Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Самоделна вилицолъжица

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Самоделна вилицолъжица

    1990-1993
    Предисторията е следната:
    Преди доста години използвах всяка свободна минута за да съм на пещера, палатка, планина или и трите заедно.
    Естествено тогава бях млад и ерген, а пък парите все не достигаха. Ходеше се предимно с клубна екипировка, а пък това да си купиш руски водещ самохват или десандьор на "ЧЗ-Дебелец" си беше жива гъзария. Примуси, Пингвини и други подобни не съществуваха в нашето битие. Може би ги е имало, но ако въобще някой ги е внасял сигурно са били на корекомски цени.
    За ядене ползвахме обикновени лъжици, които леко огъвахме от страни за да могат да влизат в бурканче от детска храна, и доста по рядко вилици. Когато нямаше вода за миене просто ги хвърляхме за малко в огъня.
    После не зная от къде видяхме въпросното изделие и всеки който намери за нужно си направи един или повече комплекти. Аз също имах, но ветровете на времето са го отнесли далеч от мен.

    2017 г. 01.10
    Онзи ден на вилата нещо се присетих и реших пак да си направя.

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG0876A.jpg
Прегледи:1
Размер:109.8 КБ
ID:6138183

    На обикновена лъжица и вилица се изтъняват дръжките на око и на кой както му харесва. Пробиват се в края и се занитват/завинтват/ една към друга.

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG0877A.jpg
Прегледи:1
Размер:99.3 КБ
ID:6138184

    В разгънато положение се получава удобна за работа над огън вилица, а лъжицата може да бърка в дълбока купа.

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG0875A.jpg
Прегледи:1
Размер:104.3 КБ
ID:6138185

    Сгъната. Никак не съм се старал при изработката защото и старото ми беше грубо, а пък и това го правих за 5 минути в интервала между две порции зимнина които трябваше да варя на двора.

    В последно време, макар че ходя доста по рядко, използвам това:

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG0879A.jpg
Прегледи:1
Размер:169.4 КБ
ID:6138186

    Някакво военно комплектче което става за консерви, но определено е малко и неудобно за готвене.

    Айде стига толкова, че тя взе да става локум.
    Трите О-та на неудачниците: Оплакване, Оправдаване, Обвиняване.

  • #2
    От: Самоделна вилицолъжица

    Здравейте, гледах някаква комбинация от лъжица и вилица в едно. Определено модифицирана лъжица с зъби в началото и в края се оформя ,като лъжица. Може да забодеш нещо и същевременно да ядеш и супа, но в по малки хапки.

    Коментар


    • #3
      От: Самоделна вилицолъжица

      Сега има всичко под път и над път. Със сигурност има по добри и модерни решения, а това горното е просто "призрак" от времето на нямането, който ме споходи.
      Трите О-та на неудачниците: Оплакване, Оправдаване, Обвиняване.

      Коментар


      • #4
        От: Самоделна вилицолъжица

        Ето го оригинала:
        https://www.olx.ua/obyavlenie/lozhka...tml#d6674f1f4a
        Jeep cherokee XJ 4L,6.5 inch long arm lift,33/12.5/15

        Коментар


        • #5
          От: Самоделна вилицолъжица

          Оригиналът е това:

          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:spork.jpg
Прегледи:1
Размер:66.9 КБ
ID:5769049

          Only after the last tree has been cut down,
          Only after the last river has been poisoned,
          Only after the last fish has been caught,
          Only then will you find that money cannot be eaten.

          Коментар


          • #6
            От: Самоделна вилицолъжица

            Първоначално публикуван от bigy Преглед на мнение
            Ето го оригинала:
            И какво старание в детайлите..................

            Коментар


            • #7
              От: Самоделна вилицолъжица

              Преди няколко години и аз направих 2 като от първия пост (за мене и за жената). Малко повече е трябало да срежа вилицата, че са на едно ниво сгънати, т.е. двете крайни вилиците на вилицата малко стърчат от лъжицата ама не е проблем. Резнах болчета завих гайки и бих няколко чука да не са развиват. След няколко години ползване се поизносиха и почнаха по хлабаво да се въртят ама още се ползват. Знам че без снимки не се брой ама ако се сетя ще снимам довечера.
              "If they give you ruled paper, write the other way." Juan Ramon Jimenez

              Коментар


              • #8
                От: Самоделна вилицолъжица

                Първоначално публикуван от bigy Преглед на мнение
                Точно такава имам, и ми е в раницата.
                Не се е раздрънкало - стегнато е, и върши отлична работа.

                Коментар


                • #9
                  От: Самоделна вилицолъжица

                  Аз до колкото си спомням, в казармата ни даваха сало лъжици, ами не съм изпитвал някаква нужда от вилица , демек и само лъжица да е, с нея може да се яде всичко Като имаш и нож - си на 6
                  Страхът от свободата е един от основните страхове на човека. И все пак той иска да бъде свободен.
                  И в същото време я ограничава-застраховки, ипотеки,
                  вярвания, обичаи, религии, общности, идеологии, догми, политически движения...

                  Коментар

                  Активност за темата

                  Свий

                  В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                  Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                  Зареждам...
                  X