Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Джанти за Нисан Терано 2 2000г.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Джанти за Нисан Терано 2 2000г.

    Първоначално публикуван от dmitev Преглед на мнение
    Защото 15''-те са по ефтини.


    А 16" не позволява ли в крайна сметка гумата да е с по голям външен диаметър ? Нали има нещо числа там, съотношения ? но в крайна сметка на джанта 16" би следвало да се предлагат гуми които като външен диаметър са една идея по големи ?

    Коментар


    • #17
      От: Джанти за Нисан Терано 2 2000г.

      Не. На всичко. Просто при еднакъв размер гуми при 16-ки джанти гумата има по-малко "месо" и евентуално се балансира по-лесно. За 15-ки джанти има и 42 инчови гуми, ако ти е кеф. Тераното и без друго повече от 31-ци не побира без рязане, но е факт че например 31х10.5х15 и 235/75/15 са вероятно най-масовите размери джипови гуми въобще, съответно най-евтини.
      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

      Коментар


      • #18
        От: Джанти за Нисан Терано 2 2000г.

        Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
        Не. На всичко. Просто при еднакъв размер гуми при 16-ки джанти гумата има по-малко "месо" и евентуално се балансира по-лесно. За 15-ки джанти има и 42 инчови гуми, ако ти е кеф. Тераното и без друго повече от 31-ци не побира без рязане, но е факт че например 31х10.5х15 и 235/75/15 са вероятно най-масовите размери джипови гуми въобще, съответно най-евтини.



        Не ми е ясно какво предимство може да има алуминиева джанта пред стоманена конкретно за офроуд ? Тези са мои 15 " цола. Там където са гайките са по дебели от стоманените, при които гайките са открити и е по удобно за ключа, дори гаечен би могъл. На алуминиевите поради тази дебелина гайката е навътре, и това според мен е минус.
        Мислех да ги махам, и мина на стоманени 16 " , но ти ме замисли, - по евтини гуми, а и не по малки като диаметър.

        обърква ме че се посочват и цолови размери и метрични. Някой да каже на заводски Патрол , не вдиган тоест, колко голяма гума може да побере ? Отделно колко да е тясна ? Мисля че широката гума няма предимства в офроуда ? Лаик съм, просто искам да карам по горски пътища, без зорлем да се вкарвам в изцепки да видя къде точно и как ще закъсам.

        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:9194494n.jpg
Прегледи:1
Размер:119.4 КБ
ID:5769135

        Коментар


        • #19
          От: Джанти за Нисан Терано 2 2000г.

          Ми те цоловите и метричните размери се приравняват. При цоловите имаш директно диаметър x ширина x размер джанта. При метричните имаш ширина, отношение между ширина и височина в проценти, и размер джанта.

          Например гума 265/75R15 се приравнява на цолова така: (((265*75%)*2)/25.4)+15=30.649 инча диаметър. Ширината е 265/25.4=10.43 инча. Тоест 265/75R15 е в инчов размер 30.65x10.43x15, или грубо 31х10.5ь15.

          Относно джантите - не съм потрошил достатъчно джанти за да твърдя нещо в полза на едните или другите.

          На алуминиева борд не можеш да изкривиш - направо се троши, ама за сметка на това е по-здрав, та по-трудно се троши. В общия случай са и по-леки.

          На 2 пъти алуминиева джанта ми е оцелявала само с драскотини по борда на места, където ако бях със стомянена щеше да е сериозно деформирана и евентуално гумата изпуснала заради деформацията. За сметка на това 2-3 пъти съм деформирал стоманена джанта при наглед доволно "невинни" инциденти. Единия път даже не бях разбрал - взе да ми тресе, отидох на баланс, и като свалиха гумата, вътрешния борд беше сериозно подгънат.
          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

          Коментар


          • #20
            От: Джанти за Нисан Терано 2 2000г.

            Extreme117 31x10x15 влизат ли на Терано2, без да има нужда от рязане?

            Коментар


            • #21
              От: Джанти за Нисан Терано 2 2000г.

              Тераното побира до 31-ци в реален размер. Ако гумите са регенерати, обикновено тия, на които пише че са 31-ци, реално са 32-ки, тоест няма да влязат.

              Ако не са регенерати обикновено са малко под номиналния си размер, примерно 5мм, и тогава влизат. Подстригват се единствено във вътрешната си част предните калобрани.
              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

              Коментар


              • #22
                От: Джанти за Нисан Терано 2 2000г.

                Благодаря

                Коментар

                Активност за темата

                Свий

                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                Зареждам...
                X