Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблем с Москвич 408

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Проблем с Москвич 408

    Първоначално публикуван от veskov Преглед на мнение
    Да, ако искаш да я имаш каквато е и да не и ставаш роб. Но да знаеш, че и никога не е била хубава
    Колата за времето си е била надежда и добра независимо какво ще кажат хората който са против всичко от историята ни през годините до 1989.

    Коментар


    • От: Проблем с Москвич 408

      Ти пък все едно за сефте влизаш в автомобилен форум. Да не ти пука кой какво казва. Такава реликва си заслужава да се пази и поддържа, защото хептен изчезнаха по улиците.
      Nissan Terrano 2,7 TDI

      Коментар


      • От: Проблем с Москвич 408

        Абе като нямаше други, и москвича си беше хубав. То хубавината е субективно понятие.
        Не, че ми харесваше толкова, ама си беше мой, и освен за бензин-не ме е оставял посред пътя.

        П.П. Моят не беше с динамо де.
        Има ли желание-има и начин!

        Коментар


        • От: Проблем с Москвич 408

          Aбе хора по онова време мечтаех за Москал /Ренде/. За Лада не можех и да мечтая , молех се поне Траби да си купя един ден. Та з а времето си и режима си бяха ок. Поздрави!
          Сузуки Витара 1,6 и лодка в морето от мечти.

          Коментар


          • От: Проблем с Москвич 408

            Експлоатирал съм предостатъчно. Не е за ежедневен в днешното софийско движение. Ще се съсипе или колата, или той.
            А тези простотии се правят от името на всички ни.
            Даника
            Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

            Коментар


            • От: Проблем с Москвич 408

              Сложи си една скоростна кутия от 412 -- с твоя си кардан. Който ти каже че не става не е пробвал. Вървенето особено на трета е коренно различно/по добро/ Първата е синхронизирана! С поздрав Борето

              Коментар


              • От: Проблем с Москвич 408

                Няма ли да е дълъг кардана? А и човека гони автентичното.
                А тези простотии се правят от името на всички ни.
                Даника
                Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                Коментар


                • От: Проблем с Москвич 408

                  Днес посетих магазина в Красна поляна и купих разни неща,казаха ми нещо интересно а именно, че елементите по таблото който се гънат и чупят са направени от Кост дали това е вярно?

                  Коментар


                  • От: Проблем с Москвич 408

                    Първоначално публикуван от zilala Преглед на мнение
                    Днес посетих магазина в Красна поляна и купих разни неща,казаха ми нещо интересно а именно, че елементите по таблото който се гънат и чупят са направени от Кост дали това е вярно?
                    Вярно е.

                    Коментар


                    • От: Проблем с Москвич 408

                      Първоначално публикуван от boreto2 Преглед на мнение
                      Сложи си една скоростна кутия от 412 -- с твоя си кардан. Който ти каже че не става не е пробвал. Вървенето особено на трета е коренно различно/по добро/ Първата е синхронизирана! С поздрав Борето
                      Аз му набих двигател и скорости от 412, и кардана дойде по-къс та се наложи да му сътворят една "шайба" с размерите на хокейните. След кадърна изработка и балансиране кардана спеше до 160.
                      Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                      Из "Златния телец"

                      Коментар


                      • От: Проблем с Москвич 408

                        Тия Москвета направо си беха лукс,камо ли изпълненията им за зад "завесата",мотора е копие на Рено.С много никел и лайстни стоеха много добре,само дето виеха в скоростите като "Молотовка".
                        Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

                        Коментар


                        • От: Проблем с Москвич 408

                          Копие на Опел евентуално може би , ама не се сещам мотор на Рено да прилича на този. Имахме в детството ми осмак с горни скорости и от доста време търся читав екземпляр на смислени пари , ама няма вече. Иначе има и някакъв вариант в две бройки кабрио - кефи.
                          Фиат Купе
                          Опел Фронтера В
                          Мицубиши Паджеро Пинин

                          Коментар


                          • От: Проблем с Москвич 408

                            Първоначално публикуван от faster Преглед на мнение
                            Тия Москвета направо си беха лукс,камо ли изпълненията им за зад "завесата",мотора е копие на Рено.
                            Двигатели на Рено в Москвич няма до 1-2г преди да затворят завода. Тогава правят малък брой алеко-подобни москвичи с двигател J6T - 2литра на Рено. Той пък нещо имал навика да смила скоростите.

                            В различни епохи има двигатели на Москвич крадени от БМВ, Опел и някакви ранни американци.

                            Първоначално публикуван от EIvanov Преглед на мнение
                            Вярно е.
                            Кости силно казано. Пластмаси с пълнител костно брашно. Впрочем много други термореактивни пластмаси от тази епоха са така. Примерно бакелитите.

                            Коментар


                            • От: Проблем с Москвич 408

                              408/403опел, 412бмв1600, 407 някакъв додж/форд.
                              А тези простотии се правят от името на всички ни.
                              Даника
                              Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                              Коментар


                              • От: Проблем с Москвич 408

                                Първоначално публикуван от faster Преглед на мнение
                                ....мотора е копие на Рено....
                                те и други го казаха ....
                                няма начин - тва си е забраен от бога дрът опел , недостатъчно добре сътворен ( за кражбата , префасонирането и другите неща - да кажем сносно - проблема идва от "изработването" )
                                и затова проблемен .
                                Те като си нямат като нас цветнокожи(имах пред вид негри , не цигани) , се налага да работят и тяхната работа.
                                Да не случиш на "петъчно" и "понделнишно" производство.

                                И затова не са редки случаите на ново "изделие" , примерно АЗЛК , с три бутала на 4 цилиндров мотор .
                                Рядко такова чудо на техниката преживява 60 000 км без основен ремонт.
                                Заради липса на маслообирачи на клапаните при "осмака" ( защо немеца е решил така ?!?!??!) , е наравно със друго чудо на техниката , IFAваген - Варбургджини и Трабантцидес....по разход на двигателно масло.
                                Тя и серията на осмака трая малко (за руския стандарт- виж Жигули...) .
                                После измислиха нов мотор (1,6 BMV...) пак с условия че няма да се казва така и ще го преработим за нашите условия -1500 , като реално малко се различава от 1360 като кубатура , те не са и 1500 по надолу са 1480 .... (абе една група хора взели едни пари да опорочат един читав мотор, за времето си ).

                                И сега - възстановяване на "нещо" което даже не е и измислено - за мен е загубена кауза .

                                Не , че не съм натряскал около 30 000 км на осмак и около 70 000 на "дванайстак".

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X