Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Подземни военни бази

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Подземни военни бази

    Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение
    Е нали твърдиш , че и нашите стигали до съседите ?! Следователно нима тогава нашите не са потенциална заплаха за Турция и Гърция ?!
    Или Турция и Гърция не са ни съседи ?
    8К14 е с обсег до 300 километра а 9К714 е с обсег до 500 километра та е ясно за кой са били заплаха . Реална заплаха са били само ако са с ядрена бойна глава защото от 9К714 имахме 8 пускови установки и общо 24 ракети а от 8К14 имахме 35 пускови установки и общо около 70 ракети . Точността на 8К14 е около 500 метра виж 9К714 е много по съвременна ракета и е с точност до 30 метра .
    Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

    Коментар


    • #32
      От: Подземни военни бази

      Ако армията е била 200 000 само наборни за охрана(предполагаемо число) с 10 00 обекта, в момента с 50 000, от които 25 000 чантанджии, още 10 000 по етажите на пагоните, няма да могат да охраняват 10 000 обекта.
      По пътя на логиката, тези обекти отдавна са изтърбушени. Църна маца,няма как да е оставил такива съкровища. Най-малкото дори и да не са изнесли те ценното, са пуснати да "забършат" следите.

      Коментар


      • #33
        От: Подземни военни бази

        Ненужните обекти или поне тези, които все още се охраняват, се охраняват от външни фирми.
        Само действащите се охраняват от военни.. например хикса, Витоша..
        Последно редактирано от derhunter; 26-09-17, 15:25.

        Коментар


        • #34
          От: Подземни военни бази

          Да не я цапаме.
          Ако я преместим или клонираме по- горе, може някой да се сети има ли клиенти на правораздаването
          http://m.dnevnik.bg/bulgaria/2004/08/18/168087_/#
          А тези простотии се правят от името на всички ни.
          Даника
          Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

          Коментар


          • #35
            От: Подземни военни бази

            "Червен баир" на север от Ямбол. Беше мисля щаб на ПВО. Изоставиха го и понеже е до "махалата" го сринаха за две вечери
            ''Хубави сте, но сте празни..''- продължи малкият принц. - ''За вас не може да се умре.''.

            Коментар


            • #36
              От: Подземни военни бази

              Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
              8К14 е с обсег до 300 километра а 9К714 е с обсег до 500 километра та е ясно за кой са били заплаха . Реална заплаха са били само ако са с ядрена бойна глава защото от 9К714 имахме 8 пускови установки и общо 24 ракети а от 8К14 имахме 35 пускови установки и общо около 70 ракети . Точността на 8К14 е около 500 метра виж 9К714 е много по съвременна ракета и е с точност до 30 метра .
              Да ме прощаваш , ама ....доколкото помня , казваше че като войник си служил ГСМ-чик шофьор , на летище . Допустимо е да си подочул нещо и "за ракетите" , казано грубо на фурнаджийски език ( макар че в нет-а изобилства от обща информация).
              . За останалото обаче си много далеч от истината за "онова време" .
              Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

              Коментар


              • #37
                От: Подземни военни бази

                Първоначално публикуван от _kalata_ Преглед на мнение
                Отваряте тук http://wikimapia.org/#lang=en&lat=42...12&m=b&tag=516 и започвате да цъкате.
                Освен трите склада за ЯО, по-интересни подземни обекти са:
                Поделение 42170
                под. 44510 (ВВС)
                Радин дол - стар № 55890
                Обект 2211
                Почивна станция на военните, с. Шипково
                http://old.wikimapia.org/#lat=42.424...82%D0%BD%D0%BE
                Поделение 72310
                Запасен команден пункт на Варшавския договор
                Поделение 38750
                Сигурно има и един куп други, но не се сещам в момента.
                Добре е да се четат коментарите под обектите, написани както на български, така и на руски ( особено за складовете за ЯО ).




                Не си далеч от истината - http://btvnovinite.bg/video/63594199...aboprovod.html
                Много интересна карта! Намерих си поделението даже! Преди време се срещнах с един от нашите старшини (бивши вече). Оказа се, че са го затворили - вратите са заварени, входовете са бетонирани със солидно количество цимент. Всичко, дето си е вътре така си е и останало. Капсула на времето

                Всичко, което е представлявало интерес под земята е бетонирано. Не виждам вариант да се използва под каквато и да е форма. А и съвременните войни са различни ...

