Обява

Свий
Няма добавени обяви.

EGR Ford Connect 2008

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: EGR Ford Connect 2008

    Първоначално публикуван от I.Stoyanov Преглед на мнение
    Що не вземеш да ми звъннеш че е дълго за обяснение
    Казваш кога ти е удобно,ако си тука ,мога и да намина
    Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
    Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
    Анатолий Пейчинов o8875о9815
    https://dvrbg.com/

    Коментар


    • #17
      От: EGR Ford Connect 2008

      Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
      Казваш кога ти е удобно,ако си тука ,мога и да намина
      Не съм вече. Но звънкай по всяко време.

      Коментар


      • #18
        От: EGR Ford Connect 2008

        Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
        Това го знам,тоя при мен така прави като му се размърда кутията на филтъра,има цепнатина на дебелия маркуч и като се отвори се държи по същия начин като при теб
        От 2000 оборота като надуе турбото и тръгва на тласъци.
        Тъкмо същото явление. За кой филтър говориш ? Въздушен или горивен . Че горивния е някакъв голям туч, не трябвало да се изпразва, при смяна, ами да се пълни с гориво. Инак двигателя не палел.
        Не ми пука за лака , а за пропуснатите приключения ))

        Коментар


        • #19
          От: EGR Ford Connect 2008

          Въздушния
          Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
          Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
          Анатолий Пейчинов o8875о9815
          https://dvrbg.com/

          Коментар


          • #20
            От: EGR Ford Connect 2008

            Първоначално публикуван от Nik Nikolov Преглед на мнение
            Тъкмо същото явление. За кой филтър говориш ? Въздушен или горивен . Че горивния е някакъв голям туч, не трябвало да се изпразва, при смяна, ами да се пълни с гориво. Инак двигателя не палел.
            Ако смениш горивен филтър не опитвай да палиш , без да си напълнил филтъра.Аз ползвам едната бутилка и маркуча с конекторите от червената добавка за ДПФ на Пежо-Ситроен
            Анатоли , дай кода на мотора.В петък ще опитам при колегите от Форд за ел схема.
            Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

            Коментар


            • #21
              От: EGR Ford Connect 2008

              Първоначално публикуван от jeko47 Преглед на мнение
              .В петък ще опитам при колегите от Форд за ел схема.
              Не се хаби. Сега ще се опитам да поясня.
              Тези фордове, независимо коя ревизия са ползват горивоподаваща система Siemens SID206 (1.8TDci). Такам, за да обезпечат евро 4 от сименс са решили да управляват EGR клапана прецизно във всеки един момент от работата на двигателя. Това разбирасе от своя страна е наложило редица усложнения в цялата горивоподаваща и управляваща система. Но да се спрем на EGR-клапана. Състои се от реверсен електромотор и потенциометър, който отчита преместването на клапана от електромотора. Електромотора се задвижва директно от ECU-то, същото, разбира се следи и къде се намира клапана.
              Анатоли, ако грешката която четеш е реална, то би следвало да заключим че потенциометъра е сдал багажа. Но съдейки твоите пояснения че е почистен и сглобен, мисля че проблемът е по-скоро в гешно запомнените адаптивни стойности от ECU-то. Най-напред би следвало да пуснеш адаптация на въпросния EGR-клапан със софтуер и хардуер с подобни възможности. Ако няма промяна минаваш на план Б, който разбирасе се състои от две подточки:

              1) реално окъсил потенциометър на EGR-а или изменил стойностите си извън заложените граници;
              2) починАло ECU;

              Прилагам ел. схема на въпросния клапан и опроводяването му с ECU-то :

              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Siemens EGR.jpg
Прегледи:1
Размер:280.7 КБ
ID:5767576
              - както се вижда и 5-те проводника отиват в ECU-то;

              На следващата снимка са показани изводите на буксата на компютъра и кое краче е за EGR-клапана и какви са стойностите които трябва да бъдат измерени при изправна система;
              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Siemens egr test 3.jpg
Прегледи:1
Размер:336.9 КБ
ID:5767573

              - тест на захранването с мултицета и осцилоскоп. Както питаше по-рано - управлява се по PWM или ШИМ.
              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Siemens egr test.jpg
Прегледи:1
Размер:330.9 КБ
ID:5767575

              - тест при работа на двигателя на празен ход;
              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Siemens egr test 2.jpg
Прегледи:1
Размер:334.4 КБ
ID:5767574

              Така Анатоли, всичко това е с уговорката че съм убеден че информацията ще я дешифирираш за нуждите на твоята задача. Както и това че не съм силен фордаджия и нещо може да ми е убягнало в бързината.

