Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Помощ при избора на автомобил с газов инжекцион

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Помощ при избора на автомобил с газов инжекцион

    Здравейте форУМНИЦИ,

    Нарочно публикувам тази тема в този форум, защото не исках мненията на отговорилите да са пристрастни към дадена марка автомобил.

    От известно време търсим семеен автомобил тип миниван и досега съм свел избора до следните 3 автомобила:

    * Opel Zafira B 2006 1.8i


    * Mazda 5 2006 1.8i или 2.0i


    * Renault Grand Scenic 2005 2.0i

    Идеята е да е с газов инжекцион. Въпросът ми е кой от тези бихте избрали за вас? Кой автомобил би се държал най-добре и няма да прави магарии и няма да се налагат ремонти по двигателя поради различното гориво?

    Благодаря и поздрави!
    Борис

  • #2
    От: Помощ при избора на автомобил с газов инжекцион

    Зависи на какъв екземпляр ще попаднеш.Имам наблюдение върху Опел с ГИ-нормален разход,върви си добре,няма проблем с двигателя,обичайните консумативи според пробега.Части колкото искаш.Ако сега слагам ГИ бих сложил и маслена помпа за мазане на клапаните,каквато сложих на ГВ.
    Нека силата да бъде с нас!
    Suzuki Grand Vitara
    +34 642 91 4154

    Коментар


    • #3
      От: Помощ при избора на автомобил с газов инжекцион

      Първоначално публикуван от Cakes Преглед на мнение
      Здравейте форУМНИЦИ,

      Нарочно публикувам тази тема в този форум, защото не исках мненията на отговорилите да са пристрастни към дадена марка автомобил.

      От известно време търсим семеен автомобил тип миниван и досега съм свел избора до следните 3 автомобила:

      * Opel Zafira B 2006 1.8i


      * Mazda 5 2006 1.8i или 2.0i


      * Renault Grand Scenic 2005 2.0i

      Идеята е да е с газов инжекцион. Въпросът ми е кой от тези бихте избрали за вас? Кой автомобил би се държал най-добре и няма да прави магарии и няма да се налагат ремонти по двигателя поради различното гориво?

      Благодаря и поздрави!
      Борис
      Зафирата с нейния 1.8 е най куче от изброените.
      Маздата си е Форд - а за Форда и циганина знаеш.
      Реното си е лай_о
      Поздрави
      Land Rover Discovery II, V8 4.0
      VW Golf VI variant
      Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

      Коментар


      • #4
        От: Помощ при избора на автомобил с газов инжекцион

        Първоначално публикуван от Радо Метала Преглед на мнение
        ...Ако сега слагам ГИ бих сложил и маслена помпа за мазане на клапаните,каквато сложих на ГВ.
        Това пък въз основа на какво?

        И за да не е само спам - ако мислиш да купуваш кола с монтиран някога и някъде (нов внос) ГИ, по-добре недей да го правиш. Вземи кола с двигател, който не е помирисвал газ. Винаги се намира по някой кадърен газаджия и в България.

        П.П. Опелчетата винаги са били дуракоустойчиви. Нещо като москвичите.
        Последно редактирано от коко келеша; 02-10-17, 08:33.
        Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
        Из "Златния телец"

        Коментар


        • #5
          От: Помощ при избора на автомобил с газов инжекцион

          Първоначално публикуван от Cakes Преглед на мнение
          Здравейте форУМНИЦИ,

          Нарочно публикувам тази тема в този форум, защото не исках мненията на отговорилите да са пристрастни към дадена марка автомобил.

          От известно време търсим семеен автомобил тип миниван и досега съм свел избора до следните 3 автомобила:

          * Opel Zafira B 2006 1.8i


          * Mazda 5 2006 1.8i или 2.0i


          * Renault Grand Scenic 2005 2.0i

          Идеята е да е с газов инжекцион. Въпросът ми е кой от тези бихте избрали за вас? Кой автомобил би се държал най-добре и няма да прави магарии и няма да се налагат ремонти по двигателя поради различното гориво?

          Благодаря и поздрави!
          Борис
          От тия трите Маздата категорично.Изключително здрав красив и удобен ван,гарантирано най-здравия от трите.Имам наблюдение над такъв с 2.0 абсолютно безпроблемно върви на газ(15/100 градско в Пловдив,карат го като краден).Мотора е с верига,доста части са взаимозаменяеми от Форд,което си е плюс защото са на по-ниски цени.Минуси:огледай хубаво за ръжда на всякъде,проблемни задни спирачни апарати,дисплея на радиото дали не му липсват някои точки или редове,с времето се прецакват.Колата не е много висока и гледай отдолу какво е положението,дали не е удрян картера.Успех.

