Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Тестче по география

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Тестче по география

    Известно време се чудих дали е за тук или за хумористичен раздел, но все пак: един въпрос от тест по география, даден в столично училище ме озадачи:

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:geog.PNG
Прегледи:1
Размер:86.0 КБ
ID:6138187

    Аз ли нещо съм се объркал или учителите са полудели.

  • #2
    От: Тестче по география

    Интересно кое е третото полукълбо...

    Коментар


    • #3
      От: Тестче по география

      В книжарнцата:
      - Имате ли глобус на Македония?

      Коментар


      • #4
        От: Тестче по география

        И ти и екзаминатора нищо не разбирате. Кви полукълба бе? Земята е плоска.

        Коментар


        • #5
          От: Тестче по география

          Ако приемем, че въпросът е некоректен - отговорът е Пиренейският. Той се намира в западното и източното полукълбо, а в същото време е в северното. И все пак въпросът е некоректен...


          http://www.nakladkibg.com
          накладки, спирачни дискове, съединители

          088 8613380

          Коментар


          • #6
            От: Тестче по география

            Първоначално публикуван от bokomo Преглед на мнение
            .... един въпрос от тест по география, даден в столично училище ...
            Едно питане, а колко много въпроси ,

            Коментар


            • #7
              От: Тестче по география

              Първоначално публикуван от niki p Преглед на мнение
              Ако приемем, че въпросът е некоректен - отговорът е Пиренейският. Той се намира в западното и източното полукълбо, а в същото време е в северното. И все пак въпросът е некоректен...
              Взети заедно все пак са четвъртинки ...

              Коментар


              • #8
                От: Тестче по география

                Добре, че не се напъвах навремето в училище, та сега не ми правят впечатления тия неща! Бахаха 3то полукълбо! Винаги има какво да се научи, даже и в понапреднала възраст.
                Сменете учителката, ще опропасти децата
                https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

                Коментар


                • #9
                  От: Тестче по география

                  Първоначално публикуван от niki p Преглед на мнение
                  Ако приемем, че въпросът е некоректен - отговорът е Пиренейският. Той се намира в западното и източното полукълбо, а в същото време е в северното. И все пак въпросът е некоректен...
                  - ... и на магистралата гледам пред мен едни тирове правят ТРОЙНО изпреварване, няма откъде да минеш!
                  - Как тройно изпреварване, бе?
                  - Ми, три тира един до друг.
                  Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Тестче по география

                    На мен пък не ми е ясно кое му в некоректно на въпроса: доколкото си спомням координатната система на Земята се облага на Гринуичкия меридиан, който я дели на източно и западно полукълбо, и на Екватора, който я дели на северно и южно полукълбо... В тази координатна система (друга май няма) Пиринейския полуостров се намира в три (от четири възможни) полукълба наведнъж... Факт е, че въпроса прилича на задявката: "кое тежи повече - кило вина или кило джебезо", но дайте най-напред да мислим, после да друсаме
                    (факт е, също, че на мен ми трябваше доста време за мислене, и не минах без подсказване)

                    Коментар


                    • #11
                      От: Тестче по география

                      Според мен: браво на учителя/ката, че кара децата да мислят, не само да зубрят (друсат)

                      Коментар


                      • #12
                        От: Тестче по география

                        Също така , факт е , че думата "полукълбо" , отхвърля вероятността да има трета част.
                        Ама това , само ако искаме да се правим на мислещи и да се заяждаме
                        Обаче може да намесим и паралелните вселени , та ...доста има за мислене
                        Реално, не се знае , какво е преподавано в час , и защо е зададен така въпроса. Журналята са много вещи в тези неща , с част от цитат да правят новини
                        Колкото по-проходима ти е колата ..... от толкова по-голяма дупка ще те ВАДЯТ
                        За добри дела .....БЪДЕТЕ ГОТОВИ !!!!

                        A1+

                        Коментар


                        • #13
                          От: Тестче по география

                          Първоначално публикуван от ИВАН НЕДОКЛАНОВ Преглед на мнение
                          Също така , факт е , че думата "полукълбо" , отхвърля вероятността да има трета част.
                          Само за хора, не знаещи на колко и какви полукълба се дели земята.
                          И даже не им искат точни познания, а някаква представа за обща култура. Т.е. Екватора минава през Африка, никой не пита точно къде, но очевидно всички изброени полуострови са в Северното полукълбо. Другата част от въпроса е, да имат представа къде минава Грийнуичкият меридиан, да са поглеждали карта, или да се сетят да я погледнат в момента на изпита(щото обикновенно има такива в кабинетите по предмета). И барем от името ще се сетят, че е през Англия, следователно и през полуострова който е под нея на картата - Пиринейски. А щом минава през него, значи една част от него е в източното полукълбо, а друга в западното.
                          Всички тия неща ги учат преди това, не са някакви измишльотини. Та и затова въпросът е много хубав и полезен.
                          И да, казват им, и се подразбира, че тия разделения са мислени и условни, а не реални.
                          Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                          Коментар


                          • #14
                            От: Тестче по география

                            Точно за тест по география си е въпросът. А това, че се коментира, че и критично...

                            Коментар


                            • #15
                              От: Тестче по география

                              За екватора е ясно ,че обикаля цялата земя ама меридиана от къде до къде е и какво дели на половина ?

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X