Страница 3 от 3 ПървиПърви 1 2 3
Резултати 41 до 52 от 52

Тема: Как да разплачеш един мъж към 40-те и да го накараш, да почне ,да снима отнво :)))))

Място
    София
    Публикации
    1,437
    Точки (при гласуване)
    12

По подразбиране От: Как да разплачеш един мъж към 40-те и да го накараш, да почне ,да снима отнво :))

Браво Ванка!
    Не ме е страх от големи разходи - страх ме е от малки приходи!
    Най-добрият ром е студеният ром!

Място
    Русе
    Публикации
    2,505
    Точки (при гласуване)
    14

По подразбиране От: Как да разплачеш един мъж към 40-те и да го накараш, да почне ,да снима отнво :))

Тука само хвалби ....знам че има много емоция, но моля кажете ми кусурите. В момента снимам само с чувство . Правилата не ги знам, а май са доста.
    Колкото по-проходима ти е колата ..... от толкова по-голяма дупка ще те ВАДЯТ :P
    За добри дела .....БЪДЕТЕ ГОТОВИ !!!!

A1+

Място
    ВАРНА
    Публикации
    990
    Точки (при гласуване)
    7

То във фотографията няма правила.. така че.. Keep Going

Всичко зависи от това какво искаш да постигнеш, и като композиция и технически като изображение.

Примерно какво искаш да казва снимката, или просто си щъкаш наоколо каквото хванеш, това е пейзажната фотография, там търсиш най добрият ъгъл за заснемане, и не те интересува друго...

Ако търсиш емоция, най обсъжданата снимка е, когато войник се връща от втората световна, и прегръща жена си която, тя е много емоционална снимка..
    В такъв случай търсиш момента за да го уловиш, а той се пропуска много бързо, в повечето случай такива моменти се улавят напълно случайно..
    Също силна емоционална снимка беше на един миньор когато тъкмо излиза от работа из под земята, общо взето само от снимката почувствах колко му е трудно на човека има и други добри моменти уловени...

До тук говорих какво искаш снимката да казва, дали да носи някакво послание и ако да какво да е то..

Сега, малко и за техническата част...

Фокуса е най важното, ако търсиш острота на изображението, разваленият фокус не се оправя с никаква програма, всичко друго подлежи на фотошоп..
    някой естествено снимат "блур" нарочно, това е техника има си технически термин даже, аз не съм привърженик..

Фокус в фокуса, бре много сложно, всъщност фокус като технически термин, всички го знаем какво е, говоря за фокуса в композицията, тоеси кой обект ще е в центъра, в фокуса на нашата композиция.
    и тук има две мнения, едните обичат да изместват леко в страни обекта за да се вижда бакграунда, другите поставят обекта в средата, въпрос на вкус..

Дълбочината на полето... Ако искаш остър и на фокус бакграунд работи с големи апертури, и се стреми да държиш ISO колкото се може по малко, но така че да получаваш добра експозиция, може да ти се наложи да увеличиш времето на затвора, там трябва да си поиграеш защото всеки апарат е различен..

Имаш DOF "дълбочина на полето " обаче губиш бързина на затвора, и движението става размазано..

Ако искаш да уловиш МИГ21 минаваш покрай теб, така че все едно стои на място, намаляш апретурата и намаляш времето за експозиция, в такъв случай обаче губиш бакграуда от фокус..

Експозицията..

това е най важно, снимките не трябва да имат черни петна 00000 или прегорели пиксели FFFFF това в дигиталният свят е липса на информация, ако половината ти снимка е с 00000 цвят, значи реално не си снимал нищо, и после няма софтуер който да възстанови липсващата информация от снимката..

Общо взето във фотографията важи едно правило, и то е няма правила..
    не приемай съветите моите или на другите като някакъв закон, или абсолютно правило, търси твоят стил
    Това е геният примерно само като чуя първите пет акорда на някой рок албум, мога да ти кажа дали Джим Стеймън е замесен в него, защото си има собствен дисоничен стил на звучене. Така е и в картините така е и във фотографията... Така че снимай и качвай

И като заговорихме за силни снимки стоте най силни снимки, който наистина ще разчустват човек: https://www.boredpanda.com/top-100-w...tial-all-time/
    Последно редактиран от Traqn Savov ; 02-11-17 в 08:09
    Нашите думи казват че, имаме желание да направим нещо.
    А нашите действия, казват че не ни пука особено много..

Публикации
    3,274
    Точки (при гласуване)
    12

Букето става с максимално отворена бленда....

Място
    София
    Публикации
    5,345
    Точки (при гласуване)
    17

Цитат Мнение на Glow Преглед на публикациите
    Букето става с максимално отворена бленда....
    Ма хич не е задължително. Зависи какво и за какво го снимаш.
    Когато на готин пич му е кофти, това е блус. Когато на готин пич му е готино, това е реге. Когато на кофти пич му е готино, това е чалга.

