Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Подземни военни бази

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Подземни военни бази

    На крайно отдалечени места са, входовете са засипани а и години наред е имало някаква охрана. Което е било достатъчно така както са засипани, да буренясат жестоко. Местоположенията са известни предимно от хора, служили там по едно или друго време. Божурище , макар и недействащо, още си има охрана. Предстои военните да се изнасят-имотът минава в активите на Индустриални зони.
    Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

    Коментар


    • #17
      От: Подземни военни бази

      Отваряте тук http://wikimapia.org/#lang=en&lat=42...12&m=b&tag=516 и започвате да цъкате.
      Освен трите склада за ЯО, по-интересни подземни обекти са:
      Поделение 42170
      под. 44510 (ВВС)
      Радин дол - стар № 55890
      Обект 2211
      Почивна станция на военните, с. Шипково
      http://old.wikimapia.org/#lat=42.424...82%D0%BD%D0%BE
      Поделение 72310
      Запасен команден пункт на Варшавския договор
      Поделение 38750
      Сигурно има и един куп други, но не се сещам в момента.
      Добре е да се четат коментарите под обектите, написани както на български, така и на руски ( особено за складовете за ЯО ).


      Първоначално публикуван от Живко Костадинов Преглед на мнение
      Все си мисля,че тези изоставени бази в Бг,отдавна мургавите са ги опоскали. Не ми се вярва,толкова изоставено "джлелестро" да си е по мястото.
      Не си далеч от истината - http://btvnovinite.bg/video/63594199...aboprovod.html
      Последно редактирано от _kalata_; 25-09-17, 00:51.

      Коментар


      • #18
        От: Подземни военни бази

        Първоначално публикуван от faster Преглед на мнение
        Съоръженията за защита на населението в София са под Министерски съвет и ЦУМ ,в част от тях се влиза на ЦуМ от мазето ,обикалял съм там,бях денонощна охрана в ЦуМа преди време ,тогава бяха изоставени още ,без съоръжение и оборудване.Тези под Министерски съвет са си действащи.За подземни складове и ГСМ знам в планината между Балша и Кътина ,складово поделение към летище Доброславци.Чул съм и че в нос Атия имало подземна част.До Копривщица също имаше некви на ракетни,мой братовчед служеше там и за клетвата помня ,че въобще не ходихме до поделението в планината ,а директно ги докараха с военен транспорт да колите на близките,ма кво е било никой не знае,знам само че беше в ракетни.

        Тия съоръжения за защита на наеление, които си посочил, не са за нас, обикновените цивилни...
        За народонаселението.....Господ да го пази!
        https://www.youtube.com/watch?v=f4KS0m24Lts

        Коментар


        • #19
          От: Подземни военни бази

          Не е задължително в тези обекти да е съхранявано ЯО . В тях можеш да съхраняваш надеждно и всякакво друго конвенционално оръжие . На времето СССР нямаше политика да изнася ядрения си арсенал извън границите на СССР . След карибската криза заложиха главно на подводни носители на стратегическо ЯО . Нашите оперативно - тактически ракети така или иначе стигаха само до съседните на нас държави а тези които бяха потенциална заплаха за ВД Турция и Гърция винаги са били в обсега на съветските ракети . В Турция понеже имаше базирани американски ЯО предполагам са били на специален отчет при руснаците и унищожаването им при един конфликт е първостепенна задача която си е била тяхна отговорност .
          Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

          Коментар


          • #20
            От: Подземни военни бази

            И наша,ако не се лъжа и наши самолети са можели да носят ядрено.
            TOYOTA SEQUOIA ‘11
            W140 S420 '99

            Коментар


            • #21
              От: Подземни военни бази

              Не става въпрос за стратегическо ЯО, а за тактическо.
              Въпросните обекти са имали вътрешен перметър, в който са служили само руснаци ( погледни руските коментари в уикимапията ), та най-много да са държали някой друг бидон кисели краставички покрай специалните изделия ( ако въобще ги е имало разбира се ), но надали и наше ( собственост на НРБ ) конвенционално оръжие.

              Коментар


              • #22
                От: Подземни военни бази

                Първоначално публикуван от BENZBOSS Преглед на мнение
                И наша,ако не се лъжа и наши самолети са можели да носят ядрено.
                По принцип МиГ 23 е можел но за ядрените боеприпаси се изисква специално оборудване и доста тренировки . До колкото знам нашите МиГ 23 са били без това оборудване . Евентуално последните които дойдоха в замяна на трите МиГ 25 бяха версия МЛД директно от руската армия та те може и да са го имали ама дойдоха в такова време когато вече беше безсмислено .
                Първоначално публикуван от _kalata_ Преглед на мнение
                Не става въпрос за стратегическо ЯО, а за тактическо.
                Въпросните обекти са имали вътрешен перметър, в който са служили само руснаци ( погледни руските коментари в уикимапията ), та най-много да са държали някой друг бидон кисели краставички покрай специалните изделия ( ако въобще ги е имало разбира се ), но надали и наше ( собственост на НРБ ) конвенционално оръжие.
                И това е малко в сферата на митовете и легендите . Достоверна информация че вътре е имало ЯО и руснаци няма .
                Последно редактирано от sek.1; 25-09-17, 05:57.
                Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                Коментар


