Обява

Свий
Няма добавени обяви.

евро 5 , евро 6

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    От: евро 5 , евро 6

    Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
    Машина с избушен адблу като нищо дава резултат 15 или 50 пъти по-лош от официалния. И отговорността вече не е на производителя.
    Тука е тъпото -за производителя нищо, щото е голям тарикат, а за по-малкия тарикат лична отговорност. Съвсем отделно, че и личните шмекерии търпят еволюция, и може да се направи също да минава на стационарния тест, според който ще са глобите. В момента преправяне на софтуер за без адблу, плюс няколко коня отгоре, в България върви по около 2000лв. Та какво ли не правят хората за пари.
    Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

    Коментар


    • #77
      От: евро 5 , евро 6

      Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
      Я това го знам и жокер ми не требе. Обяснението е че доскоро НЯМАШЕ независими контролни измервания и производителите правеха каквото си искат. Сега обаче такива има и явно ще се размножат. Покрай шашмите в голям мащаб на производителите ще излязат и малките, но нагли шашми на конкретни собственици.
      Каквото и да направят, крайния резултат ще е евентуално все по-подробно разписани тестове и норми, които пак няма да покриват на 100% това, което е на пътя. Лично според мен при дизелите се стигна като норми до абсурдности, които са на ръба да са изобщо технически изпълними, съчетано с достатъчна надеждност и дълговечност, че да вършат реална работа.

      ...и в крайна сметка при тия тестове ще стане като при тестовете за електромагнитна съвместимост - вместо в излъчването от дадено устройство да има няколко различими пика, излъват из някакво парче от спектъра около пиковете. Пиковете ги няма, ама енергията им е разпределена върху примерно 10-овна честотна лента, а крайния резултат - все тоя. С тая разлика че трябва да дадеш една торба пари за тестове и твърде често не успяваш да минеш от първия път, което води до още една торба кинти за следващи тестове.
      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

      Коментар


      • #78
        От: евро 5 , евро 6

        Първоначално публикуван от cecoa1 Преглед на мнение
        Тука е тъпото -за производителя нищо, щото е голям тарикат, а за по-малкия тарикат лична отговорност. Съвсем отделно, че и личните шмекерии търпят еволюция, и може да се направи също да минава на стационарния тест, според който ще са глобите. В момента преправяне на софтуер за без адблу, плюс няколко коня отгоре, в България върви по около 2000лв. Та какво ли не правят хората за пари.
        Производителите тепърва ще носят гръбенье. Съмнявам се да се размине само с ВАГ. Едноличните шмекери хем са по-лесна цел, хем имат по-голям PR потенциал.

        Коментар


        • #79
          От: евро 5 , евро 6

          Първоначално публикуван от icos Преглед на мнение
          Може ли превод? В смисъл, има права щото е тъмен и затова само му слагат колата и книжката на трупчета или няма права щото е тъмен и затова направо му слагат колата и книжката на трупчета?
          Мисля, че има право да прави вичко защото е тъмен, като тук. Разликата е, че там задълженията му са като на всички останали. Е, припомниха му.
          А тези простотии се правят от името на всички ни.
          Даника
          Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

          Коментар


          • #80
            От: евро 5 , евро 6




            Ес класа дизел, чуек...
            And if all others accepted the lie, then the lie passed into history and became truth.

            Коментар


            • #81
              От: евро 5 , евро 6

              Какво се вижда на клипа че от тела не стана ясно
              И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

              Коментар


              • #82
                От: евро 5 , евро 6

                черни котараци от ауспуха, какво.

                Коментар


                • #83
                  От: евро 5 , евро 6

                  Ще го сменявам телефона ако е това, мислех за звук.
                  А тези простотии се правят от името на всички ни.
                  Даника
                  Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                  Коментар


                  • #84
                    От: евро 5 , евро 6

                    Тука е скромна пушилката, на сФетофора на Горубляне, като изряза от място пред мен и мина в стелт режим. Не го виждах в облака тоест. Бургаска батка играч.
                    And if all others accepted the lie, then the lie passed into history and became truth.

                    Коментар


                    • #85
                      От: евро 5 , евро 6

                      Май го бях пускал - батката не бе дизел За съжаление (или за радост) не бях зад него по време на най-големите пушилки
                      Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                      Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                      Коментар


                      • #86
                        От: евро 5 , евро 6

                        http://www.investor.bg/novini/444/a/...ormata-247131/
                        КАТ в София ще спира от движение автомобилите с вредни газове над нормата

                        Коментар


                        • #87
                          От: евро 5 , евро 6

                          Една доста интересна статия - сравнение на 23 годишен голф 3-ка бензин с нова шкода оставия 2009-та дизел.

                          Малко е дълга, но е приятно написана.

                          The moment of truth arrives in the form of an Excel document. Nick Molden is on the phone to talk me through it.
                          “Both cars have stats that are directly comparable with each other and our wider data set,” he begins. “Hopefully it's an interesting result.”
                          “Go on, then,” I think. It’s taken a long time to get this far, and the suspense is killing me.
                          First I must scroll horizontally across a document listing fuel efficiency, CO2 emissions, NOx and carbon monoxide emissions.
                          There are no values for the particulates here - those results have not come back yet, he says.
                          NOx is the big one. And there is a clear winner: the diesel.
                          Although diesels are castigated for being the big offenders as regards NOx, it’s not that simple.
                          In fact Melvyn emits three times more NOx than the Skoda - 0.798 grams per kilometre as opposed to 0.260g/km.

                          Nitrogen oxides are at their most dangerous in built-up areas where people breathe them in higher concentrations.
                          Melvyn, a VW Golf GL 1.8, performed a little better in urban driving than he did in the other two parts of the test. But at 0.678g/km his reading is still more than two-and-a-half times worse than the 0.262g/km registered by the Octavia Elegance 1.9.
                          Melvyn's carbon monoxide value is high too. In urban driving it is 3.804g/km - “very poor” by today's standards. But his overall figure of 2.499g/km, taking into account his performance in other parts of the test, means he is still legal. Just.
                          Diesels do not emit much carbon monoxide and the Skoda's urban figure is just 0.014g/km.



                          What Orwell feared were those who would ban books. What Huxley feared was that there would be no reason to ban a book, for there would be no one who wanted to read one.

                          Коментар


                          • #88
                            От: евро 5 , евро 6

                            Честито на печелившите ........................
                            https://fakti.bg/bulgaria/295759-vav...a-avtomobilite
                            По Ясенски : Истинският МОДЕРАТОР (полицай ) винаги може да намери нарушение.

                            Коментар


                            • #89
                              От: евро 5 , евро 6

                              Мине се не мине време, някой малоумник от медиите тръгне да плаши гаргите с глупости.
                              Смисъл от такова нещо в БГ няма и няма да отима в близкото десетилетие. В Париж или Берлин обаче има голям смисъл и въобще в градове с 8-9 милиона жители. И по-важно-при тяхното законодателство.
                              Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

                              Коментар


                              • #90
                                От: евро 5 , евро 6

                                Що бе - с един изстрел трепе няколко заека- бие се по гърдите 'вижте как се грижа за екологията'
                                И в същото време насочва вниманието към автомобилите, а те са само косвен преносител на праха, който не е бил почистен от фирмите, почистващи улиците И се е образувал заради калпавата инфраструктура - как ще измиеш улица с дупки - в дупките ще си остане калта, или пък калта, която се качва на платното заради запушена канализация, липсващи бордюри, запушени канавки и т.н...
                                Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                                Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X