Място
    ВАРНА
    Публикации
    990
    Точки (при гласуване)
    7

Аз мразя размазаните бакграунди въпрос на вкус....
    Нашите думи казват че, имаме желание да направим нещо.
    А нашите действия, казват че не ни пука особено много..

Публикации
    3,274
    Точки (при гласуване)
    12

Цитат Мнение на Traqn Savov Преглед на публикациите
    Аз мразя размазаните бакграунди въпрос на вкус....
    По скоро въпрос на творчество. Бокето не се прави самоцелно. В общи линии фотографа си представя кадъра, създава композицията, и според виждането му се определя дали всичко ще е на фокус или не...

Място
    гр.Ст.Загора
    Публикации
    5,538
    Точки (при гласуване)
    28

Е то бокето се прави основно, когато трябва да се подчертае силно предния план или основния обект в кадъра.Примерно при портретна фотография и близък план...обикновено размазания заден фон/т.нар. боке/ си е нещо нормално и подчертава самия модел който е заснет, обаче...при една пейзажна снимка да си говорим за боке...малко трудно, макар и не съвсем невъзможно, но само в доста редки случаи.Така, че всичко е според зависи...Важното е да ти е гот и да се кефиш на това, което правиш!
    NISSAN FOREVER
    -----------------------------------------------------------------------------
    Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

Място
    Русе
    Публикации
    2,505
    Точки (при гласуване)
    14

Здравейте, отново малко време откраднах за мен си и ...

Не съм снимал много , нещо не ме вдъхновява нищо. Преди снега беше така:

Име:  PA312181.jpg
Прегледи: 265
Размер:  192.3 Кб

Голям страх да извадя апарата.

Тая снимка, на автогарата в Истамбул, не е нищо освен , чиста клюкарсщина, ама много ме впечатли , тоя човек

Име:  PB132189.jpg
Прегледи: 263
Размер:  281.4 Кб

Един ден , ходихме до Киргизтан, защото трябваше да излезем и влезем в Казахстан, заради вида виза , който имаме.

Малко емоции с "веселяка" , в бусчето.
    Име:  PC062285.jpg
Прегледи: 263
Размер:  305.9 Кб

Име:  PC062283.jpg
Прегледи: 265
Размер:  367.5 Кб

И снежна , планина. Това , е може би , нещото , което ми липва, най-много.

Име:  PC062278.jpg
Прегледи: 266
Размер:  335.2 Кб

Име:  PC062277.jpg
Прегледи: 267
Размер:  410.8 Кб

Отново кривотии

Име:  PC062273.jpg
Прегледи: 270
Размер:  353.5 Кб

А това е "кучешката муцунка". Така си кръстихме превоза.

Име:  PC062271.jpg
Прегледи: 271
Размер:  353.5 Кб

Колегите са веселяци

Име:  PC062270.jpg
Прегледи: 271
Размер:  399.3 Кб

Име:  PC062269.jpg
Прегледи: 273
Размер:  302.0 Кб

Име:  PC062286.jpg
Прегледи: 274
Размер:  321.6 Кб
    И за финал , днес се разходих малко , но никакво вдъхновение , само една снимка :

Име:  PC162290.jpg
Прегледи: 274
Размер:  255.8 Кб

Поздрави от Казахстан
    Колкото по-проходима ти е колата ..... от толкова по-голяма дупка ще те ВАДЯТ :P

A1+

Място
    Русе
    Публикации
    2,505
    Точки (при гласуване)
    14

Такааа . .здравейте отново ....прибрах се аз , волю-неволю в България .. ама нещо не ми се снима
    И ето че идва 1-ви Юли , та по традиция на морето и ..... не мога да кача снимки тук

Исках да разкажа нещо покрай снимките , ама без кадри не става , ето цък , поне да видидте картинките

A1+

Публикации
    1,878
    Точки (при гласуване)
    14

Имаш много ,,криви'' снимки - морето ти изтича...
    - не ползваш филтри?!
    - лоша композиция - много пясъци, на друго място много небе...
    - отсъствие на обработка
    - и още - повече старание
    Мнение на един фотоентусиаст с подобна система.

Място
    Русе
    Публикации
    2,505
    Точки (при гласуване)
    14

Благодаря !
    Филтрите , все още не съм сигурен, как да ги ползвам. Само УВ съм сложил.
    За композицияа .... ами странна птица съм, вкусове всякакви
    Обработката ми е скучен процес за момента
    Благодаря, още веднъж и не спирах с критиките , аз нищо че съм твърдоглав ще се науча

A1+

Страница 3 от 3 ПървиПърви 1 2 3

Сходни теми

1. КАТ ще снима и глобява без обжалване
    От Zahari007 във форум Политика, икономика и обществени взаимоотношения
    Отговори: 121
    Последно мнение: 21-09-10, 19:51
  2. Кое е общото между Хитлер и спина?
    От Тихомир във форум Връзки (links) към външни сайтове
    Отговори: 1
    Последно мнение: 17-09-09, 15:37