                • #23
                  От: Подземни военни бази

                  Еми това изглежда достоверно ... получило се е нещо като тукашната тема кой къде е служил - http://old.wikimapia.org/#lat=42.381...F-%D0%BF-74771
                  Та поне за руснаците е сигурно, че ги е имало, за ЯО обаче сигурно и нашите фуражки на времето не са знаели със сигурност.
                  За миг-овете съм чел, че каквото е трябвало сме го имало, но след това сме го върнали "доброволно"... даже ако не се лъжа точно в този форум се беше обсъждал въпроса.

                  Коментар


                  • #24
                    От: Подземни военни бази

                    Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                    ... И това е малко в сферата на митовете и легендите . Достоверна информация че вътре е имало ЯО и руснаци няма .
                    Хич не е митове и легенди. Имаше някъде из форума една тема, в която коментирахме този въпрос и се намериха и спомени от руснаци, които са служили в тези обекти, облечени с български униформи. Видно от снимките, обектите са под индиго с други подобни обекти на територията на страни от ВД, за които е сигурно, че са били складове за ядрено оръжие. Вече дали и в кои периоди там е имало такова, историята мълчи.
                    Ние не сме неутрални!

                    Коментар


                    • #25
                      От: Подземни военни бази

                      „Атомната авиация” на ПВО и ВВС на БНА.


                      http://aeropress-bg.com/categoryblog...vs-na-nrb.html

                      Коментар


                      • #26
                        От: Подземни военни бази

                        Времената явно имат отношение към нагласата на служилите в такива (и не само) подразделения. Имаше отдели и цехове по институти и фабрики за които даже работещите в съседство до пенсия не са знаели детайли. Едва ли и това е само конспиративна теория.
                        А тези простотии се правят от името на всички ни.
                        Даника
                        Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                        Коментар


                        • #27
                          От: Подземни военни бази

                          За единия от тези обекти съм питал местни-служещите вътре са били само руснаци. Нашите- караул по най-външния периметър и никакъв достъп вътре. Руснаците са сменяни сравнително често-на 1-2 месеца едната група си е тръгвала и е идвала нова група. Контактите им с нашите, естетвено, са били нерегламентирани....по повод свършване на пиенето или цигарите. Руската секретност, при техния мантатлитет, навици и представи за дисциплина....е доста относително понятие.
                          Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

                          Коментар


                          • #28
                            От: Подземни военни бази

                            Първоначално публикуван от ak101 Преглед на мнение
                            „Атомната авиация” на ПВО и ВВС на БНА.


                            http://aeropress-bg.com/categoryblog...vs-na-nrb.html
                            http://www.offroad-bulgaria.com/show...47#post2088847
                            Ние не сме неутрални!

                            Коментар


                            • #29
                              От: Подземни военни бази

                              Относно ЯО и руснаците,имаше голяма тема за това в един руски форум.Оказва се,че ЯО се е складирвало и в страни извън СССР-по точно говореше се за България,Чехословакия и ГДР.В ГДР складовете са били на подчинение на ГСВГ(група съветски войски в Германия),германските пилоти на Су-22М4 доста редовно са тренирали учебни удари с тактическо ЯО.В Чехословакия са съществували 3 склада като тези в България(за по три специални бойни глави АА-60 за ОТРК Р-400 Ока),сега единият от складовете е в Словакия и в него е направен музей на Студената война.
                              В България много обекти бяха под руска или съвместна охрана.Например половината от персонала на РЛС на връх Ботев по време на Варшавският договор е бил руски.Станцията формално се води на РВД но фактически я на подчинение на воените(обсегът и е около 800 км).Друг малко известен факт е,че вече бившият български 8-ми дивизион Подводни лодки се е намирал под руско командване и официално е влизал в състава на 17-та дивизия ПЛ(Севастопол-Балаклава).

                              Коментар


                              • #30
                                От: Подземни военни бази

                                Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                                .... Нашите оперативно - тактически ракети така или иначе стигаха само до съседните на нас държави а тези които бяха потенциална заплаха за ВД Турция и Гърция винаги са били в обсега на съветските ракети ....
                                Е нали твърдиш , че и нашите стигали до съседите ?! Следователно нима тогава нашите не са потенциална заплаха за Турция и Гърция ?!
                                Или Турция и Гърция не са ни съседи ?
                                Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X