              Както ти казах, звънни че е дълго за обяснение

              Коментар


              • #22
                От: EGR Ford Connect 2008

                Евала за труда ,задължен съм.
                До потенциометър не съм стигал,до колкото си спомням е във пластмасови корпус,не съм го гледал дали мога да го отворя.
                Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                Анатолий Пейчинов o8875о9815
                https://dvrbg.com/

                Коментар


                • #23
                  От: EGR Ford Connect 2008

                  Няма да се изхабяИмам също някакви познания , та мисля да накарам диагностикът им да подскаже нещо пряко.А може и да не се получи.Ако е свикнал с по-подробна програма.
                  Имал съм добри попадения.Когато си призная и питам.Понякога се случват и свестни колеги.
                  Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

                  Коментар


                  • #24
                    От: EGR Ford Connect 2008

                    Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
                    Евала за труда ,задължен съм.
                    До потенциометър не съм стигал,до колкото си спомням е във пластмасови корпус,не съм го гледал дали мога да го отворя.
                    По спомен - мисля че е капсулован. Отварянето му често е равностойно на безвъзвратно унищожение. А и вътре няма нищо по различно от графитни писти с плъзгач...
                    Опитай с адаптация, мисля че ще го излекуваш

                    п.п. ако имаш въпроси питай. А и незнам от къде ти е информацията за ремапването(софтуерните доработки) и завишения разход но не мисля че е баш така съдейки скромният ми опит в областта. И ТВЪРДО ДА - EGR клапана помага на двигателя да достигне работен режим по-бързо в студените дни.
                    Последно редактирано от I.Stoyanov; 26-09-17, 20:21.

                    Коментар


                    • #25
                      От: EGR Ford Connect 2008

                      Анатолий, честито за придобивката! Със здраве да я карате и пари да носи.

                      Предвид дерта, си мисля, че насоките от Ванката са достатъчни, за да я разкостиш утре - само да не те вали, и ще решиш проблема.
                      Успех!

                      Коментар


                      • #26
                        От: EGR Ford Connect 2008

                        Аз съм железар.По механиката , де.Но ми се е случвало да ги преслушвам тези душички със добър софт.Ако няма проблем по кабелите и връзките - точно неремонтираемата част се изпърдява.От тъпото механично блокиране.
                        Ремап става , когато всички компоненти са изправни.
                        Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

                        Коментар


                        • #27
                          От: EGR Ford Connect 2008

                          Първоначално публикуван от jeko47 Преглед на мнение
                          ААко няма проблем по кабелите и връзките - точно неремонтираемата част се изпърдява.От тъпото механично блокиране.
                          Ремап става , когато всички компоненти са изправни.
                          Точно. Ремапа като цяло баш на тая кола нека да го оставим настрана като решение.
                          Много е важен софтуера за тези фордове. Аз ползвам ForScan, което се представя добре под уиндоус и Launch x431Pro за андроид. Лънча определено цепи мрака и се справя доста коректно.

                          Анатоли премери наспокойно и сподели. Ако всичко изглежда наред, адаптирай или ако не става с твоята джиджавка, вземи от някой колега. Далече си ми вече да я излекуваме. Пусто нямам път към Пловдив в идно време, иначе ...

                          Коментар


                          • #28
                            От: EGR Ford Connect 2008

                            Вече съм в шах.Не мога да си обясня какво се случва.Изглежда проблема изчезна,обаче става мистично.Със сигурност има логично обяснение но ми убягва за сега.Затова карам наред какво точно направих.


                            Почвам отначало със предисторията.До сега ползвам торк,на всички коли Дачия докер 2016,Дачия Дъстър 2016 ,Тойота Корола 20.. нещо си,Витара 2014 ,Киа Сийд от 2008 до 2016 всички....Има ли грешка я трия по един и същи начин(единствен в торк) Torq pro.

