Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Hyundai Sonata Y-20 LPI Мнение

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Hyundai Sonata Y-20 LPI Мнение

    Здравейте,първо знам,че това не е автомобил 4х4,които вие главно обсъждате тук,но в момента се нуждая от мнение на технически грамотни хора,които съм сигурен,че могат да ми дадат безпристрастен съвет и мнение по няколко въпроса.И понеже според мен тук има достатъчно такива хора между,които аз не съм се надявам да ми помогнете.

    Понеже се нуждая от нов семеен автомобил напоследък се загледам и по автомобилите внос от Корея.Един от тези автомобили е въпросния Хюндай Соната Y-20.Автомобилът е само на газ течна фаза.Според вас такъв автомобил заслужава ли си?Уредбата е фабрично поставена и предполагам по самия монтаж и интегрирането в автомобила няма да има проблеми,но от там нататък всичко останало ми е неясно.Първо ще имам ли проблеми с паленето зимно време при студени дни(примерно -20,както беше миналата зима)?По принцип автомобилите палят първо на бензин и след,като загреят прехвърлят на газ,но понеже този автомобил няма бензин ще създава ли проблеми.Общо взето тези автомобили да не са създадени само за Корея където е по-топло и няма такива дертове.Следващото ми притеснение е от това,което прочетох,че заради нашата газ имало някаква помпа в газовата бутилка,която дефектирала и горяла.От други места прочетох,че нашата газ в действителност не е от най-качествените,но помпата няма да има проблеми с нея,но ще ми се повиши малко разхода.Друго,което разбрах е че макар и колите да са на по 3 4 години тръгвала лека корозия по изпускателната система,защото били само на газ.Това нормално ли е според вас и скъпо струващи ремонти ли са?Изобщо поддръжката на такъв автомобил как я виждате?Общо взето си търся автомобил на 3 4 години за около 25000лв.Заслужават ли си тези автомобили да се гледат или не си заслужават риска и да се насоча към нещо друго.Благодаря предварително на тези,които биха се включили по темата.

    Хубав ден!


  • #2
    От: Hyundai Sonata Y-20 LPI Мнение

    Автомобил за 25000 семеен (ако пътувате колкото обичайните семейства) не осмисля много засилката с алтернативните горива, чисто финансово. Разбира се, ти може да имаш и други съображения, различни от финансовите, или реално да се предвижда повече пътуване.

    За запалването на студено тревогите са по-скоро неоснователни. Корозията по изпускателната уредба не мисля, че ти е враг - подмяната на цялата изпускателна уредба струва твърде малко на фона на другите разходи по един автомобил. Това ако изобщо има такъв проблем.

    За помпата да кажат препатили. От потребителите на газови уредби с течна фаза има противоречиви сведения. Едно е сигурно - пропан-бутанът у нас често съдържа като замърсители твърди частици (графит, ръжда). На моите по-обикновени газови уредби с газова фаза и без помпи в бутилките редовно се задънват филтрите (добре че не струват колкото помпа).

    Коментар


    • #3
      От: Hyundai Sonata Y-20 LPI Мнение

      Като цяло това автомобила да е на алтернативно гориво не е моята идея,но просто тези автомобили отговарят на това,което търся.Автомобил до 60-70000км. и на 3 максимум 4 години.Такъв автомобил в България,които да отговаря и двата критерия ми е трудно да намеря или и да има ценово не ме е устройвало.В това има логика,защото едва ли някой си купува нов автомобил с идеята след 3 години без много да го кара да го продава и в същото време да е запазен.Ако тези автомобили бяха на бензин или дизел въобще нямаше да се замисля.Като цяло ще минавам на година по 12-13000км.годишно.Не е много така,че икономия не се търси.Е,ако може да се реализира и икономия не бих отказал.Устройва ме също,че на тези автомобили им дават 1 или 2 години писмена гаранция като цяло,също така и че са на реални километри.Тази писмена гаранция,какви ползи би ми донесла не знам,но си мисля,че ще е по сигурно от нищо.

