Обява

Свий
Няма добавени обяви.

За шиб...те термостати!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • За шиб...те термостати!

    Аджеба (хубава българска дума) с какви термостати сте оборудвали вашите Фронтери? Взе да ми писва всяка есен да сменям термостат, като паднат температурите и установя, че поредният термостат изпуска и парното няма нищо общо с миналогодишното! Някак и това, че според продавачите термостатите са си консумативи и едва ли не си е нормално да карат под една година не ми се връзва. Как едно време караха с години, а сега не могат и една?
    ОФА КБ X20SE + метан

  • #2
    От: За шиб...те термостати!

    Първоначално публикуван от VladimCho Преглед на мнение
    Аджеба (хубава българска дума) с какви термостати сте оборудвали вашите Фронтери? Взе да ми писва всяка есен да сменям термостат, като паднат температурите и установя, че поредният термостат изпуска и парното няма нищо общо с миналогодишното! Някак и това, че според продавачите термостатите са си консумативи и едва ли не си е нормално да карат под една година не ми се връзва. Как едно време караха с години, а сега не могат и една?
    Влади, трябва ти истински оригинален термостат на GM, ето ти снимка в каква опаковка е оригиналния термостат и ще видиш и кода на етикета, потърси в представителството на Opel или Олимпията като им кажеш че искаш оригинал а не заместител от друг производител.

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:GM.JPG
Прегледи:1
Размер:86.6 КБ
ID:5768311

    п.с. Термостатa е за C20NE, не знам дали има разлика с твоя мотор X20SE...?

    Коментар


    • #3
      От: За шиб...те термостати!

      Не знам как е на твоят мотор, но при Б-дизелите се износва корпуса за термостата и колкото и да сменяш само патрона няма файда /пак хубава българска дума/!
      Honda XL600LM, 1987
      Honda HR-V, 1.6, 3 drs, 4WD, 1999
      Opel Frontera B Sport, Y22DTH, 2003

      Коментар


      • #4
        От: За шиб...те термостати!

        Първоначално публикуван от Edo Преглед на мнение
        Не знам как е на твоят мотор, но при Б-дизелите се износва корпуса за термостата и колкото и да сменяш само патрона няма файда /пак хубава българска дума/!
        Моя е същия, като този дето Павката е снимал, само дето не е GM. Продва се в повечето случаи барабар с корпуса и уплътнителя, а иначе леглото, в което ляга към двигателя и то е алуминиево... Като туря нов термостат стрелката за темп. направо заспива, а като мине известно време, започва да си ходи нагоре-надолу. Сутрин при 6, 7 градуса като карам извънградско пада под средата и не може да се качи докато не намаля и започна да карам бавно в обороти... и така докато не купя нов термостат. То не бяха Behr, Mahle, Wahler... Отгоре на всичко гледам, че е модерно на запечатаната кутийка да пише едно, вътре да има друго, а на сърцевината на термостата да пише някаква трета марка.
        Павка остана да пробвам твоя вариант, 53лв. струва този термостат, ще го сменям преди да заплющи снега.
        ОФА КБ X20SE + метан

        Коментар


        • #5
          От: За шиб...те термостати!

          Хубаво е да смениш и корпуса, той се износва и почва да пропуска!
          Honda XL600LM, 1987
          Honda HR-V, 1.6, 3 drs, 4WD, 1999
          Opel Frontera B Sport, Y22DTH, 2003

          Коментар


          • #6
            От: За шиб...те термостати!

            Ъъъ, аз термостат не съм сменял, а парното ми е огин и в най кучешките студове...
            Иначе Павката пак фърля съфорумците към местните кожодери - почвам да се съмнявам

            п.п. Понеже видях цена 53 лв, да ви кажа, че за 3.2 мотора в щатите напълно читава марка (Gates примерно) 11$ + 23% да ти го докарат което е съвсем грубо под 25 лв...
            Последно редактирано от bushiDO; 02-10-17, 16:43.
            В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

            Коментар


            • #7
              От: За шиб...те термостати!

              За ваг групата се оказа, че цената е съвсем поносима, а резултатът истински.
              А тези простотии се правят от името на всички ни.
              Даника
              Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

              Коментар


              • #8
                От: За шиб...те термостати!

                Първоначално публикуван от Edo Преглед на мнение
                Хубаво е да смениш и корпуса, той се износва и почва да пропуска!
                Не е там драмата... корпуса си върви задно с новите термостати, а всичко това се монтира към част на колата, която не е консуматив. Имам допълнителна система за охлаждане и съм вързах датичика веднага след термостата, на корпуса му. Като беше още читав температурата от този датчик (вижда се на дисплей в купето) почти не мърда докато стрелката на таблото не иде в средата и не отвори термостата, тогава тръгва рязко нагоре Сега си тръгва нагоре още щом запаля, което е ясен признак, че поредният термостат е за боклука...
                bushiDO, търсих и е ebay, но не попаднах на нещо, което да ме грабне а и цените не се различават особено от нашите. А за кожодерите съм съгласен, но някои неща ги има само при тях... винаги търся аптернативни варианти преди да опра до техните услиги.
                ОФА КБ X20SE + метан

                Коментар


                • #9
                  От: За шиб...те термостати!

