Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Тестче по география

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    От: Тестче по география

    Север-Юг се определя от екватора на север и от него на юг. Екватора е 0 градуса ширина полюсите са 90 градуса север и 90 юг. Всеки градус ширина има 60 минути, една минута е една морска миля. Растоянието от екватора до полюса е 5400 морски мили. И говорим за географски полюси, не за магнитни.
    Дължината се определя от Гринуич паралел, и върви до 180 градуса запад и 180 градуса изток. 180 меридиан е малко източно от Фиджи да речем, като го минавахме с лодка, там сменяш датата. Ако потърсите international time zone map, Гринуич е права черта, онова другото е зиг заг. Това е часова зона не е меридиан! По полюсите няма ширина, тоес е равна на нула, всички меридиани са събрани на полюса.
    В зависимост дали говорим за ширина или дължина, полукълбата са източно/западно ИЛИ северно/южно.

    А е 180 меридиан, В е часовата зона-В линка долу international date line

    https://manoa.hawaii.edu/exploringou...g-points-globe


    Последно редактирано от NIKSD; 05-10-17, 19:17.
    https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

    Коментар


    • #62
      От: Тестче по география

      Абе толкова ли е трудно да се проумее, че за определяне на местоположение се използват ЧЕТИРИ полукълба? Казва му се ГЕОГРАФСКА КООРДИНАТНА СИСТЕМА. На всеки е ясно, че няма как кълбото да се раздели на повече от две половини. Използват се две деления по вертикала и хоризонтала(условно).

      Коментар


      • #63
        От: Тестче по география

        Първоначално публикуван от NIKSD Преглед на мнение
        В зависимост дали говорим за ширина или дължина, полукълбата са източно/западно ИЛИ северно/южно.
        Но като трябва да определяме координатите на точка, винаги говорим едновременно за дължина и ширина. Така всяка точка, може да бъде определена дали е в северното или южното полукълбо, както и едновременно с това в западното или източното. И тъй като полуострова е сбор от много точки, част от които със западна дължина, и други с източна, то като цяло той е и в двете полукълба - източно и западно. А целият е в северното.
        Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

        Коментар


        • #64
          От: Тестче по география

          Първоначално публикуван от cecoa1 Преглед на мнение
          Но като трябва да определяме координатите на точка, винаги говорим едновременно за дължина и ширина. Така всяка точка, може да бъде определена дали е в северното или южното полукълбо, както и едновременно с това в западното или източното. И тъй като полуострова е сбор от много точки, част от които със западна дължина, и други с източна, то като цяло той е и в двете полукълба - източно и западно. А целият е в северното.
          Вече се чудя как да го обясне това елементарно нещо. Играеш ли шах? Коня ми е на Г5 и е в моята половина на дъската, царицата ми е на Г6, царя на.... всичките ми фигури са на буква/цифра- ширина и дължина. Фигурите ми може да са в моята половина на дъската, в половината на противника или да са разпределени между ДВЕТЕ ПОЛОВИНИ. Както и да го въртиш, ако ще и Каспаров да си, няма как фигурите ти да са в ТРИ половини.

          Ако един ден се видим, аз пия първите две половини от ракията, за тебе оставям третата. Сметката обаче я делим на обратно, ти плащаш първите две половини, за мене каквото остане.
          https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

          Коментар


          • #65
            От: Тестче по география

            Първоначално публикуван от veskov Преглед на мнение
            Т.е. ако ние мислим, то това не се дължи на образованието, а сега се надяваме то да научи децата да мислят?
            Т. е. ако ние мислим, то е въпреки образованието, а сега то поне не препятства.

            Първоначално публикуван от NIKSD Преглед на мнение
            Говорим за полукълба. По дефиниция не може да са повече от 2, никога и по никакъв начин. Кълбото има само 2 полукълба.
            Точно така, ама точно така. Като отправна линия Екватора, те са северно и южно (и само тези две). Като отправна линия Гринуич, те са източно и западно (и само тези две). Отправни критерии, колкото си искаш и по всички тях, все са само по две. И съвсем без никакво противоречие, или парадокс, едно и също място, се намира едновременно в по няколко от тях. Едновременно!

            Първоначално публикуван от windwarrior Преглед на мнение
            ...защо Източното крайбрежие на САЩ е на запад от Гринуич?
            Защото западното е по-назапад от източното (и обратното) - прЕдстави си. То и северната, и южната граници на България, са насевер от Екватора...

            Първоначално публикуван от NIKSD Преглед на мнение
            Север-Юг се определя от екватора...
            Ай стиа ве!
            Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

            Коментар


            • #66
              От: Тестче по география

              Първоначално публикуван от bocho64 Преглед на мнение
              Условно ама напрЕко все по екватора я режат а ядрото нали е жеУезно нема да тече
              И като я режат по Гринуич на изток и запад що германци,швейцарци,италианци се броят за западния свят?
              Това едно от третите полукълба ( за Европа става дума - " На изток от рая" )
              Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

              Коментар


              • #67
                От: Тестче по география

                Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
                Т. е. ако ние мислим, то е въпреки образованието, а сега то поне не препятства.
                !
                Кое образование- родители, улица, училище, спорт?
                А тези простотии се правят от името на всички ни.
                Даника
                Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                Коментар


                • #68
                  От: Тестче по география

                  Егати дискусията! Трябва да се залепи най-отгоре, над всички теми и раздели. Много е илюстративна за "някои особености на българския (безсмислен) спор".
                  "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                  Коментар


                  • #69
                    От: Тестче по география

                    Davc, прав си да викаш “Ай стига ве”, не съм се изразил правилно- север/юг не се определя от екватора, дали си в северното полукълбо или в южното, се определя от коя страна на екватора си. Ама така е, без кафе, и нали за полукълба говорим.
                    Евала, хващаш ги детайлите!
                    https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

                    Коментар


                    • #70
                      От: Тестче по география

                      Първоначално публикуван от BENZBOSS Преглед на мнение
                      А Южна Америка защо е различна от Западна Германия хахааахахахха шьумрь
                      Западна Германия е повлияна от източното си стоене към Гринуичкия меридиан.
                      Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

                      Коментар


                      • #71
                        От: Тестче по география

                        Първоначално публикуван от veskov Преглед на мнение
                        Кое образование- родители, улица, училище, спорт?
                        Институционално постановеното.
                        Последно редактирано от davc; 05-10-17, 22:39.
                        Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                        Коментар


                        • #72
                          От: Тестче по география

                          Първоначално публикуван от NIKSD Преглед на мнение
                          Евала, хващаш ги детайлите!
                          Това е вярно, но не винаги намирам за нужно да го демонстрирам... Както например в конкретния случай - защото това, на което съм обърнал внимание, съвсем не е детайл. Детайл е, че си написал Екватор, с малка буква (но това ти го казвам само между другото и защото ти заговори за детайли).


                          Последно редактирано от davc; 05-10-17, 22:44.
                          Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                          Коментар


                          • #73
                            От: Тестче по география

                            .......
                            А тези простотии се правят от името на всички ни.
                            Даника
                            Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                            Коментар


                            • #74
                              От: Тестче по география

                              [QUOTE=davc;3217707]Институционално постановеното.[QaUOTE]
                              Предполагах. Точно за него не съм сигурен, че е пречило повече от сега.
                              А тези простотии се правят от името на всички ни.
                              Даника
                              Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                              Коментар


                              • #75
                                От: Тестче по география

                                Ми до-обре.
                                Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X