Обява

Свий

Правила на форум "Продавам"



Уважаеми колеги,


Любезно Ви приканваме, при публикуване на обяви в този форум, да спазвате следните правила:

1. Писането на български език на кирилица е задължително. Всички теми и мнения в тях, написани на латиница ще бъдат изтривани без предупреждение, а авторите им ще бъдат санкционирани за нарушаване на правилата за правопис.

2. Осъществяването на търговска дейност се извършва по следните правила:
Правила на Форум "Търговски Партньори"
Правила на Форум "Търговски отстъпки за членовете на форума"
Във всички други случаи е забранено публикуването на обяви с цел осъществяване на търговска дейност. При опит за такава, темите ще бъдат изтривани, а авторът им ще получи временна или постоянна забрана за посещение в портала.

3.
Заглавията на темите следва да носят максимална информация за обявения предмет, което не означава да изпишете цялата обява в заглавието на темата, но заглавия от рода на "гуми", "ATV" и "продавам" не са информативни.

4.
За случаите на обяви за замени (бартери), обявите следва да се публикуват във форум "Продавам", а авторът трябва да посочи в заглавието "Заменям…" или "Бартер…".

5. Задължителни елементи на всяка обява за продажба:
- телефонен номер за връзка, а по възможност и други средства за контакт (e-mail, skype, icq и др.);
- цена (ако е твърда и не подлежи на договаряне, трябва да се упомене в обявата);
- актуални реални снимки на конкретно предлагания предмет, независимо дали е нов или употребяван (във формат не по-голям от 800х600 пиксела, без рекламни логота)

- населеното място, в което се намира предметът.

6. Темите следва да съдържат обява за продажба само на един предмет или брой артикули, които съставляват един комлект. Когато се касае за автомобили, АТВ или мотоциклети не повече от един брой в съответната тема, цял или на части. Ако се продава екипировка до един комплект (каска, панталон, ръкавици...) Обявите за продажби на гуми и джанти да се свеждат до един комплект за съответния вид превозно средство. При наличие на повече предмети, те следва да бъдат разделени в отделни теми. Разрешава се в темите да се продават повече предмети само в раздел "Гаражни разпродажби". Същият може да се използва за разпродажба на дребни неща, които не е уместно да се разделят на много теми.

7. Участниците, които публикуват обяви за продажби от името на друг човек, трябва изрично да го посочат, както и да напишат дали гарантират за продаваните предмети или само публикуват обявата, без личен ангажимент, с уговорката, че покупката на такъв предмет е с неясен изход за купувача. Непосочването, че се продават чужди предмети, се счита за нарушение, при установяване на което, обявата ще бъде изтрита, а авторът официално предупреден.

8. "Повдигане" или "Ъп" на теми се позволява не по-често от един път на седем дни.

9. При приключване на сделки, пишете "продаден/а/о", за да бъде заключена темата и преместена в подфорум "Архив". Теми, по които не е регистрирана активност в продължение на повече от три месеца, ще бъдат заключвани служебно и премествани в подфорум "Архив".

10. Без налични разрешителни документи е забранено предлагането за продажба на вещи, за които се изисква определен вид разрешение от компетентни органи - например огнестрелни оръжия, боеприпаси, акцизни стоки и др. Не се разрешава публикуването на обяви за предлагане и закупуване на "регистрации" за МПС (свидетелство за регистрация и табели с регистрационен номер).

11. Бутонът "Уведоми за публикация" от форумните инструменти, не е предвиден като средство за връзка с участника, публикувал дадено мнение или тема. Той не може да прочете уведомленията Ви. Това е начин да уведомите администрацията на форума за забелязани от Вас нередности или неточности в публикуваните обяви.

12. Забранява се публикуване на обяви за продажба на МПС или други вещи с наложен запор или други обстоятелства, които пречат на продавача законно да се разпорежда с тях. Такива включват, но не се изчерпват с документи на чуждо име и всякакви "проблеми, не позволяващи прехвърляне" по нормативно установения ред. Съществуващи други тежести върху предлаганата стока (залог, неплатени данъци за минали периоди и подобни) следва да бъдат изрично посочени в обявата.


