Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Избор на гуми за стокова ZJ 5.9ка

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Избор на гуми за стокова ZJ 5.9ка

    Рових тук там,но нали за това е форума да се питаме.
    По принцип и дефакто имам 2 комплекта гуми за жипката.Летни 255 65 16 и зимен май 235 70 16(не съм сигурен,че са мазето,а не ми се слиза баш сега).
    Колата е със стоковите 16 цола за 5.9 които за мен са с ЕТ 25.4 16х7J + фланци 38мм.
    За момента добре.Ама ми се ще да мина на олтерейнки за лятото и да повиша размера.
    До колко се пита в задачата без да пипам окачването.Може да премахна фланците при нужда и да мина на отрицателни джанти,но масово са ЕТ-40 което според мен е много.Може и да запазя сегашният сетъп+ подложки(за лифт),но се притеснявам от страничните ефекти.
    Колата така и така не я карам в гората(то къде ли я карам като за 1 година има 1500км) та не ми се ще да пипам окачването докато не изреват амортесьорите който да спомена ако е необходимо,а не вярвам са едни твърдаци конита с реглаж на твърдостта.
    Та драги зрители кой оптималният размер който влиза без пипане в гранда.И какви като параметри джанти или комбинация от сток+ фланци са необходими за това.
    Поздрави на отбора.
    Няма страшно в умирачката...
    Страшното е да си жив!...

  • #2
    От: Избор на гуми за стокова ZJ 5.9ка

    Подсещам,че ZJ не е само 5.9,но пущината си е тежка отпред та затова и споменах големината на мотора.И все пак това не значи,че каквото най-голямо като гума влезе тук няма да влезе и при другите братя.Та споделете де.
    Няма страшно в умирачката...
    Страшното е да си жив!...

    Коментар


    • #3
      От: Избор на гуми за стокова ZJ 5.9ка

      В сток джип няма много място за мърдане... 245/75/16 май е на границата. А и като се поразчекнат мостовете може да опира в подкалниците. А и като сложиш 1 см по-висока гума, печелиш 5 мм под моста, което е нищо. Гледай по-скоро да са по-агресивни гуми с ниски децибели... демек от скъпите. Тойо Мъд Терена някъде четох че е 74 децибела, Гудиар Дуратрак и то е там, новите купъри и изглеждат много агресивни...
      Та идеята ми е че с 5те мм под моста не решаваш почти нищо. По добре заложи на грайфер, ама там се лишаваш от комфорт...

      Коментар


      • #4
        От: Избор на гуми за стокова ZJ 5.9ка

        Тогава 245 75 16 влизат ли без пипане при сток джип да речем бф км2 модел.?
        При нужда т.е. опиране един лифт тип подложка ще е достатъен ли и би ли довел до други ядове свързани с него.
        Няма страшно в умирачката...
        Страшното е да си жив!...

        Коментар


        • #5
          От: Избор на гуми за стокова ZJ 5.9ка

          Би трябвало... имам гуми на джанти за проба ако ти се занимава.

          Коментар


          • #6
            От: Избор на гуми за стокова ZJ 5.9ка

            Стига да остане малко свободно време ще се възползвам.
            Няма страшно в умирачката...
            Страшното е да си жив!...

            Коментар


            • #7
              От: Избор на гуми за стокова ZJ 5.9ка

              Оказа се по-скоро,че правилният максимален размер е 245 70 16,а не 245 75 16.
              Обаче това е доста куц размер от който има малък избор на гуми.
              Другият момент е че все повече ми харесват COOPER DISCOVERER STT PRO P.O.R
              Такива откривам във вариант 225 75 16,235 85 16,245 75 16.
              От тия варианти само първият няма да прави проблем на стокова кола.Вторият си е 31ца и е ясно,че ще проблемен,а 245-цата е ще подпира в бронята със сигурност.
              Не че не мога да я подкастря,ама защо да е така.
              Имам и малки притеснения относно ширината(225) и спиране/тръгването точно с тази гума и рахитичните спирачки на гранда.
              Все пак смятам да я карам на дълго тая машина и скорост около 120-130 километра ще трябва да държи.
              А гумите са кални.Ще видим.
              До напролет има време.Имам и зимен и летен комплект та не е наложително да бързам,но ми се ще да си изясня концепцията.

              Няма страшно в умирачката...
              Страшното е да си жив!...

              Коментар


              • #8
                От: Избор на гуми за стокова ZJ 5.9ка

                225 ще дойде тесничка за ZJ, еле па 5.9
                245/75/16 е една идея по-малка от 31ца
                235/85/16 е 32ка

                Иначе STT POR за мен е еквивалент на Дуратрака, който вече е труден за намиране в Европа, а даже може и по-добър да излезе...

