Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Тестче по география

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Тестче по география

    Първоначално публикуван от bocho64 Преглед на мнение
    За екватора е ясно ,че обикаля цялата земя ама меридиана от къде до къде е и какво дели на половина ?
    Явно някой не е слушал в 6ти клас!!

    Коментар


    • #17
      От: Тестче по география

      Първоначално публикуван от Volodia.Petkov Преглед на мнение
      Според мен: браво на учителя/ката, че кара децата да мислят, не само да зубрят (друсат)
      +1 браво и от мен,
      ... а иначе "Меридиан" - това е хотел в Слънчев Бряг, ама кво дели не знам

      Коментар


      • #18
        От: Тестче по география

        И аз съм зле с географията, но мама каза, че ако си оправя оценките ще ме заведе в Италия да видя Айфеловата кула
        Страхът от свободата е един от основните страхове на човека. И все пак той иска да бъде свободен.
        И в същото време я ограничава-застраховки, ипотеки,
        вярвания, обичаи, религии, общности, идеологии, догми, политически движения...

        Коментар


        • #19
          От: Тестче по география

          Първоначално публикуван от cecoa1 Преглед на мнение
          Само за хора, не знаещи на колко и какви полукълба се дели земята.
          Земята бидейки приблизително сферична можеш да я делиш по много начини. Северно и южно са единственото делене което изначално произлиза от факта че е въртяща се сфера. Източно и западно са условни и съм виждал глобус с нула през Париж.

          Има магнитно северно и магнитно южно. Те не съвпадат с ротационните.

          Има освен това полукълбо водно и полукълбо сушаво - има такъв разрез който оставя минимално количество суша (3-4%) в едното и максимално в другото.

          Има населена и ненаселена страна - като сушата ама по население и съответно пак не съвпада защото в Сибир и Канада хора няма.

          И други варианти, съвсем насериозно разглеждани от географията.

          Коментар


          • #20
            От: Тестче по география

            Както и да я въртим, Земята няма начин да има, нито повече, нито по- малко от две полукълба. Недокланов го каза по- горе. Все едно баскетболната среща да има три половини, хокейната да е с четири половини... Щом е ПОЛУкълбо, трябва да е половината. Конкретният въпрос изпъква с чудесна идея да бъдат попитани децата нещо интересно, но е зададен объркващонеправилно.
            Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

            Коментар


            • #21
              От: Тестче по география

              Сертифициран учител по морска навигация съм. И ям ябълки. Я някой да ми нареже ябълка на 3 полукълба.
              https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

              Коментар


              • #22
                От: Тестче по география

                Първоначално публикуван от NIKSD Преглед на мнение
                Сертифициран учител по морска навигация съм. И ям ябълки. Я някой да ми нареже ябълка на 3 полукълба.
                E то това деление е условно и по различни критерии, по-горе е обяснено. Земята никой не я реже наистина (най-малкото ще й изтече ядрото )
                В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

                Коментар


                • #23
                  От: Тестче по география

                  Първоначално публикуван от NIKSD Преглед на мнение
                  Сертифициран учител по морска навигация съм. И ям ябълки. Я някой да ми нареже ябълка на 3 полукълба.
                  В случая, мисля че се е разчитало на необремененото и адаптивно мислене на децата. Подобни ситуации, обаче, могат да внесат сериозно объркване на понятията за дълго време в същите тези мозъчета.
                  П.П. В момента малкия (син, не Венци) трябва да решава система от две уравнения, с две неизвестни. Леснички, подлежащи на налучкване... но си е система от уравнения. Без никой да му е обяснил що са то системите от уравнения, изразяване на неизвестните чрез другите неизвестни и как се решават. Подобни задачи, разчитащи на налучкване, интуиция, досещане... никога не съм ги харесвал.
                  Последно редактирано от Тропчо; 04-10-17, 20:08.
                  Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

                  Коментар


                  • #24
                    От: Тестче по география

                    Първоначално публикуван от bushiDO Преглед на мнение
                    E то това деление е условно и по различни критерии, по-горе е обяснено. Земята никой не я реже наистина (най-малкото ще й изтече ядрото )
                    Условно ама напрЕко все по екватора я режат а ядрото нали е жеУезно нема да тече
                    И като я режат по Гринуич на изток и запад що германци,швейцарци,италианци се броят за западния свят?

                    Коментар


                    • #25
                      От: Тестче по география

                      Първоначално публикуван от bushiDO Преглед на мнение
                      E то това деление е условно и по различни критерии, по-горе е обяснено. Земята никой не я реже наистина (най-малкото ще й изтече ядрото )
                      То обяснено, ама полукълбо е половината от цяло кълбо. Докато не подпрем планетата с още някоя планета, и да се разчепим между двете, няма как да си на 3 полукълба. Както и да я въртиш, по дефиниция, полукълбата могат да са само 2.
                      Отговора на задачата за даденото географско положение е максималното, което може да извадиш от 2 полукълба, демек 2.
                      https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

                      Коментар


                      • #26
                        От: Тестче по география

                        Всъщност, защо трябва да обръщаме внимание на творбата на полуграмотен, полупедагог, полунаучил нещо.. Освен в аспекта на щетите, които нанася с тъпнята си?

                        Може би същината на въпроса би била - кой трябва да отговаря за тая простотия?
                        И как?
                        И как да се насочи общественото мнение като сила в тази посока?

                        Да, всъщност коя институция трябва да се сезира?
                        На образованието ли - че то тук не става въпрос за образование, а за липсата му. Или нещо по-сериозно?

                        Владо Йончев - ето ти материал!

                        Коментар


                        • #27
                          От: Тестче по география

                          Въпросът си е чуден и останалите два отговора са отличен джокер. Меридианът нулев всеки на първо четене ще посочи този .
                          А тези простотии се правят от името на всички ни.
                          Даника
                          Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                          Коментар


                          • #28
                            От: Тестче по география

                            Въпреки категорично мнение на геодезист и niksd аз ще приема този въпрос за екстравагантност и чак мерки срещу учителката от моя страна няма да има.

                            Впрочем ето как минава гринуичкият меридиан през пиренейският полуостров:

                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:ib.png
Прегледи:1
Размер:258.6 КБ
ID:5769039

                            Ще питам дали е имало карта по време на теста, но това не променя много нещата.
                            Дори да приема (за мен) идиотията за три полукълба - преценката доколко това е валидно този полуостров за от стандартна ученическа карта ще е доста трудно.

                            Коментар


                            • #29
                              От: Тестче по география

                              Тестът от национално ниво ли е или от местно/ училището.? Даскалът може да ги е учил нещо подобно.
                              А тези простотии се правят от името на всички ни.
                              Даника
                              Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                              Коментар


                              • #30
                                От: Тестче по география

                                Теста е "входно ниво" от нов за децата учител.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X