Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблем с Москвич 408

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Проблем с Москвич 408

    Демек казвате, сите тея Мускали, дето вървеа по старо време, беа купчина скрап? Не сте прави! А дванайстицата беше една от най-добрите бегачки.
    Lancia Delta HF Integrale Evolucione

    Коментар


    • #32
      От: Проблем с Москвич 408

      http://www.gaz21.org/view.php?data=book1%2Fel2
      или така,Натиснете снимката за да я уголемите

Име:doc139878558_158277219.jpeg
Прегледи:1
Размер:221.5 КБ
ID:5767378
      Моя беше с големия кютук рр, баш като на цедеса 180/мечето и на волгата
      Последно редактирано от veskov; 22-09-17, 22:40.
      А тези простотии се правят от името на всички ни.
      Даника
      Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

      Коментар


      • #33
        От: Проблем с Москвич 408

        Колеги исках да кажа клемата автокорекцията го смени. Амперметъра работи когато колата спре и изключа фаровете идва на 0, имам автомобила от 2 дни и още се запознаваме. Значи трябва да съединя колемите на релето за да видя дали ще тръгне да зарежда?

        Коментар


        • #34
          От: Проблем с Москвич 408

          На старите Шкоди релето се регулираше с едно болтче на контакторите,май и по полските машини беше така .Това на Смоквича май не може ,единствено се мери дали работи или не и динамото кво дава.Може и уреда да е изтрескал ,ма тогава динамото трябва да си зарежда ,ако се прехвърли директно и се мери.
          Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

          Коментар


          • #35
            От: Проблем с Москвич 408

            Ако се е гътнал уреда, няма да мърда въобще-ще си седи в крайно положение. Този мърда, значи все пак нещо мери.
            На такова чудо съм се учил да карам и беше първата кола, която се учих да ремонтирам нейде в далечната 93 или 94-та, когато по селата все още минаваха за коли, а в града още ставаше за налазване на гаджета-предимно в горните класове на гимназията. Нататък вече бяха прекалено големи и си знаеха цената....а мохера идваше малко демоде на фона наскоро появилите се Опел Аскона и Голф-1.

            Светло син 408И, първите със скорости долу на пода. По-безнадеждна в техническо отношение от тогава не съм виждал. Все пак мога смело да кажа, че салонът му беше горе-долу читав, а пластмаси и кабели бяха пъти по-качествени от тези на повечето сега произвеждани автомобили.
            Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

            Коментар


            • #36
              От: Проблем с Москвич 408

              Първоначално публикуван от zilala Преглед на мнение
              Колеги исках да кажа клемата автокорекцията го смени. Амперметъра работи когато колата спре и изключа фаровете идва на 0, имам автомобила от 2 дни и още се запознаваме. Значи трябва да съединя колемите на релето за да видя дали ще тръгне да зарежда?
              Туй автокорекциите са мега наказание. Дори на Андроид 5 не мога да ги изключа. Изумявам как някой без пистолет на тила го е пуснал, и още милиони някои го търпят.
              Записвам се за темата, че и аз на Космич 412 се учих.

              Коментар


              • #37
                От: Проблем с Москвич 408

                Такъв осмак съм виждал правен за Скандинавията,караше го на съученик баща му,а после и той ,кола експлоатирана много години.Изработката нямаше нищо общо със стандартната ,за отопление не коментирам.Мотор разработка на Рено,та имаше и редки класови екземпляри.Не знам обаче дали беше с такова динамо като на другите москали.
                Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

                Коментар


                • #38
                  От: Проблем с Москвич 408

                  Първоначално публикуван от zilala Преглед на мнение
                  ....Значи трябва да съединя колемите на релето за да видя дали ще тръгне да зарежда?
                  Не на релето, а на амперметъра на таблото. Първо премери още един път върху двете клеми на акумулатора при работещ с малко газ и неработещ двигател и после ще ти кажат. Амперметърът може да се шунтира(съединят клемите му) и другаде- отпред при двигателя.
                  А тези простотии се правят от името на всички ни.
                  Даника
                  Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                  Коментар


                  • #39
                    От: Проблем с Москвич 408

                    Първоначално публикуван от zilala Преглед на мнение
                    Колеги исках да кажа клемата автокорекцията го смени. Амперметъра работи когато колата спре и изключа фаровете идва на 0, имам автомобила от 2 дни и още се запознаваме. Значи трябва да съединя колемите на релето за да видя дали ще тръгне да зарежда?
                    Абре юнак , на теб ти куца не автокорекцията , а граматическата подготовка от школОто . Заради това не можем да те разберем .

                    Аз тълкувам поста ти така : "Амперметърът работи. Когато колата спре и изключа фаровете - идва на 0."

                    Ако правилно съм разтълкувал мисълта ти , то освен че първо трябва да замериш напрежението на акумулатора на работещ двигател ( задължително със и без включени фарове) , преди другите интервенции провери кабелните връзки на входа и изхода на релето . Защото при хлабави такива (ако са с кабелни обувки) или окислени - картината е подобна на това от което се оплакваш . Една от възможностите де . Ма нали вървим от простото към трудното , хвърляйки боб пред нас

                    ...ааа и не давай релето на късо , че ше бъде язък за хубавата съвецка инсталация .

                    ПС....
                    Първоначално публикуван от faster Преглед на мнение
                    На старите Шкоди релето се регулираше с едно болтче на контакторите,май и по полските машини беше така .Това на Смоквича май не може ,единствено се мери дали работи или не и динамото кво дава....
                    Требва да може . На Газката ( и производните )- също . Ма на конкретния Москович кой знае какво и как е забъркано , та както казах - на боб
                    Последно редактирано от Vlado_Ts; 23-09-17, 08:40.
                    Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

                    Коментар


                    • #40
                      От: Проблем с Москвич 408

                      Ако не си ретроманияк, изхвърли динамото и монтирай алтернатор. Не знам дали си взел колата за колекция и ретропаради, или за по-често изкарване от гаража, но динамо и целодневно каране на фарове не се връзват. Успех в усвояването на новото летящо килимче!
                      Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                      Из "Златния телец"

                      Коментар


                      • #41
                        От: Проблем с Москвич 408

                        Първоначално публикуван от коко келеша Преглед на мнение
                        Ако не си ретроманияк, изхвърли динамото и монтирай алтернатор. Не знам дали си взел колата за колекция и ретропаради, или за по-често изкарване от гаража, но динамо и целодневно каране на фарове не се връзват. Успех в усвояването на новото летящо килимче!
                        Това е всичко.
                        Ако ще е ретро- ще се намери кой да го възстанови. Ако не- няма шанс. На цедеса накрая му отслабнаха и магнитите, а тия реглажи на разстояния и натягане на релетата си е работа на институт за месец
                        А тези простотии се правят от името на всички ни.
                        Даника
                        Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                        Коментар


                        • #42
                          От: Проблем с Москвич 408

                          +1!Алтернатор!
                          Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

                          Коментар


                          • #43
                            От: Проблем с Москвич 408

                            Колата искам да остане в заводски вид. Дайте предложения какво масло да и сипа.

                            Коментар


                            • #44
                              От: Проблем с Москвич 408

                              15-40.
                              Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                              Из "Златния телец"

                              Коментар


                              • #45
                                От: Проблем с Москвич 408

                                10W50
                                И на "Абарт" устисква.И нема да кашля.
                                Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X