Обява

Свий
Няма добавени обяви.

HDJ 80 проблем с лампата за подгрева

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • HDJ 80 проблем с лампата за подгрева

    Колеги автомобилът е HDJ 80, 1HD-T 12 клапановия мотор,новото табло,ръчна кутия 96 година.
    Имам проблем с лампата за подгрева. Когато запаля сутрин, лампата светва за кратко после угасва и след 10-тина секунди светва отново и остава така.
    Подгревните свещи са проверени и работят, релето което е под акумулатора контролиращо подгрева е проверено и изправно.
    Идеи къде да търся проблем?
    Възможно ли е да е грешка, която да може да се изтрие през диагностичната букса? (наскоро така изчистих грешка на srs системата )

  • #2
    От: HDJ 80 проблем с лампата за подгрева

    Проблема не е в свещите, по+скоро е електрически. Този мотор доказано пали и с неработещи свещи.

    Коментар


    • #3
      От: HDJ 80 проблем с лампата за подгрева

      Имам някакви съмнения, относно слаба маса ( като пусна мигач примерно и заедно с мигането на лампата ми подскача стрелката на оборотомера), волтемтъра показва по-ниски стойности , а като замеря заряда с мултицета всичко е наред .... но пък чак поради това да ми свети лампата за подгрева?

      Коментар


      • #4
        От: HDJ 80 проблем с лампата за подгрева

        Нещо някъде окъсява, а неадекватното поведение на уреди на таблото действително са симптом за маса, огледай в тази посока .
        0899 шест5313нула
        За всекиго по нещо

        Коментар


        • #5
          От: HDJ 80 проблем с лампата за подгрева

          ясно ще се рови по ел-а .. ще докладвам като има развитие по темата ... ако някой има други идеи относно конкретната лампа и се е сблъсквал с подобен проблем моля да сподели опита си

          Коментар


          • #6
            От: HDJ 80 проблем с лампата за подгрева

            Аз имах, но не е точно твоя казус. На предишна 80тка с този мотор разбрах, че въобще нямам подгрев (по трудния начин), след като известна Софийска тунинг фирма беше работила по колата. Оказа, че инсталацията за подгрева им била по-важна за друго. Възстановяването както е по схеми на колата бе процес, но стана.

            Провери си щателно инсталацията и състоянието на масата. Много 'майстори' пускат маси където им падне и за по-сигурно ;-) щото е лесно и става гювеч в коша отпред.

            Коментар

            Активност за темата

            Свий

            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

            Зареждам...
            X