Обява

Свий
Няма добавени обяви.

EGR Ford Connect 2008

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • EGR Ford Connect 2008

    Здравейте,трябва ми ел.схема на управлението на ЕГР на Форд кънект 2008 г.по ВИН номера,инъче първа регистрация 2010 г.

    Колата върви отлично,разхода Ок,но ме дразни че свети чека.Трия грешката и след две три паления светва пак.

    Странното е че записваше грешка




    Отворих ЕГР ,беше почти чист,клапата със леко усилие я раздвижих ,реших че моторчето е свършило...

    https://youtu.be/J8mAwJAi0ss

    Ама работи и то...на външно захранване за проба.
    Като закача буксата на моторчето от колата и запаля,моторчето не реагира?

    Затворих всичко чека пак светва след две паленета,но тоя път вече записва друга грешка?

    P141 A

    Немога да схвана нещо ...какво се промени.

    Във ЕГР влизат 5 кабела ,двата са директно захранване на моторчето което върти клапата.
    Другите три вероятно отиват на нещо като тример/потенциометър

    Мерих с мултицет на буксите на моторчето от колата,на работещ мотор към моторчето няма никой.Как се управлява това моторче?
    Кой го управлява?
    Последно редактирано от Roninn; 24-09-17, 07:18.
    Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
    Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
    Анатолий Пейчинов o8875о9815
    https://dvrbg.com/

  • #2
    От: EGR Ford Connect 2008

    Сигнал се подава в определени режими.
    Ако го няма въобще, трябва да има причина/повреда някъде -от кабела до самия комп.
    Грешките са различни, щото вероятно едната е от самия ЕГР, а другата е косвената от показанията на дебитомера. На всяко положение на ЕГР-а, отговаря определено количество въздух през дебитомера, като дърпа повече през дебитомера щото ЕГР-а не е отворил, го отчита като грешка (в по-старите системи не е така, ЕГР-а няма обратна връзка и затова се премахва лесно).
    Това чисто теоритично, без да знам на конкретния автомобил как точно са сътворени нещата.
    Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

    Коментар


    • #3
      От: EGR Ford Connect 2008

      https://www.fordtransit.org/forum/vi...?f=54&t=149684
      Привет!
      Погледни в това , дали няма да ти свърши работа.
      Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

      Коментар


      • #4
        От: EGR Ford Connect 2008

        Малко офф я дай подробности с какво четеш грешките?Гледам скрийншота е от андроид телефон с какво и коя е програмата?

        Коментар


        • #5
          От: EGR Ford Connect 2008

          Абонамент.
          Не ми пука за лака , а за пропуснатите приключения ))

          Коментар


          • #6
            От: EGR Ford Connect 2008

            Първоначално публикуван от HEMO Преглед на мнение
            Малко офф я дай подробности с какво четеш грешките?Гледам скрийншота е от андроид телефон с какво и коя е програмата?
            Хардуера е. LM 327 програмата е TORQ
            Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
            Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
            Анатолий Пейчинов o8875о9815
            https://dvrbg.com/

            Коментар


            • #7
              От: EGR Ford Connect 2008

              Първоначално публикуван от cecoa1 Преглед на мнение
              Сигнал се подава в определени режими.
              Ако го няма въобще, трябва да има причина/повреда някъде -от кабела до самия комп.
              Грешките са различни, щото вероятно едната е от самия ЕГР, а другата е косвената от показанията на дебитомера. На всяко положение на ЕГР-а, отговаря определено количество въздух през дебитомера, като дърпа повече през дебитомера щото ЕГР-а не е отворил, го отчита като грешка (в по-старите системи не е така, ЕГР-а няма обратна връзка и затова се премахва лесно).
              Това чисто теоритично, без да знам на конкретния автомобил как точно са сътворени нещата.
              Преди моята интервенция даваше P0490 което е не работещ ЕГР ,при Форд това е блокиране на забчатката от нагар ,това разбрах от четенето по форумите.

              След отварянето на ЕГР от мен,тази първата грешка вече не я записва ,а записва P 141 A
              Което е някакъв (така разбрах за сега може и да греша) датчик за положението на клапата на ЕГР.

              Чуденката ми е,за да не дава 0490 значи забчатката се движи и компа получава инфо от тримера че мотора се движи.

              А клапата не се движи или датчика за тая клапа е дал фира.
              Ако е така,според мен P141A трябваше да я има заедно със 0490 или остава оста на клапата да е скъсана? Така или иначе ще свалям всмукателните и изпускателни колектори че на 4 ти цилиндър изпуска леко ,та ще го обезкостя нататък,но търся логика.Преди време търсих схема и за климатика на фиеста и пак не намерих.Толкова ли са секретни.


              P141A*Exhaust Gas Recirculation Sensor "A" Circuit Intermittent/Erratic


              А..и още нещо,какво върви като управление към това моторче,някакви импулси като от шим или друго ? Кога и при какви режими най вече трябва да се движи тоя мотор.

              При свален мотор от егр ,колата трудно работи на празен ход,не може да се изфорсира изобщо.Не помня обаче дали не съм оставил клапата в другото крайно положение.


