Обява

Свий
Няма добавени обяви.

UTV Polaris rzr 800s. Поредната играчка

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    От: UTV Polaris rzr 800s. Поредната играчка

    Първоначално публикуван от s_s1 Преглед на мнение
    От реле регулатора колко кабела излизат и какви цветове са?
    Излизат две букси. Едната е със червен, черен, жълто с червено. Другата букса са три жълти

    Коментар


    • #62
      От: UTV Polaris rzr 800s. Поредната играчка

      И на другата букса с присъединителните кабели трябва да има 3 еднакви по цвят кабела, които са фазите на генератора червен и някакъв друг цвят. Обикновено представляват това http://www.dianamoto.com/%D1%80%D0%B...A-6125.html#pp[gal]/1/
      и се свързват фаза към фаза, червен с червен и ако последния е с различен цвят /чер, син, зелен/ се връзва един към друг.
      Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

      "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

      Коментар


      • #63
        От: UTV Polaris rzr 800s. Поредната играчка

        Нов проблем. Запалих машината. Нямам проблеми с празния ход както си мислех. Пали от четвърт, държи си перфектни обороти и респонсно се форсира като му подам газ. Проблема е обаче че си бие ограничител много по рано. Таблото не е вързано защото ми трябва от по-старият модел който да отговаря на инсталацията и екуто и не мога да видя точните обороти. Пробвах го на права да му дам газ но не вдига не повече от 40-50 и нещо го ограничава.
        Възможно ли е понеже все още си чакам реле-регулатора и го карах само на акомулато да му идва слабо напрежението и да влиза в някакъв сервизен режим на при високите обороти? То това реле стана историческо и вече 55 дена го чакам от родните вносители. Не искам да споменавам от кои че вече нямам нерви и ще кажа лоши думи и по-добре да замълча.

        Коментар


        • #64
          От: UTV Polaris rzr 800s. Поредната играчка

          Първоначално публикуван от slavianko Преглед на мнение
          Нов проблем. Запалих машината. Нямам проблеми с празния ход както си мислех. Пали от четвърт, държи си перфектни обороти и респонсно се форсира като му подам газ. Проблема е обаче че си бие ограничител много по рано. Таблото не е вързано защото ми трябва от по-старият модел който да отговаря на инсталацията и екуто и не мога да видя точните обороти. Пробвах го на права да му дам газ но не вдига не повече от 40-50 и нещо го ограничава.
          Възможно ли е понеже все още си чакам реле-регулатора и го карах само на акомулато да му идва слабо напрежението и да влиза в някакъв сервизен режим на при високите обороти? То това реле стана историческо и вече 55 дена го чакам от родните вносители. Не искам да споменавам от кои че вече нямам нерви и ще кажа лоши думи и по-добре да замълча.
          Не съм имал занимавка с UTV-та но новичките кросови мотоциклети имат възможност за закачане с диагностика. Последните дори имат изведена букса.. Мисълта ми е, ако може да го закачиш да видиш какво се случва, иначе всички отговори според мен ще са в областта на относителността.
          Non scholae sed vitae discimus.

          Коментар


          • #65
            От: UTV Polaris rzr 800s. Поредната играчка

            Can-am atv при ниско напрежение на акумулатора прекъсва, работи неравномерно и по спомен не достига до 5 000 об/мин.
            На знам как е при Поларис.
            Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

            "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

            Коментар


            • #66
              От: UTV Polaris rzr 800s. Поредната играчка

              Първоначално публикуван от s_s1 Преглед на мнение
              Can-am atv при ниско напрежение на акумулатора прекъсва, работи неравномерно и по спомен не достига до 5 000 об/мин.
              На знам как е при Поларис.
              При мен имам перфектен празен ход и средни обороти. Надявам се да е от това, че вече ми писна. Уж понеделник ще пристигне реле-регулатора и ще проверя

              Коментар


              • #67
                От: UTV Polaris rzr 800s. Поредната играчка

                Ново шест. Не е нито от регулатора нито от нещо друго. Днес закачих един оборотомер за проба и се оказа че машината си вдига 6000rpm както си трябва. Проблема е във вариатора. Взел съм такъв от 900 ка. Видимо са еднакви обаче 900 ката работи до 8000rpm a моето до 6000. Пружината на вариатора е с твърдост толкова че да се свие на макс ит центробежните сили при 8000. При мен на 6000 тия сили не са достатъчни и затова не прави максималната си скорост.
                Колеги дайте съвет къде могат да ми изработят 2-3 пружини със същите размери като моята но различни на твърдост ???

