски като ужаза ?

                            Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                            ...
                            Аз в удна друга тема бях питал за Волф маслата - в момента ги намирам на МНОГО добри пари в БГ, и съм склонен да тествам. 15 кинта литър за 5/50 ми се вижда чудесна цена
                            Десетина години карам всичко със Селения Туринг 5W50, като си тормозех и по-близките приятели да карат с него. Има го само в литрови кенове на клиентска цена 16-17лв/л, но преди три лета като щях да правя първа смяна на Мусото имах само 6-7л, а вносителя нямаше и трябваше да чакам поне до септември щото италианците са баровци и август не мож ги накара да барнат нищо, и от тогава на Мусото му тъгнА на 5W40.
                            ... та ако ти се кара с 5W50, не се занивай с глупости, а направо слагай Туринг, пък аз ше ти го намеря с 30% надолу.
                            Последно редактирано от Джоу (x3mrjoe); 05-10-17, 20:31. Причина: Репликата към Търтьо.
                            ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                            Коментар


                            • #29
                              От: Какво масло наливате в двигателя на УАЗ 452 ?

                              Карам и ремонтирам УАЗки от 1987г. Имал съм 36бр. мой лични и 4бр. служебни и всички са вървели и вървят с М 10д. Едната от служебните я бракувах на 500000км. с оригиналните лагери и колянов вал с М 10д. Имах колеги, който не сменяха маслото с години4-5 и УАЗките пак си вървяха без проблем. Последно да ви кажа, че един колега измина 170000км. с Мерцедес 200 Д с М 10 д без да го сменя само доливаше и го спря че изгни.
                              ГАЗ 69 УАЗ 452-2 броя УАЗ 31512 Kia Sportage 2.0 16v
                              Калта за УАЗа е като водата за водолаза 0886445318

                              Коментар


                              • #30
                                От: Какво масло наливате в двигателя на УАЗ 452 ?

                                Точно това:

                                Първоначално публикуван от dragomir_68 Преглед на мнение
                                Карам и ремонтирам УАЗки от 1987г. Имал съм 36бр. мой лични и 4бр. служебни и всички са вървели и вървят с М 10д. Едната от служебните я бракувах на 500000км. с оригиналните лагери и колянов вал с М 10д. Имах колеги, който не сменяха маслото с години4-5 и УАЗките пак си вървяха без проблем. Последно да ви кажа, че един колега измина 170000км. с Мерцедес 200 Д с М 10 д без да го сменя само доливаше и го спря че изгни.
                                имах предвид когато написах това:

                                Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
                                Искам да ми покажеш собственик на УАЗ който ще си купи Селения !
                                Проста УАЗопсихология !

                                ... и моля никой да не се засяга, такива са фактите.
                                ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X