Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Регистрация в КАТ и мощност на двигателя.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Регистрация в КАТ и мощност на двигателя.

    Защо пък да отварям линк. Нали имат служебни каталози.

    Коментар


    • #32
      От: Регистрация в КАТ и мощност на двигателя.

      Първоначално публикуван от sardaesox Преглед на мнение
      Защо пък да отварям линк. Нали имат служебни каталози.
      Само при нужда.
      Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

      Коментар


      • #33
        От: Регистрация в КАТ и мощност на двигателя.

        Колкото пъти досега съм регистрирал коли, винаги са писали мощността в големия талон. Мощността я взимат от оригиналния талон, когато колата е нов внос. Досега не съмвождал да не е записана мощността в талона. Има значение за определяне на данъка. От 01.01.2015г. за регистрираните коли в КАТ автоматично се подава известие до НАП и ти определят данъка. Не се налага след като регистрираш колата в КАТ, да ходиш и до данъчната служба. След около 2 седмици можеш да направиш справка в местната данъчна администрация за размера на данъка. Относно обстоятелството за някаква техническа греша, е добре да се острабява колкото се може по-бързо и то още в КАТ, тъй като всеки ,който е преминал оттам, знае какви трудности го чакат.

        Коментар


        • #34
          От: Регистрация в КАТ и мощност на двигателя.

          Каквото пише в чуждите документи, това се пише и тук. Стават грешки понякога (включително и заложените в масивите данни за някой модел), но това съвсем не означава, че не може да се корегира при физическата проверка на автомобила. Най-малкото по тип на двигател (в конкретния случай) данните се вадят по каталог.

          п.п. Пак ЕЖК!?
          Животът е това, което се случва, докато ние кроим планове....

          тел. имаше преди, ама сега е в профила щото ...

          Коментар


          • #35
            От: Регистрация в КАТ и мощност на двигателя.

            Първоначално публикуван от zhorko Преглед на мнение
            Колкото пъти досега съм регистрирал коли, винаги са писали мощността в големия талон. Мощността я взимат от оригиналния талон, когато колата е нов внос. Досега не съмвождал да не е записана мощността в талона. Има значение за определяне на данъка. От 01.01.2015г. за регистрираните коли в КАТ автоматично се подава известие до НАП и ти определят данъка. Не се налага след като регистрираш колата в КАТ, да ходиш и до данъчната служба. След около 2 седмици можеш да направиш справка в местната данъчна администрация за размера на данъка. Относно обстоятелството за някаква техническа греша, е добре да се острабява колкото се може по-бързо и то още в КАТ, тъй като всеки ,който е преминал оттам, знае какви трудности го чакат.
            Това е ясно - бъдѝ информиран вече, че има талони без вписана мощност на двигателя.

            Коментар


            • #36
              От: Регистрация в КАТ и мощност на двигателя.

              Да освежа темата - вчера регистрирах автомобила. Обърнах внимание на служителя, проверяващ на канала относно вписаните данни в заявлението. Той каза - "сега ще проверим", след 2-3 минути дойде и коригира данните в заявлението.

              Коментар


              • #37
                От: Регистрация в КАТ и мощност на двигателя.

                Има чуждестранни талони в които НЕ са вписани разни данни, повечето пъти липсващите данни ги има щамповани по купето/рамата.

                Аз НЕ бих препоръчал ползването на "помощници" за регистрация в КАТ, защото често тия помощници правят курвенски номера като играят комбина със служители на КАТ, или ако се ползват такива е добре човек да си върже гащите и да е наясно как може да го цакат!

                Аз бях наясно ама ме домързя преди години и ме "изплакнаха със студена вода" за 150 кинта по спомени, главно действащо лице беше един от известните помощници пред КАТ София.

                НЕ желая да споделям повече подробности, просто се поучете от моята грешка.
                Бъдете живи и здрави!

                Коментар


                • #38
                  От: Регистрация в КАТ и мощност на двигателя.

                  Така е, най - добре е човек лично да си направи нещата, за да може да следи нещата отблизо. И аз съм чувал за такива помощници, които чакат вместо теб по опашките. Много е примамливо наистина за 20 - 30 лева да си спестиш тая депресираща процедура.

                  Коментар


                  • #39
                    От: Регистрация в КАТ и мощност на двигателя.

                    Първоначално публикуван от sardaesox Преглед на мнение
                    Здравейте отново! Сутринта минах през голямата опашка в Кат да подам заявление за регистрация. Забелязах нещо странно - служителката е записала в графа "максимална мощност" 127 kw, което е доста над описаните в спецификациите 110 kW какъвто е моя двигател. Искам да отбележа, че не съм ходил на канал още за преглед, това е вписано в заявлението, не във талона. Нещо трябва ли да правя в настоящия момент, или при вписване на номера на двигателя на канала ги коригират тези неща? Благодаря предварително!
                    Коригират само след представяне на сертификат за съответствие (издава се от официален представител на марката ) 48лв взеха в рено,след взимането на хартишката пак през каналите,след това в общината да коригират данните, защото пращат информация при първоначалната регистрация и завеждат каквото са пратили.Последващите корекции не ги отразяват в общината трябва ръчно.И взеха в кат 13 лв за издаване на нови талони
                    Последно редактирано от dodo_x; 11-10-17, 16:31. Причина: допълване
                    Персонален поздрав за всички в народното събрание /Господ да ви убие,Аллах да ви вземе,Чумата да ви тръшне,Синовете ви зетьове да ви доведат.АМИН/

                    Коментар


                    • #40
                      От: Регистрация в КАТ и мощност на двигателя.

                      Хайде пак! В КАТ не са туземци. От време навреме поглеждат и техническа литература (не само бележка от официален вносител). Понякога може наистина да се наложи да се отиде до "представител", ма не е това практиката.
                      Животът е това, което се случва, докато ние кроим планове....

                      тел. имаше преди, ама сега е в профила щото ...

                      Коментар


                      • #41
                        От: Регистрация в КАТ и мощност на двигателя.

                        Първоначално публикуван от Стоян Боюков-Sariones Преглед на мнение
                        Хайде пак! В КАТ не са туземци. От време навреме поглеждат и техническа литература (не само бележка от официален вносител). Понякога може наистина да се наложи да се отиде до "представител", ма не е това практиката.
                        Не знам дали е практика,но да регистрираш кола 5цилиндрова кола като V8 и 150кс.+ как ти се струва?
                        Ходене до представителство на марката,документ за 40лв. и всичко си идва на мястото.
                        Кой е виновен?
                        .Карам бавно стигам бързо. А...ма не всеки път.
                        Киа спортаж2000тди 98г
                        Ауди А3 1.9ТДИ
                        Каравана Аdria 390Q

                        Коментар


                        • #42
                          От: Регистрация в КАТ и мощност на двигателя.

                          Аз от моята камбанария, ама поне от три пункта на КАТ имам наблюдения.
                          Иначе ДА. Всяко правило има изключения.

                          п.п. Броят на цилиндрите не се пише, а V8, ако го регистрират със 150 к.с. никой няма да се оплаква.
                          Животът е това, което се случва, докато ние кроим планове....

                          тел. имаше преди, ама сега е в профила щото ...

                          Коментар

                          Активност за темата

                          Свий

                          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                          Зареждам...
                          X