Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Идва студа зимата, взех ме ли мерки :)

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Идва студа зимата, взех ме ли мерки :)

    Лятото свърши вече, идва студа и сезона на настинките гриповете и замръзналите простати

    Взехме ли мерки против грипа, ежегодно от грип умират почти толкова хора колкото и от катастрофи, така че темата е сериозна колкото и смъртта..

    Най важното е да подсилим нашият организъм, преди да ни е хванал грипа, друго важно нещо е противогрипните ваксини..

    Всъщност какво е грип, и как се хваща грип..

    Като цяло грипа е вирусно заболяване, което най често се пренася по въздуха но може и да се предава по други начини, примерно контактен, от немити ръце, ето защо е важно да си мием ръцете когато излизаме и пипаме навън, има и кръвен начин, но най вече, по въздушно капков път се пренася..

    Но какво е вируса, вируса е генетичен материал, който няма машинариума за да се възпроизвежда сам, той се нуждае от жива клетка, вируса не е жив, той не може да се храни не може да отделя, не може и да се самовъзпроизвежда, и все пак е толкова сериозен..

    Но как работи вирусът, вирусната клетка се нуждае от апаратната част на някоя жива клетка, за да може да се ксерокопира, и да станат много вируси, за целта той трябва да влезе в нея, но как влиза клетката е много защитена..

    Вирусът я изиграва, клетката е покрита със "ключалки" който я отварят, когато някое полезно вещество се допре до клетката, тя го разпознава и "кючалката" се отключва, за съжаление вирусът може да я изиграе, носи тези същите "кючове" и клетката го допуска като свой, голяма грешка!!


    Влезе ли веднъж във клетката, той заменя нейният генетичен материал със свой и робозомите, тези строители и механици, започват да строят копия на вирус, строежа е на такова ниво че чак клетката се пръска, и билиооони милиарди вируси биват освобождавани мигновено...
    И човек умира, край!!!!








    Хехе шегувам се, чакайте още няма да мрем, човек е развил система, по комплексна от всички други системи, и интелигентна, система която сама мисли и взема решения, това е имунната система на човека..

    Има два вида имунни отговори, бърз имунен отговор, и бавен имунен отговор.

    Има пазачи които обикалят със снимки, и преглеждат всички клетки, и ги сравняват със снимките си, и ако са лоши клетки ги унищожават, проблемът е че не за всички имат информация, ако някога си прекарвал точно този тип грип, меморните клетки ще са го запомнили, и имунният отговор ще е бърз и без прекословен, за секуннди ще обучи цяла армия ще я въоръжи и ще я прати на фронта, нарушителите нямат никакъв шанс, освен да умрат, а ти даже няма и да забележиш кога е станало това..


    Обаче вирусите са много и страшно различни типове, и постоянно модифицират нови и нови типове, и не винаги тялото разпознава толкова бързо наличието на вирус....


    Тялото е спокойно разпуснато на плажа, вирусите си работят стават многоо, мнооогоо на брой, и в един момент усеща че е уморено, нещо не му е добре, почва да не му достига ресурс, и изведнъж имунната система казва, мамка му хванала съм вирус да му се не види, и вдига аларма...

    Обаче имунната система не може да го разпознае, започват да обикалят едни клетки които търсят специален протеин които произвежда здравата клетка, стой, документи за проверка и хоп, клетката показва протеина, всичко е наред господине продължете нататък...

    Обаче изведнъж някоя клетка почва да се прави на чукната, да се озърта, взимайки машинариума на здравата клетката, тя е загубила свойство да произвежда този протеин, бива моментално убита на място без много обяснения, и от тука става интересното.....

    Идват специални клетки, които я разчастват лошата клетка, като моргаджия глава на мерцедес за 1000 лева, и я разглеждат как е направена, и започват да кодират под формата на биохимични знаци устройството, и ги изпращат към имунната система..