      Коментар


      • #4
        От: Hyundai Sonata Y-20 LPI Мнение

        За въпросния автомобил бих се притеснявал по-скоро за намирането на резервни части.
        Hyundai Galloper 3.0 V6

        0885 44 60 16

        Коментар


        • #5
          От: Hyundai Sonata Y-20 LPI Мнение

          Първоначално публикуван от vaniosl Преглед на мнение
          Като цяло това автомобила да е на алтернативно гориво не е моята идея,но просто тези автомобили отговарят на това,което търся.Автомобил до 60-70000км. и на 3 максимум 4 години.Такъв автомобил в България,които да отговаря и двата критерия ми е трудно да намеря или и да има ценово не ме е устройвало.В това има логика,защото едва ли някой си купува нов автомобил с идеята след 3 години без много да го кара да го продава и в същото време да е запазен.Ако тези автомобили бяха на бензин или дизел въобще нямаше да се замисля.Като цяло ще минавам на година по 12-13000км.годишно.Не е много така,че икономия не се търси.Е,ако може да се реализира и икономия не бих отказал.Устройва ме също,че на тези автомобили им дават 1 или 2 години писмена гаранция като цяло,също така и че са на реални километри.Тази писмена гаранция,какви ползи би ми донесла не знам,но си мисля,че ще е по сигурно от нищо.
          Нормално е да не намериш точно такова, просто няма откъде да се вземе освен от върнат лизинг, които не са много. Еле пък в скромния пазар у нас. Впрочем никой не е забранил да търсиш и извън страната.

          Гаранцията е хубаво нещо, добре е да се прегледат отзивите от гаранционния сервиз. Макар че не съм чувал страшни писъци конкретно от Хюндай.

          Първоначално публикуван от rusanov Преглед на мнение
          За въпросния автомобил бих се притеснявал по-скоро за намирането на резервни части.
          Хюндай Соната виждаме всеки ден по улиците, по много. Поне в София. Повечето са боядисани в жълто.

          Коментар


          • #6
            От: Hyundai Sonata Y-20 LPI Мнение

            Първо провеерете,дали официалният вносител има документация за тези коли,и дали би се нагърбил с тяхната поддрржка. Не съм проверявал, затова ми е интересно.
            И аз се бях засилил за такава,но факта че фирмите които ги внасят,ми създадоха впечатление на еднодневки,не съм и се занимавал повече.

            Отделно, такситата на тази марка(говоря за нови) не идват с заводска газова,а се поставят тук. Ако беше,такава "далавера",бакшовете нямаше да се занимават да и поставят,направо щяха да си ги пазаруват готови.

            Коментар


            • #7
              От: Hyundai Sonata Y-20 LPI Мнение

              Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
              Хюндай Соната виждаме всеки ден по улиците, по много. Поне в София. Повечето са боядисани в жълто.
              Виждаме тези правени за европейския пазар, не за корейския...
              Hyundai Galloper 3.0 V6

              0885 44 60 16

              Коментар


              • #8
                От: Hyundai Sonata Y-20 LPI Мнение

                Ето и моите 5ст. Уви имам информация от доверено лице, че именно въпросните автомобили са на много над 200 хил.км и това е достатъчно да ме откаже. Алтернативното гориво в случая е популярно у нас, но извън нашите граници ще трябва да си правите много сериозно маршрута, защото газ няма навсякъде и това е проблем особенно ако колата е само на газ. С частите по газовата уредба може да има проблем с бързото им намиране. Относно паленето зимата няма да има дертове. Горенаписаното е плод на проучване на именно тези коли и довело до отказа ми от такова мпс. Успех!
                Колкото по-проходим джип имаш, толкова по-далеч ще ходиш за трактор.....
                0882 52 00 52 - Жоро

                Коментар

                Активност за темата

                Свий

                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                Зареждам...
                X