Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Подземни военни бази

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Подземни военни бази

    Първоначално публикуван от Ilia801 Преглед на мнение
    Ще отбележа някои интересни моменти от едно интересно интервю тук: http://www.pan.bg/view_article-53-13...-be-malka.html (препечатка от сп.Криле)
    "На 3 ноември 1982 г. точно преди 30 години на летище Толбухин (днес Добрич) кацат четири броя МиГ-25 закупени от България за нуждите на родните ВВС и разузнавателните цели на Командването на Варшавския договор.
    ....
    През 80-те години МиГ-25 лети над България и заснема голяма част от територията на съседните ни страни. По този начин редовно се събират разузнавателни данни за Гърция и Турция. В началото на 90-те години става ясно, че България е “тясна” за такъв самолет. Въпреки голямата си разузнавателна “производителност” МиГ-25 е скъп за експлоатация и изисква специален високотемпературен керосин Т-6. При новите политически реалности отпада необходимостта от събираната от МиГ-25 информация."


    България е единствената страна от ВД, която експлоатира Миг 25 - при това разузнавателен!. Това би трябвало да говори достатъчно ...

    .
    Благодарение на този самолет не можеха да ни изненадат. От височината на която летеше се вижда доста навътре в съседните територии . От него просто няма как да скриеш придвижването на големи армейски съединения . С него спокойно нарушаваш всички граници беше практически недосегаем за средствата на ПВО .
    Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

    Коментар


    • Подземни военни бази

      По това време, 80-те, надали сме имали нужда от него само с тази цел - да не ни изненадат.
      Доста други начини са били налични, а и самостоятелни действия на Турция изглеждат невероятни.
      Излишна покупка.

      Коментар


      • От: Подземни военни бази

        Първоначално публикуван от Ilia801 Преглед на мнение
        По ред на номерата и от мен: ...
        В същност, не ми казваш нищо.

        Да. Турция имаше и има голяма армия, чиито най-боеспособни съединения бяха дислоцирани срещу нас. Нещо повече. Не беше само Турция. По данни от разсекретен доклад на ЦРУ от онова време силите на НАТО в нашия регион (Турция, Гърция и Италия) са имали с 30% по-висока численост, отколкото силите на ОВД (България, Румъния, Унгария + съответните сили от южните военни окръзи на СССР).

        Именно затова се полагаха големи усилия в областта на разузнаването и едни хора това работехме - да събираме информация така че да не допуснем да бъдем хванати "по бели гащи", та да се налага някой да идва да ни спасява.
        И тази дейност включваше доста повече от скъпата играчка МиГ-25, която (както се отбелязва и в цитираната статия) се използваше за нуждите на оперативното разузнаване.
        Т.е. по този въпрос не предлагаш нищо, което да опровергае моята теза, че много трудно биха могли да ни поднесат стратегическа изненада.

        Че сме разработвали отбранителни сценарии е съвсем естествено. Само глупаците не го правят и после плащат висока цена (за справка - лятото на 1941).

        Горното обаче никак не означава, че не са разработваха и съвсем други сценарии. Това, че ти не виждаш причина от наша територия да бъдат предприети настъпателни действия на ОВД си е твой проблем. Примерно, другарите от ЦРУ са виждали нещата малце по-различно ...

        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:prolivi.jpg
Прегледи:1
Размер:155.5 КБ
ID:5775125

        Стрелките на картинката ясно показват една сериозна причина от наша територия да тръгне настъпателна операция на Варшавския договор - овладяване на зоната на проливите, което от една страна би блокирало достъпа на ВМС на НАТО до Черно море, а от друга - би улеснило доста сериозно живота на на Средиземноморската ескадра на СССР ...
        Ние не сме неутрални!

        Коментар


        • От: Подземни военни бази

          Само за протокола,като войник във ВВ и устава който всеки служещ трябваше да знае наизуст беше горе долу така.....,предназначението на Вътрешни Войски беше охрана на особенно важни стратегически обекти във мирно и военно време,разпръскване на масови безредици,борба срещу въздушни десантни войски и диверсанти.

          По отношение на последните,горе долу два месеца във учебни кабинети като в училище имахме часове,в които се запознавахме със униформите,въоръжението,опознавателните знаци и оборудване на този тип войски основно от Гърция и Турция,незнам защо но имам спомен че се наблягаше повече на Гръцките диверсионни групи които биха могли да оперират на наша територия.

          При всички наши учения,когато ни се налагаше да блокираме подходите към Родопите при избягали някакви 'важни' затворници,сме блокирали дагите примерно 5-10 км.които са подходи към Гърция,а не към Турция,като че ли по отношение на диверсия и или тиха скрита ,разузнавателни и Нам си каква ...по наша линия се очакваше Гърция да ни ебава.
          Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
          Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
          Анатолий Пейчинов o8875о9815
          https://dvrbg.com/

          Коментар


          • От: Подземни военни бази

            Тук имаше един колега , мисля , че бе с ник Стефан доста ги разбираше рекетните дела , а не статистиките. Той може да отговори на много неща тук , ако иска........
            Сузуки Витара 1,6 и лодка в морето от мечти.

            Коментар


            • От: Подземни военни бази

              Първоначално публикуван от traper2504 Преглед на мнение
              Тук имаше един колега , мисля , че бе с ник Стефан доста ги разбираше рекетните дела , а не статистиките. Той може да отговори на много неща тук , ако иска........
              Само дето май ракети (и много други неща) е виждал само по телевизията ...

