Обява

Свий
Няма добавени обяви.

EGR Ford Connect 2008

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: EGR Ford Connect 2008

    Само да отбележа че докато чакам събота и неделя да му видя сметката на ЕГР ,той взе че се оправи
    Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
    Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
    Анатолий Пейчинов o8875о9815
    https://dvrbg.com/

    Коментар


    • #32
      От: EGR Ford Connect 2008

      Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
      Само да отбележа че докато чакам събота и неделя да му видя сметката на ЕГР ,той взе че се оправи
      Споко пак ще се развали
      И накрая ще го смениш....
      Land Rover Discovery II, V8 4.0
      VW Golf VI variant
      Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

      Коментар


      • #33
        От: EGR Ford Connect 2008

        Първоначално публикуван от Nik Nikolov Преглед на мнение
        Тъкмо същото явление. За кой филтър говориш ? Въздушен или горивен . Че горивния е някакъв голям туч, не трябвало да се изпразва, при смяна, ами да се пълни с гориво. Инак двигателя не палел.
        Само за информация.Днес успях да уплатня дебелия маркуч от въздушния филтър към турбото.При смяна на въздушен филтър тоя маркуч се гъне ,и се къса на едно място.Та оправих нещата и колата започна да тегли от 1800 оборота,досега теглеше от 2000 и малко оборота.Стана с една идея по приятна в градско каране.

        Това пулсиране изчезна.
        Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
        Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
        Анатолий Пейчинов o8875о9815
        https://dvrbg.com/

        Коментар


        • #34
          От: EGR Ford Connect 2008

          От два дни сменям гарнитури на смукателни колектори и изпускателни колектори. Падна голямо разглобяване,припомних си времето преди 23-24 години със първите ми две соц коли жигула и Лада 1200....

          Бях купил всичко,мислих за един ден да сменя всичко,причината бе че изпускаше от изпускателния колектор на 4 цилиндър.
          Свалих всичко със много псувни,успях разбира се да скъсам три болта ,на скобата на турбото,на фланеца към катализатора и най-гадното на една шпилка на изпускателния колектор към главата.Направо се виждах как свалям главата на Форда,падна ми пердето,за мой късмет като поразчистих се оказа че мога да бъркам точно към тази шпилка,шпилката се скъса вътре в главата.



          Мислих да сложа гайка и вътре да наваря със Цо2 -то,обаче реших ,бих един център,разпробих естествено леко на криво но в рамките на позволеното,първо 4 мм,5 мм,6 мм,6.7 мм. После метчика нямаше място за въртока,сложих го на акумулаторния винтоверт и в продължение на половин час много внимателно да не счупя метчика правих резба,стана много плътно,викам си до тук добре,обаче пуснах една линия на изпускателния колектор и там където беше духнало гарнитурата ,видимо на око беше - 5 десети.


          Така извадих старата гарнитура



          Днес неделя в 7:30 бях първи при фрезиста,оказа се - 1.25 ама да сме сигурни,щом на око хващам 1 десета ,значи още сме в час...



          Предишната вечер накиснах всмукателния колектор който е в един корпус със Егр-а и днес го докарах до блясък.


          Имаше нагар ,но не много





          Сглобих ,всичко ,а...почистих и турбото,първо със меглио,после със водоструйка внимателно.

          Сглобих и взе че запали от раз...даже и егр-вече работи,даже разбрах най после как точно работи.Разбрах че има втора клапа за която не знаех,тя се управлява от един вакуум.

          Та вече мотора работи и се опитва да върши някаква дейност.

          https://youtu.be/wNmaR9y0h70


          Оставих колата да поработи 10-20 Мин на място,да видя дали нещо не съм забравил да вържа,течове и т.н....бая тежка процедура е това....

