Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблем с терано 2 автоматик

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Проблем с терано 2 автоматик

    Първоначално публикуван от emo80 Преглед на мнение
    Не очакван този отговот точно от теб от всички да, но не и от теб. Точно този уред служи за наливане на антифриза в системата, не е само за измерване на налягането. Както надува системата така и изсмуква въздуха има си специален маркуч който се слага в течност и само дърпа течноста в охладителната система на колата.
    Очаквал или неочаквал, след 3 пъти смяна на помпа, 2 пъти смяна на антифриз и 4-5 пъти смяна на термостат, отговора е това. Тераното се обезвъздушава само - така е направено, така пише в сервизното ръководство, писано от хората, дето са го правили и продавали над 20 години.

    Първоначално публикуван от emo80 Преглед на мнение
    Какво става при голяма въздушна възглавница? Тераното побира 10 литра, слагаш му течност 8 литра в системата имаш 1 литър и ти остава 1 литър въздух този 1 литър ще може ли да излезе изведнъж при първото отваряне на термостата? Не няма даможе.
    При тоя сценарий нарочно слагаш по-малко.
    Първоначално публикуван от emo80 Преглед на мнение
    Все пак караме стари коли никой незнае вътре в системата какво е и вероятноста да не миже да се обездуши си е голяма.
    Попадал си на терано 2.7 дето не може да се обезвъздуши само, или говорим наизуст?

    Първоначално публикуван от emo80 Преглед на мнение
    Къде е гаранцията, щче на колегата не е станало същото?
    Гаранцията е в сервизното ръководство. Щом там пише така, прави се така и толкоз. Ако не стане, значи нещо не е в ред, тоест търси се причината и се отстранява. Другото е кърпене и отлагане на решаването на проблем, а не отстраняването му.

    Първоначално публикуван от emo80 Преглед на мнение
    Аз този филм съм го играл не с тераното де предната ми кола която уж по нашите майстори са самобездушава, но уви не е било така.
    Според болшинството наши майстори при регулиране на лагерите на предницата трябва да се остави луфт, според сервизното дори трябва да има натяг, при това не малък, особено на нови лагери. И други все такива, ама обърни внимание - аз не цитирам "нашите майстори", а сервизното ръководство - разликата е съществена.

    Първоначално публикуван от emo80 Преглед на мнение
    Веднъж ми го обездушиха в София с капачката нанказанчето, както писах първата степен на капачката е за обездушаване и втория път с този уред на снимката.
    Този уред както е за надуване такан е и за зареждане на течност в системата с очите съм видял как става.


    И накрая да попитам лошо ли ще е, ако нашите майстори в България работят със съвремена техника по нашите коли?
    Този уред може да си го позволи всеки сервиз не е нещо скъпо. Не е ли по добре да имаме сервизи с техника отколкото майстори с чукни гаечен ключ?
    Може да имаш и най-добре оборудвания сервиз и пак да правиш простотии. Това няма нищо общо с оборудването. Пак - конкретно за терано 2, ползването на такъв уред не решава проблем, а го замазва/закрепва положението. Терано 2.7 с изправен двигател, с изпълнени по сервизно ръководство процедури, се обезвъздушава само. Ако не успява има проблем и тоя проблем трябва да се търси - въпросния уред може да ти помогне само да напомпаш системата до налягането, указано пак с въщото сервизно ръководство, и да провериш дали не изпуска според процедурата за това. Ако зорлем обезвъздушиш системата с него, а тя не е в ред, така или иначе нищо не правиш.

    Говориш малко като болшинството зъболекари - тук ще закърпим това, там онова, и след 2 години зъба ще падне. Има процедури - като ги спазваш ти се гарантира резултат (да, и при зъболегарите, и при автомонтьорите). В същото серизно ръководство освен процедурите са изброени и инструментите, с които се работи.

    Първоначално публикуван от emo80 Преглед на мнение
    Малко грешно подходи отнало, но ето това ми беше мисълта. Аз едно терано изхвърлих заради майстори и ми писна от нашите майстори.
    Може (и вероятно има) двигатели, които искат специализиран инструмент за това - никой не спори за това. Ама темата е точно за терано 2.7, а този двигател няма нужда от такива гъдели, поне сложен на терано.
    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

    Коментар


    • #17
      От: Проблем с терано 2 автоматик

      Този уред не е за обездушаване, а е за зареждане на течност в системата, ако има въздух в системата се източва течноста и се зарежда с този уред. Другата му функция е надуване за проверка на течове.
      На сегашното ми терано нямам проблем наливам течноста и карам, но на другото ми терано се налагаше обездушаване. Сменени помпа,термостат,капачка и изчистване на течноста. Всичко което трябва да се направи се направи, но си искаше обездушаване.
      Има един момент когато не може само иска малко помощ. Пробвал съм го със стария за да се обездуши искаше каране минимум 100км. Сегашното ми терано за 10км е готов. Значи не винаги се получава.
      Ето ви жив случай една и съща кола с 2 различни процедури. Защо едното може при положение, че аз лично нищо не съм сменял, а само предния собсвеник пред мен смени само помпа ибто някаква измислена марка, а при другото също може, но 10 кратно закъснение при положение, че всичко е сменено?