              Това е целия ЕГР

              https://youtu.be/H8Uaisbylfk



              А в това видео се вижда как се движи,при мен е мъртвец,но и колата във никакъв случай не може да се изфорсира така със отворен ЕГР.


              https://youtu.be/AdRNTLD8yRk
              Последно редактирано от Roninn; 24-09-17, 20:41.
              Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
              Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
              Анатолий Пейчинов o8875о9815
              https://dvrbg.com/

              Коментар


              • #8
                От: EGR Ford Connect 2008

                Има ли фийдбак сензор този EGR ако има го замери и него
                Абонатът е извън обхват, или е изключил телефона си, оставете съобщение след сигнала, и ще го предадем на абоната веднага щом дойде на линия... ДИННН......

                Коментар


                • #9
                  От: EGR Ford Connect 2008

                  Първоначално публикуван от Traqn Savov Преглед на мнение
                  Има ли фийдбак сензор този EGR ако има го замери и него [emoji2]
                  А сега де.Тая кола няма край по отношение на датчици.Направо се изприщвам като взема да бъркам.

                  Модела е 1.8 TDCI и е евро 4 ,същия или почти същия мотор го има със евро 3 при фокус със тази разлика във ЕГР ,при евро три е вакуумен или нещо подобно.При евро 4 ,ЕГР го водят електронен и може да се премахне със ремап на софтуера и пластина за затапване на това кюмбе.

                  Обаче следват няколко странични проблема,първо вдига разхода със 1.5 литра нафта на 100 км.без да речем да върви повече.И сутрин загрявал доста по бавно.

                  Аз го натискам доста и разхода никак не ми е малък,не искам да расте повече.Отделно по стария кънект не можеше да го накарам да загрее...те и в мото Пфое не можаха ама това е друга тема.Та искам си егр-а.
                  Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                  Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                  Анатолий Пейчинов o8875о9815
                  https://dvrbg.com/

                  Коментар


                  • #10
                    От: EGR Ford Connect 2008

                    А нов гледал ли си колко е.

                    Коментар


                    • #11
                      От: EGR Ford Connect 2008

                      Нещо 300-400 евро
                      Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                      Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                      Анатолий Пейчинов o8875о9815
                      https://dvrbg.com/

                      Коментар


                      • #12
                        От: EGR Ford Connect 2008

                        Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
                        А сега де.Тая кола няма край по отношение на датчици.Направо се изприщвам като взема да бъркам.

                        Модела е 1.8 TDCI и е евро 4 ,същия или почти същия мотор го има със евро 3 при фокус със тази разлика във ЕГР ,при евро три е вакуумен или нещо подобно.При евро 4 ,ЕГР го водят електронен и може да се премахне със ремап на софтуера и пластина за затапване на това кюмбе.

                        Обаче следват няколко странични проблема,първо вдига разхода със 1.5 литра нафта на 100 км.без да речем да върви повече.И сутрин загрявал доста по бавно.

                        Аз го натискам доста и разхода никак не ми е малък,не искам да расте повече.Отделно по стария кънект не можеше да го накарам да загрее...те и в мото Пфое не можаха ама това е друга тема.Та искам си егр-а.
                        Що не вземеш да ми звъннеш че е дълго за обяснение

                        Коментар


                        • #13
                          От: EGR Ford Connect 2008

                          И аз карам подобен турски екземпляр. Има някакви проблеми с ГНП - изглежда, защото върви на текове, като лодка с весла. Има - нема, има - нема, независимо от равномерното подаване с педала на газта. Пуши черно, като за световно. Не знам в София, къде да го водя за сервиз. Може ли да разясниш по подробно за тестовата програма със смартфона. Каква букса, с какъв WiFi, къде се включва ?
                          Не ми пука за лака , а за пропуснатите приключения ))

                          Коментар


                          • #14
                            От: EGR Ford Connect 2008

                            Първоначално публикуван от Nik Nikolov Преглед на мнение
                            И аз карам подобен турски екземпляр. Има някакви проблеми с ГНП - изглежда, защото върви на текове, като лодка с весла. Има - нема, има - нема, независимо от равномерното подаване с педала на газта. Пуши черно, като за световно. Не знам в София, къде да го водя за сервиз. ?
                            Питай тука: 0895 556662 Боби.

                            Коментар


                            • #15
                              От: EGR Ford Connect 2008

                              Първоначално публикуван от Nik Nikolov Преглед на мнение
                              И аз карам подобен турски екземпляр. Има някакви проблеми с ГНП - изглежда, защото върви на текове, като лодка с весла. Има - нема, има - нема, независимо от равномерното подаване с педала на газта. Пуши черно, като за световно. Не знам в София, къде да го водя за сервиз. Може ли да разясниш по подробно за тестовата програма със смартфона. Каква букса, с какъв WiFi, къде се включва ?
                              Това го знам,тоя при мен така прави като му се размърда кутията на филтъра,има цепнатина на дебелия маркуч и като се отвори се държи по същия начин като при теб
                              От 2000 оборота като надуе турбото и тръгва на тласъци.
                              Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                              Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                              Анатолий Пейчинов o8875о9815
                              https://dvrbg.com/

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X