          Тръгнах да вадя колата от двора,всичко точно,тръгнах и след около 1 км. Колата загасна,спрях и посегнах към ключа да паля,той не мърда,поглеждам оборотомера,стои на 800-900 оборота ...давам газ,оборотомера отива на 1000 оборота и толкоз....загасих,запалих пак така.Колата работи само на празен ход,като през 10 секунди се форсира само за секунда и толкова.Добре че тоя мотор е як и върви на втора че и трета без газ.Прибрах се обратно,откачих акумулатора нищо,пак не може да се изфорсира.Реших че егр-а се ебава,отворих го и запалих,първия път пак не можеше да се изфорсира,втория път взе че се изфорсира ,свалих егр-а ,във ел.мотора на егр имаше вода,продухах го със компресора,сглобих,и вече може да се изфорсира.Незнам обаче от къде дойде този проблем.Понеже не бях сигурен във колата,я поразходих едни 50-60 км.Като установих едно леко прекъсване на 1650-1750 оборота.Минах още 30 км.Дръпнах грешките ,беше записал компа това.




          Между впрочем p141A ,е заради датчика за положението на клапата на изхода от ЕГР към
          Маркуча за интеркулера ,който утре или вдругиден ще сменя.

          Та това пресецване намаля но го има.Сега се чудя от къде се взе.До вчера нямаше никакъв проблем.
          Последно редактирано от Roninn; 08-10-17, 21:44.
          Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
          Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
          Анатолий Пейчинов o8875о9815
          https://dvrbg.com/

          Коментар


          • #35
            От: EGR Ford Connect 2008

            Браво, човече!!! Ти си победил форда, което си е геройство.
            Ся за присецването - смени всичко и виш ко що и пак ще коментураме.

            Лека сега че стана късно

            Коментар


            • #36
              От: EGR Ford Connect 2008

              Мале мила !!!
              К'о да правя и аз сега с моя служебен Форд ?
              Ем съм дърт, ем мързелив . Такива подвизи като Ронин, не съм в състояние да извърша.
              Като се замисля, едва ли има сервиз, или майстор, който е в състояние да постигне такива нива на познание на колата.
              Явно, всеки ремонт, ще е обречен и само наливане на пари, без реален резултат.
              Колата е сбъркана още в зародиш, на конструкторската маса.

              Изглежда най-добре ще е продажба и замяна с някой друг модел баничарка.
              Има ли нещо ново лизингово на пазара, дето да вози около 900 кг. върху 1 европале с височина до 1.20 м ?
              Не ми пука за лака , а за пропуснатите приключения ))

              Коментар


              • #37
                От: EGR Ford Connect 2008

                Колата е много корава,с такава навъртях 550к км...Проблема е в тия еко тъпотии дето е накичена...Всяка нова ги има ,фирмата ни накупиха чисто нови Форд куриер,страхотна баничарка обаче с ад блу система,там пък какви драми са...

                Коментар


                • #38
                  От: EGR Ford Connect 2008

                  Тъкмо това щях да напиша и аз,ако е преди 2007 г.там проблема се решава лесно.Заради евро 4 ...
                  Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                  Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                  Анатолий Пейчинов o8875о9815
                  https://dvrbg.com/

                  Коментар


                  • #39
                    От: EGR Ford Connect 2008

                    На 8-ми Март 2010 пише в талона, че е първа регистрация.
                    Аз толкова зле вървящо нещо, не бях карал. Дори и ЗАЗ съм карал, ама това е уникум.
                    И най важно , в различни сервизи, ми говорят различни неща, в зависимост от нивото си на некомпетентност.
                    От ГНП, срещу някакви си 2000 лева, без труд, та през едни пластмасови муфички за обратно гориво, които верно сълзят, тоест текат, и.т.н

                    Няма ли, някаква разумна схема за байпаси на Еврощуротиите ?
                    Не ми пука за лака , а за пропуснатите приключения ))

                    Коментар


                    • #40
                      От: EGR Ford Connect 2008

                      Моя е 26 декември 2010 демек еднакви.Решение Има,но бавно заравя и казват че вдигал разхода с 1.5 литра.
                      Моя за вървенето върви и то доста
                      Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                      Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                      Анатолий Пейчинов o8875о9815
                      https://dvrbg.com/

                      Коментар


                      • #41
                        От: EGR Ford Connect 2008

                        Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение


                        Покрай няколкото софтуера,във един от тях видях че има перманентна грешка,чакаща грешка и текуща грешка със възможност да се трият по отделно.

