Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Возията на ТЛК 90

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Возията на ТЛК 90

    Здравейте колеги, от 1 година карам 90ка къса база, интересно ми е и вашите ли возят толкова твърдо в сравнение с паджеро или терано моята вози като каруца. Ходовата част е перфектна, няма троп и хлоп. Какви подобрения могат да се направят, за да вози по меко и на колко атмосфери карате гумите?
    Поздрави!

  • #2
    Возията на ТЛК 90

    Първоначално публикуван от Accipier Преглед на мнение
    Здравейте колеги, от 1 година карам 90ка къса база, интересно ми е и вашите ли возят толкова твърдо в сравнение с паджеро или терано моята вози като каруца. Ходовата част е перфектна, няма троп и хлоп. Какви подобрения могат да се направят, за да вози по меко и на колко атмосфери карате гумите?
    Поздрави!
    Коректното сравнение е Тераното и Паджерото да са къси бази а Паджерото да е 2 а не 3 щото 3-ката е с независимо окачване отзад.
    С еднакви гуми по размер и с еднакво налягане.
    Ако и джиповете са с еднакво натоварване и обща маса най добре.

    Дайте повече информация поне за размера на гумите.
    Поздрави
    Land Rover Discovery II, V8 4.0
    VW Golf VI variant
    Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

    Коментар


    • #3
      От: Возията на ТЛК 90

      Първоначално публикуван от rosen_offroad Преглед на мнение
      Коректното сравнение е Тераното и Паджерото да са къси бази а Паджерото да е 2 а не 3 щото 3-ката е с независимо окачване отзад.
      С еднакви гуми по размер и с еднакво налягане.
      Ако и джиповете са с еднакво натоварване и обща маса най добре.

      Дайте повече информация поне за размера на гумите.
      Поздрави
      Колега, гумите ми са 265/70/16 карам ги на 2.2атм. Винаги съм правил сравнение с къса база, тук за дълги не говоря. Ходим на лов, не говоря за тежък офроуд, Тойотата много съм доволен от нея като здравина, но е способна да ти изкара бъбреците.

      Коментар


      • #4
        От: Возията на ТЛК 90

        Тераното с оригинално поуморено окачване (каквито са 90%) вози като лодка, ама се клати като пате и пътното поведение е пълен шит.

        Свали гумите на 1.8 - 1.9 като за начало. Поне тераното ми (което е 1800 кила по кантар) карам на толкова в повечето време.
        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

        Коментар


        • #5
          От: Возията на ТЛК 90

          Първоначално публикуван от Accipier Преглед на мнение
          Колега, гумите ми са 265/70/16 карам ги на 2.2атм. Винаги съм правил сравнение с къса база, тук за дълги не говоря. Ходим на лов, не говоря за тежък офроуд, Тойотата много съм доволен от нея като здравина, но е способна да ти изкара бъбреците.
          2.2 ми се струва множко.
          Пробвайте на 1.8
          Мойте са 265/75/16 и ако ги карам на 2.2 си друса осезаемо.
          Ако са на 1.8 е търпимо.
          Става дума за друга машина обаче Диско 2 - дълга база но е със цял мост отзад.
          Land Rover Discovery II, V8 4.0
          VW Golf VI variant
          Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

          Коментар


          • #6
            От: Возията на ТЛК 90

            Возията на 90ката се оправя (гарантирано) с окачване ЛОУВЕЛС плюс два инча. Около два бона излиза удоволствието. За гумите вече ти казаха колегите.
            Когато помагаш на другите, помагаш на себе си.
            Стефан Арзатов

            Коментар


            • #7
              От: Возията на ТЛК 90

              Не само с ловелс ще се справи, а и с кое да е друго прилично окачване, еле пък за тази цена.
              Аз карам с 2.2 до 2.5 на асвалт. Под това ми е floppy. Но дълга база.

              Коментар


              • #8
                От: Возията на ТЛК 90

                Първоначално публикуван от rosen_offroad Преглед на мнение
                ... Мойте са 265/75/16 и ако ги карам на 2.2 си друса осезаемо.
                Ако са на 1.8 е търпимо. ...
                Високопрофилни гуми с по-ниско налягане вкарват една допълнителна нестабилност в завои. Дори 265/70/16 се гънат осезаемо при налягане под 2 ...
                Ние не сме неутрални!

                Коментар


                • #9
                  От: Возията на ТЛК 90

                  Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
                  Високопрофилни гуми с по-ниско налягане вкарват една допълнителна нестабилност в завои. Дори 265/70/16 се гънат осезаемо при налягане под 2 ...
                  Това е ясно, останах с впечатление че се кара офроуд за лов предимно и е добър компромис.
                  Иначе под 2.5 за магистрално не е препоръчително.
                  Land Rover Discovery II, V8 4.0
                  VW Golf VI variant
                  Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

                  Коментар


                  • #10
                    От: Возията на ТЛК 90

                    За налягането разбрах, даже вече го свалих на 1.8, една идея по-добре е. За магистрално не говорим, защото джипката се кара само градско/ от малко градче съм/ и в гората. Иначе за смяна на цялото окачване на такава цена ми идва много за момента...