                Коментар


                • #38
                  От: Подземни военни бази

                  Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение
                  Да ме прощаваш , ама ....доколкото помня , казваше че като войник си служил ГСМ-чик шофьор , на летище . Допустимо е да си подочул нещо и "за ракетите" , казано грубо на фурнаджийски език ( макар че в нет-а изобилства от обща информация).
                  . За останалото обаче си много далеч от истината за "онова време" .
                  В един период от живота ми работих в сферата на родния ВПК та доста неща ми се наложи да видя и изуча . И в момента може да се каже че тези връзки и контакти ни хранят . По тази линия в годината идват по няколко поръчки за различни изделия . Колегата ми горе е завършил в Харков танкостроене и дълги години беше координатор военна промишленост в БЕТА с ранг на генерален директор . Той и сега са води директор въпреки че от тая пролет е пенсионер . Та колко съм близо или далеч от истината не знам .
                  Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                  Коментар


                  • #39
                    От: Подземни военни бази

                    Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                    И това е малко в сферата на митовете и легендите . Ние имахме на въоръжение само оперативно тактически ракети с малък и среден обсег 8К14 и 9К714 с които можехме да достигнем само съседните на нас държави .
                    И СС-23, и ФРОГ, и Скъд могат да носят ядрени глави. Какво като били с малък обсег.


                    Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                    8К14 е с обсег до 300 километра а 9К714 е с обсег до 500 километра та е ясно за кой са били заплаха . Реална заплаха са били само ако са с ядрена бойна глава защото от 9К714 имахме 8 пускови установки и общо 24 ракети а от 8К14 имахме 35 пускови установки и общо около 70 ракети . Точността на 8К14 е около 500 метра виж 9К714 е много по съвременна ракета и е с точност до 30 метра .
                    Станьо, именно тези с малката точност, единствено като ностели на ядрено оръжие имат някакъв смисъл изобщо.
                    Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                    Коментар


                    • #40
                      От: Подземни военни бази

                      Нали точно това съм написал !
                      Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                      Коментар


                      • #41
                        От: Подземни военни бази

                        Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                        ...В Турция понеже имаше базирани американски ЯО предполагам са били на специален отчет при руснаците и унищожаването им при един
                        конфликт е първостепенна задача която си е била тяхна отговорност .
                        Прав е Босето... 'Игрите' на нашето поделение бе атака на Истанбул с ракети с ЯО.. И можеха да го носят... Да, тактически заряди, но така си бе... Доколкото се сещам - около 16 броя му стигаха

                        П.С. това за Уикимапията - явно поделението ни още е достатъчно секретно (а дано, ама надали ), щото пише Контролна кула и 'писта за летище'... Контролна кула няма по принцип - сградата е с друго предназначение. А за пистата донякъде са прави - 'пистата за летище' са бетонната основа от ОГРОМЕН хангар за дирижабли (то че е имало и писта - имало е, ама тя си е тревна) Общо взето - врагът е заблуден
                        Последно редактирано от slowtraveler; 27-09-17, 11:29.
                        Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                        Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                        Коментар


                        • #42
                          От: Подземни военни бази

                          Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                          Нали точно това съм написал !
                          Ми не точно
                          Написал си това :
                          Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                          .... . Реална заплаха са били само ако са с ядрена бойна глава ... .
                          А на практика няма "ако" . В случай на реални бойни действия тези ракети задължително щяха да са с ядрени бойни глави . То в това им е и смисъла , щото с конвенционален заряд съществуването им е безсмислено .

                          ПС. ... и пак нищо лично , но онзи биографичен отрязък , който цитираш по-горе ( нееднократно в този Форум впрочем, но то е друга тема ) не служи за аргумент в настоящата тема ,защото се отнася до един доста по- късен етап в сравнение с времената , предмет на дискусия тук .
                          Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

                          Коментар


                          • #43
                            От: Подземни военни бази

                            Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение
                            А на практика няма "ако" . В случай на реални бойни действия тези ракети задължително щяха да са с ядрени бойни глави . То в това им е и смисъла , щото с конвенционален заряд съществуването им е безсмислено .
                            На практика, в България всички "знаеха" че това е "чудо оръжие" и няма значение има или няма ядрена бойна част.Всички "знаеха", че голям страх имат турците и ще им бутнем Истанбул с тия ракети(за СС-23 говоря).А че ще бутнем 3 къщи с касетъчна част и после ще си носим последствията не е интересно.Важно е да им бутнем Истанбула.Наивна работа.
                            При положение че производителя разчита на ядрена бойна глава ...
                            А след края на Варшавския договор "специални" бойни глави ... фантазии само.

                            Коментар


                            • #44
                              От: Подземни военни бази

                              Че кой говори за след края на Варшавският договор? То реално с началото на перестройката у нас 'станаха излишни' всички тези оръжия и инфраструктура...
                              И голяма част от тях бяха унищожени умишлено - колкото по-слаб, толкова по-послушен....
                              Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                              Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                              Коментар


                              • #45
                                От: Подземни военни бази

                                След 1985 започва нова ера.
                                А тези простотии се правят от името на всички ни.
                                Даника
                                Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X