Страница 1 от 3 1 2 3 ПоследенПоследен
Резултати 1 до 20 от 52

Тема: Абе пазете си рИкията бре

Място
    (на който му трябвам - търсете ме по други форуми)
    Публикации
    7,132
    Точки (при гласуване)
    24

По подразбиране Абе пазете си рИкията бре

Вчера тръгвам от Балкана да се прибирам... Както винаги - колата натъпкана с армагани и т.н. - чувал съм така се връщали хората от село, макар, че никога не съм имал такова (за съжаление)
    Реших да мина през малко нестандартен маршрут - Монтана - Ерден - Мизия - Никопол - Свищов... Т.е. малко неравни родни пътища... Или много неравни...
    Ама нали - джип - не ни пука
    Огладняваме някъде около Свищов и решаваме да поспрем да хапнем... Разбира се - в р-т "Свищов" (никога не бях спирал в Свищов, та Гугъл помогна за избора )
    Хапваме рибена салатки, чорба, смъдок (абе добре си бе ръбата въпреки странното наименование), сомче...
    Качвам се в колата - нещо лееекичко ми се стори че замириса на ракия... Ама си казвам - сигурно от ресторанта...
    Мрак, тъмнина, път... Някъде към Лозница съпругата казва 'абе много мирише на ракия - почна да ми се върти главата'...
    А аз се чудя що така ми е весело... Отварям прозореца и ме връхлита яка миризма - обичам вентилацията да ми вее в лицето с външен въздух, та явно затова не съм усетил натрапчивата миризма, ама когато вихърът на отвореният прозорец докара до мен парите от задната част на купето - щях да се задавя (от слюнка разбира се)
    Съпругата казва - 'да спрем'... Знаейки как е наблъскан багажника - директно отхвърлих тази опция... Нощем в тъмното да разхвърлям всичко - все нещо ще забравим...
    Майната му - отварям шибидаха и газ по магистралата...
    Разбира се - моля се да не ни спре някой полицай - иди обяснявай че не си пил, щом цялата кола мирише на джибри
    Спирам на паркинга, изхвърлям багажа да достигна до заветната бутилка, затисната и от багажа... Мдааа. предположението бе правилно
    Долната част леко е била смачкана, при което от вибрациите е настъпила умора на материала в мястото на пречупване... И пукнатина вследствие...
    Това бе спасено:
    Име:  2.jpg
Прегледи: 516
Размер:  189.4 Кб
    Слизам аз до колата с кухненска ролка леко да подсуша багажника... Пипам ватата на пода на багажника - мокро...
    Свалям резервната гума - мокро...
    Хвърлям в тъмнината лист от кухненска ролка - потъна Втори лист - същата работа....
    Име:  1.jpg
Прегледи: 512
Размер:  144.9 Кб
    Срам не срам - викам на жената да ми хвърли по-сериозни уреди. Източих няколко литра на асфалта - котките започнаха да наобикалят с доволно мъркане
    Приключих операцията до степен 'влажно' и отидох да спя (не пийнах ракийка - бе ми дошло до гуша ).
    Днес реших да видя как са нещата - още с отварянето на вратата ми се насълзиха очите...
    Дааа, няма да стане така. Пипам ватата - мокра...
    Реших да смъкна ватата под резервната гума...
    С голям зор успях да я повдигна (откачат се 'котви' за връзване на багаж, датчици за безключов достъп и т.н.).. А отдолу - още някой друг литър рИкия
    Име:  3.jpg
Прегледи: 515
Размер:  643.5 Кб
    Подсуших голямото количество, ударих един парцал... Пробвах да смъкна задните седалки, за да успея да демонтирам ватата в багажника (подпъхната е под тях)...
    Обаче без успех - откачах доста неща (куплунзи, жила, колани, болтове и гайки с 18 глава), но така и не помръднаха седалките... И ме достраша да продължавам без предварителна теоретична подготовка (има пластмаси, под които явно са предните болтове, а нямаха никаква следа откъде се почва откачането им, а и не бях сигурен дали не се накланят само седалките - отпред имаха някакви панти)...
    Та затова я оставих разхвърляна - да съхне... След два часа проветрение май вече бе подсушена и изпарена, ама вътре не се живее (утре мога да намеря няколко пиянки налягали около нея )..
    Нахвърлях вътре част от демонтираните детайли (напълни се всичко - дори в краката на пасажера и шофьора има кутии, които стоят до резервната гума)...
    Други големи детайли измих в банята и оставих да съхне на балкона (здравият под с вата над резервната гума, ватата с пластмасови крила/пружинки над бутилката азот и т.н.)
    Име:  4.jpg
Прегледи: 514
Размер:  585.7 Кб
    Име:  5.jpg
Прегледи: 513
Размер:  699.8 Кб