                            Та по моя случай,въпросната грешка след като я изтрия ,веднага при повторно четене на грешките във жълто се появява същата грешка със надпис pending....Но чека не свети!(нормално е)

                            На две-три паления гасения,същата грешка вече светва във торка в червено и чека на таблото е светнал.

                            След обясненията на Ванката ,обърнах внимание на това че каза важен е софтуера...

                            Потърсих forscan и не го открих,но намерих fordscan във Гугъл плея ,покрай него сложих още няколко,показвам да не ги изброявам всичките...




                            Чека на колата свети.Стартирам fordscan ,на бързо разучавам кое къде се връзва и го пускам.При проверка прочете същата грешка плюс още една,пускам скреен шот.



                            Тази за свещите я виждам за пръв път,свещите работят,дали всички не съм ги тествал по отделно,но със амперклещи DC отчете някакъв голям ток,не помня.Всички са захранени по един кабел.Забравяме ги,те си работят и там дерт няма....

                            п.п Преди два три дни като мерих,откачих кабела за подгревните свещи за около 5-10 мин.но колата не съм я палил..или поне така си мисля.Възможно ли е тоя фордскан да чете някакво Хистори,като еку да има лог.в който да пише само за инфо.Без да има пряко отношение към работата на системите.Такава грешка не съм виждал или трил аз.

                            Продължавам нататък.

                            На двете грешки цъкам на кошчето във фордскан ,чека на таблото на колата угасва моментално и толкоз.До тук нищо различно от торка.Пускам торка,чета грешките със него и записва нещо което не е грешка ,в смисъл не е в жълто или червено,а просто нещо като незнам какво....



                            Брей,нещо омазах...затварям всички приложения,забърсвам кеша...стартирам пак торка и....[emoji47]

                            Вместо във жълто да ми даде P141A pending...

                            Показа това..



                            Пускам фордскан и той същото




                            Викам си,омазах софтуерите,гася колата,за всеки случай вадя и ключовете.Вадя адаптора от обд-то.Рестартирам телефона.Пускам всичко и чета ,няма грешки....
                            Пускам още два софта от другите и те викат няма дерт.
                            Форсирам ,въртя гуми,две обиколки на квартала във як дъжд,няма грешки.

                            Покрай няколкото софтуера,във един от тях видях че има перманентна грешка,чакаща грешка и текуща грешка със възможност да се трият по отделно.

                            Да не би този торк,по отношение само и единствено на Форд да трие не по начина който трябва за Форд.
                            Казвам това защото на всички други си трие каквото трябва безапелационно.

                            Утре ще потвърдя действително ли проблема изчезна или е нещо друго.

                            Пак казвам p141A преди фигурираше нон стоп,разликата беше само в това дали е потвърдена(в червено) и чека свети,или е чакаща и в жълто..pending и чека не свети докато еку то не я изплюе във потвърдена.


                            П.П Софта не е fordscan а ford sys...моя грешка


                            Допускам също още един вариант че,сутринта чека не светеше,предната вечер го забърсах.
                            По някое време светна да речем тръгнал съм към 8 сутринта,към 10 светеше.Цял ден вали,към обяд работихме във планината Родопите високо към копривките.И на отиване и на връщане газех яко във водата.По пътя за копривките от горе вървеше река
                            Ако някой конектор не е правил контакт и от водата се е 'оправил' естествено чека сам няма да загасне,не и днес....И просто отсъствието на проблема да съвпада със Форд сис програмата.
                            Последно редактирано от Roninn; 27-09-17, 00:41.
                            Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                            Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                            Анатолий Пейчинов o8875о9815
                            https://dvrbg.com/

                            Коментар


                            • #29
                              От: EGR Ford Connect 2008

                              ТЦ...пак се появява,със закъснение но пак
                              Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                              Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                              Анатолий Пейчинов o8875о9815
                              https://dvrbg.com/

                              Коментар


                              • #30
                                От: EGR Ford Connect 2008

                                Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
                                ТЦ...пак се появява,със закъснение но пак
                                FORScan е програма за уиндоус платформа.
                                Адаптация колата сама няма как да си направи.

                                Движиш се в правилна посока, но потърси деуг соф с друг хатдуер.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X