ВАЖНО !

1. При нарушение на една от горните точки, обявите могат да бъдат изтрити без предупреждение, а авторите на темите да бъдат санкционирани според нарушението!
2. Потребители, за които се установи, че присъстват във Форума само с цел осъществяване на продажби или са проявили крайно некоректно отношение в някоя обява, ще им бъде ограничаван достъпа до раздели Купувам и Продавам дори да спазват абсолютно всички правила на съответните раздели.
3. Прилагането на тези правила започва от датата на тяхното публикуване във форума.
4. Мненията, публикувани във форум "Продавам", няма да се отчитат от брояча на броя публикации.

Спазвайки горните правила, темите и информацията в тях ще са по-лесни за работа и ползване.


Надяваме се, че тези правила няма да Ви затруднят.

Въпроси, свързани с изтрити обяви, може да се задават тук: Защо ми е изтрита темата?

За контакти с модераторите на форум "Продавам", ползвайте лични съобщения
до: Plamen Alexandrov, silverfox, STROILи Malkiya Rumba.

Пожелаваме Ви успешни сделки!

Вижте повече
Вижте по-малко

Добра къща на 45 км от София, с 12 км черен път!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    От: Добра къща на 45 км от София, с 12 км черен път!

    Първоначално публикуван от trapper Преглед на мнение
    Аз предлагам в тая тема да пишат мнения само тия, които са ходили в Буковец, иначе става спам-мазало. А за тия, които им се ходи там - на 70 м след центъра на Батулия има мост, веднага след него има отбивка вляво за манастира, карайте все по тоя път.
    Извинявам се за спама.
    Последно редактирано от icerunner; 24-06-18, 19:23.
    Technical Rescue Direct - life lies in courage
    http://www.offroad-bulgaria.com/show...60#post3258660

    Коментар


    • #62
      От: Добра къща на 45 км от София, с 12 км черен път!

      Аз съм ги обикалял с мотора едно време. Запомнил съм имената на някакви махали... Гробаря и Злия дол. Всеки път като минавам през дефилето се сещам за тях. )

      И едно имаше пак из района- "Злата мъртвина". Един дядо разправя...ми той пътя ей там, през Злата мъртвина минаваш и ще излезеш на пътя
      Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

      Коментар


      • #63
        От: Добра къща на 45 км от София, с 12 км черен път!

        Одавна не бях влизала и сега съм удивена колко много полемика има около къщата! Махалите се казват Гробан /баща ми имаше къща там - имало е гроб на римски воини!, за което аз лично не съм склонна да вярвам!/, Зли дол, а самия път минава през Мъртвината, нарича се така защото отвсякъде има /имаше/ дървета и изглежда като "мъртвило", някак си винаги тъмно и влажно! Така... линка на картата, която сте пуснали е "центъра" на Буковец може би на 800 метра по нагоре се свива вдясно и първата махала се казва "Равнище" там е къщата! Аз съм стояла там сама доста време, наоколо има постоянно живееща една сама жена, е с нея не може да си говорим за политика, култура, информатика, но е някакво същество! Зимно време там има 5-6 човека постоянно живеещи, справят се, според мен е въпрос на избор! Да - тока при буря го спират, но пък в интерес на истината когато и да се обадя в рамките на 6-7 часа идва аварийната група! Ние сме се презастраховали и с генератор, но дълго време зима не сме седяли! Всичко е въпрос на организация - ние имаме и отличен интернет, и кабелна и ефирна телевизия и т.н. и т.н. Някой беше попитал за документи - имат само НОТАРИАЛЕН АКТ ЗА ЗЕМЯТА 1500 кв.м, къщата като петно я има в кадастъра в Своге, но документи за нея те нямат, макар че плащат данък земя и къща, не зная как става това.... Цената мисля, че последно каза около 8-10 хиляди лева, макар че мисля, че ще я продадат и на 7 хиляди! В момента двора е джунгла, тъй като ходих там да си бера диви ягоди, пак казвам въпрос на организация е! Малко под тази къща, хора от Варна построиха много нестандартна къща и всяко лято са там поне по 2 месеца! Миналата година собствениците бяха за последно там, бяха брали гъби /как го правеха не зная, тя е 90% сляпа!!!/, той е с инфаркт и инсулт и почти не се движи, та се бяха отровили, линейката беше дошла в рамките на 45 минути! Не сме били там, иначе щяхме ние да ги закараме до Своге! Там на Балкана, хората доста си помагат и съдействат - дали за счупена кола, дали за мляко, дали за някаква болест или пренасяне на багаж - винаги се намира начин ти да помогнеш и някой да ти помогне! Питайте, отворена съм да отговарям!

