Обява

Свий
Няма добавени обяви.

UTV Polaris rzr 800s. Поредната играчка

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: UTV Polaris rzr 800s. Поредната играчка

    Аз не виня никой. Какъв е най удачният вариянт тогава да се качват снимки тук ?

    Коментар


    • От: UTV Polaris rzr 800s. Поредната играчка

      Първоначално публикуван от slavianko Преглед на мнение
      Аз не виня никой. Какъв е най удачният вариянт тогава да се качват снимки тук ?

      Чрез надежден външен сайт например аз ползвам - snimka.bg , имам качени снимки от началото на регистрацията ми тук от години, все още си седят и до ден днешен снимки качени оттогава, дори когато форума се беше бъгнал тотално при опит за миграция към нов форум, снимките чрез снимка.бг пак си седят.

      п.с. От снимка.бг ще копираш линкове за споделяне - снимки - URL: само със среден размер! , големия не влиза тук че излиза извън страницата на форума като формат.
      Последно редактирано от Еделвайс; 02-06-19, 08:15. Причина: Пояснение

      Коментар


      • От: UTV Polaris rzr 800s. Поредната играчка

        Колеги дайте съвет. За няколко излизания в големите прахоляци и пак се наложи да отворя двигателя. Сегментите износени яко и чак и Никасила на цилиндъра изчезнал. Новия цилиндър и сегментите са при мен вече, но не знам как да реша проблема с прашния въздух. В момента даже съм с джипова филтърна кутия и филтрите ги сменям на всяко каране. Въпреки всичко целия интейк и турбо пътищата са пълни с мизерия.
        Сега гледам отделно от филтъра, че има и някакви филтриращи системи за тия УТВ та

        https://www.sbfilters.com/particle-s...zr-900-76-2002

        Проблема е, че е страшна скъпотия тая играчка. До БГ ще ми излезе малко под 1000лв
        Няма ли някакви такива европейски системи които са за джипове или подобни машини ? Приемам всякакви съвети в крайна сметка, защото ми писна да отварям мотора на 1500км

        Коментар


        • От: UTV Polaris rzr 800s. Поредната играчка

          Доколкото ми е известно, специализираните МПС-та, които се движат в много прашна среда, въздушните им филтри са някакви специални комбинирани с маслена баня, може би такъв филтър би ти свършил работа след като караш по черно, суха кал, прах, пясък.

          Масления филтър със сигурност ще трябва да се чисти на всеки излет, но е по-добре така, отколкото да правиш двигател.

          Коментар


          • От: UTV Polaris rzr 800s. Поредната играчка

            А филтъра какъв е - спортен или нормален? От няколко човека съм чувал, че спортен филтър за прахоляк не става и води точно до това.
            Citroen C-Crosser 2.4 бензин ръчка 2009г.
            Телефон - в профила!

            Коментар


            • От: UTV Polaris rzr 800s. Поредната играчка

              Оригинален хартиен за Митцубиши Паджеро. Спортните са ясни, че не стават. Изобщо не съм си и помислал за такъв.
              А относно тая система от линка по горе някой чувал ли е нещо? Ако ще дам 1000лв поне да не е на сляпо

              Коментар


              • От: UTV Polaris rzr 800s. Поредната играчка

                Първоначално публикуван от slavianko Преглед на мнение
                Оригинален хартиен за Митцубиши Паджеро. Спортните са ясни, че не стават. Изобщо не съм си и помислал за такъв.
                А относно тая система от линка по горе някой чувал ли е нещо? Ако ще дам 1000лв поне да не е на сляпо
                Според мен освен паджеровата кутия ,вдигни един циклон горе и си карай. Друг вариант филтър в кутия от АТВ с дунапрен и да смуче въздух през циклон.
                Друг вариант, да си направиш сам филтърна кутия, вътре в кутията хартиен филтър от хонда С2000(хартиен и конусен) облечен в дунапрен от атв : https://www.motorshopgeorgiev.eu/574...tor-660cc.html и за финал циклона горе на високото.
                Филтър от хонда с2000 съм карал на предишната си кола, има потресаващ дебити прекрасна филтрация.
                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:bfcb90707055bc3fddf94c14f4bfa0901b5be32ae09960e5c46c10d9aed5aa08.jpg
Прегледи:1
Размер:220.3 КБ
ID:5820672
                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:ae76059024a5c2fe2ff174bea0657eb97884b5f71478c9d681335258b2bbad02.jpg
Прегледи:1
Размер:221.3 КБ
ID:5820673
                На кутията в дясно се вижда номера на филтъра.
                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:d320b3f5b44d980007f438cf17783584932607894550552ea3d7b6deaae14a59.jpg
Прегледи:1
Размер:240.8 КБ
ID:5820674
                Добавих и дунапрен за филтър от атв, събира много прахолях и пречи на мушици и едри боклуци да се набиват между ламелите. Перях го переодично а филтъра почиствах с компресора.
                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:bf9e187e78d0476fff370440e8d5547aacc469ee3028f1c08a5da4ce592e8c70.jpg
Прегледи:1
Размер:245.6 КБ
ID:5820675
                Hyundai TERRACAN J3 2,9 CRDI 200HP 2" lifted on 31" Cooper Discoverer AT3 4s
                Ford Fiesta 1.4 Tdci