    Имунната система от своя страна започва да мисли, мисли и започва да произвежда войници и да ги тренира за битка, също така започва да произвежда и антитела...


    На този етап вече тялото е пълно гроги и ти се иска да си умрял вече, всеки произвежда нещо в това тяло, вирусите се бълват с милиарди в секунда, имунната система бълва трилиарда клетки в секунда, строителството цари като автомагистрала тракия, а ресурс от де, лябът е малко деца, лябат не стига...
    Всичко е за сметка на тялото естествено, на този етап, подсилване на тялото, означава и подсилване и на вирусите....


    Добре, всичко е нагласено и готово, тялото е готово за дълга битка, това е бавният имунен отговор..

    Вдигнете температурата, някой се провикна, и пуснете водата..

    Тялото започва да се подува защото си повишава водното съдържание, капитана крещи, само дайте свободно движение на моите войници, и човек започва да му се пие и пикае през пет минути, понеже започва да отделя доста по бързо от нормалното..

    Това е около ден 3 от инвазията на нашественници, боят настана тупкат сърца ниии: голям бой настана, голямо трепане на гадове, клетките умират от изтощение, идват клетки ги реанимират, и скачат отново се бият до пълно изтощение...

    Това става всеки ден, всеки час, всяка минута вътре във нас, дори и в момента в който четете..

    На този етап следва две развития на събитията:
    А имунната система побеждава, Б имунната система губи, и вие умирате......

    Грешка има още еди коз, ако ви е интересно супер тъпото ми и малоумно обяснение, на сложни процеси ще ви го разкажа..

    А до тогава се пазете от заболявания


    .........................................
    Последно редактирано от Traqn Savov; 29-09-17, 18:41.
    Абонатът е извън обхват, или е изключил телефона си, оставете съобщение след сигнала, и ще го предадем на абоната веднага щом дойде на линия... ДИННН......

  • #2
    От: Идва студа зимата, взех ме ли мерки

    Интересно написано,хареса ми.
    Honda CRF 250 X
    Touareg 3.0 TDI

    Коментар


    • #3
      От: Идва студа зимата, взех ме ли мерки

      Човек какви мерки би могъл да вземе,освен ваксина?Многомилиардният бизнес с фитосредства,чай и хапчета,обещава подсилване на имунната система,ако приемаш даден продукт.Интересно,някой има ли някакви впечатления и изводи от личен опит,и възможно ли е това?

      Коментар


      • #4
        От: Идва студа зимата, взех ме ли мерки

        Какъв личен опит - нали пише по-горе, че умираш немедлено.
        и некъф никъф шанс да познаеш отговор А....

        Грипнеш ли, пиши завещанието, така го разбирам аз.

        Коментар


        • #5
          От: Идва студа зимата, взех ме ли мерки

          За съжаление точно когато дойде студа, аз зазимявам най-великото лекарство-мотора.Не се шегувам!Докато съм върху мотора никаква болест не ме лови.Прибера ли го, макс до две седмици съм нокаут.Не знам защо става-някаква "химия" ли, що ли, ама е факт(потвърден и от други мотористи).
          А иначе-редовно миене на ръцете и колкото може повече витамини.Проверено!
          ПП.По професия съм търговец и всеки ден контактувам с много хора.
          Това на снимката естествено не съм аз.Обикновено тия изпълнения ги правя без да искам!


          "... ние ще направим това не защото е лесно , а защото е трудно! "
          Джон Кенеди

          Коментар


          • #6
            От: Идва студа зимата, взех ме ли мерки

            Ядене,пиене и новите дрехи.Другото от горе.Щото и да не ги правя тия работи пак отгоре.И те така.
            Няма страшно в умирачката...
            Страшното е да си жив!...

            Коментар


            • #7
              От: Идва студа зимата, взех ме ли мерки

              Еми първото нещо повечко витаминки и здраво папане, пък за фигурата не мисли, рънъта пръй борбъта...

