Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Помощ за централно заключване

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Помощ за централно заключване

    Колеги,Здравейте,реших да си взема центролно(аларма) и да я свържа,че в студа е тегаво на ключ само.Та въпроса ми е кои кабели да гледам и къде е модула на централното(фабрично)

    П.С. Джипа е терано 2

  • #2
    От: Помощ за централно заключване

    Приемам че колата има инсталация за централно - демек с кюлча като завъртиш на ляво и дясно отключва и съответно закючва всичките врати...

    Бих ти препоръчал една аларма дето знам че работи много свясно -Марк 5100.
    Наи вече на таз и знам едно нещо дето за мене е супер важно -колко ток консумира в режим на очакване- около 10 мА е. което не е постижение но е поносимо за почти всички акумоулатори.

    В общия случаи трябва да вържеш реленцето за отлкючване и заключване в паралел на че ключа .на вратата.
    Ако намериш схема на Нисана ще ти кажа точно къде.

    Коментар


    • #3
      От: Помощ за централно заключване

      Половината нисани машинка няма и е прост контакт.
      Шофьорската това.
      И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

      Коментар


      • #4
        От: Помощ за централно заключване

        Има централно( с въртене на ключа отключва и заключва),Имам аларма(която контролира само централното без звук).Въпроса е къде е това реле

        Коментар


        • #5
          От: Помощ за централно заключване

          Не ти трябва релето, жиците към него са на всяка ключалка. Ако шофьорската е без машинка ще трябва да я смениш.
          И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

          Коментар


          • #6
            От: Помощ за централно заключване

            Първоначално публикуван от Bingo-boy Преглед на мнение
            Има централно( с въртене на ключа отключва и заключва),Имам аларма(която контролира само централното без звук).Въпроса е къде е това реле
            И за какво ти е отделна аларма като си имаш NATS ,само да писка ли?

            Коментар


            • #7
              От: Помощ за централно заключване

              Искам да отключвам и заключвам с дистанционно,защото зимата в студа е мъка като замръзне(звук не ми трябва).Мисля че има машинка, ама незнам кои кабели да ползвам.

              Коментар


              • #8
                От: Помощ за централно заключване

                Опс,извинявай,тази аларма която я имам е афтър маркет,не еоригинална.

                Коментар


                • #9
                  От: Помощ за централно заключване

                  При мене на Терано 1, релето/модула/ за централното е отзад в ляво под кората.
                  В лявата врата има някакъв приемник, който командва машинката на вратата и пращало сигнал към задното реле, което управлява другите врати.
                  Така ми обясни майстора ми.Беше ми изгоряло това задното реле и само предната врата се отключва и заключва. Другите ръчно.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Помощ за централно заключване

                    Дистанционно за терано от морга (15-20лв) и го препрограмираш за твоето терано :

                    1. Завъртете ключа за запалване от позиция 0 до ON 6 пъти в рамките на10 секунди.
                    2. След това завъртете ключа за запалване в позиция OFF. Оставете ключ вконтакта за запалване.
                    3. След 2 секунди, системата ще влезе в режим на програмиране и ще мигапредупредителните светлини два пъти.
                    4. Натиснете и задръжте бутона за отключване на PLIP.
                    5. Докато натискате бутона за отключване, натиснете бутона за заключване3 пъти.
                    6. Освободете бутона за отключване.
                    7. Светлини за предупреждение ще се примигват еднократно за да покажеуспешното програмиране.
                    8. Повторете процедурата от 4 до 7 за до 4 PLIP ключа.
                    9. Когато бъде завършен завъртя ключа за запалването, ипредупредителните светлини примигват два пъти.
                    10. Извадете ключа и проверете всички PLIP ключ за операция.
                    ЗАБЕЛЕЖКА: Режимът на програмиране ще спре, когато било на запалванетопревключите ON, 4 PLIP ключове са били програмирани или няма входен сигнал илиот бутоните стрелки или PLIP е била получена за 120 секунди

                    Коментар


                    • #11
                      От: Помощ за централно заключване

                      На този приемник незнам каква му е функцията,защото като му изключа буксата централното пак работи.Въпроса е като свържа кабелите от "купената аларма" и натисна бутона отключване и централното се задейства за секунда и пак заключва колата.Направо съм се хванал в чудо,а ми се иска да я оправя докато дойде студа(на майстори не ми се ходи,защото на три коли слагах аларми ми при майстори и искара не повече от година и на всичкото отгоре ми казваха че фабричните аларми били изгоряли )

                      Коментар


                      • #12
                        От: Помощ за централно заключване

                        Колега
                        от тая схема дето ми даде - ключетато за отваряне и затваряне си е с 2 позици- Нормално отворено (APERTA = отворено ) и нормално затворено (CHIUSA = затворено) и естествено среден краи( общ).

                        фаила е ELx4.pdf - станица 9
                        interruttore porta anteriore =ключ на предните врати

                        Обаче средния краи отива към модула за заключване а Нормално отворено е вързано за земя( маса) а нормално затворено не е вързано никъде.

                        Без да знам колата - по тая схема би трябвало кюча при заключено и отлючено положение да е в различно положение.
                        Така ли е?

                        Повечето аларми имат 2 релета -като казах -едното затваря за малко за заключване а другото прави същото но за отключване.
                        Демек се емулира ключ които има неутрално положение- когато е в средата не подава сигнал нито за заключване ,нито за отключване.

                        При тебе би трябвало да е - като натиснеш бутон за отваряне -реленцето требе да включи и да си седи затворено , а като натиснеш бутон за заключване реленцето трябва да отвори.
                        Проблема е че докат е затворено например -ще консумира ток.
                        Естествено има и так наречените Latching relay
                        ама там става по сложно.

                        То не че не може да се направи преработка на някоя аларма ама не е съвсем елемнтарно.
                        Някои от колегите не се ли е сблъсквал с тоя проблем?

                        Коментар


                        • #13
                          От: Помощ за централно заключване

                          Функцията на релето на централното което е в багажното/ предимно/,служи точно за това, да подаде сигнала за отк./ закл./ сменя + и -.Това че отключва и веднага заключва, или релето на централното се е скапало, или има кабел който укасява. Оригиналното ми бе това:
                          Има букса с 6 крачета и надпис
                          DOOR LOCK TIMER
                          2845I89902
                          12V
                          Сменихме го с някакво от рено и всичко си дойде на място.
                          Намери го къде е отзад и му извади буксата. Провери как отключва и заключва шофьорската врата
                          и ще се намалят възможните варианти на изгорелия елемент.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Помощ за централно заключване

                            Та сигурни ли сте, че има машинка в шофьорската врата, защото аз съм слагал аларма на Терано 2 2001г. и там машинка нямаше. Слагах китайска.

                            Първоначално публикуван от Bingo-boy Преглед на мнение
                            Искам да отключвам и заключвам с дистанционно,защото зимата в студа е мъка като замръзне(звук не ми трябва).Мисля че има машинка, ама незнам кои кабели да ползвам.
                            Ако не ти трябва аларма, то се продават модули за централно заключване с дистанционно. Липсват сирена, входове за врати и датчици. Има само кабели за централното и май за мигачите да мигат при заключване. 25-30 лв съм ги взимал преди 2-3 години.
                            Nissan Terrano 2,7 TDI

                            Коментар


                            • #15
                              От: Помощ за централно заключване

                              Благодаря ти колега

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X