        Коментар


        • #64
          От: Добра къща на 45 км от София, с 12 км черен път!

          Това ли е къщата?
          Ние не сме неутрални!

          Коментар


          • #65
            От: Добра къща на 45 км от София, с 12 км черен път!

            Мястото е рай, стига човек да знае какво търси и как да си направи нещата. За тези пари е подарък. Там може да се каже, че съм израсъл. Всяка лятна ваканция съм бил там като ученик.
            0886685545-Влади- ОФ-РОУД КЛУБ"НОВИ ИСКЪР 4Х4 ЕКСТРИЙМ"

            Коментар


            • #66
              От: Добра къща на 45 км от София, с 12 км черен път!

              Как стои въпроса с мангустите и кражбите? За интернет и ТВ, много ми е любопитно какъв е, защото в една Банкя е отврат, а насред гората ...?

              Коментар


              • #67
                От: Добра къща на 45 км от София, с 12 км черен път!

                Първоначално публикуван от Живко Костадинов Преглед на мнение
                Как стои въпроса с мангустите и кражбите? За интернет и ТВ, много ми е любопитно какъв е, защото в една Банкя е отврат, а насред гората ...?
                Да това е къщата! Съжаляваме, че моята техническа грамотност не стига до това да ви я покажа още в началото! Там мургави няма, как си представяте да се придвижват до там! Имаше един разбойник /чист бял българин!/, който ни претарашваше преди години, но отдавна е в затвора, а и си намерихме начини да бъдат предупредени всички, които си помислят за подобни действия! На връх Чукава се появяват само по времето, когато е за бране на боровинки и въобще не ги виждаме, но те са явно някаква група, която се занимава само с бране на боровинки! Друго не се сещам какво да ви пиша, вие питайте!

                Коментар


                • #68
                  От: Добра къща на 45 км от София, с 12 км черен път!

                  Първоначално публикуван от Marianski Преглед на мнение
                  ... Някой беше попитал за документи - имат само НОТАРИАЛЕН АКТ ЗА ЗЕМЯТА 1500 кв.м, къщата като петно я има в кадастъра в Своге, но документи за нея те нямат, макар че плащат данък земя и къща, не зная как става това.... Цената мисля, че последно каза около 8-10 хиляди лева, макар че мисля, че ще я продадат и на 7 хиляди! ...
                  Интересно е земята как се води, напр. парцел, нива, гора? Без документи тази къща е незаконна! Узаконяването й е скъпа работа.
                  Първоначално публикуван от Владимир Раденков(vladyas) Преглед на мнение
                  Мястото е рай, стига човек да знае какво търси и как да си направи нещата. За тези пари е подарък...
                  Ха, може за някои да е "подарък", предвид цената - към 5 лв./кв.м за буренясала земя.
                  ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

                  Коментар


                  • #69
                    От: Добра къща на 45 км от София, с 12 км черен път!

