Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Пружини и амортисьори KYB

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Пружини и амортисьори KYB

    Очертава ми се смяна на задни пружини и амортисьори на РАВ 4.2.
    Един оригинален амортисьор е изпуснал, и задницата е доста поувиснала, та си мисля да действам.

    Добър приятел ми предложи пружини KYB, и амортисьори KYB Excel G на много добри цени.
    Изхождайки от мотото, че една висока цена може да лъже, но ниската - не, събирам мнения за тези Каяби.
    Рав-чето се кара почти само из града, обикновено само с един човек в него.

    Кога мога да очаквам отново да му увисне задника, и тия амортисьори ще изкарат ли година?

    PS Прочетох подробно темата за препоръчваните амове, но там няма отговор на въпроса ми.

  • #2
    От: Пружини и амортисьори KYB

    Няма ли gas-a-just на KYB? Това са проверено добри амове.
    Subaru Forester 2.0 S Turbo + Autohome Columbus = 4x4 Light Fast Camper
    Drag Grand Canyon Daily
    Faction Prodigy + Secura Fix + G3 Alpinist
    LZ1JYM

    Коментар


    • #3
      От: Пружини и амортисьори KYB

      Ами не знам.. Това ми предложиха.

      Коментар


      • #4
        От: Пружини и амортисьори KYB

        Вени, ...
        Марката е Японска. Но имат завод в Испания. И по-вероятно е да попаднеш на испански.

        Преди 7-8 години сложих такива предни амортисьори на Лагуната ми. Още си е с тях и им няма нищо. Произведени в Испания. По-интересното е, че старите бяха отново Каяба, оригинално сложени на колата и отново испански.

        Мой приятел си поръча Каяба от Англия с надеждата да дойдат Японски, но и те бяха испански.

        На Кията отпред също съм с такива амортисьори. Сложени от предишния собственик. Нея я карям от 4 години, но не знам колко преди това са слагани.

        Пружини не съм ползвал.
        Nissan Terrano 2,7 TDI

        Коментар


        • #5
          От: Пружини и амортисьори KYB

          За сега нема оплаквания от Японските и от испанските.
          На какви ще попаднеш .. божа работа.
          Кольо "Дупетата вървят и с мастика... "

          Ясен Супер Модератор: "Абе при мене как не увисва?" "хм, представих си Багера по бельо."

          Коментар


          • #6
            От: Пружини и амортисьори KYB

            Не съм ползвал KYB на конкретния автомобил, но съм с техни предни пружини и упори за съответните на Вектра Б от 2 години и над 20 000 километра. Нямам оплаквания относно провисване/навирване на предницата, нито някакви други дефекти. Лично за мен марката предлага добро съотношение цена/качество. Запазил съм снимка на кутията на пружините, пише че са произведени в Германия:
            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCN9001.jpg
Прегледи:1
Размер:500.4 КБ
ID:5767174
            Keep the shiny side up, all four on the floor and with any luck I will see you on the trail!
            Daihatsu Feroza F300 1.6 16V

            Коментар


            • #7
              От: Пружини и амортисьори KYB

              Първоначално публикуван от CarTest™ Преглед на мнение
              За сега нема оплаквания от Японските и от испанските.
              На какви ще попаднеш .. божа работа.
              Ясно!
              Влизам в сферата на претегления риск.
              Божа работа е много по-добре от "пълен шит", "не купувай никога", "аз с такива изкарах един месец"...

              Ще видя и тези gas-a-just как стоят на пазара ценово, и явно - каяба придобиват още един клиент.

              Благодаря на всички за споделените мнения!

              Коментар


              • #8
                От: Пружини и амортисьори KYB

                Добри са! Вчера монтирах на Фолксваген и дори бяха по стегнати от Закс.

                Коментар


                • #9
                  От: Пружини и амортисьори KYB

                  Първоначално публикуван от Десислав Добрев Преглед на мнение
                  Добри са! Вчера монтирах на Фолксваген и дори бяха по стегнати от Закс.
                  То основата на въпроса ми беше как ще е след няколко месеца, ама вече вътрешния глас на съмнението млъкна...
                  Това за пружини или за амортисьори ли става дума?

                  Коментар


                  • #10
                    От: Пружини и амортисьори KYB

                    Първоначално публикуван от bullet_pk Преглед на мнение
                    Марката е Японска.

                    Преди 7-8 години сложих такива предни амортисьори на Лагуната ми.................................... По-интересното е, че старите бяха отново Каяба, оригинално сложени на колата и отново испански
                    Каяба е дъщерна на Нисан ,не учудващо,че Рено ги слагат на първо вграждане.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Пружини и амортисьори KYB

                      Преди години имах Голф 2 Синхро с преработено изцяло окачване, амовете бяха Каяба. Японски оригинални. Четири години як гърч без проблеми, продадох я в изправност...Сегашният собственик сподели, че е сменил съединител, за амовете не спомена,вероятно държат още.
                      Животът е харизан кон според мен...

                      Теди

                      Коментар


                      • #12
                        От: Пружини и амортисьори KYB

                        С това мнение съмненията ми спират окончателно.

                        Въпроса ми беше провокиран от виждането на тези, които ще монтират, че в последно време имало срив в качеството, ама- няма да векуваме, я.

                        Благодаря отново!

                        Коментар


                        • #13
                          От: Пружини и амортисьори KYB

                          Каяба са стандартна комплектация на Митсубиши /моята марка от 1995 г./ Проблеми йок.
                          сто: Тук нормално си подаваме топката като на тренировка и гледаме да не се контузим. Понеже сме от един отбор.
                          dembito: Хардуера можеш да го ритнеш, а софтуера само да го напсуваш

                          Коментар


                          • #14
                            От: Пружини и амортисьори KYB

                            Ами на Паджерото не знам какви са, освен че са оригиналните - така че - това ми е избора!!!

                            Коментар


                            • #15
                              От: Пружини и амортисьори KYB

                              Първоначално публикуван от Veni1 Преглед на мнение
                              То основата на въпроса ми беше как ще е след няколко месеца, ама вече вътрешния глас на съмнението млъкна...
                              Това за пружини или за амортисьори ли става дума?
                              За амове става въпрос.. От пружините нямам наблюдения..

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X