                  Първоначално публикуван от VladimCho Преглед на мнение
                  ...bushiDO, търсих и е ebay, но не попаднах на нещо, което да ме грабне а и цените не се различават особено от нашите. А за кожодерите съм съгласен, но някои неща ги има само при тях... винаги търся аптернативни варианти преди да опра до техните услиги.
                  За тази от подписа ли става въпрос?
                  В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

                  Коментар


                  • #10
                    От: За шиб...те термостати!

                    Първоначално публикуван от bushiDO Преглед на мнение
                    За тази от подписа ли става въпрос?
                    Да.
                    ОФА КБ X20SE + метан

                    Коментар


                    • #11
                      От: За шиб...те термостати!

                      Първоначално публикуван от VladimCho Преглед на мнение
                      Не е там драмата... корпуса си върви задно с новите термостати, а всичко това се монтира към част на колата, която не е консуматив. Имам допълнителна система за охлаждане и съм вързах датичика веднага след термостата, на корпуса му. Като беше още читав температурата от този датчик (вижда се на дисплей в купето) почти не мърда докато стрелката на таблото не иде в средата и не отвори термостата, тогава тръгва рязко нагоре Сега си тръгва нагоре още щом запаля.
                      Това принципно би трябвало да означава , че термостата отваря далеч преди температурата на охлаждащата течност да е достигнала 80 и ( колкото ) градуса .
                      ...та ми е любопитно , 2 въпроса :

                      1. При дълго спускане каква температура поддържа мотора ? На дисплея , в цифри .

                      2. Каква температура все пак аджеба показва дисплея (в цифри) при стартиране на студен мотор и при загрял ?
                      Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

                      Коментар


                      • #12
                        От: За шиб...те термостати!

                        Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение
                        Това принципно би трябвало да означава , че термостата отваря далеч преди температурата на охлаждащата течност да е достигнала 80 и ( колкото ) градуса .
                        ...та ми е любопитно , 2 въпроса :

                        1. При дълго спускане каква температура поддържа мотора ? На дисплея , в цифри .

                        2. Каква температура все пак аджеба показва дисплея (в цифри) при стартиране на студен мотор и при загрял ?
                        Виж сега... тази системка не е специално направена за автомобил и се наложи леко да я модифицирам. Датчика съм го наврял в корпус от датчик за стрелката, която показва Т на таблото, а него съм завил с дупка с резба в корпуса след термостата. В този ред на мисли измерената температура на дисплея не е супер точна. Градусите при които да се включва перката съм ги определял по външен термометър, а който съм мерил питата на радиатора при входа. Като загася мотора, защото няма циркулация на охладителна течност датчика започва да загрява и качва няколко градуса. А иначе при палене на студен двигател температурата е толкова, колкото навън
                        !
                        ОФА КБ X20SE + метан

                        Коментар


                        • #13
                          От: За шиб...те термостати!

                          Първоначално публикуван от VladimCho Преглед на мнение
                          ... тази системка не е ... Датчика съм го наврял ... В този ред на мисли измерената температура на дисплея не е супер точна. ...!
                          ... с други думи : мако ташак работа

                          И все пак не ми отговори на въпросите , колкото и приблизително да е меренето по въпросния датчик ( това с температурата на студен мотор го оставяме в сферата на бъзиците , макар че има и пряко отношение с меренето ) ? Питам ,щото кучето може да е заровено другаде .
                          Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

                          Коментар


                          • #14
                            От: За шиб...те термостати!

                            В къде да е заровено клетото куче? Като сменя термостата всичко е супер миналата зима парното беше на 6 и ясно си личеше, кога отваря термостата, а сега очевидно пропуска още с паленето. Не виждам, какво и защо чоплиш :-) А иначе систеката си работи супер, вече втора година управлявам перката, както си искам.
                            ОФА КБ X20SE + метан

                            Коментар


                            • #15
                              От: За шиб...те термостати!

                              Първоначално публикуван от VladimCho Преглед на мнение
                              В къде да е заровено клетото куче? Като сменя термостата всичко е супер миналата зима парното беше на 6 и ясно си личеше, кога отваря термостата, а сега очевидно пропуска още с паленето. Не виждам, какво и защо чоплиш :-) А иначе систеката си работи супер, вече втора година управлявам перката, както си искам.
                              Парното е вторична опция . Главното предназначение на термостата е да регулира работната температура на мотора .

                              Ся , понеже няма да има цифри явно , та : както е известно
                              - при нормална работна температура ( напълно отворил термостат ) приемаме , че стрелката на термометъра е знаеш къде - там , хоризонталната дебела чертичка .
                              - ако охлаждащата система е в изправност , при "голям зор" стрелката не би трябвало да мърда , или ако мърда нагоре , то е преди червения сектор
                              - обратно , при продължително спускане мотора е нормално да се охлажда прекомерно и следователно термостата да започне да затваря (включително и напълно при необходимост ), така че в крайна сметка да се поддържа нормална работна температурата . С други думи въпросната стрелка ще си е на въпросната дебела хоризонтална чертичка .
                              .. и понеже спомена за цифров дисплей - на мен ми беше любопитно какво е изражението на температурата в горните случаи в числа

                              А иначе ако твоите термостати са извън горните констатации , то наистина имаш проблем с тях , ама пък как така да си такъв карък откъм термостати ?!

                              ПС. Само за протокола : парно се губи освен от незатварящ термостат - и от запушен радиатор и от духнала гарнитура .
                              Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X