                    Коментар


                    • #11
                      От: Возията на ТЛК 90

                      Първоначално публикуван от Yaro Преглед на мнение
                      Не само с ловелс ще се справи, а и с кое да е друго прилично окачване, еле пък за тази цена.
                      Баси, мислех, че съм минал тънкаж!
                      Когато помагаш на другите, помагаш на себе си.
                      Стефан Арзатов

                      Коментар


                      • #12
                        От: Возията на ТЛК 90

                        Първоначално публикуван от VULKAN Преглед на мнение
                        Баси, мислех, че съм минал тънкаж!
                        Стефане, в цветните окачвания няма тънкаж.
                        Тънкаж е амортисьори по размер в магазина за бусчета и камиони и пружини от ибея, шкурка, задължително жълта боя и газ.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Возията на ТЛК 90

                          Първоначално публикуван от Yaro Преглед на мнение
                          Не само с ловелс ще се справи, а и с кое да е друго прилично окачване, еле пък за тази цена.
                          Аз карам с 2.2 до 2.5 на асвалт. Под това ми е floppy. Но дълга база.
                          Първоначално публикуван от rosen_offroad Преглед на мнение
                          Това е ясно, останах с впечатление че се кара офроуд за лов предимно и е добър компромис.
                          Иначе под 2.5 за магистрално не е препоръчително.
                          Уточнете какви автомобили карате с тия налягания, налягането само по себе си не значи нищо и несъмнено и двамата го знаете. Оптималното налягане за дадени условия зависи както от размера на гумата така и от теглото на това над нея, а и от самото окачване.

                          Например за терано с 31-ци, с тегло 1800кила (предполагам къса 90-ка е с горе-долу същото тегло), налягане над 2 отпред е нонсенс - влошава поведението, освен че е и по-некомфортно. Това пробвано на 5 окачвания (оригиналното, и след смяна напружини и торсиони с амортисьори TrailMaster, Monroe, Fox, FS), текущото с амортисьори с регулация. Даже се е случвало на магистрала да спирам нарочно за да спадам гуми, понеже от жегите станали от 2 на 2.3). Над 2 има смисъл само отзад, ако е натоварена яката, и повече от 2.3 никога не е виждала, дори натоварена колкото може с бетонни блокчета. На мен комфорта ми е на заден план след пътното поведение, та ми е по-важно какво става когато мина през дупка-невидимка, взимам рязък завой при кофти настилка (павета например), скокна поред нощ върху легнал полицай или повдигната пешеходна пътека, които по някаква причина не съм видял или не съм имал възможност да намаля, или се движа по кофти участък по магистралата. Не ми е важно колко друса, а дали при такива извънредни обстоятелства колата ще стои на пътя и ще имам контрол. Еми при 2.2 въпросния контрол е по-лош отколкото при 2 (на колкото отпред карам по магистрала), а при 2.5 ще е много категорично по-лош, и никакви ползи, освен експресна смяна на някоя и друга пломба, няма да придобия.

                          ПП: Отделно - не разчитайте на показанията на манометрите на гумаджиите или по бензиностанциите. Засичал съм до 0.4 бара отклонение, най-често е около 0.1 - 0.2 надолу, та по тоя повод помпам до 2.5 и после спадам до моето, ползвайки гарантирано читав манометър.

                          ППП: Сега погледнах - къса 90-ка тежи кажи-речи колкото късо терано, +/-50 кила в зависимост от това кое как и с какво е накичено, тоест аналогията е почти пълна.
                          Последно редактирано от sparkybg; 20-09-17, 12:48.
                          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Возията на ТЛК 90

                            Пътното поведение естествено, че е по-важно от комфорта. Затова никога не съм си и мислил да карам под 2 или 2 атмосфери на асвалт. С моите балони под 2 ще си е опасно (255.85.16). Но и колата е с 500кг над твоята. Окачвания - тествал съм всички конвенционални окачвания внасяни тук в последните 15г., налягането си остава все такова.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Возията на ТЛК 90

                              Оригиналните амове на 90-ката са прекалено твърди и шосейно насочени. Най-зле е по твърд черен път с камънак по него - имаш чувството че таблото ще ти падне в краката.
                              При мен и пружините бяха уморени и амовеtе поизпуснали - направо смених цалото окачване с TrailMaster - Нещата се подобриха драстично в гората и влошиха на асфалта ама на кой му пука

                              + 1 за хубавия манометър - скоро на една бензиностанция напомпах задната гума на мотора на 2.5 (позагрята) После като я измерих вкъщи се оказа над 3 - студена!
                              Калин - О88 б579I9I
                              Обичам да пътувам, не обичам да пристигам.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X