Обява

Свий
Няма добавени обяви.

UTV Polaris rzr 800s. Поредната играчка

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: UTV Polaris rzr 800s. Поредната играчка

    Интересното (за мен) е, че съм виждал отворени същия като вид двигатели, които са без тая "кръпка", и там нищо не се е разлетяло и няма следно върху цилиндъра от буталото.
    Или ако двигателят се е бил разлетял, то причината не е била в липсата на укрепване на цилиндъра.
    Не чета коментари и не отговарям на такива.

    И коментаторите...

    Коментар


    • От: UTV Polaris rzr 800s. Поредната играчка

      Първоначално публикуван от ittso Преглед на мнение
      Интересното (за мен) е, че съм виждал отворени същия като вид двигатели, които са без тая "кръпка", и там нищо не се е разлетяло и няма следно върху цилиндъра от буталото.
      Или ако двигателят се е бил разлетял, то причината не е била в липсата на укрепване на цилиндъра.
      А на какво налягане е бил двигателят, който си видял? Ако е каран на 0.5-0.8 и аз не виждам смисъл от такава процедура.
      Hyundai TERRACAN J3 2,9 CRDI 200HP 2" lifted on 31" Cooper Discoverer AT3 4s
      Ford Fiesta 1.4 Tdci

      Коментар


      • От: UTV Polaris rzr 800s. Поредната играчка

        Двигателите са били повече от един. Но да не отклоняваме темата.
        Споменах горните неща, тъй като за мен ползата от подобен тунинг е много съмнителна. Споменах и какви са негативите които съм видял...
        Имайки двете гледни точки, автора на темата може да потърси допълнителна информация, и да вземе правилното за него решение.
        Не чета коментари и не отговарям на такива.

        И коментаторите...

        Коментар


        • От: UTV Polaris rzr 800s. Поредната играчка

          Нямам нищо против такъв тип дискусии. Смятам че ще е доста интересно за много хора така че нп.
          Относно моя мотор не мисля да се заигравам с такива доработки. Едно че го карам на 0.5 наягане и доста разреден. Второ че има доста такива правени двигателчета като моя и до 1 бар не съм чул за проблеми от тоя тип.

          Коментар


          • От: UTV Polaris rzr 800s. Поредната играчка

            Най-накрая пристигнаха и прословутите сегменти. Днес бях се нагласил да сглобя и да запаля но уви винаги когато има тунинг има и проблеми. Понеже купих по-високи гайки за да са здрави и се оказа, че сега три гайки опират в капака на клапаните. След половин ден рязане и заваряне успях да го сложа на мястото му.



            Утре се надявам да не излезе нещо друго непредвитено и го паля. Петък го товаря на платформата и газ към балкана за уикенда да покараме

            Коментар


            • От: UTV Polaris rzr 800s. Поредната играчка

              Късно се включвам, но ако имаш шпилки в повече, може да ми дадеш една да я тестваме в университета на усукване и огъване, смятаме силите на срязване и щеше за получим на какви нютони "даянят"...
              Non scholae sed vitae discimus.

              Коментар


              • От: UTV Polaris rzr 800s. Поредната играчка

                Първоначално публикуван от Преслав Василев - preskata Преглед на мнение
                Късно се включвам, но ако имаш шпилки в повече, може да ми дадеш една да я тестваме в университета на усукване и огъване, смятаме силите на срязване и щеше за получим на какви нютони "даянят"...
                Аз ги стегнах на 10кг. Иначе тия 12мм шпилки ще даянят и на доста отгоре. По-скоро ще се изтръгнат резбите на блока, защото е алуминий.

                Коментар


                • От: UTV Polaris rzr 800s. Поредната играчка

                  Ето едно клипче от днешното каране в балкана. Хубава разработка му направих

                  https://m.youtube.com/watch?v=2i_rmb0-HNk

                  Цял ден се сцепихме от каране на -11*

                  Коментар


                  • От: UTV Polaris rzr 800s. Поредната играчка

                    Колеги някой пробвал ли е на такъв никасилов цулиндър да го преправи с ризи ? Не ме кефи тоя никасил и това си е. Постоянно го мисля. Като знам на колите как не трае на налягане и непрекъснато ми е в главата това. Имам си един резервен употребяван цилиндър и тия дни ми се върти в главата тази идея. Ще се радвам ако споделите опит
                    Последно редактирано от Преслав Василев - preskata; 23-03-19, 05:44.

                    Коментар


                    • От: UTV Polaris rzr 800s. Поредната играчка

                      Първоначално публикуван от slavianko Преглед на мнение
                      Колеги някой пробвал ли е на такъв никасилов цулиндър да го преправи с ризи ? Не ме кефи тоя никасил и това си е. Постоянно го мисля. Като знам на колите как не трае на налягане и непрекъснато ми е в главата това. Имам си един резервен употребяван цилиндър и тия дни ми се върти в главата тази идея. Ще се радвам ако споделите опит
                      Здравей, не съм набивал втулка на такъв цилиндър, но един преподавател (ДВГ уча) има сервиз с доста добра репутация и извършва и такива манипулации. Беше споделил че ги дава на някви фирми в северозапада, едните ги леят от чугун, другите имали скъпи CNC-та и ги правили на точен размер..
                      Това не означава че не трябва пробваш сам, намират ли ти се пробивно разтъргващи машини? Все пак ако не ти се занимава пиши ЛС, да ти дам координати..
                      Non scholae sed vitae discimus.

                      Коментар


                      • От: UTV Polaris rzr 800s. Поредната играчка

                        Мисълта ми бе ако някъде може да се занесе и да се направи всичко там всичко.

                        Коментар


                        • От: UTV Polaris rzr 800s. Поредната играчка

                          https://www.offroad-bulgaria.com/sho...=227754&page=6

                          Коментар


                          • От: UTV Polaris rzr 800s. Поредната играчка

                            Някой знае ли защо всички снимки които съм качвал тук вече не се виждат ? Имам доста интересни неща по темата за споделяне, но ако ще е така по -добре да я затварям

                            Коментар


                            • От: UTV Polaris rzr 800s. Поредната играчка

                              Зле е форума от към снимки Славяне.Не му е сефте да не се виждат или отварят.Нямам идея дали може да се оправи.Надявам се някой от властимащите да се изкаже по въпроса.
                              Няма страшно в умирачката...
                              Страшното е да си жив!...

                              Коментар


                              • От: UTV Polaris rzr 800s. Поредната играчка

                                Първоначално публикуван от slatanic Преглед на мнение
                                Зле е форума от към снимки Славяне.Не му е сефте да не се виждат или отварят.Нямам идея дали може да се оправи.Надявам се някой от властимащите да се изкаже по въпроса.
                                В случая форумът няма абсолютно никаква вина. В публикациите, които прегледах, "невидимите" снимки са качени на друг сървър (Фейсбук). Така че авторът нека да провери какво е положението там, където снимките са качени. Или има промяна в адреса, или има ограничения кой може да вижда съдържанието.

                                Иначе дежурното мрънкане по адрес на форума е най-лесно ....

                                П.П. При опит да се отвори една от снимките извън форума излиза следното съобщение за грешка: "URL signature expired". Т.е. най-вероятно линковете към снимките на сървъри на Фейсбук имат някакъв срок на валидност, след който вече не работят.


                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:snimki.jpg
Прегледи:1
Размер:24.6 КБ
ID:5814676


                                Така че ...
                                Последно редактирано от Чавдар (V93); 30-05-19, 07:18.
                                Ние не сме неутрални!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X