      Коментар


      • #18
        От: Проблем с терано 2 автоматик

        Еми за тоя "един момент" със сигурност си има причини - я някъде малка пукнатинка по маркучите, я позадръстен радиатор на парното, я не съвсем плътен шлаух между радиатора и казанчето, я не съвсем добре уплътняваща капачка или нещо от сорта. Термостата е най-високата точка на охладителната система при тераното - за да не се обезвъздушава значи нещо му пречи.

        Има например съвсем реален сценарий, при който му е по-лесно да си смукне въздух от накъде докато изстива вместо през капачката, без да тече докато работи.

        ПП: Впрочем по какво разбираше че не се е обезвъздушило?
        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

        Коментар


        • #19
          От: Проблем с терано 2 автоматик

          Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
          Еми за тоя "един момент" със сигурност си има причини - я някъде малка пукнатинка по маркучите, я позадръстен радиатор на парното, я не съвсем плътен шлаух между радиатора и казанчето, я не съвсем добре уплътняваща капачка или нещо от сорта. Термостата е най-високата точка на охладителната система при тераното - за да не се обезвъздушава значи нещо му пречи.

          Има например съвсем реален сценарий, при който му е по-лесно да си смукне въздух от накъде докато изстива вместо през капачката, без да тече докато работи.

          ПП: Впрочем по какво разбираше че не се е обезвъздушило?
          Спарки всички тези моменти ги знам, абсолютно всичко е сменено по водата радиатор,капачка, термостат,водна помпа,профилактика на системата.
          Знам, че си на много високо ниво с проблемите на тераното, но никога не е гаранция нищо. Аз съм на принципа да се презастраховам.


          И нещо извън темата написах отделна тема за един проблем в моето терано, написах и в съществуваща тема за проблема, но отзив никакъв, а тук за спор не се спирате.

          Коментар


          • #20
            От: Проблем с терано 2 автоматик

            Първоначално публикуван от emo80 Преглед на мнение
            абсолютно всичко е сменено по водата радиатор,капачка, термостат,водна помпа
            В охладителната система има повече компоненти от изброените. Например 6 маркуча, няколко уплътнения, вътрешен радиатор.
            Първоначално публикуван от emo80 Преглед на мнение
            Знам, че си на много високо ниво с проблемите на тераното, но никога не е гаранция нищо. Аз съм на принципа да се презастраховам.
            Няма лошо човек да се презастрахова, но в случая говорим за процедура по сервизно ръководство, през която са минали болшинството произведени теранота изобщо, когато на младини им е дошъл момента за смяна на антифриз и все още са посещавали фирмени сервизи. Щом нещо не иска да стане по въпросната процедура, значи има причини то да не става и е желателно те да се търсят и отстранят, ако си струва. Извън процедурата не говорим за презастраховане, а за закърпване. Това понякога решава проблема дългосрочно, понякога краткосрочно, понякога хич. Говорим за трето издание на сервизно ръководство конкретно за Терано 2, а доколкото и терано 1 е със същия дизел, то за тоя мотор конкретно се явява минимум 4-то издание. Все ми се струва че ако през 12-те години експлоатация преди последното издание беше излязло нещо извънредно, то щеше да е отразено.

            ...с това нито твърдя че с посочените действия си си решил проблема, нито обратното. Твърдя единствено че за да се държи твоето терано така е имало конкретна причина. Ти не си отстранил причината, а следствието.

            Първоначално публикуван от emo80 Преглед на мнение
            И нещо извън темата написах отделна тема за един проблем в моето терано, написах и в съществуваща тема за проблема, но отзив никакъв, а тук за спор не се спирате.
            Дай линк.
            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

            Коментар


            • #21
              От: Проблем с терано 2 автоматик

              Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
              В охладителната система има повече компоненти от изброените. Например 6 маркуча, няколко уплътнения, вътрешен радиатор.

              Няма лошо човек да се презастрахова, но в случая говорим за процедура по сервизно ръководство, през която са минали болшинството произведени теранота изобщо, когато на младини им е дошъл момента за смяна на антифриз и все още са посещавали фирмени сервизи. Щом нещо не иска да стане по въпросната процедура, значи има причини то да не става и е желателно те да се търсят и отстранят, ако си струва. Извън процедурата не говорим за презастраховане, а за закърпване. Това понякога решава проблема дългосрочно, понякога краткосрочно, понякога хич. Говорим за трето издание на сервизно ръководство конкретно за Терано 2, а доколкото и терано 1 е със същия дизел, то за тоя мотор конкретно се явява минимум 4-то издание. Все ми се струва че ако през 12-те години експлоатация преди последното издание беше излязло нещо извънредно, то щеше да е отразено.

              ...с това нито твърдя че с посочените действия си си решил проблема, нито обратното. Твърдя единствено че за да се държи твоето терано така е имало конкретна причина. Ти не си отстранил причината, а следствието.


              Дай линк.
              С това съм съгласен някъде е имало нещо, но всичко абсолютно всичко по системата си беше проверено и видно нямаше проблем, но не работеше както пише в ръководството даже в една тема бях писал за това как да стои стрелката и ти беше ми казал, че моето нещо не е наред и после пак съм правил профилактика.
              Както и да е поне малко писахме и на някой, ако му потрябва информация може да чете от тук. Старото терано вече е извън играта продавам го на части.

              А за другия проблем, ако не възразяваш ще ти пиша на лична. Да не отклоняваме темата, че проблема е различен.

              Коментар

              Активност за темата

              Свий

              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

              Зареждам...
              X