                    Първоначално публикуван от trapper Преглед на мнение
                    Интересно е земята как се води, напр. парцел, нива, гора? Без документи тази къща е незаконна! Узаконяването й е скъпа работа.
                    Ха, може за някои да е "подарък", предвид цената - към 5 лв./кв.м за буренясала земя.
                    Двора се води парцел в регулация! Тази махала всички парцели сме в регулация! Някой беше попитал за интернет - имаме отличен - съпруга ми играе онлайн бридж - неуморимо, аз си върша също работата, а едновременно с това и внучката е постоянно също е онлайн - с рутер! Телевизията навън ние с купена антена с приемник - хващат се около 20-тина канала, основните и още някои, а вътре в къщата сме с Булсатком - друга антена! Не зная как става така, че тези хора са плащали години наред данък къща и земя, не съм много наясно! Но, определено съм сигурна, че къщата я има в кадастъра, защото ние имахме да оправяме нещо по нашата къща и ги видяхме всичките, които са около нас ги има! Това трябва да се проучи и разбере, но то ще е от човека, който има интерес, аз просто помагам на хората и си търся свестни комшии!

                    Коментар


                    • #70
                      От: Добра къща на 45 км от София, с 12 км черен път!

                      Да се включа и аз за неузаконената къща. Не е драма. В много села, че и градове в България е така. Минава се една процедура с геодезист, архитект и трима свидетели. Къщата се вкарва в режим на търпимост. Т.е. тя е законна, но нямате право на пристрояване, надстрояване извън узаконените граници на къщата. Цялото удоволствие струва (Софийски цени) към 800лв и 4-6месеца.
                      Друг е въпроса, трябва ли ви такава узаконяване. След като има партида за ток? След като плащате данък сгради. Това узаконяване ще ви послужи някой ден, ако решите да продадете имота. Потенциалният купувач, ще иска редовни документи за замята и сградата. Ама за 7000лв...
                      Да се ядосваш, значи да наказваш себе си за грешките на другите.

                      Коментар


                      • #71
                        От: Добра къща на 45 км от София, с 12 км черен път!

                        Първоначално публикуван от Ato Преглед на мнение
                        Да се включа и аз за неузаконената къща...
                        Друг е въпроса, трябва ли ви такава узаконяване. След като има партида за ток? След като плащате данък сгради. Това узаконяване ще ви послужи някой ден, ако решите да продадете имота. Потенциалният купувач, ще иска редовни документи за замята и сградата. Ама за 7000лв...
                        Защо мислите, че "потенциалният купувач" сега няма да иска редовни документи, особено при тая скъпа цена? По дефилето се продават къщи с двор в много по-добро състояние, ток, вода и асфалтов път наблизо за 10-15к лева.
                        ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

                        Коментар


                        • #72
                          От: Добра къща на 45 км от София, с 12 км черен път!

                          Цената на един имот е последното нещо, което човек трябва да гледа. Просто тя подлежи на промяна. А срещу нея на "кантара" стоят неща, които много трудно и скъпо могат да бъдат променени. Дори някой път изобщо не могат.
                          Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

                          Коментар


                          • #73
                            От: Добра къща на 45 км от София, с 12 км черен път!

                            Първоначално публикуван от trapper Преглед на мнение
                            Защо мислите, че "потенциалният купувач" сега няма да иска редовни документи, особено при тая скъпа цена? По дефилето се продават къщи с двор в много по-добро състояние, ток, вода и асфалтов път наблизо за 10-15к лева.
                            Така е. При евентуална продажба, в новия нотариален акт ще бъде вписана само земята без къщата. Но, доколкото разбрах, собствениците са възрастни хора, които едва ли биха се занимавали с узаконяване. Къщата, според мен е в доста добро състояние за годините си. Освен това, цената не е 15000, а падна наполовина...
                            Въпроса е на някой да му легне на сърце.
                            Да се ядосваш, значи да наказваш себе си за грешките на другите.

                            Коментар


                            • #74
                              От: Добра къща на 45 км от София, с 12 км черен път!

                              В случая липсата на асфалтов път май е от основните предимства... Като "бонуси" към пътя вървят и някои "малуси"
                              помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X