              А стига с тия ракети! Садам Хюсеин като имаше ракети, та що? Хем неговите бяха доработвани версии, с увеличен обсег на действие. Май единственото малко по-сериозно нещо беше да уцелят една американска база за 30-на убити и 100-на ранени. Това от общо 80 ракети, изстреляни срещу Саудитска Арабия и Израел. С такава точност и с осколочно-фугасна бойна глава - толкова ...
              Ние не сме неутрални!

              Коментар


              • От: Подземни военни бази

                Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
                Само дето май ракети (и много други неща) е виждал само по телевизията ...

                А стига с тия ракети! Садам Хюсеин като имаше ракети, та що? Хем неговите бяха доработвани версии, с увеличен обсег на действие. Май единственото малко по-сериозно нещо беше да уцелят една американска база за 30-на убити и 100-на ранени. Това от общо 80 ракети, изстреляни срещу Саудитска Арабия и Израел. С такава точност и с осколочно-фугасна бойна глава - толкова ...
                Това което съм чувал от ракетчик за тези ракети е че пуск осъществен от български или руски разчет ракетата покрива много повече от заложената заводска точност . За подвизите на арабите войни много легенди се носят
                Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                Коментар


                • От: Подземни военни бази

                  И аз това казвам стига с тез ракети,по край тях сигурно сте видели и нещо което е по темата.
                  Мартин Димитров
                  УАЗ

                  Коментар


                  • От: Подземни военни бази

                    Само дето от ракети до ракети за същата П.У. има огромна разлика. Точно в доработките му беше грешката на Садамчо. За сметка на това Хамериканците не събориха ни една установка , а пишеха , че 100.https://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%A1%D0%BA%D1%8A%D0%B4
                    И аз това казвам стига с тез ракети,по край тях сигурно сте видели и нещо което е по темата.
                    По темата просто не можеш да очакваш повече от това.
                    Сузуки Витара 1,6 и лодка в морето от мечти.

                    Коментар


                    • От: Подземни военни бази

                      Първоначално публикуван от xarsi Преглед на мнение
                      И аз това казвам стига с тез ракети,по край тях сигурно сте видели и нещо което е по темата.
                      В същност, ти какво очакваше да видиш "по темата"?!? Някакви тайнствени подземни комплекси? Какво толкова да имаме? Някой и друг команден пункт и скривалища за отговорни другари (които вероятно още се пазят и за тях свободно информация трудно ще намериш), 3 бр. складове за съветско ядрено оръжие изоставени и поразграбени, а такива бункери като швейцарските не мисля, че някога сме имали. Покрай границите и по Черноморието имаше (и още си стоят) известно количество стоманобетонни ДОТ, част от които са строени още през Втората Световна война, но те са безкрайно далеч от понятия като "комплекс" или "база".
                      ест
                      Ние не сме неутрални!

                      Коментар


                      • От: Подземни военни бази

                        Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                        Това което съм чувал от ракетчик за тези ракети е че пуск осъществен от български или руски разчет ракетата покрива много повече от заложената заводска точност . За подвизите на арабите войни много легенди се носят
                        Руснаците изстреляха над 2000 (две хиляди) такива ракети в Афганистан.
                        Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                        Коментар


                        • От: Подземни военни бази

                          http://www.desant.net/show-news/26392/
                          Има толкова много писано нетайно, а кой защо и кога ги изрови е друго, трето къде ги развърза.
                          Нямат общо с темата, ДОТ и ДЗОТ, като разните бетони.
                          А тези простотии се правят от името на всички ни.
                          Даника
                          Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                          Коментар


                          • От: Подземни военни бази

                            Първоначално публикуван от xarsi Преглед на мнение
                            Колега нека да позная къде си служил "Сталийска махала Лом" или Ботевград
                            Циганите знаят повече от нас влизат си вземат си квото им трябва безпроблемно и го продават на вторични.И като си бил наборник и разкажеш примерно и КВО от това, някой там прочете с какво може да те съди за издаване на секретна информация ли?
                            Не, не е там, щаба ни беше в Герман. Цигани в поделението имахме само един но помаци имаше доста. Същия циганин после го засекох в затвора беше с бая голяма присъда. Та така.

                            Изпратено от моят Le X820 с помощта на Tapatalk

                            Коментар


                            • От: Подземни военни бази

                              Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
                              ... а такива бункери като швейцарските...
                              Явно нещо съм проспал?
                              Това на снимката естествено не съм аз.Обикновено тия изпълнения ги правя без да искам!


                              "... ние ще направим това не защото е лесно , а защото е трудно! "
                              Джон Кенеди

                              Коментар


                              • От: Подземни военни бази

                                Първоначално публикуван от ЕМО Преглед на мнение
                                Явно нещо съм проспал?
                                За това става въпрос
                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:swiss1.jpg
Прегледи:1
Размер:73.3 КБ
ID:5775171
                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:swiss2.jpg
Прегледи:1
Размер:100.0 КБ
ID:5775172
                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:swiss3.jpg
Прегледи:1
Размер:135.7 КБ
ID:5775173
                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:swiss4.jpg
Прегледи:1
Размер:93.3 КБ
ID:5775174

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X