Някой може ли да препоръча добър ароматизатор?
    Последно редактиран от slowtraveler ; 24-09-17 в 20:29
    Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
    Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

Място
    София
    Публикации
    3,986
    Точки (при гласуване)
    23

По подразбиране От: Абе пазете си рИкията бре

Цитат Мнение на slowtraveler Преглед на публикациите
    ...Някой може ли да препоръча добър ароматизатор?
    Разлей бутилка виски или мастика. Според вкуса...
    Компютрите са създадени, за решаване на проблеми, които не са съществували преди появата на компютрите...

Място
    Чипровци-Банкя
    Публикации
    3,223
    Точки (при гласуване)
    21

Някой може ли да препоръча добър ароматизатор?
    Стига бе, та ти си я я ароматизирал колата с най хубавия ароматизатор на света. И то за дълго, вервай ми!
    יעבור
    «И това ще мине»

Място
    Враца , преживява до Намюр
    Публикации
    2,896
    Точки (при гласуване)
    12

Голем грех.Но ще получиш опрощение , защото се изповяда!
    Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

Място
    с. Бистрица, Софийско
    Публикации
    2,433
    Точки (при гласуване)
    19

Национална катастрофа...
    The Flat Earth Society has members all around the globe.

Място
    Публикации
    7,132
    Точки (при гласуване)
    24

Цитат Мнение на ittso Преглед на публикациите
    Разлей бутилка виски или мастика. Според вкуса...
    Тъкмо приятели ме успокояваха, че не е било анасонлийка

Scorpion_BG, в интерес на истината - ако не бе толкова натрапчива миризмата, се възвърна някакво усещане /миризма на нов автомобил Обяснявам си го, че повечето 'майстори' сглобяващи такива автомобили са щатски алкохолици, та явно затова така е миришел джипа като нов

jeko - благодаря ти Отче

Вива, лесно ти е на теб - не твоята ракия е изтекла на асфалта
    Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

Публикации
    1,649
    Точки (при гласуване)
    9

...Някой може ли да препоръча добър ароматизатор?
    Име:  67765_thumb.jpg
Прегледи: 475
Размер:  36.4 Кб

Голяма небрежност. Моята, 0,005 секунди след като се размириса от недобре притегнатата капачка вече бях паркирал в канавката, отворил багажника и измъкнал двата куфара пред нея
    Как и полагается негру, Пушкин нигде толком не работал и писал рэп. Погиб в перестрелке...

Публикации
    2,403
    Точки (при гласуване)
    14

Дааа. icos е прав. Престъпна небрежност. Дано е за урок.
    По принцип такива "скъпоценности" се возят в купето между краката на отговорник.
    сто: Тук нормално си подаваме топката като на тренировка и гледаме да не се контузим. Понеже сме от един отбор.
    dembito: Хардуера можеш да го ритнеш, а софтуера само да го напсуваш

Място
    Публикации
    7,132
    Точки (при гласуване)
    24

Абсурд... В купето имаше вино, кори за баница, лютеница и други деликатеси -нямаше и грам място

icos, за съжаление куфарите не бяха два, а разнородни 4 куфара, чанти, бутилки и т.н..
    Последно редактиран от slowtraveler ; 24-09-17 в 21:18

Публикации
    2,403
    Точки (при гласуване)
    14

Сега ще пиеш кори за баница.
    сто: Тук нормално си подаваме топката като на тренировка и гледаме да не се контузим. Понеже сме от един отбор.
    dembito: Хардуера можеш да го ритнеш, а софтуера само да го напсуваш

Никола е офлайн
    Внимание идиот!
    Утвърден участник | +ПЛ |
    Място
    По света и в Русе.
    Публикации
    632
    Точки (при гласуване)
    12

По подразбиране Re: Абе пазете си рИкията бре

Моите съболезнования, ама ме развесели!