                Коментар


                • #68
                  От: UTV Polaris rzr 800s. Поредната играчка

                  В района около Казанлък съм чувал че има производители , ама с повече подробности член от региона или гугАл .
                  По Ясенски : Истинският МОДЕРАТОР (полицай ) винаги може да намери нарушение.

                  Коментар


                  • #69
                    От: UTV Polaris rzr 800s. Поредната играчка

                    Първоначално публикуван от slavianko Преглед на мнение
                    Ново шест. Не е нито от регулатора нито от нещо друго. Днес закачих един оборотомер за проба и се оказа че машината си вдига 6000rpm както си трябва. Проблема е във вариатора. Взел съм такъв от 900 ка. Видимо са еднакви обаче 900 ката работи до 8000rpm a моето до 6000. Пружината на вариатора е с твърдост толкова че да се свие на макс ит центробежните сили при 8000. При мен на 6000 тия сили не са достатъчни и затова не прави максималната си скорост.
                    Колеги дайте съвет къде могат да ми изработят 2-3 пружини със същите размери като моята но различни на твърдост ???
                    Завода за пружини в Крън.Пиши в интернет и им пращай старата за мостра с данните за новата пружина.Поздрави бат Славяне.
                    Няма страшно в умирачката...
                    Страшното е да си жив!...

                    Коментар


                    • #70
                      От: UTV Polaris rzr 800s. Поредната играчка

                      Първоначално публикуван от slatanic Преглед на мнение
                      Завода за пружини в Крън.Пиши в интернет и им пращай старата за мостра с данните за новата пружина.Поздрави бат Славяне.
                      Сетих се и аз за тях, но не бях сигурен дали ще вземат такава нищожна поръчка

                      Коментар


                      • #71
                        От: UTV Polaris rzr 800s. Поредната играчка

                        Взимат поръчвал съм какви ли не извратени пружинки по няколко бройки и са ми ги правили.Парите са си пари все пак.
                        Няма страшно в умирачката...
                        Страшното е да си жив!...

                        Коментар


                        • #72
                          От: UTV Polaris rzr 800s. Поредната играчка

                          в априлци има един мъж,Димо се казва.каквото искаш това ти прави.но както си писал в твоя случай е точно обратно.пружината ти е мека и бързо ти качва ремъка.

                          Коментар


                          • #73
                            От: UTV Polaris rzr 800s. Поредната играчка

                            Първоначално публикуван от trompy7 Преглед на мнение
                            в априлци има един мъж,Димо се казва.каквото искаш това ти прави.но както си писал в твоя случай е точно обратно.пружината ти е мека и бързо ти качва ремъка.
                            Не колега. Точно в моя случай центробежната сила трябва да преодолее пружината и да изпъне ремъка на макс. Намерих аз пружина точно от 800 ка. Проблема обаче си остана. Явно съм се излъгал със предния оборотомер защото сега закачих друг се оказва че не си стига 6200 оборота. На празен ход се изцепва но в движение влиза в ограничител някъде към 3500-4000 оборота. Явно някакъв авариен режим. Проблема е че няма къде да го закача на диагностика и не мога да открия от какво е. Тия дни закачих широколентова сонда за да замеря смесите и се оказа че и те са си наред. 13.5/1 на пълна газ.

                            Коментар


                            • #74
                              От: UTV Polaris rzr 800s. Поредната играчка

                              И докато се ядосвам че не мога да разреша проблема си купих инжектори 440сс да нахраня мотора с гориво като му дойде налягането



                              Не че помага да не се ядосвам, но поне малко да зарадвам душицата с два истински колана. Оказа се цяло приключение да си купиш в БГ два еднакви колана.

                              Коментар


                              • #75
                                От: UTV Polaris rzr 800s. Поредната играчка

                                И докато се наумувам сътворих това кулерче









                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X