              Не е зле и ваксинация, въпреки че е много спорна, защото при ваксинацията се вкарва отслабен много вирус, стремейки се да предизвика имунен отговор, във повечето случай е само вегетативен, потене и вдигане на температура, напълно напразен понеже вируса уж не би трябвало да причини щети, уж..
              Но все пак факта че ти вкарват вируси си е плашещ малко.

              Преумората, при силна преумора имунната система може да си помисли че е атакувана, и да предизвика имунен отговор, който на това ниво само ще я отслаби още повече, и има опасност да те хване вече истински грип..
              При предизвикан имунен отговор, системата толкова се изтощава, че и трябват цели две седмици за да се възтанови напълно..
              Така че стреса, може да доведе до намаляване на имунните способности

              Инфекциите:
              Те се развиват, когато системата е заета да се бори с вируси, микроби проникват навсякъде, и най вече на засегнатите места (гърло респираторни пътища, бял дроб (ако е въздушно предаван вирус) и тези възпаления са не по малко опасни от самият вирус, да не казвам по опасни, хората умират най вече от слеусложнения от прекарани вирусно заболяване, а някой път от изтощение ако са възрастни..

              След тежък грип се пазете не изкачайте веднага, макар че физически се чувствате по-добре, понеже голямата борбата е приключила, имунната ви система е още слаба, трябват и около две седмици за да се възстанови напълно, през тези две седмици ст еизложени на опасност от друг щам, или инфекция...
              Последно редактирано от Traqn Savov; 29-09-17, 20:36.
              Абонатът е извън обхват, или е изключил телефона си, оставете съобщение след сигнала, и ще го предадем на абоната веднага щом дойде на линия... ДИННН......

              Коментар


              • #8
                От: Идва студа зимата, взех ме ли мерки

                И така, вече трети ден е от инвазията на миролюбиви мигранти тялото започва да се бори усилено, на живот и надявам се не смърт, два дена безмилостна усилена епична героична борба, и на 6-тият ден започвате да се чувствате малко по добре, уха развиделява ви..

                Обаче още няма защо да се радвате, може и да губите битката..
                Повечето гадения, световъртежи потения и температури втрисания и простотии неприятни, са резултат не от самият вирус, те са резултат от имуният отговор, и от борбата която се води, едно оправяне, може да означава че имунната система губи битката аможе да означава че е спечелена, точно за това са контролните прегледи, доктора може да установи чрез изследвания, какво става..

                Ако на този етап битката е спечелена, организма казва на войните самурай, да си направят харакири, да няма грешка правилно сте прочели,
                ако битката е спечелена, организма няма причина да подържа и да хаби ресурс за цяла голяма армия, за това дава разпореждане за предприемането на масово самоубийство..

                Клетките, предадени от управлението и загубили честа си, си правят харакири и слагат край на живота си..

                Но какво става, ако имунната система губи, в един момент е обявен шах и мат, имунната система казва вадете ядреният арсенал и го изстреляйте.

                До тук всичките действия бяха добре координирани, добре пресметнати и хубаво премислени, обаче губейки не може вече да се координира така добре, и дава последна заповед, започнете безразборна атака, клетки убийци почват да се произвеждат спонтанно с милиарди в секунда,
                тези клетки убийци имат само една команда, трепи всичко наред що видиш, но това не увеличава ли коствените жертви, може и так ада е но това са си нашите жертви..
                Човешка клетка убива друга човешка клетка, каква нехуманност не е европейски така, не е хуманно..

                Вирусни и нормални здрави не подбира, трепи наред, имунната система вече е тотално некоординирана, и не е в състояние да издаде никаква команда...

                Как се чувства човека по време на тази атака, от всичките му дупки дет що ги има по тялото почва да тече вода и кръв, губи кръв органите му започват да отказват, дори и тази последна отчаяна атака да успее, вече получава в малка или в по голяма степен трайна увреда, и намалена жизнеспособност на органите, а възстановяването е трудно а понякога и невъзможно...