                Коментар


                • #9
                  От: Избор на гуми за стокова ZJ 5.9ка

                  Заводско това е размера.225 70 16.Луда работа,ама...така са решили ония гламари в завода.
                  255 65 16 влиза спокойно с фланците.Без не съм пробвал ама сигурно и така влиза без да опира със заводската джанта.
                  245 75 16 е правилният размер обаче се притеснявам,че ще опират,а не ми се ще да режа нищо.
                  Ако мога да мина на този размер и сложа 1 инч подложки примерно и не се налага да се пипат амортесьори който са си конита хеви тракове ще е екстра.
                  Но ако трябва и да лифтвам по сериозно тогава вече бих мислил за 235 85 16.
                  А иначе да Cooper STT Pro Por го гледах и на живо при едно паджеро 2010 година късо и собственика даде само добри отзиви за гумата.
                  Смятам и на гранда добре ще му стоят.Шум ще има,но бил около 70-80 км нагоре до 150 замлъквали.Аз с повече това така или иначе не карам,а с кални гуми пък хептем.
                  Приготвил съм му утре подмяна на кабели,свещи,палец и капачка и ако всичко е наред след това отива за профилактика и подвързване на газовата.
                  След това мога да звънна да пробвам ония 245ци дето ги имаш да видим дали ще опира,ако още важи офертата.
                  Поздрави.
                  Няма страшно в умирачката...
                  Страшното е да си жив!...

                  Коментар


                  • #10
                    От: Избор на гуми за стокова ZJ 5.9ка

                    Момци, вие сериозно ли ги пишете тези работи? 120-140 км/ч с кални гуми? Контактното петно на твърда настилка се състои от две блокчета и половина... И ако се наложи екстремно спиране спирачния път ще се измерва в стотици метри.

                    Ако чак толкова е зор един Goodyear Wrangler AT/SA+ в оригиналния за Джип-а размер са 195 лв. бройката.
                    "Смъртта е по-лека от перо, Дългът е тежък като планина" - Мейджи, император на Япония

                    2007' Jeep Cherokee KJ 2,8 CRD

                    Коментар


                    • #11
                      От: Избор на гуми за стокова ZJ 5.9ка

                      Абсолютно сериозно, с Дуратрака съм вдигал 160 км/ч и са с рейтинг Q (до 160 км). Освен шума гумата не е с нищо по-лоша от старата ми с индекс R (до 180 км/ч), да не кажа че е по-добра заради по-големия размер... А и ако се вгледаш и Дуратрака и СТТ ПОР не са класически кални гуми и са зверски меки.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Избор на гуми за стокова ZJ 5.9ка

                        Бе гледам какво е написал ПРОИЗВОДИТЕЛЯ - ми баш са си кални гуми за off-road предназначение...

                        The aggressive off-road tread pattern great features to keep you moving in the mud, sand, rocks and loose soil during your off-road adventures.

                        или

                        Агресивната шарка на протектора ви дава отлични възможности за движение в кал, пясък, камъни и рохкава пръст при вашите приключения извън пътя.
                        Предполагам, че и повече може да вдигнеш, но както вече казах въпросът е за спирането. А то е от много зле на сух и гладък асфалт до изключително зле на мокър асфалт.
                        Ясно е, че с такива гумета колата изглежда "мега яко", ама ползата от тях на пътя е с обратен знак и ефектът се превръща в дефект.
                        "Смъртта е по-лека от перо, Дългът е тежък като планина" - Мейджи, император на Япония

                        2007' Jeep Cherokee KJ 2,8 CRD

                        Коментар


                        • #13
                          От: Избор на гуми за стокова ZJ 5.9ка

                          Погледни самите гуми и пак ще си говорим. Има разлика между кална гума и кална гума. Дуратрака и СТТ Пор не са типични кални гуми.
                          Дуратрака на мокро спира по-добре от чисто лятна евтина гума. И до тука стигаме с написаното от производителя.
                          Сподели колко кални гуми си карал и с каква скорост и кога си имал проблем със спирането, да почерпим информация от тебе от първо лице.
                          Надявам се да не се възприеме като заяждане, защото все пак идеята е обмяна на опит, ръковдства всички можем да четем.
                          Позадрави!

                          Коментар


                          • #14
                            От: Избор на гуми за стокова ZJ 5.9ка

                            Както каза и колегата Теао гумата е кална,ама не е оная кална дето я мислиш.Виждах я на живо и аз.Много меки и грайфера е точно това което ми хареса в тях.
                            Като Дуратрака са в общи линии.Не съм ги карал,но както вече споменах момчето което ги кара сподели как се държи късото паджеро с тях и като цяло е много доволен.
                            При мен по-скоро дилемата е не дали,а кой размер да подбера.Защото наистина 225 75 16 са тесни за ЗИЛчето и спирането няма да е на ниво.
                            245 има повечко гума и нещата ще са по-добре със сигурност,но пусто няма на 70 височина.
                            В крайна сметка ще се взима най-вероятно 245 и после ще следва напасване чрез лифт(подложки) и/или поорязване където е необходимо.
                            Няма страшно в умирачката...
                            Страшното е да си жив!...

                            Коментар


                            • #15
                              От: Избор на гуми за стокова ZJ 5.9ка

                              Аз ги карам на XJ с 1 инч лифт, ZJ e с по-големи гуми фабрично, дори да опре едни подложки ще ти дадат необходимия лифт.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X