                Коментар


                • От: UTV Polaris rzr 800s. Поредната играчка

                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:bf9e187e78d0476fff370440e8d5547aacc469ee3028f1c08a5da4ce592e8c70.jpg
Прегледи:1
Размер:245.6 КБ
ID:5820675[/QUOTE]

                  Този дунапрен от къде го вземаш нов ?
                  В крайна сметка аз си поръчах тоя прахоуловутел от щатите. До няколко дена ще дойде и като го монтирам ще пусна снимки. Ще ползвам и филтър от 1000сс Поларис турбо който е хартиен и с дооста голяма площ. Върху него искам да слагам някакъв дунапрен който да пръскам с масло. Остана само да измисля как да си изработя и филтърната кутия
                  Последно редактирано от slavianko; 10-10-19, 00:33.

                  Коментар


                  • От: UTV Polaris rzr 800s. Поредната играчка

                    Първоначално публикуван от slavianko Преглед на мнение
                    [ATTACH=CONFIG]995688[/ATTACH]
                    Този дунапрен от къде го вземаш нов ?
                    В крайна сметка аз си поръчах тоя прахоуловутел от щатите. До няколко дена ще дойде и като го монтирам ще пусна снимки. Ще ползвам и филтър от 1000сс Поларис турбо който е хартиен и с дооста голяма площ. Върху него искам да слагам някакъв дунапрен който да пръскам с масло. Остана само да измисля как да си изработя и филтърната кутия[/QUOTE]
                    Горният дунапрен аз съм си го правил от цяло квадратно парче, като го залепях с секундно лепило а има и готови на по-неприятна цена :
                    https://www.motorshopgeorgiev.eu/574...tor-660cc.html
                    Hyundai TERRACAN J3 2,9 CRDI 200HP 2" lifted on 31" Cooper Discoverer AT3 4s
                    Ford Fiesta 1.4 Tdci

                    Коментар


                    • От: UTV Polaris rzr 800s. Поредната играчка

                      Вчера най-накрая ми дойде джаджата. Докато чаках тоя прословут прахоуловител се хванах да си направя генерация и да си сложа новото гърненце







                      Също си сътворих и една изцяло къстъм филтърна кутия.



                      Направих си я изцяло от неръждавейка и я боядисах прахово. Ползвах само капака със затварянето от една стара. Вътре ще се слага оригиналния хартиен филтър от Поларис 1000 турбо. Върху филтъра пък ще сложа и дунапрен който ще пръскам със омазняващ спрей
                      Утре надявам се ще имам време да монтирам всичко и ще наснимам как е станало.

                      Коментар


                      • От: UTV Polaris rzr 800s. Поредната играчка

                        Ето и обещаните снимки
                        Филтърната кутия си заспа като на свинче звънче



                        Ето го и него монтиран





                        И на финала направих един тест като пусках прахоляк. Вярвах, че ще действа, но в действителност буквално се изумих от ефекта. Вижда се дори и на клипчето как изкарва мизерията а от изхода към филтъра излиза чист въздух

                        https://www.youtube.com/watch?v=rg_mEmD5p0E

                        Коментар


                        • Понеже имах два дни свободни и ето. Хем за безопасност хем да има къде да си сложа резервната гъма



                          И за да мога да си отварям и куфара се вкарах в леко приключение. Играх си да монтирам панти и ключалка, но взе, че се получи

                          Коментар


                          • След 400км каране днес реших да извадя филтъра и да видя в какво състояние е. Първо искам да поясня, че карам с оригинален филтър от Поларис 1000 турбо и върху него съм увил дунапрен за филтри намазан със спрей за филтри. Карахме заедно с още едно УТВ като моето което също е турбинирано и със същия филтър, но без тоя прахоуловител. Редувахме се ту той отпред ту аз защото прахоляка по черно е убийствен. Извадихме днес и неговия и моя да ги чистим. Все съм си мислил, че това устройство ще върши работа, но не съм очаквал чак такъв ефект. Яд ме е, че снимах само моя филтър а неговия не се сетих. Разликата беше брутална. неговия си беше покрит със доста солинда кора от прахоляк по външния дунапрен.
                            Ето в какво състояние извадих моя



                            Страх ме беше да го пипна за да не го зацапам с пръсти. Без да преувеличавам извадих го в същото състояние в което го монтирах

                            Коментар


                            • Нормално ли е тъпия американски инженер да направи торсиона от проста тръба 2мм дебела и дори не е безшевна. За пореден път се убеждавам в нелепата инженерна американска мисъл.



                              Замених го с истински от плътно желязо на някаква туниг фирма.
                              Толкова много неща смених по тоя Поларис, че почти не остана място където не съм побългарил за да го направя здраво и надеждно
                              Преди месец излезе първия модел УТВ на Кавазаки. Чакам с нетърпение да му паднат цените и да си взема истинска Японска машина. До тогава обаче ще се налага да си карам Американското "творение"

                              Коментар


                              • Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X