                        Да не би този торк,по отношение само и единствено на Форд да трие не по начина който трябва за Форд.
                        Казвам това защото на всички други си трие каквото трябва безапелационно.
                        Не е проблема в Торк,от няколко дни си играя с един такъв адаптер и Торк про,моята кола е със абсолютно същия двигател(Focus C-Max).Кодове които се появяват в сиво след 5-то палене изчезват...Явно логиката е маловажните (при мен прекъснат кабел за подгревна свещ и дефектирал сензор за положение на спирачния педал) да не се записват...Иначе си ги трие като на останалите автомобили няма разлика...

                        Коментар


                        • #42
                          От: EGR Ford Connect 2008

                          Първоначално публикуван от Nik Nikolov Преглед на мнение
                          На 8-ми Март 2010 пише в талона, че е първа регистрация.
                          Аз толкова зле вървящо нещо, не бях карал. Дори и ЗАЗ съм карал, ама това е уникум.
                          И най важно , в различни сервизи, ми говорят различни неща, в зависимост от нивото си на некомпетентност.
                          От ГНП, срещу някакви си 2000 лева, без труд, та през едни пластмасови муфички за обратно гориво, които верно сълзят, тоест текат, и.т.н

                          Няма ли, някаква разумна схема за байпаси на Еврощуротиите ?
                          Има начин за отстраняване на всяка неизправност. Въпроса е от кога колата е изпусната, че понякога се трупа един списък с проблеми следващи един след друг иии... ремонта надхвърля цената на автомобила.

                          Сега по въпроса с евро щуротиийте - има полза и то голяма. Най-вече за меката и приятна работа на двигателя както и за бързото му достигане до работн температура.

                          Анатоли, имаш ли идея колко струва едно еку за тази кола ?

                          Коментар


                          • #43
                            От: EGR Ford Connect 2008

                            Първоначално публикуван от I.Stoyanov Преглед на мнение
                            ...имаш ли идея колко струва едно еку за тази кола ?
                            Аз имам...40-120 паунда в Английския ибей,преди време търсих с идеята за ''чип" ама бързо ми минаха мераците

                            Коментар


                            • #44
                              От: EGR Ford Connect 2008

                              Първоначално публикуван от HEMO Преглед на мнение
                              Аз имам...40-120 паунда в Английския ибей,преди време търсих с идеята за ''чип" ама бързо ми минаха мераците
                              Хмм.. аз проверих тук:
                              https://www.xparts.bg/kompyutri/ford...332170-2-11161
                              Сори ама от телефона не може да се сложи линк прикрепен към дума. Ако може някой модератор да уреди проблема.

                              Аз бих направил така:
                              Взимам си едно резервно ЕКУ и по него ще си правя каквито ми е кеф. Ако не ми хареса, при полужение че и колата е работна, доректно си слагам фабричния компютър и когато имам време си оправям необходимото по "резервния" .

                              Анатоли, специялно с тези сименси не съм 100% запознат вътрешно кое как. Но ако се навиеш на такива интервенции ще ти съдействам с каквото може. Не би следвало да е особедна драма флашването, а детерминирането на имобилайзера е моя задача

                              Коментар


                              • #45
                                От: EGR Ford Connect 2008

                                Това е идея за втори комп.Незнам как точно стои въпроса със дюзите,до колкото знам се генерира код ,незнам кой и къде го прави но чопля форскана за който ми каза,та там гледам тази опция,тоя генериран код се слага за всяка дюза на всяко място и по този код еку-то "знае" колко е времето за реакция и разни други работи за дюзата.И не става да се разменят дори дюзите от 1 и 2 цилиндър без генериране на тоя код.Та тепърва се запознавам със всички възможности на програмата.

                                Само не разбрах ако ELM 327 няма ключ за превключване на протокола,ще мога ли да обуча ,егр-а.
                                Ако да,от къде да взема такъв.Линка който ми прати е празен.

                                Днес взех този датчик за trotle position.Датчика за 75 к.с и 110 к.с са еднакви,за 90 к.с е друг и го няма.Взех го и мерих,имат разлика във стойностите.Моя е 3.2 килоома на двете рамена симетрично.
                                Новия е 6.2 килоома.

                                Отворих моя...



                                Работи видимо добре и плавно.
                                Чакам одобрение от сайта на създателите на софтуера ,след него трябва да получа лиценз за свободно ползване и слизам да човъркам.
                                Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                                Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                                Анатолий Пейчинов o8875о9815
                                https://dvrbg.com/

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X