Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблем с рамата на Сузуки Витара

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Проблем с рамата на Сузуки Витара

    Моля за помощ! Счупи се една тръба на шасито, тази която държи А рамото на задния мост.Сега се опитвам да намеря тръбогиб който да огуне тръба Ф50 за да си заваря останалите неща на нея.Има ли в Бургаскки регион тръбогиб? Някой правил ли е подобни ремонти по рамата?Доста е гнила но няма начин тряба да се поправи.Мисля да се опитвам сам да сгъна тръба но малко ме е страх нямам данни за ъглите и някой разтояния. Някой правил ли е подобен ремонт? Може би изглежда луда работа но трябва да се справя с този казус.

  • #2
    От: Проблем с рамата на Сузуки Витара

    Аз съм сменял двете тръби-тази на ''А'' рамото и тази по-назад,която държи резервоара.Огъва се тръбата с тръбогиб и се сменя.Става и със зарязване,и огъване и после заварки но е голяма игра.Предварително си взимаш всички размери,като ползваш за база шасито.Прехвърляш всичко от старата тръба на новата,заваряш за шасито и си готов.Бая работа си е,но ако си малко в час с някои неща,няма проблем.
    Yamaha Yz450F
    Suzuki Vitara V6 ''леко'' повдигната
    Всичко с ''рошави''гуми!

    Коментар


    • #3
      От: Проблем с рамата на Сузуки Витара

      Горе доло така мисля но тръбогиб не знам дали ще намеря в бургаска област.Търся вариант колена за заваряне на 45 градуса,ако намеря ще се опитвам по този начин който казваш.Относно размерите на шасито ще се справя повече ме притесняват ъглите на кривките, също и при заваряне на шасито как точно да се спази ъгълът между линията на кривата тръба и линията на шасито.Знаеш ли някакво разтояние от дупките за А рамото и някой центрове? Също така ремонта мисля да правя без да свалям купето, иначе става сложно

      Коментар


      • #4
        От: Проблем с рамата на Сузуки Витара

        Купе не се сваля за такава работа.Ако толкова те притеснява радиуса на тръбите,направи си шаблон от арматура да речем и по него после налагаш и огъваш.Разстоянието на отворите за А рамото сваляш,като измериш от отвора до точка на шасито,и после спазиш разстоянието.Линията на кривата тръба и линията на шасито,можеш да спазиш,като преди да отрежеш твоята тръба,завариш една арматура от едната,до другата страна на шасито,която опира до най високата точка на тръбата.Надявам се да си ме разбрал,аз съм правил всичко без шаблони и арматури,а с мерене и смятане.Всеки работи по различен начин.
        Yamaha Yz450F
        Suzuki Vitara V6 ''леко'' повдигната
        Всичко с ''рошави''гуми!

        Коментар


        • #5
          От: Проблем с рамата на Сузуки Витара

          Дано не съм изкривил нещо по носачите отзад.Защото се наложи да я карам докато я прибера.Сега ми се вижда че моста леко се е изместил в ляво.А може би като закача А рамото после всичко ще си дойде на мястото.

          Коментар


          • #6
            От: Проблем с рамата на Сузуки Витара

            А знаеш ли разстоянието от шасито до едната лапа за А рамото колко е?

            Коментар

            Активност за темата

            Свий

            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

            Зареждам...
            X