Място
    София
    Публикации
    692
    Точки (при гласуване)
    14

Кислородна вода 30% (задължително с ръкавици) и чиста вода с парцал. Чисти даже котешка .....(да не умирисвам темата)!

Кольо е офлайн
    Цървул...
    Старши участник | Организатор |
    | ОС || +ПЛ || ДВиП |
    Публикации
    12,144
    Точки (при гласуване)
    39

Той Господ ще ти даде да разбереш за тази небрежност... да усетиш миризмата, и да не спреш да спасиш каквото може...

На мен ми се е случвало със стъклена дамаждана, но поне спрях навреме. Въпреки спирането-не можах да спася много. И моето решение беше да обърна съдът с капачката надолу, но при мен количеството беше едва 2-3 литра. А ракията беше "концентрат". Т.е-над 60 градуса, та от 10 литра щеше да излезе бая повече, поне 12-13 литра...
    Това като се връщах от организирането на първата сбирка на бар "наздраве". Има го описано някъде из форума.
    Но аз поне реагирах навреме, а ти си разбрал какво става, а си се ослушва. Нима си очаквал бутилката да се затъкне сама?
    Грешен си, много си грешен...
    Има ли желание-има и начин!

Място
    София
    Публикации
    7,474
    Точки (при гласуване)
    21

Цитат Мнение на jeko47 Преглед на публикациите
    Голем грех.Но ще получиш опрощение , защото се изповяда!
    Никакво опрощение !
    Може и да се е изповядал, но това е престъпна безотговорност !

P.S. Ся видях, че моя Брадър от анодър мадър ме е изпреварил, та нЕмаше смисъл и аз да порицавам.
    Последно редактиран от Джоу (x3mrjoe) ; 24-09-17 в 22:05 Причина: P.S.
    ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

Място
    Публикации
    7,132
    Точки (при гласуване)
    24

Никола - та и на мен в момента ми е смешно - в какъв филм се вкарах За притеснените - да не се притесняват - няма да се разсъхна - приятелите се грижат усърдно - носят повече отколкото можем да изпием

Цитат Мнение на ANARCHY Преглед на публикациите
    Кислородна вода 30% (задължително с ръкавици) и чиста вода с парцал. Чисти даже котешка .....(да не умирисвам темата)!
    Трябва да намокря отново всичко ли? Няма ли да обезцвети интериора кислородната вода? И да инициира корозия при някакъв дефект по покритието?

Кольо и Джоу - разбира се че съм грешен и се покайвам
    За съжаление фактите не ме подтикват към бъдеща корекция на решението ми - приятелите ми са доста, и за да не ги обидя бях принуден (наблягам на думата) да приема подаръците им...
    Та затова в багажника и в купето като се замисля имаше над 10 бутилки ракия, разхвърляни из багажа... Просто тази бе най-голямата (новото правило на Мърфи - пука се винаги най-голямата от бутилките ракия)
    И затова свалянето на целия багаж и душенето на всяка бутилка не би ме успокоило... Дефакто още една малка бутилка бе пропуснала, но няколко капки - колкото да се намокри бутилката...
    Последно редактиран от slowtraveler ; 24-09-17 в 22:08

бат'Марто е офлайн
    Мартин Кирилов
    Старши участник | +ПЛ || ДВиП |
    Място
    София
    Публикации
    2,946
    Точки (при гласуване)
    21

Това с кислородната вода не бих си го причинил...
    И на мен ми се е случвало да ми гръмне стъклена бутилка анасонлийка (добре ,че не беше в моята кола ). Направо експлоадира. И това в Турция, където ако ни бяха сбарали, не ми се мисли...Като пристигнахме, оставихме Мултивана широко отворен за няколко часа и...вътре намерихме котка да ближе мокета
    DISCOVERY 3 TDV6 HSE,Duratrac 255/55/19

Място
    Публикации
    7,132
    Точки (при гласуване)
    24

Съгласен съм Марто - затова и попитах колегата дали е сигурен за кислородната вода - все пак свободният кислород е доста агресивен газ...