          Коментар


          • #6
            От: Помощ при избора на автомобил с газов инжекцион

            Първоначално публикуван от HEMO Преглед на мнение
            От тия трите Маздата категорично.Изключително здрав красив и удобен ван,гарантирано най-здравия от трите.Имам наблюдение над такъв с 2.0 абсолютно безпроблемно върви на газ(15/100 градско в Пловдив,карат го като краден).Мотора е с верига,доста части са взаимозаменяеми от Форд,което си е плюс защото са на по-ниски цени.Минуси:огледай хубаво за ръжда на всякъде,проблемни задни спирачни апарати,дисплея на радиото дали не му липсват някои точки или редове,с времето се прецакват.Колата не е много висока и гледай отдолу какво е положението,дали не е удрян картера.Успех.
            мазда бих взел само ако е току що докаранс от Южна Италия, всичко друго е тотален ръждилник
            Land Rover Discovery II, V8 4.0
            VW Golf VI variant
            Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

            Коментар


            • #7
              От: Помощ при избора на автомобил с газов инжекцион

              Има такава Зафира с 1,8 (Z18XER 136к.с), която е заводски на газ. Прави се в периода 2009-2010г. Преди това има заводски варианти на метан, с 1,6 мотор, от 2005г до края на производството 2014г (няколко години се произвежда и предлага успоредно с по-новия модел като Зафира Класик или Фемили).
              Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

              Коментар


              • #8
                От: Помощ при избора на автомобил с газов инжекцион

                Първоначално публикуван от rosen_offroad Преглед на мнение
                мазда бих взел само ако е току що докаранс от Южна Италия, всичко друго е тотален ръждилник
                С пълна сила важи същото и за Опел.

                Коментар


                • #9
                  От: Помощ при избора на автомобил с газов инжекцион

                  Първоначално публикуван от HEMO Преглед на мнение
                  С пълна сила важи същото и за Опел.
                  Тц, карал съм към 5-6 опела и отговорно твърдя че след 1997 година хлопелите са с високо ниво на антикорозионна защита сравнено с Мазда и Митсубиши около 2000-2006 .
                  Всички въпросни опелчета бяха от Германско
                  Последно редактирано от rosen_offroad; 02-10-17, 13:31.
                  Land Rover Discovery II, V8 4.0
                  VW Golf VI variant
                  Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

                  Коментар


                  • #10
                    От: Помощ при избора на автомобил с газов инжекцион

                    Здравейте,

                    След размисли и страсти и съпоставяне на Зафирата и Мазда 5-цата реших в полза на Зафирата.

                    Нещата, които ме накараха да избера нея бяха: По-голям просвет, по-голям багажник и вътрешно пространство, по-здраво? окачване, по-масов - повече авточасти и майстори, които разбират от автомобила.

                    Остана да намеря и хубава бройка на добра цена.

                    Имам едно питане относно газовия инжекцион. Имате ли предложения за ГИ, който според вас е най-добре за този автомобил? И има ли смисъл от системата за омасляване?

                    Благодаря на всички!

                    Коментар


                    • #11
                      От: Помощ при избора на автомобил с газов инжекцион

                      Зафира естествено....

                      Изпратено от моят Lenovo P1a42 с помощта на Tapatalk

                      Коментар


                      • #12
                        От: Помощ при избора на автомобил с газов инжекцион

                        Още един глас за Зафира.
                        Ползваме такава (1,6) 4 години и 60х.км. на газ, само консумативи и един термостат.
                        Никакви проблеми с ръжда; купена и карана в България, ако има някакво значение.
                        0+

                        Коментар


                        • #13
                          От: Помощ при избора на автомобил с газов инжекцион

                          Реших отново да дам шанс на дизелова Зафира най-вече след като сравних цените на автомобилите. Бензиновия мотор, който търсех (Z18XER) е с около 1500 лв. по-скъп от дизелов 1.9, поне според обявите, които намирам. И като прибавя и газовия инжекцион 1200лв. стават към 2700 лв. по-скъпо за бензиновата кола. Та реших да споделя с вас 4 обяви - 2 бензинови и 2 дизелови, които според мен са най-изгодните в момента в cars.bg.


                          Бензинови:
                          http://www.cars.bg/offer/c2249992
                          http://www.cars.bg/offer/c1442421


                          Дизелови:
                          http://www.cars.bg/offer/c2314741
                          http://www.cars.bg/offer/c2157023


                          Моля коментирайте тези конкретни мотори и кой бихте избрали вие.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Помощ при избора на автомобил с газов инжекцион

                            А дизел или бензин бихте препоръчали за Зафирката след 2006г.?

                            Коментар


                            • #15
                              От: Помощ при избора на автомобил с газов инжекцион

                              Здравейте отново хора!

                              Днеска разгледах наново какво се предлага и попаднах на Subaru Forester 2003 2.0 бензин 125 к.с.
                              Много ми харесва като концепция и реших да ви попитам за него.

                              Конкретнат обява е тази:
                              http://www.cars.bg/offer/c2316672

                              Много ще се радвам да я коментирате и да съпоставите доколкото се може това Субару със Зафирата, към която се бях насочил (1.8 бензин Z18XER)

                              Благодаря!

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X