                Но защо се самоизяжда така организма ще се запитате, по добре ковствени жертви да умрат няколмилиарда добри клетки, отколкото целият организъм да умре..

                Това е общо взето моето малоумно тъпанарско обяснение на сложните процеси в тялото на човек
                Последно редактирано от Traqn Savov; 29-09-17, 21:20.
                Абонатът е извън обхват, или е изключил телефона си, оставете съобщение след сигнала, и ще го предадем на абоната веднага щом дойде на линия... ДИННН......

                Коментар


                • #9
                  От: Идва студа зимата, взех ме ли мерки

                  Освен гореизброените причини аз мисля , че и стремежа да се излекуват и спасят максимален брой човеци в ранните им години ( започвайки от току що родени ) с какви ли не химии също прецаква естествените способности на организма да си изгради стабилна имунна система . И след това имунната система се поддържа цял живот от индустрията свързана с илачите

                  Коментар


                  • #10
                    От: Идва студа зимата, взех ме ли мерки

                    Възможно е да има световна здравна конспирация...
                    Как знаят още от тази година кой щам ще ни порази чак до година, че и вече са приготвили ваксините от сега..

                    Другото, колкото и странно да ви звучи и глупаво, има и придобит имунитет, майките могат чрез млякото си да предават на кърмачетата мемори Т селс, според някой учени, с което на практика плода придобива имунитета на майката, доколкото знам имунитета не може да се предава чрез днк верига и да се унаследява, даже напротив, ако майката е имала папиломи или някакви други вируси може да ги предаде на плода чрез днк верига..

                    Така че е много важно майките да си кърмят бебетата, не да се правят на чукнати, да ми пият и да пушат като стари парахотаджиии, и да се оправдават..

                    Въпреки че това твърдение, на някой учени за мен е малко ала-бала, защото влезе ли нещо в стомаха всичко се разбива на п***к и парцали, и на градивни елементи, но все пак бебешкият стомах, не е като на възрастният човек, така че нищо не се знае..

                    А да забравих да ви кажа нещо важно, част от тези войници които се обучават в борбата те не се бият, те само стоят живеят и пазят знанията в себе си, и ако някой ден се наложи пак да служат на страната си, ги ксерокопират веднага в милиарди бройки..

                    Това се нарича имунитет, вече имунната система е защитена срещу този тип вирус, но вирусите някой път мутират, и всичко започва пак отначало..

                    Като се замисли, дали не е по добре, човек да следва световната здравна конспирация и да се ваксинира.. culpability:
                    Последно редактирано от Traqn Savov; 29-09-17, 22:32.
                    Абонатът е извън обхват, или е изключил телефона си, оставете съобщение след сигнала, и ще го предадем на абоната веднага щом дойде на линия... ДИННН......

                    Коментар


                    • #11
                      От: Идва студа зимата, взех ме ли мерки

                      Първоначално публикуван от Traqn Savov Преглед на мнение
                      Възможно е да има световна здравна конспирация... :
                      .......... пий си хапчетата и не сменяй дилъра
                      0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

                      Коментар


                      • #12
                        От: Идва студа зимата, взех ме ли мерки

                        пия витаминки а дилърът ми е кока-кола харашо так ест..

                        А иначе за подсилване, витамини плодове, хубаво хапване и гледам много много да не се преумарям, да не си давам зор, той света се върти и без да се зориш мноуу..

                        И най мразя някой кихащ и кашлящ човек като е зад мене в магазина и като почне да се сополиви отивай си у дома на топло и на чайчета, моля ви се!!!!!
                        Последно редактирано от Traqn Savov; 30-09-17, 08:00.
                        Абонатът е извън обхват, или е изключил телефона си, оставете съобщение след сигнала, и ще го предадем на абоната веднага щом дойде на линия... ДИННН......

                        Коментар

                        Активност за темата

                        Свий

                        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                        Зареждам...
                        X