Ясен е офлайн Супер Модератор | news |
    | ОС || СзО || +ПЛ || ТП |* МСС *
    | Модератор |
    Място
    София
    Публикации
    48,817
    Точки (при гласуване)
    60

Кислородна вода 30% и ракия е един нелош експлозив. Не знам дали е труден за иницииране но лично аз не бих ги смесил по никакъв повод.

Ама си е излагация де.

Добре че не си разбрал по трудния начин колко излиза кръвната проба от такава "атмосфера". В по-радикалните кръчми по скандинавския полуостров има такива кабинки с изпарения. От тях малко смелчаци излизат прави.
    Denmark would be interested in purchasing the United States in its entirety, with the exception of its government

Място
    София....
    Публикации
    7,087
    Точки (при гласуване)
    25

В най-чист вид ако щеш вярвай това е на "диагностиката" цената (добро/лошо) според Създателя.
    Остави го така ще замине за мах1 седмица миризмата после остават спомените, ама и те се променят, за това на стари години станах вярващ
    П.П. ....другото няма да го пиша
    0877 17 07 27
    Понеделник - почивен ден

Място
    Публикации
    7,132
    Точки (при гласуване)
    24

Дедо, то тук темата почна да се отклонява между 'оптимиста и песимиста' - аз първо се радвам, че тубата остана наполовина пълна, а не съжалявам, че остана наполовина празна
    А за 'диагностиката' бях награден с качването с джипката на Ком - отдавна ми бе мечта въобще начинанието... А за преход Варна-София (с мотане по летище), посещение при Дедо Владо със сладка приказка, и накрая - по залез слънце да съм на върха на Ком, след което по съвсем нормално време - в ресторанта на/с приятели, дори и не съм си мечтал... И всичкото това - напълно безпроблемно.... Така, че гледай по-оптимистично Ракията е съвсем бял кахър - ей го на - почваме гроздето в близките 2 седмици - джибри ще има мноооооого Буренцето вкъщи е пълно и отлежава - какво да му мисля

Ясене, затова и бях включил активно принудителната вентилация... Нямах признаци на алкохолно опиянение (многократните експерименти водят до професионализъм - мога да преценя кога имам такова )...
    Това, че не сядам зад волана на автомобил дори и след 50гр бира не значи, че на автосимулатор вкъщи не си правя експерименти (че и домашен алкотестер съм си взел за целта )

В края на краищата вариантите са два:
    1. Когато науча как се свалят задните седалки (с помощта на колега/приятел от форума разбира се), ще реша има ли смисъл да свалям и мия цялата вата (държи се на 30-на сантиметра под седалката мамка и, но май е и лепена за следващия лист вата към купето).
    2. Да я оставя да съхне... Това също е добър вариант, защото е планувано около седмично посещение в сервиза за ТО, но и за няколко дребни забележки/надрасквания по лака, описани от застрахователя миналата година...

Страница 1 от 3 1 2 3 ПоследенПоследен

Сходни теми

1. Мезета за ракия
    От Bat_Pepo във форум Гозби, рецепти и ястия
    Отговори: 279
    Последно мнение: 30-03-17, 10:04
  2. ПАЗЕТЕ СЕ!!!
    От Симеон във форум Политика, икономика и обществени взаимоотношения
    Отговори: 94
    Последно мнение: 14-01-11, 06:12
  3. Пазете се от джебчии
    От Николай Андреев във форум Оцеляване, екипировка, обучение и безопасност